Strýc Pepin aneb Pruhatá samotka

Fóra Ostatní Strýc Pepin aneb Pruhatá samotka

  • Toto téma obsahuje celkem 157 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 1 týdnem a 5 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 121. až 140. (celkem z 158)
  • Autor
    Příspěvky
  • #173987
    Fifi

      A po chvilicce druhe video, kde uz to vse bylo trochu lepsi z obou stran (zabicka dela vzdy vsechno spravne, tu nepocitam).
      Vorech jeci u plotu, zazni povel TADY (=nejak se pribliz smerem ke mne), SUPRPES (pasak za tady povel) a CEKA (= divej se na mne) JOP (= di si delat, co chces/jecet za plotem neboli pro nej vlastne ta odmena, proc vubec prisel). Lita si pako u plotu, tak pisk, PEPI, TADY, supr a zase CEKA.
      Sileny, kdyz na to tak koukam. Minimalne 4 povely ci spis navodny tahaky, aby pes neco udelal. Dyk prece jeden povel plati, druhej leze z gati, ne? 😀
      Tohle videt bez kontextu, tak si reknu, ze je ta zenska magor. Proc toho psa normalne neprivola? No protoze nula motivace, nula vztah, nula potreba cloveka. 😀 Po 8 mesicich je tohle na zahrade taaak tuze vydrenej doslova uspech, kdy uz nemusim chodit s PETlahvi jak pesek okolo a vytesnovat to zvire od toho, co chce. Zacina drobatecko spolupracovat, haleluja. Ale furt to sou ritualy, duslednost, nejde mu uhnout v nicem ani o pid. Toz, to jen pro vysvetleni, ze tu moc nepisu, nemam kapacitu a navic vedra… 🙂

      #173988
      Zlata

        Fifi
        Seš úžasná.🫶👍🌞

        #173990
        Petrs01

          tvl Fifi, ty jsi superžena a ve dveřích se ohýbáš aby sis neurazila svatozář, ne? Bo já už bych buď utloukla jeho nebo zasebevraždila sebe. Jako… jednou z toho jistě bude skvělej pes, ALE…

          #173993
          PetraK

            Fifi – souhlasím s tou suprženou a divím se, že ještě nejsi na uzavřeným oddělení. Jak já vidím v Žlababě nebohé Rumouška a v tom pruhatým vemenu vemeno flekatý 😀 😀 . Ale to čeká, to máte fakt dokonalý, to má zarytý pod kůží skvěle. Vydržtovydržtovydržtoooo! Ono se to zlomí, věřím tomu. Však pokroky máte a nemalý, jen ve srovnání s ostatními psy, co člověk měl, je to jinak. Kdyby měl člověk takové zvíře jako prvního psa, nebude mít s čím srovnávat a možná nebude tak zoufalej.

            #173994
            Maya

              Mne se to druhy video neukazuje, ale na tom prvnim hezky stoji a ceka, to je mega pokrok!

              #174016
              Fifi

                Mayo, to je divny, mne se spusti normalne, kdyz das play. A na tom prvni prave hezky neceka! 😀

                Petrs
                Visjak, kdyz uz si to clovek poridi, nemuzes to utlouct. 🙂 I kdyz mas kolikrat sto chuti to udelat, nemuzes na nej tvrde. On se hnedka zamkne ve svy bubline a zacne tupl total ignor nebo total agrese. Takze vyvazuju “drsno” a pozitivno, je to obcas na palici. Jakoze doslova, vcera mi dal celem celo, omylem teda, ale bouli mam slusnou. 😀

                Esusova
                S nim to nejde jinak nez vydrzet a pokracovat v nastavenym “cekej” smeru, kterejzto prevadim do dalsich a dalsich veci. Jojo, Ruzice je zlata, kolikrat si fakt tuka na celo a vidis na ni, jak mu chce napovidat, jak na nej cuci jak na dementa. 😀 A pak je chytne rapl a honi se kolem baraku, ona mu trha lalok a hnaty a mlati s nim cela vytlemena o zem a pak on po ni dupe… To jsou chvile, ktery mi vyvazujou vsechny Pepinovo negativni stranky, to byl ucel jeho porizeni – aby byla Zlababa happy. 🙂

                #174138
                Fifi

                  Si budu pokracovat v temer samomluve a pridam postupne, jak se to bude nahravat, par videi z nasi bezny prochazky. Aneb prenasime zahradni naucene veci ven.
                  Taaakze, vyjdeme ze zahrady a ujasnime si, jestli vubec nekam pujdeme. 😀 Tisickrat opakovani, stejne je dycky jak urvanej ze retezu, nevnima, jebat a cukat s nim nechci (na obojku ma max mirny tlak). Ale je to vlastne lepsi nez pred par mesici, to nevnimal absolutne vubec.

