Pro Sindibádku

Fóra Od čtenářů Pro Sindibádku

  • Toto téma obsahuje celkem 140 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 1 rokem a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 141)
  • Autor
    Příspěvky
  • #124655
    PetraK

      Eva

      Tak na to teda fakt nemám – zahrada je jediné místo, kde muže být zatím navolno….

      no přesně – chápu, taky jsme to tak měli. Pak teda kvůli utíkání musela být chvíli na tý stopce i na tý zahradě a musím říct, že to bylo asi to nejhorší obdoví, kdy jsem propadala fakt skepsi. Když psa nemůžeš mít na volno ani na vlastní zahradě.

      #124977
      EvaC

        PetraK
        My měli stopku na zahradě ze začátku… Pamatuju si, jak jsem se těšila, že alespoň na té zahradě se teda proběhne navolno, když v terénu nemůže.
        Když jsme ji tam poprvé po třech týdnech, co jsme ji měli doma, přivezli, pro jistotu jsem ji měla na stopce. První víkend jsem se neodvážila stopku vůbec pustit z ruky – jelikož v jedné části zahrady máme výšku plotu, kterou by – podle mýho názoru s přehledem překonala, kdyby chtěla.. je to sice k sousedovi, ale od souseda už coby kamenem dohodil do volné přírody… zbytek zahrady je oplocenej celkem vysoko. Seděla jsem ten první den večer venku na lavičce se stopkou v ruce, slzy na krajíčku – že to teda je fakt pecka, mít psa na VLASTNÍ zahradě na stopce..a že jsem teda úplně v p…li, páč takhle už na tý zahradě ani nikdy nic neudělám, že – s tou stopkou v ruce. Potom jsme asi dva víkendy nechávali na zahradě stopku na postroji…a stále jsme sledovali, jak se chová, jestli se někde nesnaží zdrhnout. Nesnažila – dokonce ani když si sousedova dcera vloni jeden víkend přivezla sebou mainku, plot nepřeskočila ani nepřelezla, ale musela být zas na vodítku, aby na tom plotě pořád nevisela a nedělala kravál :-(..Ale to je zas jiná story.. Pro ilustraci posílám obrázek výšky toho nižšího plotu a taky své vlastnoručně vyrobené “protiSindibádovské zábrany” na záhonku, protože tupoňka tam měla svou trasu podél plotu u souseda, kde se dobře pozorují ptáčci…výška toho plotu k sousedovi je zhruba 130 cm odhadem…

        Attachments:
        #124979
        EvaC

          Nooo, tak teď koukám, že tam toho je opravdu hodně vidět – zelenej plot na zeleným pozadí… tak alespoň ještě pár fotek Sinďy – letos máme zahradu věčně podmáčenou, takže to bahno na čumáku je vidět i na fotkách (páč s ním pořád někde reje…)

          Attachments:
          #124981
          EvaC

            Uzlík je oblíben…

            Attachments:
            #124985
            cernej caj

              EvaC
              to je desne roztomily, jak ma ty vousy v tech cancourech 😀 😀 super fotky 🙂

              #124987
              EvaC

                cernej caj

                Jojo, roztomilá to ona je :-). Děkujeme za pochvalu – opět nejsou moje dílo – já jen vždycky volám: “Vyfoť to….” 🙂 🙂 Já jen tiše obdivuju fotky na Mawenzi… je to kráááása – jo kdo umí ten umí…jasně že fotky z foťáku jsou jiná liga než z mobilu, ale chce to mít ještě shůry dáno, jinak je sebelepší technika k ničemu… pěkný den

                #125144
                Denny

                  Nečtu, jen jsem si prohlídla fotky,ta je tak roztomiloučká 🙂

                  #125222
                  PetraK

                    Jeeeditíí, to je krásssnáí SSSindibádka! A ten krásssnej uzlik! Tlaiprdová, to bohužel žere, akže uzlíky nemožeme.

                    Jojo, roztomilá to ona je 🙂
                    ano, to je utěcha 😀

                    Seděla jsem ten první den večer venku na lavičce se stopkou v ruce, slzy na krajíčku – že to teda je fakt pecka, mít psa na VLASTNÍ zahradě na stopce..a že jsem teda úplně v p…li,

                    ne, ne, nechci na too vzpomínat, takhe prsssně to bylo, bylo tohrozný. Assi by to nebylo takhrozný, kdyby to byl člověkův první pesss a nevděl, jak se může fungovat normálně. Nebo kdyby byl člověk opravdu profík a přistoupoil, k tomu právě bez emocí, ale to nešlo. U mě prosstě ne, v tu dobu ne, byla jsem na dřeň anutně potřebovala pozitivní věci – a voino prt velebnosssti. POřád jssem si říkala, že tohle přce není nejhorší v životě, ale nutně jsem potřebovala fungat s těmapsama assspoň, abych měal kde dobíjet baterky .

