Kecací zvláštní podzim 2023

Fóra Ostatní Kecací zvláštní podzim 2023

  • Toto téma obsahuje celkem 1,304 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Maya a poslední změna proběhla před 7 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 861. až 880. (celkem z 1,305)
  • Autor
    Příspěvky
  • #161651
    cernej caj

      vsimla sem si, ze si charlie posledni dny zere predni tlapy… ne nejak casto, ale jak sem byla doma, da se toho vsimnout. myslela sem si, ze ma prerostly nehty a je to kvuli tomu, protoze u veta sme je nezkontrolovali a potrebovaly by zkratit…

      ale dneska mi maserka rikala, ze doufa, ze nekrmim granulema s kurecim, ze na to sou hodne alergie (feri ani vokoun nebyli alergicky na nic v granulich), a ze se to pozna podle toho, ze si psi kousou tlapky…

      jo a nevim, mame ROKY granule na zidlki a dneska pytel deravej ze dvou stran a jeden z pejsku ma bricho tvrdy jak broky… muzete hadat keerej. ten s mekkym brichem se hlasil o zradlo 😀

      #161652
      kachna

        ten s mekkym brichem se hlasil o zradlo

        tAk u nás by se hlásili oba

        #161653
        Kimi

          když mi před třemi lety v říjnu odešla korinka, psala jsem na zrzavce:

          Nakonec jsem se obrátila na Zvířecí krematorium Praha. Přijel veterinář s asistentkou. Kora by normálně na chlapa vyjela, ale tohoto si šla očichat, pak si zase lehla a jakoby nastavila tlapku pro injekci. Drvet ji prohlédl a usoudil na celkový kolaps. Dostala sedaci, pak konečnou injekci a když přestala dýchat, odvezli ji. Dostala jsem video z kremace a mám urničku s popelem.

          nejdražší na tom pohřbu bylo kilometrovné z prahy k nám a zpět – 360 km.
          samotná kremace stála něco kolem šesti tisíc. urničku jsem si přivézt nenechala, vyzvedl mi ji v krematoriu synovec bydlící v praze. pokud by byla možnost dopravit troldíka nějak vlastními silami do prahy, toto zvířecí krematorium doporučuji, přijeli spolu s petpietou, oba byli velmi empatičtí.

          #161654
          Kimi

            už jsem psala, že zimní ptačí strávníci se chodí hlásit. sýkorky dokonce šplhají po rámu sítě u dveří. protože nejsem schopná instalovat krmítko, nasypala jsem zob na kraj terasy, ten ovšem zachumelil. jsou vidět stopy nožiček, ale je to pro ně asi nepříjemné. tak jsem nasypala blíž ke dveřím, pod balkon, kde je bez sněhu a měla jsem během odpoledne pěknou podívanou – několik sýkorek, několik vrabců, jeden kos, jedna hrdlička.

            #161676
            Fifi

              Maya
              Tak ty najezdy vam do dvoru musi upravit. Ale Dreveny spalky porodis:D od Cernyho caje zni taky jako dobra, pratelska rada. Mas to vyreseny. 🙂

              Cernej caj
              Psiska si muzou vykusovat hnaty z mnoha duvodu. Nuda, stres, analky, diskomfort jinej zdravotni, reakce na ocko, odcerveni, zapareni tlapek atd. Snad se prasak neprezral a nebude mu echt zle. Ze by Feri kradarila, to asi ne. To mate grencle na zidli, v pytli? Jestli jsem to spravne prelozila? “jo a nevim, mame ROKY granule na zidlki ”

              Kimi
              pokud by byla možnost dopravit troldíka nějak vlastními silami do prahy, toto zvířecí krematorium doporučuji,
              Troldík nikam necestoval. Zustal po uspani v mrazaku veteriny, vcera jsem ho vyzvedla a byl pohrbenej jako zmrzlina (jsem si ho nesla za ocasek a nevadilo mu to) na zvirecim pohrebisti. Vidis, co clovek, to jinej pristup, ja bych psa do krematoria nedala.
              U krmeni ptacku se hlavne nenatahni nekde, dneska to tu klouze echt.

              Jdu smajdat s Ruzici, az dneska ji asi dotejka, ze Prouzky se nevrati a ma nabeh na depku.

              #161678
              Zlata

                Fifi
                A nechceš třeba kouknout na rotvajleři v nouzi?

                #161679
                cernej caj

                  Fifi
                  Doufam, ze jste si v ramci moznosti prochazku uzily

                  Kimi
                  Akorat na prijezd veta z orahy musis mit odhad, ze uz fakt slusnej..

                  Sezrala to ferinka, bylo tam mozna pul kila, ani chodit snad nemohla jak byla nacpana…

                  Charliemu se mi podarilo trochu ostrihat predni tlapy, tak uvidim, jestli to nepomuze.

                  #161680
                  Maya

                    ja teda zadny spalky rodit nechci 😀 😀
                    Fifi
                    tak ono ty prijezdy k vratum nikdo nema dlazdeny nebo tak a je tam obvykle normalne trava, tak fakt netusim, jestli jim bud docvakne, ze vrata znamenaji ze tam nekdo jezdi a nebo jestli jim vubec nekdo rekl, ze nejaky najezdy maji delat
                    uvidime
                    cernejcaj
                    teda ja tipovala, ze to sezral Charlik a on byl teda hodnej 😀
                    nechodi treba ted pres den ven?
                    protoze na tech chlupech na packach je tenhle mokrej snih peklo, my se museli vrratit v sobotu z prochazky neb ledovy koule na tlapkach, Loki furt kulhal i kdyz jsem mu to snad kazdejch 10 metru sundavala a stejne to slo jen tak napul jak to bylo primrzly
                    a pak si to doma vykusoval taky
                    jinak s tim kurecim to je pravda, ze se to casto proojevuje okusovanim tlapek

                    #161704
                    Kimi

                      fifi, dřív, jak rodiče, tak já jsme měli zvířecí hrobečky na zahradě, ale to dnes nejde, zákon to nedovoluje, pokud si pamatuji, hrobeček musí být min 200m od nejbližší obydlené stavby. a taky, když jsem odhlašovala poplatek a vracela evidenční známku, chtěli na úřadě vědět, jak bylo s mrtvým psem naloženo.
                      ptáčkům sypu na část terasy, která je suchá bez sněhu a ledu díky balkonu nad ní. nezakopnout o práh dveří se snažím.