                  #174139
                  Fifi

                    Tak jsme se nakonec na zacatku domluvili a vyrazili. Po chvili je to stale hekticke, ale prece jen Pepin malinko vnima.

                    #174140
                    Fifi

                      Mno a tady se mi driv nahrala ta snaha o koupacku. 😀 Tohle je velkej bubak uz dlouho. Pochvala za kazdy priblizeni… 😀 Este se mi snad nahraje neco, ale grand finale koupacky dam az zitra.

                      #174141
                      Fifi

                        Tohle je jeste tak z prvni pulky prochazky, neni to ideal, ale uz mi netrha s ramenem a i se sam ohlidne.

                        #174142
                        Fifi

                          Toz este jedno z vychazky, kdy byl poharasenej, ale uz min. Vsimnete si, jak nema cas, jak se mu vsechno honi v hlave, jakej ma reflex oblouk. Nebo ho ctu blbe, delam to spatne, mate naky napady pro nas??? Beru vsechno, co vas napadne. Pamlsky vubec nezavnima, max vdechne a o kus dal vychrchle. Hracka? Nula prd, kdyz jsme se vraceli, bylo skvely, ze se celej rozradostnenej vrhnul na kousek klacku a poponesl ho smerem ku mne. 😀

                          #174143
                          Fifi

                            A PRO DOBROU NOC PEKNY VIDEO. 🙂
                            Jak jsem vyse psala: “A pak je chytne rapl a honi se kolem baraku, ona mu trha lalok a hnaty a mlati s nim cela vytlemena o zem a pak on po ni dupe… To jsou chvile, ktery mi vyvazujou vsechny Pepinovo negativni stranky, to byl ucel jeho porizeni – aby byla Zlababa happy.”
                            Tak dukaz, takhle je Zabicka happy, rada se budu potacet radu dalsich mesicu s hovadem pruhatym na kabelu, za tu radost Ruzice mi to stoji. 🙂 Jo a taky videa snad nastinuji, proc nechodim s obema najednou, to jen vyjimecne. On se pak chova jak total magor, vsechno nauceny udela pfffffffff z hlavy a vidi jen Ruzici a slus.

                            #174144
                            cernej caj

                              Fifi
                              jak mas vlastne pepina dlouho? trictvrte roku? ale super, jak se ohlizi, no fakt si nedovedu predstavit, ze by ho dostal kdokoli jinej, nez ty. a jak se perou, to je fakt super 🙂

                              #174145
                              Thielli

                                Fifi, Fifi….

                                tady se teď všichni ptají, proč v práci tleskám?
                                😊

                                Díky moc za všechna videa, díky za sdílení. A je to tak, přesně tak to je, že když vidíš ty dva spolu šťastné, je to silnější než všechny povzbuzováky světa.

                                Hned mám zase hezčí den.

                                #174147
                                Petrs01

                                  Nepomohla by s tou vodou Růženka? Co by udělal když byste vy2 přešly na druhou stranu? Jestli Růžice ráda plave – jak by se tvářili oba spolu na písáku? To co máš na videu je dost blbej slez, když spolu budou lítat na nějaké plážičce, ani si nevšimne že občas běhá ve vodě.

                                  #174148
                                  Zlata

                                    Fifi
                                    Dík za videa.🌞
                                    Pruhatci a Růžici pac a blemc .

                                    #174150
                                    Maya

                                      No jako jestli tomuhle zacatku vychazky rikas urvanej ze retezu, tak to bych ti pucila Lokinka v jeho veku, to bylo jak s mustangem a neustaly krizovani sem tam bylo jeste to nejmensi, kdezto Pepin asi tahne, ale jinak je celkem klidnej.
                                      U tahani treba u Lokina vubec nefungovalo a dodneska nefunguje zastavovani a nebo opakovany privolavani, musela jsem prejit na zmenu smeru, vetsinou proste jit rychle zpatky a tahnout ho za sebou, pak mu to uz docvaklo. Jeste dneska ma obcas tendence a musim mu to pripomenout.

                                      #174152
                                      Maya

                                        A jinak nevim jestli jsi cetla tu Sustovu knizku, kde pise o souhlaskovych a samohlaskovych psech a jak to otestovat, doporucovala bych to udelat, Loki je k tomu primo ukazkovy pes a kdybych to vedela driv, ze fakt ma problemy s L a K, tak jsme si usetrili spoustu prace.

                                        #174154
                                        Thielli

                                          Fifi a Pepinovi nikdy nevisí od huby opratě?
                                          Grilovaný kuře, pečená krkovice… něco, co fakt voní už z dálky?

