Strýc Pepin aneb Pruhatá samotka

Fóra Ostatní Strýc Pepin aneb Pruhatá samotka

  • Toto téma obsahuje celkem 131 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fifi a poslední změna proběhla před 1 hodinou a 8 minutami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 132)
  • Autor
    Příspěvky
  • #165682
    Fifi

      Na nalehani tedy zakladam Pepinovo vlakno. Vlakno, ktery bych radsi nezakladala vubec, protoze to zitra budou 2 mesice od uspani milovanyho pruhatyho Trolditka. Jak ten chlapecek mi chybi…
      Nebyt truchlici Ruzice, vystacila bych si nejakou dobu jednopsi a pockala bych si treba rok na rtw mimi od Pavlusky. Jedno jsem mela rezervovany, bohuzel to nevyslo a podzimni stenatka vubec nebyly. Tusila jsem, ze Troldik po svych absolutne raritnich reakcich na Librelu dlouho nevydrzi… O tom sepisu nekdy separe neco.
      Nicmene, kdyz Troldik zmizel, Ruze uvadala. Vadla, uvadala, smutnela, depka, vychazky tak nejak jo, pohraju si. Prisla domu a nic, ani zrat obcas nechtela. Kdyz neklaplo stene rtw z my linie, vzhledem k Ruzici jsem zacala hledat vorecha. At ma spolecnika, koneckoncu vyrostla ve smecce perdelky a Trolitka. Nikde nic, s Thielli jsem se nahodne vice protla na Chovu, kdyz jsem spatne pochopila jednu fotku. Cerna za to muze, ze je Thielli zde, ano, i pudlostene bych si poridila kvuli Ruzici. 😀

      Denni projizdeni peswebu prineslo svy ovoce. Doslova. Vybehnul tam inzos na pruhaty mimi z utulku, vypadaly dost nerozbitne a jedinej pejsem byl hodne Troldovi podobnej…
      A tak k nam pribyl
      Pepin von Bzenec
      nar. mozna kolem 8. 10. 2023
      Příjezd 9. 12. 2023.

      Plemeno vorech, matka viz foto, otec neznamy.
      Tak, pokracovani priste, aspon ma Pepin kolonku zalozenou. 🙂

      Attachments:
      #165690
      Thielli

        Objetí vám všem. Zrovna jsem ti chtěla napsat, ze to bylo jen takové pudloněžno pošťouchnutí a že chápu, že vše má svůj čas.
        Tobě Fifi nepřestanu děkovat za to “popletení” fotky, resp. následné pozvání. Sama bych se nepřihlásila.
        Ten poklus tady s vámi všemi je stokrát účinnější než ordinované terapie. Opravdu.
        Dobrou noc.

        #165691
        Fifi

          Moon. Pche. I kdyz namesicna jsem z nej doted. Neznely a divny jmeno.
          Kdyz jsem toho prcka vyzvedavala v prosinci (sileny pocasi, akorat kalamity) na benzine jak prekupnice, netusila jsem, do ceho jdu. Jdeme. Hodni lide bydlici kousek od nas jeli pro pruhatou segru Mishu, takze jsem mela stene naservirovany i bez 200km cesty tam a zpet skorem u nosu. Otevrel se kufr, tam dve ujeceny, poblity, posrany stenata. “Moon” si jako suveren prokracel benzinkou, sup do auta a zacalo to. Jekot. Straslivej jekot, vriskot, stekot krizenej s hysterickymm zachvatem.
          Hysteraky se opakovaly i doma. Na Ruzici, ktera teda cumela, co jsem to dotahla, utocil natvrdo pres mrize (prakticka, ne prilis esteticka zalezitost, z kari siti navareny dvirka do futer k rozdeleni kuchyn-chodba a obyvak-dalsi pokoj). Doma ten divnej tvor v dobe nepritomnosti nesel nechat, rval klec doslova jak silenej, separacka jak vysita. Zacala jsem ho tedy vozit vsude v aute s sebou, zima nezima, mraz nemraz (vesticka zateplena, ve ktery vypada jak pan Housenka zakoupena). Vic nez tyden jsem nevedela, jak mam to zvire oslovovat.
          A pak jednou, kdyz zase rval v aute, se mi vybavil pan Hanzlik. Postriziny. PEPIN!!!
          Po dvou dnech toho netvora Ruzice uz nechtela zabit a on se taky mirne zklidnil, takze foto mazly (jiny necekejte).
          A vlastne nevim, zda tenhle pelech mel byt jen jako zertovny prostor, varuju, ze tady moc legrace a fotek moc nebude, spis ten obcasnicek zoufaly panicky. 🙂

          Attachments:
          #165695
          Fifi

            Thielli
            Zrovna jsem ti chtěla napsat, ze to bylo jen takové pudloněžno pošťouchnutí a že chápu, že vše má svůj čas.
            Tobě Fifi nepřestanu děkovat za to “popletení” fotky, resp. následné pozvání. Sama bych se nepřihlásila.

