Volné povídání

Fóra Od čtenářů Volné povídání

  • Toto téma obsahuje celkem 64 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 4 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 65)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2736
    Irena

      Nebojte, případně vemte s sebou stopovačku. Ale opravdu není třeba mít strach, není kam utéct, Petřín od Strahova je bezpečný. Věřte, že vím, o čem mluvím:).

      #2737
      PetraK

        Nebojte, případně vemte s sebou stopovačku. Ale opravdu není třeba mít strach, není kam utéct, Petřín od Strahova je bezpečný. Věřte, že vím, o čem mluvím:).

        Ona má šílený dosah, nechci ji lovit zpod kola aut, civilizaci ještě nerespektuje. Ale ono to půjde, jen to ještě teď k tomu není. Nebo takhle bylo by to o moje nervy a navíc by to nebylo k tomu, abych byla společenská, to s ní moc nejde 😀

        #2738
        PetraK

          Děkuju. Možná krasavice, možná modelka, ale taky potvora na zabití. Ale miluje každého a každému projevuje tu úžasnou radost ze života, optimismus a víru v to, že my všichni jsme tady pro ni a její potěšení. a je to nakažlivé:-)!

          ano ano, to oni umí. Z Tali jsou taky fšicí nadšení, jak je krásná, milá a kontaktní. Do tý doby, než přijdou o první zub 😀

          #12701
          Kimi

            Tak bych ráda v reakci na Seznamovačku vložila fotky pokusných myší.

            Attachments:
            #12703
            Kimi

              A ještě jednou

              Attachments:
              #12708
              cernej caj

                Kimi
                tyyjo to sou super fotky:) a jak se mysky vuuubec neboji a jezevcik si je necha takhle lozit 🙂

                #12714
                PetraK

                  Kimi – TY JSOU BOŽÍÍÍÍ, FŠICÍ TŘI!!! A je to o to ftipnější, že o myši pečuje józepfšíček-norníček 😀 😀 ježiš já tak závidím. Taky bych moc chtěla, jenže s Tali to nepůjde. Rumíček by byl vzorná chůva, on rád opečovává, takže kdyby měl něco malýho na starání, byl by v sedmým nebi.
                  Díky, díky a kdyby měl někdo další foto, tak šup sem s ním!

                  #17106
                  grimmh

                    Zdravíčko.
                    Zase za to může Deniska od Bukíska, které jsem sdělovala, že Adélka je v rámci našeho “vidění” šikovná díky pokusům o aplikace Petřiny výchovy vyčtené v diskuzích na Psovi a článcích ne Neviditelném 🙂
                    Říkala jsem Denise jak ráda bych Petře poděkovala a ona mi poslala odkaz na Tvé stránky Petro. Takže za všechno moc děkuji.
                    O těchto stránkách vím od včera a tak se časem postupně podívám na všechno povídání.

                    #17115
                    PetraK

                      Aááááhoooj Darenko!
                      To je příjemný překvápko!! Jak se holky daříte? Fotečka by nebyla, abych viděla, jak Adelajde vyrostla do krásy? Jestli něco z toho co sepisuju je k užitku, tak to jsem moc ráda. Opravdu. Však aby nebyla šikovná,je to vižlí holka, má šikovnou paničku, tak to by bylo, aby nebylo. 🙂

                      #17131
                      grimmh

                        Jééé, Petra si vzpomněla na Darenku 🙂
                        Příležitostně sem nějaké fotky hodím.
                        Jako prvopsí jsme ani nedoufali, že se s Adélkou dostaneme tak daleko (mám na mysli poslouchání). Ona je moc šikovná a kdyby my jsme nebyli taková nemehla, byli bysme pravděpodobně s Adélkou ještě dál.
                        Stručně shrnuto – je zlatá 😀 😀 😀 ,ale vady na kráse taky jsou – bufetění (nemůžu jí odnaučit sbírat odhozené kusy jídla, kterých je po městě všude hafo), na poli a na louce srnčí a králičí bobky. No a další je vítání=skákání.
                        Abych nepřechválila – přivolání má dle našich skromných měřítek dost slušný od psů, od lidí, od ptáčků, ale za srnkou a za zajícem už taky vzala kramle. Bylo naše štěstí, že se do 2 minut vrátila. I ta chvíle byla ale nekonečná.
                        Jsem moc ráda, že máš tyto stránky, moc se těším až si všechny články pročtu, protože určitě bude spoustu inspirace pro nás. Děkujeme

                        • Odpověď byla upravena před 6 roky a 4 měsíci uživatelem grimmh.
                        #17133
                        PetraK

                          Jasně, že jsem si vzpomněla na Darenku 🙂 . A jsem moc ráda, že jste vy i Adélka spokojený. Z vad na kráse si nic nedělej, jestli se trochu začteš do našeho soužití s Talimůrou, zjistíš, že máš zlatýho poslušnýho pejska. Protože vady na kráse jsou u Tali naprostý standard. Není žádná neřest, který by se nevěnovala. Jen banku ještě nevyloupila 😀 😀 . Ale co není, může být.
                          Tak doufá, že se ti na stránkách bude líbit, jest to dílo černýho čaje. 🙂

                          #17170
                          cernej caj

                            Jee a ja yz nekolikrat premyslela, proc grimmh nechodi i na cezetko treba kdyz uz neni praci povinna a nenapadlo me, ze ani o webu nevi…

                            Taky se tesim na fotky Adelky – i kdyz obcas sleduju na FB.

