Nová dovednost – postup učení

Fóra Výchova a výcvik Nová dovednost – postup učení

  • Toto téma obsahuje celkem 84 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 85)
  • Autor
    Příspěvky
  • #167416
    Petrs01

      já jsem už propamlskovala

      Takže minimálně hnědá se naučila násobilku a panička nechápe. Převez ji. Nějak. A příště nějak jinak. Nastav to tak, aby chtěla přijít, rychle, ideálně první. Pokud cvičí ráda, cvič jen s tím, kdo přiběhne první. Pár cviků, pochvala, jdeme dál. Kdo byl druhý, nemá nic. Rozhýbej je, stáhni na sebe – tak aby nikdy nevěděly co z tebe vypadne. A že je dobrý si tě hlídat.

      #167417
      Thielli

        Kdo byl druhý, nemá nic.

        Tak tím pádem hnědá skončila. 🤣 černá nejen, že lépe poslouchá, ale je o dost rychlejší. Musela by startovat z Plzně a hnědá z Prahy, aby to vyšlo opačně.

        Já ti to všechno ukážu v reálu. Uvidíš to naživo. A klidně mě můžeš bacit pravítkem, až půjdu do chyby, fakt. 😉

        Převez ji. Nějak

        Už vím! až černá přiběhne v lese první, dostane pečené kuře.
        A hnědá granuli!

        #167418
        Petrs01

          A hnědá granuli!

          A příště nepřiběhne.
          Co udělá když dáš přivolání a začneš zdrhat? Klusej s černou po boku, průběžně vydávej kousíčky a až dovalí i hnědá, vydej něco oběma (a počkej na plíce). Taky je můžeš odložit, černou dozadu a odstartovat jim to. Běhala jsem takhle s rozpřaženýma rukama, v každé odměna. Udělej to zajímavý, hoňte se kolem něčeho (to jde teda líp s jedním, dva jsou přesila), měň ostře směr (nezabij se o psa!). Nezůstávej jenom u přivolání, kdykoliv může zaznít třeba sedni a za jeho splnění bude honba na paničku. Baví je přetahování? Prostě něco jiného než žrádlo?

          #167419
          Thielli

            Klusej

            Tak tady bude zakopaný pes. Metráček už nedokáže klusat. Resp. dokáže tak dvanáct metrů… 🙄 a pak jde do předklonu jako biatlonista po závodu.

            měň ostře směr

            …směju se nahlas, ale je to k pláči. Naposledy jsem měnila směr na agility s hnědou před šesti lety. Ruplo mi v koleni a z plochy jsem odskákala po jedné. Pak jsem prodala kopačky.

            Petrs – Teď opravdu vážně – nebudu už dnes dál plýtvat tvým časem se všemi konkrétními a dobrými nápady. Musíš to vidět naživo a pak teprve uvidíš, s jakým materiálem máš tu čest.
            Je mi stydno, jdu do kouta. 🙈

            ps.

            A příště nepřiběhne

            Já vím, tohle byl taky jen vtip, to bylo první, co mě při psaní o granuli napadlo, že už nepřiběhne…😊
            Stejně dík za tvou trpělivost.
            pošleš mi přes ešusovou mail? bych ještě něco dopsala mimo veřejnou nástěnku ti… jestli můžu.

            #167420
            Petrs01

              pošleš mi přes ešusovou mail?

              dyť ho mám na těch stránkách! A je to můj nick na seznamu českém.

              #167421
              Thielli

                No tak až na “kontakty” jsem se nepropracovala, no… jsem četla o psech, navíc i články na neviditelném psovi nebo na dedeníku… a nějaký ten týden zpět.
                Máš další dílek do mozaiky k tomu “materiálu”. 🙄

                Mám vzít hodně čokolády?
                Nebo, co tě uklidňuje? 🙄🙄
                A když budeš křičet, budu asi plakat… neva? 🙄

                #167422
                Petrs01

                  budu asi plakat

                  vyměníme si čuby a budem plakat spolu, jo?

