Kecací Vánoce 2023

Fóra Ostatní Kecací Vánoce 2023

  • Toto téma obsahuje celkem 1,573 odpovědí. Do diskuze (19 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,521. až 1,540. (celkem z 1,574)
  • Autor
    Příspěvky
  • #164825
    Thielli

      Tak já sem nejdřív mrsknu tip, jak se dá s malým rozpočtem něco v interiéru zaopatřit. Jak jsem psala, starý dům a v něm můj starý byt. V Bruselu jsem si sice něco nahrabala, ale zase ne tolik, abych si dala na dveře cedulku Rotschildová.
      Zdi občas už popraskané, omítka neví, zda se má ještě lepit ke zdi nebo už na mě… no a úplné vymlácení celého bytu na cihlu a vyomítkování do rovna… jako miluju děti ségry, ale zas tolik ne 😆
      Takže ten tip – chcete-li nějakou stěnu mít neodíratelnou, nebarvící, omyvatelnou, nepotapetovanou… ale je to stěna, která není zralá na dlaždice (třeba někde v kumbálu a tak…) pak lze použít barvu a lak na dřevo.
      V kuchyni jsem si záměrně nechala retro linku. Ta totiž přežije (na rozdíl od mnoha nových), mě i vás. Tyhle plechárny se skleněnými policemi jsou nejhygieničtější a jsou fakt nezničitelné. No ale co dozadu? Po mámě tam zůstala květovaná omyvatelná tapeta, kde květy a omáčky už tvořily impozantní celek. Dlažky? Jaké k plechárně? To bude pak jak na pitevně…
      Řešení – omlátila jsem omítku na cihlu, spáry, díry, hrany, vytřela do obloučků nějakou tou spárovací hmotou, natřela žlutou barvou a nalakovala. Je to omyvatelné a na to, že to bylo jen dočasné řešení… je to tak dočasně už asi 12 let…

      Stejně tak se dá udělat nátěr na rovné zdi, třeba hustou barvou, co dělá takovou tu pomerančovou kůru, a pak zase lakem. Omyvatelná zeď za hubičku, nerovnosti a praskliny zakamuflovány.

      V příloze foto, samo, že jedno muselo být s Tintinem, kterého mám v té kuchyni, no…

      a teď si vás jdu dočíst 🙂

      Attachments:
      #164828
      cernej caj

        Thielli
        taky se davaji ty omyvatelny natery, jak jsou treba ve skolach…

        jak to mam ja…

        v loznici dlazba koupena, levna. V kuchyni/chodbe dlazba koupena, levna, tech 26m2 stalo snad 5000 kc 😀 v druhem pokoji vynil, ten mel byt spaci, lec to nejde kvuli cerpadlu od sousedu a jejich synovy bubenikovi, nese se to zdma a spat tam nejde… no a pak koupelna sou zbytky ze stavby, barevnej vzorek zbytky ze stavby, obklady kupovany nejlevnejsi, zachod dvoje zbytky ze stavby… zachod dar po vybouchani koupelny z 80 let, kterou nechteli mlady od kolegy od muze, stejne tak umyvadlo a vana… 😀 linka z jeny za 14 000 s tim, ze 20 let vydrzi a pak se za 14 koupi nova a s tou doklepem 😀 lednicka 2jakkost s nabouchlyma dvirkama, uz ma pomalu 15 let, stala asi 6000, pracka 5000 , nejlevnejsi, co sem nasla na trhu 😀 skrine za odvoz nebo vykoupeny z kancelari ve stare praci, co ale mame je klecova nadstavba od truhlare, ta nas stala myslim 10000 a postel celocalounena na miru (nestandart, 2x 80cm), ta byla asi za 17 000 cimz se postel stava nejdrazsi veci u nas doma. Jo stul pod pc za 100 vyrazenej z kanclu, stolecek v kuchyni starej umakartovej z unimobunky ze stavby, kterej nikdo nechtel, sedacku kuchynskou tvori druha rada sedadel z tranzita, pac v tranzitu zavazi:D no a stara dubova skrin po starych rodicich stare davno zesnule kolegyne od moji tety a jeste nesmim zapomenout univerzal od rodicu me pokrevni segry darem, kdyz kupovali novou stenu 😀

        vis jak do 13m2 nacpet komplet ulozny prostory ve srinich, manzelskou postel, klec na psa, knihovnu, police na outdoorovy veci a pc stul? vynalezave! 😀

