Ledvinová dieta

Fóra Veterina – zdraví i nemoci Ledvinová dieta

  • Toto téma obsahuje celkem 41 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 42)
  • Autor
    Příspěvky
  • #144332
    cernej caj

      raven
      to je mi lito:(

      • Odpověď byla upravena před 1 rokem a 9 měsíci uživatelem cernej caj.
      #144334
      Raven

        Je to na prd. Už mě opustilo několik psích kamarádů. Prvního křížence, který babičce proběhl ven, roztrhali dva dobrmani, se kterými se něšťasnou náhodou potkal. Pak jsem měla kokršpaněla Chipa, ten se dožil krásných 16 let. A s ním byl od jeho osmi let první bígl Jimík. Chipík s ním velmi ožil. Když Chipík odešel, zůstal mi ale aspoň jeden pes. Když byly Jimíkovi čtyři roky, přišel k nám Tobík, který byl pro své původní páníčky, už starší důchodce, příliš akční a nezvladatelný. Dva bíglové si spolu rozumněli. Několikrát jsme zažili kolizi s volně pobíhajícím nepřátelským psem a Jimík Tobíka venku pokaždé chránil. Je to zvláštní náhoda, ale i Jimík odešel v necelých 12 letech na nemocné srdce. A bíglové zrovna nepatří mezi skupinu psů, které toto onemocnění postihuje. Tobík zůstal sám a bylo to pro něj zpočátku těžké. Moc mu chyběl jeho starší kamarád, jeho opora. Rozjela se u něj i separační úzkost, nechtěl být doma sám. Přes půl roku s tím bojoval, než se vše vrátilo do normálu. No, pořád jsem měla aspoň jednoho psa. Teď je doma prázdné ticho, stále Tobíka všude vidím. Slyším jak mu klapou drápky na schodech, mám pocit, že zase leží pod stolem u mých nohou. Neumím si představit, že nepůjdu ven na vycházku. Nebo že půjdu sama. Proto jsem si domluvila, že budu brát ven pejska od sousedů, který na žádné vycházky jinak nechodí. Dnes jsme to poprvé spolu zkusili a bylo to moc fajn. Na to, že to pro něj bylo něco nového, to proběhlo v pohodě.
        Chci se zeptat, Fifi, nechtěla bys pro Troldíka AminAvast? Mám tu jedno nenačaté balení a druhou lahvičku, kde je 22 tablet.
        Na fotce je Met, pes na vycházky.

        Attachments:
        #144336
        MirkaD

          Raven-je mi to líto s Tobíčkem,a vím,že je to šílený,jsem na tebe zrovna dnes myslela…..
          já si taky zažila odchody-skoro 15letý kříženec knírače,,pak půjčovaná kníračka-tam mě panička zavolala,takže bez rozloučení,a desetiletý křížence knírače,a 14letý knírač-a u dvou jsem musela rozhodovat já-jestli je čas,nebo není….
          a to není lehký rozhodování-v tomto si měla výhodu-stihly jste se rozloučit,a nemusela jsi se rozhodovat-toto závidím….
          je fajn,že máš pejska na vycházky-oba budete mít společnost a pohyb:-)

          #144338
          Raven

            MirkoD a všichni ostatní, dík. Musela jsem se rozhodovat jen u Chipa. Udělal se mu v tlamě nádor, který rychle rostl a už se nemohl pořádně najíst. Na veterině jsem proto souhlasila s tím, že ho dám hned uspat.

            #144339
            Fifi

              Raven
              Teď je doma prázdné ticho, stále Tobíka všude vidím. Slyším jak mu klapou drápky na schodech, mám pocit, že zase leží pod stolem u mých nohou. Neumím si představit, že nepůjdu ven na vycházku.
              🙁 Nejaky mensi pejsek, treba z utulku, by u tebe domov nemohl najit, jestli tve rozpolozeni a zdravi a tak vsechno dovoli? At zase neco klape po schodech a tuli se pod/nad stolem.
              Musela jsem se loucit uz s hodne psima kamosema, bohuzel jsem to vzdycky musela rozhodnout ja. Toho te Tobik usetril, hodnej kluk. Jestli to bylo srdicko – mohlo to byt klidne i od zpropadenych ledvin…
              Chci se zeptat, Fifi, nechtěla bys pro Troldíka AminAvast? Mám tu jedno nenačaté balení a druhou lahvičku, kde je 22 tablet.
              Do kdy to ma expiraci? Ja zatim AminAvast nedavam, mam ho jako alternativu na horsi casy, ktery urcite nekdy prijdou. S Pronefrou to Troldovi nejde kombinovat (kvuli jeho slinivce). Jestli to udas nekde pobliz ledvinarovi psimu ci do utulku nebo prodas po netu, na me se neohlizej. Kdyz bys nikoho takovyho nenasla, odkoupim, pokud bude expirace nejaka v delsim horizontu.
              Ale ovsem Met vypada jako peknej sympatak, bezvadny, ze sis nasla venciciho elementala! 🙂