                      #161705
                      PetraK

                        RRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁ
                        RRRÁÁÁ
                        MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

                        Gůtn tág majne líbe Kindr.

                        Už ste porodily šécky špalky? A zežraly šécky granule?

                        Taky jsem tipovala Karlose, že to sežral a hle! Ona to madáme nenažraná. Nooo jo, na zimu nutno zasádlit!! Tím se holky u nás doma říděj taky a Rumíček došel pod jejich vedením ke stejnému závěru. Mouses radit nepotřebuje, ten už ze sebe vytváří kouli nějakou dobu. Musí mít dvě večeře, jinak nařiká, pláče, nadává a remcá 😀 Vypada já džbánek na pívo s hlavičkou kocóra 😀

                        MÁME SNÍH SNÍH SPOUSTU SNĚHA! MOCINKY BY BYLO KRÁSNÝ A BYCH SI TO PŘÁLA, KDYBY NÁM HO DO VÁNOC NIKDO NESEBRAL 😀

                        #161710
                        Maya

                          PetraK
                          tenhle snih ja teda nechci, je mokrej a hnusnej
                          Kimi
                          mam dojem, ze domaci zviratka se muzou na zahrade zakopavat porad, ze to akorat nejak omezili velikosti, takze kone uz nelze

                          #161712
                          cernej caj

                            Petrak
                            Ona uz je sadelnicek 😀 tak velkej ze ma problem nacpat zadek do dvirek…

                            Maya
                            Tak odchytit a optat se? A i kdyby to nemeli v planu tak za lahvinku urcite udelaj.

                            U nas delali pred 10 rokama silnici s bagrikem tak se za jima.muz stavil s kartonem piv, jestli nam tim bagtem neodberou hromadu bordelohliny z pred domem:D tatinek mel.pak infark ze tam mel.v ty hromade schovanej nejakej betonovej slpupek:D

                            Jinak vet doporucila kombo pul na pul dietu hubnouci + jaterni.

                            No, to budu rada kdyz do vajoc pujde alespon tech 400g…

                            18%+ tuku se pry dava proot, ze sw ceka, ze ty jaterji diety maj psi, co uz spis moc nechtej zrat, tak ahy byly dost vyzyvny…

                            #161713
                            Maya

                              cernejcaj
                              Loki ted taky nejak pribral na Fitminu, jsem mu rikala vcera ze ma speky
                              a ma porad stejnou davku jako predtim ty Wolfs Mountain
                              no ono ty kraje budou delat dneska a zejtra a to ja zrovna nejsem doma, takze smolik, mama s nima urcite nic vyjednavat nebude

                              #161714
                              Maya

                                Kimi
                                jo, jsem to nasla, ty prisny podminky se tykaji jen koni a hrbitovu
                                https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2023-210

                                #161715
                                PetraK

                                  Maya
                                  tenhle snih ja teda nechci, je mokrej a hnusnej

                                  my máme krásnej, křoupe, je ho habakůk, mocinky bysem si přála, aby mi ho nebrali 😀

                                  černej čaj
                                  no jo, ale s každou další zimou potřebuješ novou vrstvu 😀

                                  #161718
                                  PetraK

                                    Ftipnej obědovej obrázek
                                    já se vracím s kantýny – máme to z budovy do budovy – se svou náloží žrádla. Mám na sobě jen svou rrramštajní bundičku, neb stále ještě si říkám – že není taková zima, abych v případě cesty do prasé sáhla po zimní bundě. Pod rozepnutou bundou mám prostě tričku a jdu v dřevákách. proti mě jde zálesácky oblečený kolega. Na sobě obří péřofku, zateplenou čepici a……….rukavice! Rukavice a zateplenou čepici na cestu do kantýny?? Vyloženě zálesák 😀 😀

                                    #161719
                                    Maya

                                      PetraK
                                      treba si je vcera nachystal, kdyz hlasili ten velkej mraz a kdyz nic, tak uz je alespon vyuzil 😀

                                      #161720
                                      Maya

                                        koukam uz i do Prahy a na Hlavak dosel ten trend delat nadrazi co nejmene privetiva pro lidi

                                        Čekání v zimě a v průvanu. Otevřená hala „Hlaváku“ budí rozpaky, IPR však slibuje i závětří

                                        #161721
                                        PetraK

                                          Maya
                                          treba si je vcera nachystal, kdyz hlasili ten velkej mraz a kdyz nic, tak uz je alespon vyuzil

                                          😀 jo na pochod mezi budovou B, kde sedíme a budovou A, kde je kantoška a celé to trvá, když se neplazíš jak Meresjef, max dvě minuty chůze. To mi připomíná mě, když jsem dostala vždycky něco novýho pod stromeček jako dítě a hned po Vánočkách to muselo jít do světa i kdyby to mělo být nový tílko 😀

                                          #161722
                                          PetraK

                                            Maya
                                            jsem něco o nový hale zahlídla,ale zatím nebyl prostor to zkoumat. Oni to rozbouraj a udělaj tam pergolu?

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 861. až 880. (celkem z 1,305)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.