        Attachments:
        #164832
        cernej caj

          jako co musim rict, tak mam krasnou velkou koupelnu a taky hezkou velkou kuchyn 😀 (v kuchyni se vybourala zed z chodby takze vznik takovej velkej otevrenej prostor) ale mrnavy pokojiky s tim, ze obyvatelnej je ten 13m2… v pokoji druhem, v kuchyni, v chodbe… vsude ma muz kramy. vsude znamena vsude… 😀

          jo a par fotek moji krasne koupelny, to mi vyzdival tatinek a ta barevna lemovka (zbytky ze stavby:D) tu vymyslel on

          Attachments:
          #164836
          cernej caj

            a pro dokresleni situace, jak to vyapda v pokoji naproti skrinove nadstavbe 😀

            kdyz dam pc zidli na postel, tak mi tam vyjde i joga matka mezi roh postele, klece a na druhou stranu trochu pod stul, takze cvik v leze a zvedani noh nahoru, to se uz nevejdu 😀 ale uzkoprofilovy cviky se daji 😀 za pc ta zed co jde kolem postele ke skrinim je venkovni a tam mi jeden rok zplesnivela asi pulka myho ajetku, takze ji musime nechavat volnou, ale zas na ni mam obraz :D:D co mi nakreslil kamarad. muzete hadat jeho jmeno 😀

            bohzuel sem nenasla zadnou fotku bordelu, asi v nich mam bordel 😀 nicmene nekdy se tezko vubec dostanu ke kuchynsky lince, k zachodu se musi drzet hladina bordelu tak, at zvladam projit s kosem na pradlo v rukach 😀 a tak 😀

            Attachments:
            #164839
            cernej caj

              thielli
              a super ten tintin, je videt, ze ho mas fakt rada 🙂

              my sme museli delat rekonstrukci, protoze sme meli hlineny podlahy potazeny prknama, zadna kanalizace a voda, kadibudka venku 😀 zas musim rict, ze maminka se dost angazovala v tom zaridit papirovani, sehnat, obvolat, naposialt, bez ni na tu kadibudku chodim do ted, ale ju tyhle veci hrozne bavili, porad by neco stavela, rekonstruovala, organizovala (hlavne jinejm) a tatinek dost veci zaridil, na soboty bral ukrajince ze stavby ke me a musel platit nejakou firmu, tak krom toho, ze chodim porad na kadibudku tak asi nemam ani tu vodu nebo topeni…

              takze mozna v nekterych vecech to doma uplne nebylo, ale kazda mince ma dve strany, i kdyz nekdy se ta druha tezko vnima.

              #164840
              Thielli

                Kimi

                jasně, že nejsme vepři 🙂 to bylo jen takové promítnutí, že uprostřed toho života prostě člověk vydává těch peněz nejvíc a čajík to řeší. Ale k řešení to není. Není na tom nic divného a je jedno, zda člověk porodil nebo ne.
                A nějaké interiérové barevné šlápnutí vedle… mi připomnělo, jak táta vyprávěl, že váhal mezi dvěma odstíny dlažby na chatě… vzal ten tmavší, koupil, dovezl, vynosil přes celou zahradu ty těžké balíky…, vyndal jednu dlaždici… a bylo mu jasné, že měl vzít ty světlejší. Tak si to dal celé ještě jednou znovu.
                No ale hlavně, vychovala jsi sama trpaslíka v muže – a prý se ti to povedlo. To je taky na medaili… zrovna dnes tu PetraK psala, že jsou to naprosto nedostatkové kusy 😁 tihle dobře vychovaní muži…

                MirkaD

                Tak ještě jsem tě nepřesela číst, vždy to proběhnu, co kdyby tam nebyla jen zauzlovaná únava v těch větách a vyplatilo se… tvůj popis zasněžené procházky s tvými výkřiky jak si šťastná, to jo, to jsem si naopak přečetla dvakrát.
                Taky tě ale musím poslat do háje s tím srovnáváním se dokola s ostatními, co kdo dokázal… tak se vrátím k matematice. Každý jsme nafasovali do života nějaká čísla, která cpeme do našich rovnic. Nevím, jak jsi počítala ty, ale mně na konci za rovnítkem u tebe nula nevychází, tobě jo? Jo? Tak si to projdi znovu, jo?