                  #167423
                  Thielli

                    JOP 😘

                    #167433
                    Fifi

                      Thielli
                      Ja mela sepsanyho Jiraska, ale ono ideal bude, kdyz se uvidis treba s Petrs nazivo. Netreba se licit v tak hroznych barvach, neverim ti. 🙂

                      #167439
                      MirkaD

                        Fifí-že joo,že se Thielli mooc podcenuje?
                        dyt nemůže být taková katastrofiska,jak ze sebe furt dělá

                        tak Thielli-seš chytrá fajn baba,a jestli ti to ze psama úplně moc nejde…
                        božínku-3krát denně si opakuju-snažím se,učím se,neseru na to a zdra!!!
                        konec tečka!!!
                        žádný pocenování!!
                        nikdo po tobě nebude křičet!!!!
                        se snažíš tak co sa kurna bojíš??

                        #167462
                        PetraK

                          Thielli
                          …nepsala jsem onehdá tak blbě, že je to převlečený bígl

                          psala. ale.
                          I žrádlo se dá obzvláštnit. Můžeš ho vyhodit do vzduchu, hodit ho do dálky, můžeš ji za odměnu dát vyčuchat malý propamlskovaný prostor. Můžeš se žrádlem utíkat.
                          *Přijde, že se loncá, otrávená? Dobře – pochválím ne nějak extrémně, dám granuli.
                          *Přijde s větším zájmem? No fajn, odpovídá tomu pochvala a pamlsek ji vyhodím do vzduchu.
                          *Přijde s ještě větším zájmem – vezmu těch pamlsků víc a mrsku je o kus dál. Aby se ta odměna stala zajímavější.
                          Posadím, poodejdu, zavolám, utíkám, jakmile mě doběhnou odhazuju každý na její stranu postupně pár pamlsků.

                          Má ráda přetahování? zavolám utíkám s přetahovacím aportem, když mě doběhne, sedne a dívá se na mě, dostane možnost se zahlodnout, zacloumat se mnou, udělat si vítězný kolečko a už zase volám a mám v ruce druhý aport, aby se mohla zahlodnout.
                          Důležitá věc končím vždy dřív, než ji to přestane bavit.

                          Taky nemyslím, že bys na sebe musela být tak přísná 🙂

                          #167469
                          Thielli

                            Můžeš se žrádlem utíkat

                            🤣😆🤣😆😂
                            Viděli jste někdy utíkat Helenu Růžičkovou?


                            Ale zase vážně.

                            Pamlsky i ozvláštňujeme, se to dokonce píše v jedné knížce 😉
                            Se pak musím smát, protože černá to chytí v letu v jakémkoli úhlu a hnědé to spadne do oka…

                            ale vnuklas mi nápad s tím rozhozením po povelu přivolání, bo když přijde černá dřív a já rozhodím, hnědá by si při své povaze mohla sakra pospíšit, než bude po bufetu… 🙄

                            Mirko – děkuju za podporu, no plácám se plácám.
                            Na Petrs se moc těším a zároveň má strach jak před písemkou z fyziky. Petrs je pro mě prostě ten přísný kantor, kterého začneš milovat až po opuštění školy, protože pak teprve ti dojde, že ti dal nejvíc… do té doby máš stažené půlky i na chodbě. 😁

                            #167470
                            Petrs01

                              hnědé to spadne do oka…

                              já u toho pila čaj… (černej samozřejmě)
                              Jo, hnědá si s Pixlou budou rozumět (pokud se teda nepokusej zavraždit).

                              přísný kantor

                              ále, kulový. Nekoušu. Většinou. A mám jen Piksli, vedle té bude každý pes vypadat vycvičeně, takže no stress. A možná zjistím, že čuby mi fakt vůbec nejdou a budem na sebe s hnědou čučet jako dvě stračeny, co si ale vůbec nerozumí.
                              Jinak mejla jsem nezazdila, jen se musím dostat k nějaké smysluplné odpovědi. Až se někdy taky dostanu domů v rozumnou hodinu a v provozuschopném stavu (takže možná v neděli 😁)

                              #167471
                              Thielli

                                Petrs

                                mejla – sedm let ten výcvik psa plácám, jak umím, tak ještě klidně počkám třeba měsíc dva. = no rush. Nikdy jsem nebyla nervní, když někdo neodpověděl obratem. Trpělivě čekám ve frontě, až na mě přijde řada. 😊