              #144341
              Odetta

                Moc mě to mrzí, upřímnou soustrast. 🥀 Odešel mi loni náhle parťák (taky?) na srdíčko, tři týdny od diagnózy – umím si představit ten hluboký šok a zármutek, člověk na to není připravený… Ale říkám si, že je to tak lepší než nějaké vleklé stavy, kdy to zvíře trpí. Tobíček bude tam nahoře v dobré společnosti. 💔 Dobře, že máš kamaráda na procházky. Ať je vám spolu hezky!

                #144344
                Fifi

                  Raven, nebo me s tim AminAvastem napada idealni reseni – Vave na Zvir. ho dava kocourkovi, nesnesl Pronefru (poslala mi ji pro Troldu), ale tohle mu vyhovuje. Zkus se optat primo ji, jestli by vyuzila (ja bych ti to zaplatila, pssst, protoze ode me nechtela nic za Pronefru, byla by to oplatka 🙂 ).

                  #144347
                  Raven

                    Fifi, AminAvast má expiraci 04/2025. Vave se zkusím zeptat a dám vědět. Kdyby to záleželo jen na mně, pejska z útulku bych brala hned. Bohužel překážkou je manžel, nechce o psovi slyšet. Nikdy se jim nevěnoval, vycházky, krmení a hraní byla moje starost. Ano, Tobík odešel na srdíčko, zjištěná vada byla vážná a že to může být nečekané, mi doktorka říkala. Od diagnózy uplynul necelý měsíc.

                    #144359
                    PetraK

                      Raven… Raveeen? To je moc prima, že máš s kým chodit ven, moc a moc vám to oběma s Matem přeju, vypadá jako děsnej sympaťák. A pro něj je o velká výhra. A já doufám, že se manžel umoudří, že mu dokážeš vysvětlit, jak moc Tvojí duši psí parťák chybí. Měla jsem to taky, tak, když odešel Murphy – Brtnik o psu nechtěl ani slyšet a mně hrozilo, že mi houkne, pes je prostě mou součástí. Po třech!!! letech konečně pochopil, že bez psa nejsem fakt celá. Tak i Tobě přeju, abys dokázala manželovi vysvětlit, jak moc důležitý pes v Tvém životě je. Ale musíš mu to říct, vysvětlit, že bez něj Tě to bolí. Oni to chlapi nechápou, nevědí – když to není člověk, co sám psy miluje.

                      #144362
                      Petrs01

                        Nebo to udělej jako já se Spratkem – ta ďíra v srdci po Bardovi byla prostě moc velká a musela se zase zalepit bíglem. Jenže když jsem opatrně nadhodila, bylo mi zakázáno. Tak jsem nenadhazovala a když páník večer přišel, bylo doma o psa víc.

                        #144439
                        Raven

                          Petrs01, to by asi nedopadlo. Hned vyhrožoval, že pokud se doma objeví nový pes, naloží ho do auta a odveze pryč. Zvláštní je, že prvního psa jsem nechtěla, protože byly dvě malé děti a bylo mi jasné, že na něj nebudu mít tolik času. To říkal, že pes musí být. Byl to ten kříženec, jezevčík x kokr a rád utíkal. S kokrem Chipem souhlasil, toho jsem si už vybrala společně s klukama. Bígl Jimík také prošel a Tobíka jsem si prosadila k padesátinám. Tehdy už varoval, že je to poslední pes, který doma bude. Na vycházce nebyl se žádným z nich ani jednou. No, oni by ho neposlouchali, protože se jim nijak nevěnoval. Všichni byli hodní a doma nic nezničili.
                          PetroK, to by mě nenapadlo, že se Brtník napřed bránil tomu mít psa, na mě působí, že má zvířata rád.
                          Včera se Metík trochu obával, když jsem mu nasazovala postroj. Dnes už do něj sám strčil hlavu a bylo vidět, že se těší ven. Je šikovný.

