Nová dovednost – postup učení

Fóra Výchova a výcvik Nová dovednost – postup učení

  • Toto téma obsahuje celkem 84 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 41. až 60. (celkem z 85)
  • Autor
    Příspěvky
  • #167282
    PetraK

      No a hlavně je to pes, co už něco umí, zná. 🙂 zpravidla i ten cvik samotný 🙂
      video s psím potížistou, který má skutečně problém a navíc nic neumí………asi myslím ani není 🙂

      • Odpověď byla upravena před 4 měsíci a 2 týdny uživatelem PetraK.
      #167288
      MirkaD

        -mě u těch videí vždycky za ráželo že am je vždy že to ten pes jakoby umí..
        ted se vyjádřím špetku blbě..
        vida ze služebákama-příklad-chůze u nohy-štěně navádí pamlskem u nohy,pak pamlskem polohy,
        a pak větší štěně a pak dospělej pes..
        případně cvičení za míček,..hračku…
        případně klikrem…
        ale nikde jsem neviděla video co dělat když….
        když ho nezajimají míčky,pamlsky…
        když šáhnete po psovi a on se po vás ožene
        když prostě něco udělat nechce-tam nepude,neotočí se,neuhne,zarazí se na vycházce a nejde..
        Pavle basenžík se xx krát na vycházce-klidně na silnici př přecházení zarazí,a nejde…
        míčky,hračky,pamlsky vše je mu jedno….

        #167294
        Petrs01

          zarazí,a nejde

          tvl není to berdardýn, obzvlášť na té silnici ho prostě přetáhnu, za silnicí uvolním tah, řeknu mu že je debil a pokusím se normálně pokračovat.
          Jinak pes, kterého NIC nezajímá, je výcvikářovo peklo – nic po něm nechtít, nebo darovat někomu, kdo po něm nebude nic chtít. Jako beze srandy, měla jsem na cvičáku. Von poslechnul, chápal, ale… prostě poslechnul. Základy, pochopitelně, víc nemělo smysl, patřil na gauč a ne na cvičák.
          Když se pes ohání, neučím ho nic zbytného, ale primárně se věnuju práci s tím aby se neoháněl. Vašek douho neuměl nic víc, než sedni a pac, s tím už přišel. Jedeš přivolání a netahání na vodítku + to co umí, často jako záchranný povel, když vidíš že pes tápe nebo se chystá kousat (když už máš šanci to vidět). A necháváš ho fungovat a zjišťovat, že kousati netřeba, že s tebou se dá domluvit jinak. A pak teprve bez tlaku učíš další.
          Když se pes zasekne ve výcviku, dám povel co bezpečně umí, odměním, nechám ho to prodýchat a začnu od začátku, až dojdem k tomu co je problém a zkusím ten problém vyřešit jinak – lepší navedení, jiný způsob, NĚCO. Když se nepovede, opět záchranný povel a nechám to týden vykysat. Každý pes je trochu jiný a člověk by měl vědět jak to udělat, aby to psovi sepnulo. Pokud má velké záseky i v běžném životě, tak si moc nerozumněj. Pokud je problém v jednom konkrétním úkonu… tak popřemýšlím jestli je fakt nutnej, víc rozfázuju,…

          #167313
          MirkaD

            Petrs01-no,jo,ale tak tyhle rady co píšeš sem tak to na netu moc nenajdeš….,
            a děkuju:-)

            #167314
            Zlata

              Petrs
              Bernardýn poslechl na slovo🤓

              #167354
              PetraK

                Zlatko a jakej vlastně je bernardýn, když ho člověk má takhle doma? Hlídá krutopřísně? nepustí cizáky? Na rodinu je mi jasný, že pupik největší, že nebude startovací magor, ale víc, než letmé setkání s bernardýnem na horách jsem nezažila.