                    Já jen tiše obdivuju fotky na Mawenzi…
                    hele já vůbec nechápu, jak může někdo vyfotit vážku!! a 100x se miu to povede. Jak to dělá? Jako jassně de to, Dan Bártík to taky umí, ale ty jo vážka takhle, to nechápeu

                    #125299
                    EvaC

                      Sinďa uzlík jenom cupuje a to co se oddělí tak vyplivne…ale ze začátku jsem jí ho taky nemohla nechat, jako ostatně nic – Pamatuju si první parůžek, kterej jsem na radu trenéra koupila.. Byla jsem natěšená jak bude mít doma jednu z aktivit, která je pro psy přirozená – že si ho bude pěkně žvýkat. To jsem netušila, že náš asociál, když dostane něco takového, se rozhodně, že to teda sežvýká všechno najednou, aby to náhodou někam nezmizelo – což u parohu je dost těžký. Asi po dvaceti minutách jsem jí ho musela sebrat – měla oči navrch hlavy, jak se intenzivně snažila. Respektive vyměnit za mňamku- protože dát mi ho dobrovolně nechtěla.. Takhle jsme to praktikovali nějakou dobu – čtvrt hodiny a dost – protože to mělo přesně opačnej efekt, než mělo mít – místo aby se pes zaměstnal a zklidnil, dostával se do úplnýho ajfru – aneb: “Musím to sežvejkat celý, jinak mi to někdo vezme”. Takže je fakt, že jsme toho paroží museli koupit poněkud více, páč to nemělo takovou životnost, jak všude tvrdili. Ale tohle se naučila – dneska když dostane parůžek, trochu ho požvejká a pak ho nechá ležet a později se k němu třeba vrátí, nebo mi ho nosí ukázat….

                      Jo taky si vždycky říkám, že jsou horší věci, když se něco hodně nepovede, že prostě jenom ten pes nefunguje podle mých představ….jen je to prostě hodně vyčerpávající, jak už to trvá dlouho…

                      Ty fotky má prostě čajda úžasný….i Denny – tu výstavu pod Střekovem ale bohužel časově nedám…

                      #125380
                      cernej caj

                        holky, ja vam prozradim, jak se to dela… rozhodne ne mobilem 😀 😀 (jakoze optickej zoom proste softwarove nedohonis… vam pucim fotaka budete mit uplne stejny vazky 🙂

                        EvaC
                        jinak si teda nedovedu predstavit, jak se zere paruzek na prvni dobrou, ze to toho psa fakt napadne, ze se to da sezrat?

                        #125399
                        EvaC

                          Cernej caj
                          To mne je jasný, ze mobilem vážky nevyfotis🙃. Ale mne by byl houby platnej i sebelepší foťák, já to proste neumím vystihnout ten okamžik, kompozici a tak.. můj muž teď taky vyfotil ty modré vážky( fotakem samozřejmě 😉)- viděli jsme je poprvé teď v jižních Čechách…

                          Ona byla hroznej asociál – nikdy predtim nic takovýho evidentně neviděla, stejne jako hračky – nevěděla co s nima…

                          #125404
                          cernej caj

                            EvaC
                            znam hodne lidi, co fotak bud zvazovalo nebo fakt i koupilo, ale stejne foti mobilem, protoze je vzdycky v kapse… a fotak tak stejne treba ani nepouzivaji… takze ono vlastne i jeho vlastnictvi nemusi byt vubec ku prospechu

                            chudinka mala, a to jste si ji brali standartne nebo v nejakym vyssim veku?

                            #125429
                            EvaC

                              Cernej caj

                              To je fakt – když mobily nebyly, jiná možnost než foťák proste nebyla, ale teď člověk sáhne do kapsy a fotí. My foťák bereme většinou jenom na dovolenou, když víme, ze budeme chtít nějaké hezké fotky z míst, kde jsme ještě nebyli – navíc je to docela těžká záležitost a člověk to pak cely den sebou tahá, ale za ty fotky to stojí..

                              Sinďa byla prvních 2 a 1/2 roku provázána na krátkém řetězu u boudy, brali jsme si ji z Docasek když ji bylo 2 a 3/4. Je to takovej hodně podobnej příběh jako Talinka – jenom ta byla mladší ale zas to bylo horší v tom, ze si ji brali z kotce rovnou do bytu…

                              #125549
                              PetraK

                                Eva
                                Sinďa uzlík jenom cupuje a to co se oddělí tak vyplivne…

                                to je šikovnej péf – teda fena. To Tali prostě polyká všechno jak jadernej reaktor. Jediný co vyhazuje je výplň z plyšáků, ale jinak je schopná sežrat toho plyšáka jako takovýho.

                                Byla jsem natěšená jak bude mít doma jednu z aktivit, která je pro psy přirozená – že si ho bude pěkně žvýkat.
                                místo aby se pes zaměstnal a zklidnil, dostával se do úplnýho ajfru – aneb: “Musím to sežvejkat celý, jinak mi to někdo vezme”.

                                😀 😀 ty jo voni jsou fakt stejně pošahaný 😀 😀 Já teda do parůžku nešla, pořídila jsem hned z první , když jsem viděla, jak všechno žere – černýho plnícího konga a tím jsem jí udělala obří radost. A sobě taky, protože jsem nemusela hrotit, co kde sežere a že se uklidní pěkně tím žvejkáním.