                Zlatko,

                tobě prostě jen stručně (zato o to pevněji) držím palce s Trixou, máme obě podobný desetiboj s našimi psíky, PetraK vypsala tak pěkně ten návod, bych se ho držela taky pevně, mně se zatím vyplatilo držet se toho, co mi tu holky napsaly. 🙂

                Čajík

                Takže vy mate domek, ne byt…? V bytě jsem ještě kadibudku neviděla 🙄
                A ta koupelna ze zbytků náhodou vůbec není marná.
                Jo ale jste se vrátím k nakousnutému z dříve – to, že sis přála knihu, tě zavazuje ji dočíst, i když tě nechytla? A to nařídil kdo? A jak to zdůvodnil?
                A psala jsi také, že si nemůžeš odpustit. PetraK se ptala „co“… jsem přehlédla, co si jako máš odpouštět… Ty jsi někomu záměrně ublížila? Někoho o něco záměrně připravila? Někoho záměrně poškodila?
                …sleduješ to slovo, co se v těch otázkách opakuje?
                Protože i ublížení někomu nechtěně by mělo být odpuštěno samo o sobě, tomu se říká životní nehoda. Ale prosit o odpuštění a nechat si odpouštět by měli ti, kteří VĚDOMĚ něco nebo někoho poničili. Máš tam něco takového v zásuvce? Ne? Nemáš? Pak není co řešit a jdi v pokoji. Amen. Tak by se to řeklo v kostele, nevím, jak to říct tady. Ze všeho, co tu z tebe a ostatních vypadlo, jsi to ty, kdo hází ryzí odlesky a ne Dior na pusince „té, co se jako víc povedla“. Můj názor.
                A já teď jdu v pokoji od monitoru. 🙂 …k žehličce. Amen.

                • Odpověď byla upravena před 6 měsíci a 1 týdnem uživatelem Thielli.
                #164843
                MirkaD

                  Čajíku-to je fajn,že mám i táta ti pomáhaly okolo dmku
                  ale tak to -Martinovi rodiče v podstatě přestavěly Martinovi ten chlívek-to v čem ted jsme byl dřáv chlívek pro krávy..
                  Zdišek má domek po mátiné matce…
                  a kdykoliv kluci potřebovaly s něčím pomoct na baráku-tak jim otec pomohl,
                  máti mnoho let hlídala dost často vnoučata jedné švagrové
                  ta druhá bydlí daál,a taky máti už nemá tolik sil na 3 děti zaráz,ale taky jsou u nich
                  kluci zase pomáhají tátovi,když něco potřebuje-a o hooodně víc,než Martin-on má ty záda,že…
                  a třeba kanalizaci tady před letama ve dvoře kopaly všichni bráchové+můj tatka
                  tatka tady hoodně dřív makal s otcem-dělaly dřevo,natíraly,kutily spolu furt něco na dvoře
                  tatka říkal,že to dělá pro mě-trochu jakoby za Martina
                  no taky ho bavilo dělat s tatkem,být užitečnej…sem ho kolkrát ani moc nevuděla-dřív..
                  přijel,makal s otcem,pak šel k rodičům na kafe odpo,večer grilovačky…
                  -jo,všechno má 2 strany mince….
                  ale-stejně mě mrzí jak se k tobě chovly v dětství/mládí…
                  jasně,super,že ti pak pomáhaly s barákem a tak…
                  -tady třeba se taky navzájem ponáhá s barákama-otec jede pomoct k jednomu bráchovi,pak k druhýmu,kluci mu pak přijdou pomoct ze dřevem…
                  což se Martin nezapojuje,ty záda,že…
                  ted Zdišek bral otce do Brna,Martin bere máti na nákupy,do lékarny….