            Ja vim, ze to bylo jen postouchnuti neco sepsat. Dobre, ze do me stouchate, ono se zase cloveku ulevi, dokope se k necemu. Jsem silenej prokrastinator i bez nejakych smutnych veci, navic Troldiko zalezitost budu chroustat v sobe roky, no, tak jste me aspon nakoply. 🙂 Ale pro dnesek fakt koncim, pujdu smajdat s coklema. Pohlazeni pudlonkam, z dovci nam obcas, pls, zasli reporta. 🙂

            #165697
            MirkaD

              Fifi-to je fajn,že máš vlastní deníček,aspon se poučí/zdokonalí majitelé štěnátek-budoucí….

              #165708
              PetraK

                Hele Pepin! Tak Tě tu vítám pruhatý skřítku.

                A přeju pánčičce, abys jí dovolil se nadechnout. Já vim, že máš úkol, aby neměla čas smutnit, ale jsou i lepší způsoby, jak toho docílit. Věř mi, že mám pravdu.

                Přeju Ti Fifi z celého srdce – protože moc dobře vím, o čem mluvím – aby se to co nejdřív srovnalo tak, jak jsi zvyklá a dovolil Ti se nadechnout. Nějaké pokroky už jsi ze země vykutala, tak ať jich jen přibývá. A ano, myslím, že doputovat tenhle elementál k někomu jinému, tak bude v průseru. Jak elementál, tak ten někdo jiný.

                Ale otomilej to von zase je!! A už tolik neřve taky, ne? Já si vzpomněla na Rumouškovu cestu domů. Jak se celou cestu dral pryč a taky protestoval, dojela jsem domů , jak když sem spadla do jámy plný žiletkovýho drátu 😀

                #165709
                Thielli

                  Cesta domů? Tak to hnědá předvedla dokonalé DEMO, aby nebyla vrácena.
                  Hnědá cestovala z Ostravy do Prahy pendolinem, chrápala v bundě, nebo chrápala na stolečku u okna a když jsem jí dala v uličce na zem na přebalovací podložku, vyčurala se.
                  Hotová idyla.

                  Takže Fifi – nějak už mě dohání stud tady frflat, že mám nějaký problém se psem. Najednou jsou ty naše takově maličké…

                  • Odpověď byla upravena před 5 měsíci a 1 týdnem uživatelem Thielli.
                  #165714
                  cernej caj

                    Ale to je roztoomila fotka jak ma na drapkach ten snih!

                    #165780
                    Fifi

                      Esusova
                      A už tolik neřve taky, ne?
                      V aute uz ne, tam si obcas zajeci tak minutku po rozjezdu. Doma ho zacinam taky nechavat obcas v kleci, jen na chvili, jsem do pulhodky zpatky. Dostane tam rozsypany zradylko a zamestna se. A pak jeci, stejne jako kdyz ho tam zavru utahanyho a jdu s Ruzici. Ale uz aspon nerube mrize v panice, nepocurava se tam, pozvolna se to klidni. Jinak klec ma rad, si tam chodi sam lehat, ma ji naklikanou, ale jak ho tam zavres, kdyz ON nechce, neni to stale ideal.

                      Thielli
                      Hnědá cestovala z Ostravy do Prahy pendolinem, chrápala v bundě, nebo chrápala na stolečku u okna a když jsem jí dala v uličce na zem na přebalovací podložku, vyčurala se.
                      Hotová idyla.

                      No to teda, sikulka! To by bylo divadlo s Pruhem ve vlaku, by pendolino zastavilo v polich a vyhodili nas. 😀

                      A neni malickych problemu, jen frfnej! I malicky problem muze pro nekoho byt obr.