                #167363
                Zlata

                  PetraK
                  Veterinář říkal, že k některým se bojí, že jsou hodně hlídací.Taky se nám serval se sousedovic čau-čakem,kterej napadal všechno co potkal.Doma mu kočka přinesla koťata,který hlídal,kuře mu lítalo v tlakě a vyzobávalo bordel že zubů,neměl rád koupání jak doma tak v rybníce,při bouřce si mi vlezl do postele a ještě se přikryl,na zahradě si před bouřkou stihl vyhrabat jámu,s ním jsem poprvé naživo viděla chlapi skákat šipku do auta.
                  Myslím, že je to jako u všech psů.Někteří jsou, i když se uvádí určité vlastnosti u plemene,tak má povahu úplně jinou,spíš v čem a s kým,kde a s čím ten pes vyrůstá.
                  Teď to vidím na Trixe.My nikdy neřešili soužití s kočkama,se zvířaty,teď je to fakt úplně jiný .

                  #167372
                  Thielli

                    Petrs01-no,jo,ale tak tyhle rady co píšeš sem tak to na netu moc nenajdeš….,
                    a děkuju:-)

                    JÁ TAKY, JÁ TAKY DĚKUJU. PETRSOVI I EŠUSOVI. Protože právě od nich těžím skutečné valounky zlata rad. Doplňují mi právě ty díry, které se běžně vyskytují ve všech chytrých návodech.

                    Včera jsem byla s pudlicema na večerních cvičebních vycházkách, s každou na půl hodiny sólo. Malý černý mozeček šel jako první a musím jí fakt pochválit, jak se pěkně snažila a jak to i šlo. Byla odkládána na chodníku a přivolávána a posílána za mě a zastavována a rozcházena. na “k noze” už se jí podařilo nestát v 45stupňovém úhlu… u některých věcí potřebuje ještě navést gestem, jindy jde zase za pamlskem a mozek v luftě, ale pomalu ty poměry překlápíme jen do slovního povelu.
                    A hnědá nezklamala. Kousek jsme popošly jen tak, aby se vyčurala a začichala a pak jsem dala pár povelů. No a ten náš Einstain vyhodnotila během 5 vteřin situaci. Tyhle povely na tomhle místě…? a tak rychle za sebou? A s odměnou? TAKŽE CVIČÍME!
                    Od té chvíle vyklusávala vedle mě jak ovčák na cvičáku, oko na mě přilepené, u huby chtivou slinu… klapky na očích, uších. Byla korektní jak televizní hlasatelka před kamerou po celou dobu, co běželo červené světlo…
                    …ne, nechcete vědět, co bylo, když světlo zhaslo 🤣

                    #167375
                    PetraK

                      ,při bouřce si mi vlezl do postele a ještě se přikryl,
                      🙂

                      broooouček malej

                      Attachments:
                      #167377
                      PetraK

                        Thielli
                        sólo. Malý černý mozeček šel jako první a musím jí fakt pochválit,

                        výýýborně Thielli, výborně! Moc Tě chválím, protože, když člověk takhle dokáže rozdělit čas – vím není to jednoduchý, ne vždy se chce…., člověk má blbej pocit…, ale jsou to zbytečné pocity, protože je to pak dokonalý, soustředí se na jednoho psa, je to mnohem intenzivnější, má člověk větší prostor vysvětlit, opravit, a… obě strany si to užijí.

                        a tak necvič s hnědou na jednom místě. měň to, cvičíme, jdeme, cvičíme, jdeme, hrajeme, hned cvičíme… aby nikdy nevěděla, jak si stojí 🙂

                        #167384
                        Thielli

                          necvič s hnědou na jednom místě

                          Ale my necvičily na jednom místě. 🤣 My šly jedno z koleček, které chodíme procházkou… bylo to cvičení “za pochodu”…

                          Prostě s hnědou je to vždycky hra, kdo koho přečůrá 😁
                          Včera jsem jí nepřečůrala, že je to “jen vycházka”. Okamžitě si to dala dohromady. Příště prostě musím být lstivější.

                          #167385
                          PetraK

                            Thielli
                            Ale my necvičily na jednom místě. 🤣 My šly jedno z koleček, které chodíme procházkou… bylo to cvičení “za pochodu”…

                            a tak, to jsem to blbě pochopila. Thielli, co je pro ni největší odměnou?

                            #167386
                            Thielli

                              Thielli, co je pro ni největší odměnou

                              …nepsala jsem onehdá tak blbě, že je to převlečený bígl?
                              🤣

                              #167387
                              Petrs01

                                nechcete vědět

                                CHCEME!!!