                                          Jak jsem nedávno otestovala jen na těch blbých sušených kachnách, evidentně jsou pamlsky a pamlsky.
                                          A neříkám, že máš chodit na vycházky s nůší grilovaných kuřat, ale třeba jednou za čas zkusit takovou mega odměnu použít? Ani na to by se malinko nezvedl zájem?
                                          Jinak – já jsem poslední, kdo by mohl radit s výchovou psa 🤣 ale neumím si představit psa, který ignoruje pečínku… 😂

                                          #174155
                                          PetraK

                                            Musela jsem kouknout, páč jsem zvědavá, i když to mám bez zvuku, ale kdoví kdy se pak k tomu dostanu.

                                            Zamlžily se mi brýle tichou vzpomínkou. Na flekatý utržený ruský kolo, který venčilo mě a ne já ji 😒….. udělalo se mi nevolno a rozbolelo mě zápěstí, loket a dva prsty na pravý ruce, který mi tehdy urvala. To já nechci trumfovat, Fifi, vůbec. Vím, žes s ním odvedla taky obrovský kus práce, ale tohle je krása! Opravdu, krása. Já se bála chodit po schodech z baráku ven – a to nemuselo mrznout. A trvalo to, trvalo to, trvalo to. Nelžu. A utržený ruský kolo nastávalo i v rámci venčení. I dneska – protože ano, přesně jak píšeš – po tisící a tisící se to nezapíše, nějaká chybka v softwaru – po těch sto letech práce, když vycházím z branky, musí sedět, za brankou musí sedět, musím ji mít pořád na očích, a být ready zasáhnout. Tohle je blbý, to, že se jim to nezapisuje. Na to si zvyknout, to byla velká fuška, to se přiznám. Protože to člověku evokuje, že to celý dělá špatně. Ne, nejspíš nedělá, ten pes takový prostě je.

                                            Ale krásně potom přišel, krásně. On to člověk sám asi nevidí, ty velkoposuny. Pamatuju si jak nás prvně pochválila paní sousedka – její muž myslivec, starej pán, Tali moc obdivoval – že nám to jde líp a líp a mně to vůbec nepřišlo, byla jsem zrovna nějaká zoufalá /to ostatně dlouhodobě tehdy 😀 / a tak mě to pohladilo po duši. Tak já doufám, že naše pochvala Tě taky pohladí po duši, neb vím, jak to člověk potřebuje.

                                            Já jsem teda dělala a dělám – Thielli viděla – to, že pokud pes nejede to, co má, tak obratem jede za bránu a já jdu třeba pěknej kus pryč /když tam byla Thielli, nešla jsem na tak dlouho, jen jsem popošla/. To zpravidla udělá restart.

                                            evnima, jebat a cukat s nim nechci (na obojku ma max mirny tlak)
                                            znám, hrozně mi vadilo s Tali to, co sama sobě provozuje na obojku. Postroj bohužel nepřicházel v úvahu, to byla neovladatelná vůbec, dokázala se z toho vyvlíknout, též přetrhnout, stejně jako kvalitní poctivej řetízkovej obojek. Já vůbec nechápu dynamiku jejího pohybu, tu sílu v tom krku /asi jak s ní furt právě jebali o zem při tom jejich daaaun!, tak byla-je prostě imunní/ a jak jsem byla ščastliva, když jsme pak konečně na ten postroj přejít mohli.

                                            To nevnímání je blbý, blbý, blbý, protože prostě nemá člověk s kým pracovat. Jedině, jak jsem říkávala, venčit na oplocený betonový sterilní ploše 😀
                                            když předváděla svoje hysteráky, natvrdo jsem se otočila a šlo se domů, na místo a fertig, konec srandy. Za asi stotisíc opakování jí pak dokapalo do hlavy, že si takhle moc neužije a stačilo už pak jen se otočit a ten odchod domů naznačit, uklidnila se a na chvíli se nahodila.
                                            Co nám taky pomohlo bylo psí hřiště, kde jsem ji mohla pustit, učit ji si hrát se mnou a při pozornosti ji nechat za odměnu si to tam zkoumat. A taky nám pomohlo skákání tam přes překážky, to ji bavilo. A další co mi pomohlo asi nejvíc, byl aport s liščí kožešinou, těžší takovej a tam přes ten aport jsem ji vedla k tomu, že nás práce spolu může bavit. Nepomohly by u Pruhů třeba takový ty kruhy? Jak máš dva, střídáš je v házení, přetahování? Zkusila bych ho během venčení rozehrát se mnou – aby mě honil, hrát si na babu, poprat se s ním, jako se s ním pere Růžice.
                                            Já ale vidím, ne světýlko v tunýlku, ale obří světlo, moc hezky pak přijde.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 121. až 140. (celkem z 158)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.