                      #165782
                      Fifi

                        Obcasnicek pokracuje, vzpominam na zacatky. Po prijezdu Pepina domu jsem mela strach, jestli nema zanet mocaku nebo nekde neprostydnul. To bylo curani co snad 20 minut, nekecam. Takze capnout prte (8kg prte) do naruce a supsajda ven stokrat za den, noc. Po par dnech se jeho curani zklidnilo, ono to bylo stresem. Ano, i pejskove maji stresovy mechyr, vim, ze u kocek existuje neco podobnyho.
                        A taky mel od zacatku “divny” nohy. Predni zvlastne zahnuty, zaobleny, zadni smajdavy, ortopedickej pacos od pohledu. Neznal zvuky domova, okavidne nikdy uvnitr domacnosti nebyl. Na radio kroutil hlavickou, kdo to mluvi? Sporak a bublani jidla, co to jeee? Fen? To je nebezpecnej hucak, vysavac je vubec hajzl, kteryho pujdu rovnou zabit.
                        Vysvetlovat mu tisickrat za den, ze tohle se nekouse, ze na linku se neleze, ze tohle kousat ma a tam si hrat, me stalo hodne usili. Jak kdyz bylo to stene kazdej den po ranu nastaveno zase do default modu a musis ho znovu naprogramovat. Fuska to byla.
                        At to zkratim. Ted je tu Pepin mesic a pul. Zhruba toho pul mesice zacina fungovat jako pes domaci, mirne vnimajici.
                        At ho jen nehanim – je to tuze cistotny zviratko, jeho vynaseni ven se vyplatilo (ne uz tolik me bederni pateri). Umi si krasne rict, ze chce curat, kadit, dumam, ze se uz minimalne dva? tydny doma nic utirat nemuselo. Je to zravy zvire, ktery nad nicim neofrnuje. Objevuje novy chute, kdyz dostal prvne kus mrkve, lovil si ji po kuchyni pacickama. 😀
                        Ted prezubuje. A roste. Po mesici od privezeni poskocil z 8 kg na 13 kilicek. Zacatkem unora ma dalsi kombi ocko, tipuju hovadko na nejakych 17-18 kg, ma tezkou kostru, pritom je stihlej. Nozky se mu rovnaji, ale ideal to neni.
                        Foto nize – divny nohy Edit – posledni fotka je povyrostly Pruh, kde nohy uz tak desive nevypadaji.

                        • Odpověď byla upravena před 5 měsíci a 1 týdnem uživatelem Fifi.
                        Attachments:
                        #165788
                        Fifi

                          Je zrejme, s kym si Pepin sednul jak zadek na hrnec po par dnech. Ruzice, Zabicka. Ktera smutnila po Troldovi, chybel ji partak, zaroven vzhledem k Troldove zdravotnimu stavu byla takova upozadena. Chtela si s nim hrat, neslo to.
                          Tak ted to jde a rozbalila to ve velkym. Jak ta si Pepina vychovava, jak ona se ted chechta, kdyz ho vlaci za ocas, nohy, krk po podlaze, pak se vyvali madam rotvajleri kopytama hore a necha si netvora dupat po brise a rdousit se za hrdlo, tyhle hratky clovek nikdy psum nenahradi. Vcera jsem vykoukla z okynka a musela se smat, Zabicka si naucila Pepina uz na hru na honenou kolem domu. Oba ocas v takovym tom behacim amoku mezi nohama a paaadiiime. 😀 Lovili se navzajem, stastni pejskove. 🙂
                          Zabicko, at vam to lita a padi spolecne este dlouho, neni znat, ze ti je skoro 6,5 – cela si rozkvetla. 🙂

                          #165791
                          Kimi

                            To je fajn, že si to takhle sedlo. Růžice je úžasná koučka.

                            #165792
                            Thielli

                              Fifi, díky zase za tvé řádky. Opravdu moc ráda je čtu, a i když netaháš odstavce z klobouku jako Ešusová, stejně mám pocit, jako bych se na to všechno dívala zblízka.
                              Víš, mě ostatní svět poslední dobou úplně přestal zajímat, měla jsem své klapky tak, jako má čajík sluchátka. Přestala jsem odebírat Respekt, poslední týdeník, kde investigativní žurnalistika měla nějakou úroveň (a žel většina populace si ho plete s Reflexem 🙈), přestala jsem sledovat politiku doma i jinde, rezignace mě schovala pod deku nezájmu, stěží se mi dařilo neodcházet, když někdo v práci začal zdlouhavě vykládat třeba o svém víkendu.
                              Jenže tenhle pokojíček je kouzelný, protože já se těším na to, co se o vás dočtu, zajímají mě vaše světy a vážím si toho, že mi do nich otevíráte dvířka.
                              Pohlaď za mě obě hlaďounké široké tlamky.

                              #165795
                              Asteris

                                Pepino vypadá na fotkách k pomilování. Bezva je, že Růžice ožila a užívá si to s ním. A tobě přeju hodně síly (hlavně psychické, ale nejen).