                  víš-já mám furt své máti za zlý,že jsem si nemohla nechat Killynu,že pak umřela po půl roce co jsem ji vrátila steskem-3 měsíce byla u nás….
                  a já to máti nemůžu odpusit-ono je toho víc,nejen Killyna,tu ale nejvíc
                  a ty jsi mi kdysi napsala-no,ale rodiče ti ji dovolily mít doma
                  takže 2 stránky-jedna stránka co jsem viděla vidím-já
                  mohla jsem mít od deseti let psa-sice křížence dot na tu dobu tenkrát ostrýho i když malýho plemene-knírač 37 let dozadu byl ostrej tvrdej pes…
                  o toho psa jsem se musela komplet starat-veterina,vycházky,výchova,cvičení,krmení,česání….
                  do roku mě po něm vystartovalo pár fakt velkých psů,mamka se psů bála,nechtěla ho nikam brát že vyvolává rvačky+zdrahal v lese-přivolání 0
                  od roku jsem s ním chodila do kynologickýho kroužku,od mých 13 let na cvičák
                  od sedmnácti jsem si půjčovala Killynu a brala dom na prázdniny,Vánoce,přes noc+u nás odchovala štěnata-před Killčou jsem si půjčovala i jiný psy….ale to bylo na chvilku..,nebo přes léto…
                  -takže ty bys v tom viděla-drhou stranu mince-měla jsi hodný rodiče-dovolily ti psa,pak v 17 brát dom druhýho psa…..
                  -já v tom vidím první stránku mince-u Kima mě do všeho kecali-máti vadilo,když jsem chtěla chodit na cvičák,když mi to dovolila,tak pak to bylo furt-nechood tam-bude pršet/zima/vedro/sněžit/máš měsíčky….
                  Killynu jsem si začala půjčovat protože,máti vadilo,že jsem chtělas Kimem dělat zkoušky,závody…-to není vlčák….to není na výcvik..
                  tak jsem si začala půjčovat Killynu,aby mě do toho naši nekecali-teda hlavně máti-tatkovi bylo všechno jedno-ten chtěl mít klid..
                  takže ty jsi hodná-ty bys vyzdvuhla,že jsem mohla mít psa-od 17 půlku psa:-)půl Killyny
                  já nejsu hodná-já vidím slyším věčný kritizování/shazování-ty zkoušky neuděláš,na závodech budeš poslední-vidíš já jsem to to říkala..
                  když jsem dojela ze zkoušek z Brna s Killčou a zamávala na máti gumovou housenkou,co Killy dostala za zkoušky-koupená ten den v Brně,
                  tak máti-tak co,zase jste to neudělaly,že?
                  a já zamávala tou housenkou a máti stichla…-já vidím házení klacků pod nohy a kritizování
                  a někdo jinej by viděl hodný rodiče co pořídí dětem pejska….
                  MOC TĚ OBDIVUJU,MÁM SE OD TEBE JEŠTĚ MOC A MOC CO UČIT!!!!!!

                  #164846
                  Fifi

                    Bryvecir vespolek, brou noc,
                    jsme nako primrzli venku na nocni prochajde, zadny -2, ale -7 zhruba, kdyz jsem mela zmrzlej gesicht a ruku po dabl vychande, sla jsem si zkontrolovat venkovni teplutku. Housenka mela oblecek, se hlemejzdil v pohode i na snehu. Ale mrzly mu tlapatka, nema to rad. Ruzice se hemzila za aportkama, zaflusala me a ted to tu vsechno spi.
                    Dneska tezky vas precist, docist, takze jen popreju co nejhezci koupelny, co nejmin nasledku z divnyho chovani rodinnych clenu, co nejmin rozkousanych balonku a co nejvic usmevu, chorobam (Mayo, neflusej nikam virozku) brzky uzdraveni. Jo a ten motyl sem byla petka. 🙂
                    P.S. ten kokos pruhatej me zase hlodnul do krve do ruky, s nim pri jistych ukonech (sundavani vesticky napr) zacinam jednat jak Ruzice, normal na nej zavrcim a chnapnu zubama, kdyz hloda on me. A on to chape hned a lip nez cloveci povely po vic jak mesici, i pri otvirani lednice je uz uctivej, na linku taky skakne jen vyjimecne. 😀

