Všechno o hárání :-)

Fóra Veterina – zdraví i nemoci Všechno o hárání :-)

  • Toto téma obsahuje celkem 26 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 6 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 27)
  • Autor
    Příspěvky
  • #529
    PetraK

      Tak si zadávám svůj první dotaz tady :-). Jak jsem už zmínila v aktualitách docentka Talířová hárá. A my se teprve seznamujeme s tím, jak to probíhá u mladý fenky, která navíc hárá prvně. Teď jedeme 19 den. Zatím to vypadá, že Tali jede přesně podle popisů ostatních- tedy hárání bude asi delší, její chování nebude tak žádostivý , tím pádem to bude a je snesitelný pro všechny kolem. A barvení má taky průběh jak z učebnice- začla pár kapkama tmavý krve, po pár dnech se to překlopilo do normálního krvácení, to jí vydrželo tak jedenáct dní a 15. den se to změnilo, krev jakoby zesvětlala do spíš oranžova, to byla vidět i větší aktivita Rumíčka, nekrvácela tolik (ale bylo to jen o trochu), v neděli krvácela nejmíň. V pondělí  to bylo osmnáctý den a dneska – tedy devatenáctý den mi přijde, že zase krvácení o něco zintenzivnilo. Dá se tedy tak trochu předpokádat, že bychom už se mohli blížit k finální fázi, což?

      #531
      cernej caj

        Já myslím, že máš naději, že brzo budete mít doma zas o starost míň:)

        #542
        PetraK

          Pevně doufám, zatím to jde překvapivě hladce Až jsem celá zaskočená teda. Jak je to vlastně u vás?

          #545
          cernej caj

            U nás je to dost podobně. Hopskulka začne barvit, napuchne, ze začátku psi pěkně zvostra vodhání a pak by brala štěnátka vod vokouna. I když jako štěně to bylo divočejší, slabší průběh, častěji do roka jen pár dní barvení a pak nic, ale tak po roce a půl se to srovnalo a cca 2x do roka. Lituju, že sem si nevedla do deníčku dle vzoru fifijové nějaký zápisky na dohledání, kdyby cokoli zdravotního, ať má člověk přehled. CCa 3roky zpátky, co byla dlouhá zima, se jí navíc hárání posunulo ze začátku května snad až na červenec, takže nakonec to je stejně každej rok jinak a bohužel se nedá spolíhat, že když loni hárala v dubnu a říjnu, že by to letos tak bylo taky… Ale jiný feny to maj fakt vždycky stejně, tak su zvědavá, jak paní docentka.

            #729
            PetraK

              Já jsem taky zvědavá, ona vypadá že to má sice tak, že hárat bude dlouho, ale s takovým tím očekávatelným průběhem – stejně to třeba měly právě i jiný ohařice – dlouhej nástup, dlouhej průběh, docela silný krvácení s tím, ale, že to fena tak nějak poprvé neprožívala, bylo to na pohodu. A při dalším hárání už jooo! Jdeme na ščenátka a délka hárání se zkrátila na ty 3 neděle. Se uvidí. Každopádně jak včera to bylo že zas víc barví, tak dneska zas zavřela kouhoutek, tož ten konec asi právě ešče se nechystá. Já si začla psát v emilu itinerář, abych příště věděla, protože si už prt pamatuju, tak abych měla aspoň nějakej tahák pro příště 🙂

              #750
              cernej caj

                Jo, to je super. Já lituju právě toho, že mě ani nenapadlo si záznamy vést… a on taky co pes, to originál.

                #1269
                PetraK

                  Mawenzi
                  Jsem úplně zapomněla, že si to Fifi takhle vede. Já po tom sáhla z čirýho zoufalství člověka, kterej si nic nepamatujue a za půl roku bude úplně nahranej a zas to bude řešit :-D. Jasný, pokaždý to bývá jiný, ale aspoň základní scénář mít budu. Jej, kdyby Nadbůch dal, a Talířka byla ta, která hárá enem jednou do roka. Tooo by byla krása. Ale pro tohle první hárání se to zvládlo nad očekávání v klidu. A Rumíček je můj statečnej hošíček.

                  #1282
                  kachna

                    Já ti nechci brát odhodlání, ale srovnávat první (druhé) a další hárání může být značně ošidné

                    #1283
                    PetraK

                      kachna
                      Jasnýý, vím, šak jste mě v tomto ohledu poučily. Já jen, že mám takhle alespoň nějakou předstvu, jak to celý bylo, páč za půl roku nebudu vědět vůbec ničehož. A taky je mi jasný, že první bárání je úpa jiný, než jaký jsou šécky ostatní. Jen jsem si to prostě načrtla, ať si to pak připomenu.

                      #1287
                      Fifi

                        Rrrumstajn tedy na novym miste, sice me to stale dost mrzi, ale budiz… 🙂 Se tu budu muset nak rozkoukat, podivnosti pocitacovy – ale pochvala Cajde, ze to tak vymyslela!
                        Za pul roku si vzpomenes, az si to tu vsechno prectes. Prozatim gratuluju, ze jste to zvladli – hlavne tedy Rumicek, bez vyti a silenyho vyvadeni, hodny hosicek. 🙂

                        #1290
                        PetraK

                          Ano, ano , ano, na oboje. Že to tak Čajda suprově vymyslela a taky to, že si vzpomenu, že si to přečtu. Já si to teda začala původně psát do emilu, tak zkratkovitě, tam to bude tak jako vcelku, abych mohla načíhnout a nehledat, ale říkala jsem si, že kdyby někdo někdy nakoukl, a byl v podobný situaci – tedy myslím s prvničkou – třeba jako malý vodítko by se mu to mohlo šiknout. Ona Talinka byla taky zlatá, fakt. Jsem furt čekala, kdy se vypne… ale myslím, že jak je u ní všechno takový pošahaný, tak i tohle bylo nečekaný – prostě fungovala tak jako nikdy.A já byla fakt ráda, že hárá 😀 , ftipný co?