                                rozdělit čas

                                Tak zrovna cvičení jsem dělala s oběma. Teda ne najednou, ale jdeš na vycházku, na vhodném místě zastavíš a jednoho psa uvážeš. S druhým se kousek posuneš, vytáhneš ňamky a jedeš. Ten uvázanej mu to závidí, proto je po krátkém cvičení prohodíš. Projedeš takhle pár koleček a pak zas ťapete dál. + občas některé prvky projíždíte kdekoliv společně – společná chůze u nohy, odložení, přivolání. Ono to toho druhého dost motivuje a zároveň se učí, že holt nemá všechno hned a čeká na další kolo.

                                #167391
                                Thielli

                                  CHCEME!!!

                                  😡🤬😡🤬😡🤬😡🤬😡🤬😡😠
                                  …tak asi takhle nějako to bylo.

                                  Asi budu střídat obojí, jednou spolu, jednou sólo. Obojí má pozitiva. Doma běžně čeká jedna, až druhá docvičí. Nebo na zahradě za domem…
                                  Zrovna u hnědé to ve dvou nemá takový smysl, ona je namotivovaná až až, když ví, že se cvičí.. a v klidu si počká. Tam naopak musíme cvičit tak, aby ona nevěděla, že cvičí.

                                  #167394
                                  Petrs01

                                    nevěděla, že cvičí

                                    zkus víc odměnit správné chování když “necvičí”. Po běžném přivolání pochvala jako kdyby to bylo ve výcviku a klidně přidej pár cviků, když ji to tak baví. Tedy nauč ji, že cvičení může začít kdykoliv a kdekoliv a byla by škoda to prošvihnout 😉

                                    #167399
                                    Thielli

                                      Po běžném přivolání pochvala jako kdyby to bylo ve výcviku a klidně přidej pár cviků

                                      Já už ti jí musím přivést… to jinak nejde.
                                      Když cvičím odložení a přivolání na zahradě, hnědá se může přerazit, jak letí a ještě kouká, jestli jí černá nepředbíhá třeba…
                                      a pak v lese… n o h a n o h u.. m i n e…. p o o o m a l u s e
                                      b l í ž í… j e n t a k

                                      t a k

                                      d r ž í s m ě r….

                                      že bych jí nejraději roztrhla!

                                      a jí mám pochválit jak při cvičení? 🙈

                                      JSEM ZTRACENÁ 🙄

                                      #167401
                                      Petrs01

                                        a jí mám pochválit

                                        no, už to tak bude, protože jsi se asi na chválení vybodla, či povel jiným způsobem zkazila. Dej přivolání a zdrhej. Místo přivolání obou zavolej jen černou a začni s ní cvičit. Prostě udělej NĚCO, co hnědou přiměje se nad tím zamyslet a přehodnotit. Časem. Jakej má teď důvod v lese vůbec přijít?

                                        #167407
                                        Thielli

                                          Jakej má teď důvod v lese vůbec přijít?

                                          Dostane přesně tu samou odměnu, jakou dostane na tý zahradě. A pochvalu.

                                          A hlavně – když dám povel – tak bez ohledu na vyslovení jména, reagují na něj téměř vždycky automaticky obě. Pro černou zvlášť je to jaderná fyzika rozeznat – teď se tě týká, teď se tě netýká…


                                          Jinak – že jsem něco zkazila, to je očividné. Zkazila jsem asi kde co.
                                          Nechceš dva zkažený psy? Já si koupím úplně nový…. morčata. S nima mi to šlo. 🙄😶

                                          #167411
                                          Thielli

                                            protože jsi se asi na chválení vybodla

                                            ne né…né, to fakt né 😪 …já jsem odmalička chválila a chválila, vše, co se povedlo, jsem chválila a odměňovala.

                                            V odměnách, tam jsem to asi podělala nejvíc, že jsem odměňovala opravdu moc a i za to, jak hezky rychle přeběhly silnici a ony si tak zvykly, že už čekaly na tu odměnu a ty jejich psí oči… já jsem už propamlskovala minimálně Mercedes.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 41. až 60. (celkem z 85)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.