                    #164847
                    cernej caj

                      Fifi
                      Tady taky dost primrzlo. je to hlodavec a ne pes:D

                      MirkaD
                      Asi to nemyslim jen z pohledu ze si mohla mit psa, (a asi di to nezivila ze svyho) ale I to, ze sice na jednu stranu samy kritizovani.. ale byla bys radsi psa nemit? Stejne by te asi kritizovala, ne? Jen by si nasla treba cteni, vysivani, pingpong… dosad si libovolny konicek. A pro tebe bylo dulezity psa asi i pres ty kecy, kdyz jsi po prvnim pokracovala s killy..

                      A bohuzel rodice nam casto zpusobuji hromady bolesti, a casto si to treba ani neuvedokuji, protoze veri, ze to je pro nas… zajimavy, jak se kazdej u zubare uci cistit zuby ale jak vychovavat deti se matky driv ucili jedna od druhe na pisoovisti na sidlaku… a pokud u jedne zablo par na zadek, zarach nebo vycitani, hned to “kazda” zkousela…

                      Proste ze umis treba prodavat, to od tebe nikdo neceka ale ze umis vychovat/spravne/ dite, yo se automaticky lredpoklada u kazde matky…

                      A ja chci videt obe strajy i kdyz nekdy ta jedna prevlada a sama u sebe si uvedomuju ze tu druhou casto nevidim…

                      Thielli
                      O jak rada bych mela maly byt v brne… no, mohla sem si dovolit maly domecek na vesnici 30km za brnem mezi poli, kde neni kus lesa a nejezdi tam ani vlak:D

                      A spocitala sem si, ze platit 10k za preklenovak 20 let je lepsi, nez platot za sdilenej najem v brnr za pokoj 5k bez toho mit soukromi a platit to 60 let… dneska se plati za pokoj i 10k…

                      Mam jeste takovy rozpadajici se chlivky a dvorek obezdenej, driv byli psy pres pracovni den venku, ted uz ve 14 uz je feri doma v teple a holt vetrame teplo psima dvirkama z kuchyne:D

                      A muzeme se nastesti kochat pak denyky krasnou rekonstrukci a petryk vymazlenou rekonstrukci:)

                      Ja su asi rada, ze me je to technicky uplne jedno a fynkcji skrin je porad funkcbi at je zluta, hneda nebo s kudrlinkama:D

                      #164848
                      cernej caj

                        A dostajou to sakozrejme segry deti, ze… pac co ja s tim:D

                        #164849
                        cernej caj

                          Thielli
                          No a knizka… ja se na ji fakt tesila:D mam ty o pct a jinych trailech fakt rada, rada si o tom ctu a asi ej to logicky kdyz me bavi psat podobnej typ ackoli ne zadmy dalkovy ale jen kratky:D

                          #164850
                          MirkaD

                            Čajíku a Petrs01-a možná pstatní?
                            ale u našich 2 šlapiček je to víc pravděpodobný…:-)
                            holky,byly jste někdy ve Vilémovicích v té jeskyni,zak jsou tam od ze mě ty krápníky?Víly se jim říká,nebo jak….
                            nych to ráda viděla,ale ted nevím,jestli to není jen pár let v roce..?

                            jinak-jakou čepici si mám koupit k žlluté bundě?mám 2 červený-tak dobře ta druhá je flísový GAPAY nákrčník,pak mám fialovej nákrčník,co se dá taky nosit jako čepice-od nás z obchodu,
                            no a k bundě žluté se asi červená nehodí?
                            bych mohla vypadat jak semafor,že taky..
                            zelený kalhoty-hej hou a vodníci už jdou
                            žlutou bundičku-už vyšlo sluníčko!
                            a červenou čepičku-jak ten trpaslíček-a celkovej dojem?pochodující semafor….

