Páv Hošíček

Fóra Od čtenářů Páv Hošíček

  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 3 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #117227
    Raven

      Fotka, ze které je detail a pak páv v celé kráse.

      Attachments:
      #117231
      cernej caj

        To je nadherne zvire, a to vam pobihalo po zahrade? neuveritelne 🙂

        #117232
        Fifi

          Aach! Krasomil vzneseny! Ryzi nadhera.

          #117234
          Raven

            Brzo se ochočil. Časem dokonce zobal semínka slunečnice z ruky. Poprvé jsem měla docela strach, zobák má velký, ale neublížil a lehce zobal. Byl i družný, když jsem něco dělala na zahradě, pohyboval se poblíž nebo si lehl a pozoroval. Ani psů se nakonec nebál. Ti ho nesměli honit nebo nějak otravovat. A kočky z něho měli respekt. V noci spal na nejvyšším dubu za zahradou a ráno slétl na zahradu, kde měl už nachytanou misku s jídlem. Žil u nás čtyři roky, jenže jak dospěl, chyběla mu společnost, pávice. Na jaře, v době toku, se ozýval hlasitým voláním, které se některým lidem zdálo moc hlučné. A začal hledal pávičky, občas přistál i na silnici, což bylo nebezpečné. Jednou si to šlapal pomalu domů a za ním jelo policejní auto. Musela jsem mu najít jiný domov. Povedlo se, žije na velkém pozemku s rybníkem a má tam společnost několika pávic.

            #117235
            Fifi

              Bezva happyend, to mel asi s hledanim pavicek jinak tezky. 🙂
              Mi to nedalo a mrkla jsem se na nej na netu. Tyjo, samecek 4-6 kg, to je uz poradna ptica. Se nedivim, ze mely i kocky respekt.

              #117236
              Raven

                U nás to byl jediný páv široko daleko. Chyběla mu společnost. Na louce se dvořil bažantovi i čápovi a pokukoval po sousedových slepicích. S jeho odchytem to byly nervy. Jako by to tušil. První den se vůbec neukázal, což nikdy před tím neudělal. Měla jsem nato tři dny, hrozilo, že ho pak zastřelí, protože ohrožuje provoz na silnici. Až poslední den se zadařilo. Chybí mi, i to jeho volání. No, má se dobře, není už sám i na malá pávata došlo.

                #117239
                Kuskus

                  Seděla jsem předloni uondaná na lavičce v parku kousek za Mostem Legií směrem k Sovovým mlýnům a jeden z několika těchto pavích krasavců mi přímo z ruky uďobával rohlík, pár jich vřískalo opodál, polehávali na trávě spolu s tůůristama, všichni naprosto v pohodě. Hezký to bylo. 🙂

                  #117308
                  PetraK

                    Raven – přidám se k Fifi – ryzí nádhera!!! Jak tím, že je Hošíček velekrásné stvoření, tak tím příběhem samotným. To je úžasný, jak si vás našel, jak si přišel pro pomoc. A jak s vámi krásně žil. A navíc- jak krásně si žije i dál, věřím, že se Ti stýská – o to víc, že byl takhle kontaktní. Utěšovat a hřát Tě může to, že díky Tobě a Tvýmu úsilí teď má svou vlastní opravdovou rodinu a potomstvo, což je další krása, že to takhle má pěkný pokračování.

                    Jeee, ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost, fakt jako veleobří.

                    #117309
                    PetraK

                      Kus kus
                      takhle jsme s Brtnikem z ruky krmili krkavce – ve Vyškovský ZOO. Nejdřív jsem se hrozně toho zobanu obřího bála, úplně děsně, ale ………bylo to jako vánek, když si dobrůtku – v zoo povolenou – vzal. Razantní byl, až když si sáhnul pro celej pytlík 😀 😀 😀 . Miluju krkavce a tohle bylo hrozně hezký, strávili jsme tam s ním značnou dobu.

                      #117330
                      Maya

                        Jako krasa, ale u nas maj pavy na statku par kilometru daleko a je to slyset obcas az k nam, mit to u baraku, tak me svihne. 😀

                        • Odpověď byla upravena před 3 roky a 3 měsíci uživatelem Maya.
                        #117333
                        PetraK

                          Jo jsou hlasitý, pamatuju si , když jsme bydleli o dovče v bungalovu u přehrady Pastviny, tak tam je měli. A ráno to byl teda budíček 😀

                        Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.