                                #165796
                                Maya

                                  Fifi
                                  pěkný pokojíček tady, je to zajímavý a jednou si tady zavzpomínáš
                                  když tak přemejšlim, tak Pruhatec mi připomíná vyprávění majitelů čaua a nebo šarpeje, prostě tyhle asijské samorosty

                                  #165799
                                  Fifi

                                    Thielli
                                    Pohlaď za mě obě hlaďounké široké tlamky.
                                    Ted se na chvili obe zaklaply, tak vyridim. 🙂 Ty podrb ty svy uzky vyholeny sosaky za me.

                                    Asteris
                                    Na fotkach je vsechno hezci. 😀 Je to smrade pruhaty. Ale ucel splnil a plni, Ruzenka ma opravdu zase jiskru v oku, ona zamrzla mentalne kvuli kastraci (pyometra) nekde na dvou letech, psychicky mi prijde nedospela oproti drivejsim fenam. Akorat ted je dulezita, si vychovava konecne maly smrade dle svyho, i kdyz po svym prastenym zpusobu.

                                    Maya
                                    Me by taky hrozne zajimalo, co v sobe Pepin ma za mix. Sebevedomej smradecek, normal uz hlida drsne za plotem (prezubujici stene?!), klidne si zustane venku na zahrade, kdyz si tam musi neco doresit (vyhrabat, vyzkoumat, vysondovat). Ocicka ma obcas sikmy, vztekly to je jak sto divych svini, kdyz se mu neco nepozdava. Aspon malinko zacina s clovekem ted komunikovat, uci se lidsky reci pozvolna.
                                    Nektere entity me strasi picbumem, stafem, ze v sobe ma. Mi to spis prijde jak cast rtw nebo jinyho hlidace, jak kdyz neco ala fila, plus cosi prastenyho. Mix mixu, viz jeho mamina. Oproti Troldovi, kterej byl spis do kolie nebo neceho ovcackyho, tohle je jednoznacne vic do primitivnejsich vemen. Si umim vybrat. 😀

                                    #165837
                                    Maya

                                      Fifi
                                      mě napadla i akita, ale ta fila taky není blbej nápad, jako ty pruhy se tam odněkud vzít musely
                                      zas bych řekla, že ti bull psi jsou k lidem OK, tohle fakt vypadá spíš na nějakého toho primitiva

                                      #165871
                                      Fifi

                                        Maya
                                        tak ty genetice rozumis, vymysli, z kterych plemen by se tohle brindle nebo zihani mohlo vzit. 🙂 On je k lidem bezvadnej, lisa se ke kazdymu, neboji se nikoho, hned kazdyho zacne hlodat (steneci zakus). U vymezovani si neceho doma jsme meli a mame boje, odstrcis ho treba jen lehce od lednice, do ktery chce vlezt (od zacatku neexistuje, e-eee), jeho reakce na prvni dobrou = chytnu te za tu nohu/ruku ne v uplne dobrym. Ale uz se to lepsi.

                                        Jinak hlasim, ze se mi povedlo se v sobotu spratkovi prvne uspesne schovavat na prochajde, hned 3x za sebou, uspesne ve smyslu, ze me i hledal. 😀 A pistel u toho uplne stejne, jak kdyz byl ze zacatku treba jen pul minuty za dverma, nez si dojdu na wc. To byla vitacka, hlodacka.
                                        Par fotek mazlych jsem stahla, mejdlicku uz chcipala baterka.
                                        Moje ruka po konfliktu onehda kvuli luxu (nekdy predevcirem jsem sloupla strup nejhorsi, bylo to hluboky, betadina rulez), na foto uz je skuba od mlicnyho spicaku trochu zatazena. A pak nejaky to pretahovani, jen pro porovnani velikosti stenatka a Zlababy.

                                        Attachments:
                                        #165903
                                        cernej caj

                                          Fifi
                                          Krasne se tot u rozrusta o tve prispevky, vzpominky, novinky:)

                                          A maya ma fakt uzasnej prehled e by to vubec s tema rasama nenapadlo. A je velikej uz mrnous pruhatej

                                          #165930
                                          Maya

                                            Fifi
                                            ono zihanych je hodne plemen, ta jeho mama koukam je taky, takze tata mohl byt cokoliv
                                            takovyhle podobny typ zihani, myslim jako stejnou barvu celkove, maji prave dogovita plemena, bull psi a nebo treba greyhound i ta akita, ale po akite by mel asi delsi chlupy
                                            ted jsem se divala a i ten sarpej
                                            a jestli dobre vidim na tech fotka ma cernou masku, ta byva nejcastejsi u tech dobovitych plemen

                                            • Odpověď byla upravena před 5 měsíci uživatelem Maya.
                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 132)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.