Nová dovednost – postup učení

Fóra Výchova a výcvik Nová dovednost – postup učení

  • Toto téma obsahuje celkem 84 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 81. až 85. (celkem z 85)
  • Autor
    Příspěvky
  • #167540
    PetraK

      Petrs01
      Jenomže ty žiješ tam kde žiješ

      to jsem ještě žila v Prahé, kde to fakt bylo příšerný. Pamatuju si, jak jsem si řekla, že prostě! A šlo se stopovat na lískový oříšky, ty mi přišly jako dobrá a povolená varianta sběru. Jinak do tý doby fakt stopa čistě jen v krabičkách, neb jídlo nikdy ne. Tím ovšem nechci říct, že je to návod. To musí každej sám, podle sebe.

      • Odpověď byla upravena před 4 měsíci a 1 týdnem uživatelem PetraK.
      #168195
      kachna

        Když učíte psisko něco nového pomocí odměn, dáváte (klik/pochvalu) a odměny už za mírný pokrok nebo až pokud provedení splňuje vaši představu?
        Thieli, nešlo mi to citovat. Nejen psy, ale i králíky a děti chválím (s výjimkou svých, páč ty mají problém s tím, že to podle nich není dokonalé a pochvalu považují za falešnou. To je možná moje vina, ale nevědomá) za postup, ale i jen za chuť a odvahu se do toho pustit. Mám takový “polopochvaly”, kdy třeba uznalým hlasem řeknu “taky cesta”, to když mi králík prolítne překážku na buldozér. Pak mám ještě “super, nevadí” – skočil, ale shodil a “skoro”.
        A i děti na kroužku motivuju k tomu, aby “NE” bylo třeba jen pro případ, že by se králík chtěl otočit a překonat překážku v protisměru (to je disk).
        Třeba montessorri pedagogika by ze mě úplně radost něměla.

        #168228
        Thielli

          Kachno,
          díky i za tvůj příspěvek, tak se to schází ze všech směrů, že se chválí i snaha, pokus, první krok…
          Ty cvičíš i ušaté hebouše? Tak to musí být také něco… Jen doufám, že pak ty tvrdohlavé, co kašlou na překážky, nesníte…😳

          #169438
          PetraK

            Kachna – pokud sem ještě nakoukneš, tak by mě zajímalo:

            Třeba montessorri pedagogika by ze mě úplně radost něměla.

            proč ne? Já o tomhle směru až tak moc nevím, jen to, co jsem lehce zachytila, když to kolem mě běželo, díky mojí kolegyni a kamarádce, a ten směr se mi zdá dobrej?

            #169439
            PetraK

              Thielli
              tak se to schází ze všech směrů, že se chválí i snaha, pokus, první krok…

              by Bubi mohla vyprávět, jak jsem ji chválila za to, že našla bombu uprostřed prázdný místnosti 😀 😀 😀 😀 . cokoliv, co směřuje k cíli, chválim. Někdy energicky – jásavě – ne teda v tom agi stylu,ale jásavě ano, někdy klidně, s hlubším hlasem a někdy – to jen u Tali – po chlapsku. I tón pochvaly, její intenzita a forma hrajou velkou roli.

            Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 81. až 85. (celkem z 85)
            • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.