                                #167473
                                PetraK

                                  Thielli
                                  ano, to je dobrá varianta s tím rozhozením. Myslím, že u Tali hodně pomohly tyhle různý hrátky. A třeba právě i čmuchání stopičky za odměnu. nechám jí její prostor – tedy myšočmuchání, což je nejvíc a pak přivolám. Odměnou za hezký přichod je právě ta možnost čmuchat si to žrádlo, což je pro ni asi nejvíc. A díky tomu jsem ustoupila od svých zásad, že žrádlo na zemi nikdy, protože…. no protože tam už je to jedno, žejo.

                                  taky ji teď začla bavit sekvence odpočítávací – nejlépe provozováno mezi dvěma koňskýma ohradama. Posadím ty tři, odstatuju naučené Třííí-dvááá-…….tak znovu Talinko, pěkně se vrať…. tříí-dvááá- jednááá-utyyykámeee. Rozběhnu je a hned volám Kemněééééé a voni uuutykaj, protože na tohle mám spešl dobrůtku. U Tali je to třeba suchej chleba, nebooo dingáče suchary dingáče – znáš? Tali hrozně ráda chroupe. (ono to chce si i s těma pamlskama pohrát. Rumíček má radši měkkouše třeba. A nebo zatímco jablko Tali udělá radost vždy, Rumíček ho jako odměnu vezme s vděkem jen v létě, kdy ho osvěží) Tali taky baví to, když ji zavolám a poperu se s ní, útočím na ní, vyhrožuju. Aport jí posunu vejš tím, že si před ním dáme třeba párkrát polohu u nohy, otočení, lehnutí a pak teprv může vyrazit – ochotněji to pak přinese, a já můžu aport použít jako odměnu.

                                  #167475
                                  Petrs01

                                    Suchej chleba krmím taky – nakrájenej na kostičky. Úplně mega úspěch mají ty ňamky od tebe. Velmi žádané byly doma sušené plíce, ale to je děsnej opruz.

                                    To odhazování, no jestli to má hnědá podobně jako Piksle, tak bych ji to úplně neučila. Bo jí fakt vyhodíš voko 😁. Já jsem naopak ráda, že když se mi doma něco vysype, čuba sedne a čeká – dostane ňamku navíc a pak jí podám to co se vysypalo (nebo to seberu a dám místo toho ňamku) – prostě se mi po tom bezhlavě nevrhá. Celkem už to slušně funguje i venku – má na výběr nesežrat a dostat ňamku, nebo sežrat a prát se o to se mnou a míti mě naštvanou. Tak nějak zjistila, že ta ňamka není blbý řešení a většinou to vyhraje. Tohle má u mě větší prioritu než rychlejší přivolání.

                                    #167476
                                    Zlata

                                      Petrs
                                      Na peswebu na mě vykoukl dvouletej bígl.

                                      • Odpověď byla upravena před 4 měsíci a 2 týdny uživatelem Zlata.
                                      #167486
                                      Petrs01

                                        vykoukl

                                        tak si ho vem, budeš mít o zábavu postaráno 😀

                                        Pro milovníky tohoto plemene, které jistě ničím nepřekvapí, je to zcela dokonalý pes – tím je řečeno vše a milovníci plemene přesně vědí 🤣

                                        #167487
                                        PetraK

                                          Petrs01

                                          dyk píšu:
                                          A díky tomu jsem ustoupila od svých zásad, že žrádlo na zemi nikdy, protože…. no protože tam už je to jedno, žejo. _D

                                          já jsem prostě potřebovala, aby měla aspoň nějakej zájem. 🙂

                                          jojo, Carnilove je fajn, naučila mě na něj Sokol. A může je jíst i člověk prej.

                                          #167488
                                          Petrs01

                                            dyk píšu

                                            Jenomže ty žiješ tam kde žiješ, my mezi panelákama, kde se prostě válí každou chvíli něco a občas i něco otráveného. Takže žrádlo ze země prostě striktně nee.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 85)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.