                            #164851
                            Thielli

                              pac co ja s tim:D

                              No, takový plán ale předpokládá, že tam budeš jako babička od Boženy Němcové. Ale také můžeš mít na konci cesty zdravotní obtíže a budeš potřebovat nějakou pomoc nebo dokonce bydlení s péčí. Takže pak svoji nemovitost zpeněžíš a utržený peníz ti pomůže k důstojnějšímu stáří, věděla? 😘
                              A nebo pomoc potřebovat nebudeš, ale i tak to střelíš, pronajmeš si garsonku v Brně poblíž všech služeb a nájem budeš platit z peněz za domek…

                              U nás je to jinak s tím děděním, protože můj byt má hodnotu 10m, ale sestru jsem vyplatila mnohem níž… s tím, že právě jednou to zase bude dětí. Ona se teď zase necpe na chatu, kde já jsem celé léto, i když máme chatu napůl. Ale na údržbu přispívá… prostě se na těch věcech v pohodě domlouváme. Ale běžné to takhle mezi lidmi vůbec není, co vím. Převažují ty křivdy. Menší, větší. A nebo úplně rozhádané rodiny.

                              #164862
                              Zlata

                                Mirko
                                Podle mě je úplně jedno jakou čepici k žlutý bundě.Ono je spíš důležitější co je pod ní🌞👍
                                Trixa bude muset být dnes zavřená,teď tu byla nabírat krev mužovi sestra, během dopoledne mi mají přijet opravit vozík(je ještě v záruce), odpoledne budem cvičit s Trixou, prvním debilitním psem,kterýho jsem za svůj život potkala.Problém je že nejni můj a s mladejma od předvánoc nemluvím.

                                #164864
                                Petrs01

                                  knizka

                                  Když já mám pocit, že čím větší… jak to jen slušně napsat… na PCT vyrazí, tím větší potřeba napsat o tom knihu. Holka co si z přepracování vyrobila trvalej průjem, tak sedla do letadla aby pros*** i začátek PCT, chlap co si k trekovkám nevzal nic na přezutí a zcela překvapivě tam pak strávil pár týdnů v nemocnici, protože mu uhnily nohy… na každé druhé stránce je někdo zachraňuje, protože něco totálně nezvládli. Kdyby si nejdřív dali přechod ČR, vychytali by ty základní chyby – a na PCT už by neměli o čem psát 😀

                                  #164869
                                  Petrs01

                                    ve Vilémovicích

                                    Vilémovice nee, my byli v Brtníkách 😀
                                    Samozřejmě je to jen po krátké období v roce, ideálně asi jestli jsi na FB, tak se zeptat v nějaké vhodné skupině. Ale teď je asi šance, že by být mohly.

                                    #164872
                                    cernej caj

                                      MirkaD
                                      To bohuzel nevim. Cepuci si kup bilou a bude vzdycky dobre videt
                                      K cemukoli kdyz bude pritmi

                                      Petrs01
                                      A kdyz o tom nemaj psat oni jak sli na pct ktea ma 4000km tak bych nemela psat ani ja o akcich na 40km, ze…

                                      Thielli
                                      No, nebo buzu zit v zahradni kolonii a pestovat mrkev a spat obalena novinama:D

                                      #164873
                                      Maya

                                        ja uplne vidim jak Petrs a Caj jdou pct a pak o tom napisou knizku kde budou jen sama pozitiva jako Dneska jsme usli tisic vyskovych metru a to byla nadhera 😀

                                        #164874
                                        Maya

                                          cernejcaj
                                          neboj za 20 let budes mit Brno za humny a tvuj barak stoupne v cene nekolikanasobne
                                          v Praze to funguje uplne stejne, kolegyne ma barak v Ricanech, zrovna nedavno to rikala, pred 20 lety to byl barak na vesnici, ted je to barak na predmesti Prahy

                                          #164875
                                          Petrs01

                                            kdyz o tom nemaj psat

                                            1) ty o tom nepíšeš knihu, ale svůj web. Čtou to tvoji kamarádi a lidi co šlapou podobně jako ty a netaháš za to z lidí peníze.
                                            2) fakt si myslíš, že je nutné psát knihu o tom, jak se za celou cestu PCT nebyla schopná naučit rozdíl mezi beer a bear a jak první dny furt jen někde dřepěla za keřem?
                                            Já ráda poslouchám podcasty z travelightu. Nebo si přečtu blog Blanky Veltrubské.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,521. až 1,540. (celkem z 1,574)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.