                                ….jen je to prostě hodně vyčerpávající, jak už to trvá dlouho…

                                ano, to je na tom to pitomý. Já jsem zrovna včera nad váma / náma přemýšlela a na tom, co říkala třeba Peťa AP o němcích jako takových. že prostě….. ono to vždycky díky jejich povaze a tomu, jak k nim bylo po staletí přistupováno…. nejde vždycky v rukavičkách, aby se člověk někam posunul. Že někdy prostě holt člověk nemůže fungovat tak jak byl doposud při výchově vždycky zvyklej 🙁 , protože jinak si ten pes z člověka dělá jen srandu 🙁 . Nepolyká se snadno tahle skutečnost, ale bohužel měla pravdu. On ten germán prostě je opravdu jinej. Po staletí ti psi až donedávna jeli v tom, že je nechali do roka být a pak do nich všechno doslova natloukli 🙁 a tak Tali veškerý moje přístupy brala tak, že respektovat mě nemusí a nebude. A respektovala mě pouze v případě, že jsem ze sebe udělala zupáka 🙁 🙁 . což není nic přijemnýho, ale bez toho bychom se asi bývali /y neposunuli/y dál. I dneska ji člověk musí povětšinou důrazně a hlavně důsledně korigovat, aby mohla fungovat bez vodítka. Není to už o tom, co dřív, to ne, ale nikdy to nebude jako s vižlou – natož s labíkem, který je ještě trošku jinde než ta vižla, která má pochopitelně trošku jinej akční rádius z povahy plemene.

                                černej čaj
                                vam pucim fotaka budete mit uplne stejny vazky

                                béme mít tak leda prdlačky, páč já třeba nemám na tohle jednak postřeh, všimnout si, ž eněkde sedí- registruju je zpravidla za letu a druhak na to nemám co? Trpělivost. jsou věci, který s tou hajtrou flekatou máme dost společný 😀

                                #125594
                                cernej caj

                                  EvaC
                                  Tak to mela slecna vousata docela naord ale uz je dobre, kdyz je u vas:)

                                  #125596
                                  EvaC

                                    Petra K
                                    Tu výplň z plyšáků taky vyhazuje, ale stejně se bojím, aby ji v nějakým pomatení smyslů nebo přílišné své horlivosti nespokla – takže plyšáka jenom pod dohledem. Ten kong máte velikost L?( https://www.spokojenypes.cz/hracka-guma-extreme-kong-large/?gclid=EAIaIQobChMI8qeli4LJ8gIVg-N3Ch1oiQGDEAQYAiABEgJto_D_BwE). Taky jsem ho měla v plánu, ale mám trochu obavu z toho, že kong poskakuje, takže bych se jí ho stejně bála nechat doma bez dozoru, aby si nezlámala haxničky na podlaze…
                                    Je to s nima holt dost obtížný – já zatím povětšinou musím korigovat i na vodítku:-(. Cíl mám jasnej, tak teď ještě se k němu nějak dopracovat….

                                    #125597
                                    PetraK

                                      Eva – já ji taky nevěřím, takže jak se do toho položí, už to končím. Ono hlavně u ní teda kvůli tomu, že se pak začne furtovat nožičkama, ouškama a tak. 😀

                                      Jojojo přesně tenhle kong. je to fajn věc, nemůže to fakt rozkousat. A ono to podle mě nějak neposkakuje samo od sebe při nějakým pohybu tlapou. Páč si to asi nebude posílat jako kočka hračku do dálek, nebo myslíš, že jo? Nicméně ho doporučuju jako super klidovou zábavu klidně i jen v Tvý přítomnosti. Používala jsem to i ke zvýšení ochoty nosit – prostě chceš to naplnit? Tak mi to musíš, holka, zkrátka přinést a dát pěkně přesně do ruky.
                                      Obtížný to je, to je pravda a je to někdy i po letech, to nezastírám. A určitě je to i o našem přístupu. Někdo by neřešil, že má psa čistě jen na vodítku, jinej by neřešil, že má pes velkej akční rádius… Není to zadáčo, to rozhodně není.

                                      #125610
                                      EvaC

                                        Petra K
                                        Jojo – přesně – ouška,nožičky apod…hned odebírám a hážu do koše.. Když jsme jí koupili první plyšovou hračku – plyšovou kachničku – údajně trvanlivější, měla životnost tak zhruba 10 minut, než přišla na to, že se to dá úúúplně rozcupovat..
                                        No obávám se, že si to klidně posílat bude…ona je fakt pako – jak zjistí, že se něco dá rozpohybovat…ale určitě jí to koupím, když mám teď od Tebe potvrzeno že ani “tuponěk německej” to nerozkouše…:-)

                                        #125612
                                        EvaC

                                          Zkouším vložit kachničku..

                                          Attachments:
                                          #125615
                                          EvaC

                                            Tady na tý druhý fotce je vidět, jak zírá – asi moc nevěděla co s tím…

                                            Attachments:
                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 141)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.