                          #1292
                          Fifi

                            ale myslím, že jak je u ní všechno takový pošahaný, tak i tohle bylo nečekaný – prostě fungovala tak jako nikdy.A já byla fakt ráda, že hárá ? , ftipný co?

                            Ani ne, ony se cubajzny fakt pri/po harani meni a zmeni. Tak ted vam budu prat nulovou falesku a at ji zustane dosavadni vnimavost a vzornost. 🙂

                            Jo, btw, nesly by ty clanky aktualni nejak delit v odstavce? Ten jednolitej text je docela narocnej na cteni (aspon pro me), obcas nakej enter udelat, ci kyho vyra se to tu robi, Cajda jiste poradi. 🙂
                            Este zkusim, zda jde sem pridat fotka? 🙂
                            Křemyl

                            #1293
                            Fifi

                              Vidis to? Ti sem vlezu a hnedka tu mas brajgl. 😀 😀

                              #1296
                              PetraK

                                Fifi

                                jooo, brajgl je gůůůt!! A!! Madáme Křemýl je taky gůůt!! Mocinky jí to sluší.
                                Odstavce jsem dělala,páč přesně – taky nemám ráda monoblok, ale ono to zlobilo se zarovnáním do bloku. Je ale prauda, že čajda uďála čáry máry ruchadlo a… a..a dala tam kouzelný čudlítko, jak ona tomu říká 😀 a to čudlítko umí zarovnat do bloku bez předchozích brikulí, tak možná že teď odstavce nebudou problém. Vyzkouším u úvodníku u Štajna.
                                Já jsem se modlila, aby se PO hárání Talířová tak jako aaaalespoň krapítek uklidnila, změnila. Ale vona to uďála úplně nečekaně. Změnila se na hárání……… hm, aby tetkon PO hárání, zas předváděla tak trochu debila. Nebo abych nebyla tak ostrá… retarda. Ale dnešní odpolko procházka už zase byla poměrně moc hezká. Což mi připomíná, že abych sesmolila aktuality, páč zítra asi nebé čas.

                                #1301
                                Fifi

                                  Toz to jsem zvedava na kouzelny cudlitko. 😀 Ja posilam kouzelny cumitko. 🙂

                                  #1303
                                  PetraK

                                    Ty vole vona je! Vona je roztomiléééé!!…”Pani, prosim vás, nemáte bůra???” 🙂

                                    jdi s ní na Karlůf most, myslim, že vyberete dosti velkou částku 🙂

                                    #1305
                                    Zavřelka z Tišnova

                                      super, že je opět hlásání …
                                      přidávám se se zkušenostmi s háráním ve smečce – Ema začala zrovna v sobotu, Angel dostal “držkovou” do dnešního ráno rána klid, dnes ráno jí začal venku pronásledovat ale jinak je v klidu. Koncem týdne se Ema zas postěhuje k našim na dovolenou 🙂
                                      Jinak Ema hárá po běžně 9-ti měsících, tentorát ale má zpoždění měsíc ….

                                      #1321
                                      cernej caj

                                        fifi
                                        kremylek je bozi jako vzdy:)

                                        zavrelka
                                        feri se to posunulo po dlouhe zime pred par lety… duben/rijen se soupl na kveten/listopad ale loni na podzim snad ani neharala, zdalo se mi teda, ze snad ale za dva dny nic zas.

                                        #1337
                                        PetraK

                                          Zavřelka

                                          žjo devět měsíců…. to by nebylo marný, po devíti měsících!! Rumouš dostal po čuni paradoxně v těch dnech kdy by o něco mohlo jít. Asi zatím děfče fakt neví …. Je mi jasný, že příště pojedem už zcela jinej scénář :-). My pro tentokrát vydrželi s tím, že jsme je oba oddělovali do jiné místnosti a zamykali. Tak se uvidí jak to bude dál. Tož ať to máte brzo za sebou.

                                          #2874
                                          PetraK

                                            ano – zcela jinej scénář a nečekaně brzo. Po třech měsících od konce prvního hárání to jedem znovu. V pátek 9.6. jsme našli v noci první kapky, to jsme si ještě mysleli, že se asi nějake pesan o něco rycnul, je přece nesmysl aby hárala znovu, když má falešku. Tak není to nesmysl, Tali je prostě blázen do všech směrů, tak proč ne i tady. Takže i když má trošku mlíčko, prostě rovnou už zase i hárá. Že se něco chystá nebylo možno od pohledu poznat, protože od prvního hárání jí pipka zůstala tak obří, jak byla. Kapky krve tentokrát nebyly tmavé, ale světlá čistá krev, navíc jen sem tam, ne tak silně jako minule, což si drží doposud, krve je opravdu málo (což je fajn). Rumíček naopak blbákuje silně už od začátku. Takže oddělení jsou, to je jasný. O víkendu na chalupě – týden od začátku hárání – pobyt pospolu jen pod hodně přísným dohledem, ona se nebrání, on by si na mamku a taťku hrál 24/24. Kníká, kvoká. Venku je to o něco lepší, ale musí mít pochopitelně nějakou náplň. Oba měli o víkendu nabitý program. Opět pomáhají různý rébusy, hledání, cvičení.
                                            Dneska 19.6-desátý den od hárání mi přijde, že krev je trochu světlejší, takže dozor bude zostřený.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 27)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.