                            #17171
                            cernej caj

                              PetraK
                              hele, jest to dilo tvoje, web totiz tvori obsah a ne vzhled 😀

                              #17184
                              PetraK

                                čenej čaj
                                praci povinna a nenapadlo me, ze ani o webu nevi…

                                no, to mě taky vůbec ne teda. Já to ale myslela, že je Darenka hlavně na fakbůku.

                                web totiz tvori obsah a ne vzhled
                                kdyby nebylo vzhlehu a mimochodem moc pěknýho vzhledu! , tak by nebylo kam sázet obsah.:-)

                                #17186
                                cernej caj

                                  PetraK
                                  tak ja myslela, ze darenka je na FB hlavne proto, ze jinak nema.moc cas a FB je takovej univerzalnejsi 😀

                                  #17187
                                  grimmh

                                    Zdravíčko.
                                    Nestíííhááám, tak jen tak letem světem.
                                    Čajíčku, s těma webovkama parádní práce 🙂
                                    Vloni v srpnu měla mamka slabší mrtvičku a zle se potloukla. Měla rozlámaný obličejový skelet. Problémy s rovnováhou měla už před tím, ale teď to dopadlo takhle špatně. Večer upadla a do druhého dne dopoledne ležela nemohoucí v předsíni na zemi než jsem za ní přijela. Nemocnice, léčení, učení chodit. Trvalo to 4 měsíce. Mezitím jsem rozvázala PP dohodou ze svých zdravotních důvodů a v práci jsem skončila v listopadu. Teď jsem na pracáku a asi v říjnu přejdu do předčasného důchodu. Mamku jsem vzala z nemocnice hned v listopadu domů.
                                    Mamka je ve svém bytě 3+1 (nechtěla se ho vzdát). je soběstačná v tom, že se po upraveném bezbariérovém bytě pohybuje pomocí chodítka. Zajisstí si základní hygienu – dojde na WC a k umyvadlu. Jinak je to na mě a pečovatelkách. Ty chodí ráno pomoci mamce se základní hygienou a udělají jí snídani. Já tam chodím v poledne. Nakupuju jí, vařím, uklízím, koupu jí,peru, žehlím, atd. Takže mám 2 domácnosti. Ale už si to nějak sedlo a mám to zorganizované, abych nikoho neošidila 🙂
                                    Vstávám v 6.30 – Adélka nakrmit ven, pak místečko. Eliška uklidit klec, nabaštit, pomazlit pohrát. Pak mám chvilku pro sebe na kafe. Pak trochu uklidit, s Adélkou ven na 60-90 min. Potom nakoupit, uvařit a mamce s oběděm. Po návratu s Adélkou ven a pak se taky naobědvám. Po obědě trochu úklid doma a od 14 do 16 s Adélkou ven. K večeru někdy k mami úklid, případně doma žehlení, uklízení, atd. Kolem 6 chodí s Aélkou ven manžel a já jdu po 22 hodině.
                                    Takže sumasumárum je Adélka 6x denně venku, z toho na 2 větších vycházkách.
                                    Máme kousek do přírody, takže většinu času je na volno a může se vylítat.
                                    Tolik v kostce, jedu s mamkou k doktoru, takže zatím ahoooooj.

                                    • Odpověď byla upravena před 6 roky a 4 měsíci uživatelem grimmh.
                                    #17195
                                    cernej caj

                                      Grimmh
                                      teda tak to toho stihas hodne! a mami nka je sikovna, mas to ted asi slozite ale jsi uzasna jak to zvlafas:)

                                      #17201
                                      PetraK

                                        Grimmh

                                        tenhle kolotoč znám. Drž se děvče. Je výhoda, že můžeš být doma, já chodila do práce a buď lítala taky mezi dvěma domácnostmi a nebo naopak zase po nemocnicích. Je skvělý že se maminka dala dohromady a že je soběstačná. to je hrozně moc a moc důležitý pro psychiku. Program máš dost naditej,a le Adelajde rozhodně netrpí 😀 ,

                                        #17245
                                        grimmh

                                          Čajíčku, ne úžasná. Mám po čem jsem tolik toužila – úžasného psího parťáka a jsem ráda, že s mamkou je to alespoň tak jak to je. Mohlo být daleko hůř.

                                          #17253
                                          grimmh

                                            Zkouška vložení zrzky

                                            Attachments:
                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 65)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.