žárlivá a kousavá vižla ?

Fóra Výchova a výcvik žárlivá a kousavá vižla ?

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #174935
    Thielli

      No jo, dám to sem. Kdyžtak to pak zase smažete.
      Kolegyně v práci má maminku. Maminka má vižlu. Několikátou vižlu. Psa vižlu. Maminka taky naspídovaná vižla prý. Pes vižla cvičený, napojený (až fixovaný) na hyperktivní důchodkyni… akční – až ADHD, aportovací… věk 1,5, pes s PP, rodiče hvězdní

      ale prý začal vyjíždět na lidi (děti, konkrétně vnučku, která byla u maminky/resp. babičky na hlídání) jakože snad ze žárlivosti.
      maminka guglí a načítá, první vižla s tímhle… nezná, neví, diví se…
      netušíte, kam bych kolegyni případně mohla odkázat na další guglení, jak se s tímhle dá pracovat? jinak funkční pes se najednou začal ohánět i po dětech v rodině…

      #174967
      PetraK

        1,5 roční mlaďas – dospívá, hledá si své místo? Odkazuje “cizí” do patřičných mezí? Zná vnučku ? Odhaduju , že ji ale nevidí poprvé? Je jistota, že vnučka se nemohla předtím nějak nevhodně ke psovi zachovat? Ale píšeš lidi – vyjel i na někoho jiného?

        Ono možná vycvičený nerovná se vždy respektující? Majitelka s ním žije sama? Může si ji chránit. Nicméně nemá co on rozhodovat.

        Já jsem v tomhle možná moc přímočaře nekompromisní a kdyby mi tohle pesan udělal, zařvu v ten moment, že bude placatej, pojede švihem na místo a tam si může zpytovat svědomí. Přivolám, dostane pořadovku, uložím ho u sebe, pošlu na místo a ani se na toho dotyčného nepodívá. Nebude si tady rozhodovat, kdo co a jak, jediná omluva pro mě je, že by mu dítě, dotyčný před tím ublížil a bylo to ze strachu.

        Ohání se tedy i po jiných lidech? Je to rozcapenec? Nemyslím to zle. On si to člověk nemusí ani uvědomit. každopádně prostě pes by u mě věděl, že tohle se mi sakra ale nelíbí.

        ale – tohle se na dálku špatně řeší, to by chtělo, aby to někdo viděl naživo v kontextu

        #174970
        Thielli

          Díky za první myšlenky, předala jsem, třeba ještě něco doplní, důležitý je, aby se mamině sešly postřehy a podněty z mnoha stran a ona si to pak promítla na svý plátno. Pokud se dozvím něco dál, zase to sem pověsím.

          #174971
          PetraK

            Thielli – mi to připomnělo mojí jednu dřív známou – měla aussíka, uměl spoustu triků, chodila na cvičák….ale … heh, když byli u nás návštěvou na chalupě, tak ten zmetek opral všechny co jsme tam byli, do každýho měl zářez a ona neměla šanci .Ten pes ji ani v nejmenším nerespektoval, když bylo zapotřebí.

            #174972
            Thielli

              Tak jo, už mám ucelené informace. Víceméně se shodují s popisem tvé známé výše.
              Tím bych kapitolu uzavřela. Pokud sama majitelka neshledá, že psa rozmazluje a tento jí přerůstá přes hlavu, je nějaké razení časem naprosto ztraceným.
              🙄

              #174975
              PetraK

                Thielli, fakt? tak jsem to trefila?
                Ona ta vižla taky potřebuje důslednost ve vedení, laskavou, ale důslednost, jinak klidně může panovat. Nemusí, ale může a pes je to mladej….tak si hledá svoje místo na slunci.

              Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
              • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.