                          #144440
                          PetraK

                            Raven – to zní suprově, že se Metík takhle těší, moc suprově. A jsem moc ráda, že jste se takhle našli, pro něj to musí být úplně úžasný. Vidím na Bubrdli, jak si užívá toho venčení, lítání a novinek.
                            No on Brtnik původně nebyl úplně zvířecí – ač to v sobě svým způsobem má. KOčky ho milují a respektují, přitahuje je. Má pro zvířata svým způsobem cit, ale není si toho vědom. Nebude teda jako já s nima podnikat nějaký ptákoviny, ale venčení jo, to jo a oproti době s Murphym už to bere i poctivě. A když ho to čas od času popadne a jde se s čoklema třeba “servat”, tak to jde do plnejch a na psech vidíš, jak si to s ním strašně užívají. Byl by báječnej, jen to teda neví. Ale… s BubiZwei to už má hozený jinak, bábrdli vnímá hodně. I jsem mu říkala, že musí, že ona ho miláfkuje, že je její guru a nesmí ji zklamat.
                            Já bych se muži snažila vysvětlit, že mě to moc a moc užírá, že nemám psa, že přece to pro něj není žádná zátěž, že to k životu potřebuješ stejně, jako on nějakou jinou potřebu a pokud on to nechápe, tak že je k Tobě velmi, velmi nespravedlivý.

                            #144460
                            Raven

                              Fifi, tak Vave se AminAvast nehodí, protože pro kocoura je trochu jiné a méně silné složení. Tak tohle jedině pro psa.

                              #144463
                              Fifi

                                Raven
                                Aha, ja myslela, ze to je stejny i pro kocky. Tak jestli to neudas jinde, vezmu to pro Troldu. Poprosim timto Esusovou, at nas propoji pres e-maily? Diky.
                                Tobíka jsem si prosadila k padesátinám. Tehdy už varoval, že je to poslední pes, který doma bude.
                                Co mu na psech vadi najednou, kdyz se starat nemusel? Proc ho to obtezuje? 🙁 Treba se to zmeni a casem bude svolnejsi, moc bych ti to prala.

                                #144466
                                PetraK

                                  Fifi – du propojovat.

                                  #144469
                                  Fifi

                                    Super, diky moc, pani domaci. 🙂

                                    #145206
                                    Denny

                                      Raven je mi to moc líto…
                                      Když odešel Bukáček, říkala jsem si, budu nějakou dobu bez psa, páč
                                      když je na něj člověk sám, je to fakt záhul.
                                      Procházky mě nebavily, vydržela jsem to tři měsíce a pořídila další vižlu.
                                      Vím, že je to moje vižla poslední, pak už nebudu mít tolik energie,
                                      abych jí dala to, co potřebuje.
                                      Drž se….

                                      #145332
                                      Raven

                                        Denny, moc ti přeji nového vižlu. Vím, jak ti muselo být. Jít na procházku sama, to nejde, není to ani trochu zábavné. Nedávno jsem musela jít do zásilkovny, kam Tobík chodil vždy se mnou. Celou cestu se mi chtělo brečet, tolik mi chyběl. Ještě že si můžu půjčovat Metíka, se kterým chodím každé odpoledne ven. Ať je počasí jakékoli, jdeme. S ním je vycházka bezvadná, on má radost a já také. Učím ho pár povelů, jako sedni nebo zastavit u silnice a čekat, až dám pokyn, že můžeme přejít. Je chytrý, za pamlsek se snaží. Jenže po vycházce ho vrátím a domů jdu sama.

                                        #145425
                                        PetraK

                                          Raven

                                          . Celou cestu se mi chtělo brečet, tolik mi chyběl.

                                          Raven, Raven, kdyby to člověk mohl druhému trošku ulehčit. Moc mě mrzí, že doma – stejně jako u mojí kolegyně – další pejsek neprochází a jsem moc a moc a moc ráda, že máš Metíka a on Tebe. Musí to být pro něj ráj, když se mu někdo takhle věnuje a pro Tebe zase aspoň trochu útěcha v bezpsím životě. Podrbej ho chlupáče a řekni mu, že mu děkuju, že Ti vstoupil do cesty.

                                          #145452
                                          Zlata

                                            Raven
                                            Jak já te chápu.Já sama už svyho osa nechci,nemůžu,nejni to rozumný.Aspoň mladý tu maj ted na dlouhodobý návštěvě Trixii,ale je to fakt jiný.Co vzít občas na vycházku s manželem nějakého psa z útulku,třeba by si po čase dal říct.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 42)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.