Nová dovednost – postup učení

Fóra Výchova a výcvik Nová dovednost – postup učení

  • Toto téma obsahuje celkem 84 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 85)
  • Autor
    Příspěvky
  • #166879
    Fifi

      Urcite se vymaz a styd se, mily Cajiku. 😀
      Pridavam fotky byvalych holek v bedne.
      Kremylek a Skritek. A pak jeden Kremylek v industrialu. 🙂

      Attachments:
      #166889
      EvaC

        PetraK
        Nene, nene – Rumoušek umí dělat bubliny do vody??? Jdu se přikrejt 🙈🙈😓

        #166890
        EvaC

          Fifi
          S Křemylkem bych asi chtěla být vždycky zadobře – impozantní stvoření..

          #166891
          Fifi

            Umela taky bublat, i do vody. 🙂 To se naucila docela rychle. Prikryvat se neumel a neumi zadnej ze psu, teda krom situace, kdy mi leze Pepin pod perinu. Nechapu, jak tam pul noci vydrzi spat, dejchat ve vydejchanym prostredi, ale hreje hezky.
            Sindibadka se urco taky neco nauci, tyhle blbinky nepodstatny jim vetsinou jdou dobre. 😀

            #166892
            EvaC

              Fifi
              Znala jsem jezevčici, taky dokázala spát pod peřinou přitisknutá na člověka..
              Sindibádka se mnou zrovna věšela prádlo – co mi upadne na zem z hromádky na sušáku než to pověsím, mi podá – třeba ponožky.. Stejně jako když mi upadne třeba rukavice na zem, nebo balíček s kapesníky..

              #166893
              Petrs01

                Piksle umí taky velkej prd. Baroušek měl přezdívku, teda titul “pan profesor”. Uměl víc povelů, než jsem si dokázala zapamatovat já. Nekecám.
                Neměli mi říkat, že se bígl nedá vycvičit 😀😁🤣

                #166894
                Fifi

                  Znala jsem jezevčici, taky dokázala spát pod peřinou přitisknutá na člověka..
                  Ano, celej Pepin, akorat ma drobecek k 20 kg a kdyz se pritiskne, clovek se nehne. Ja spani coklu v posteli nenavidim, jemu to pomaha ohledne budovani vztahu. (Aspon doufam a mam se cim utesovat, snad ho to vekem prejde.)
                  Sikovna podavacka, podava, nekrade. Ja zrovna porcovala kilo tvrdyho syra, ten, jehoz jmeno se nesmi vyslovit, se nekam vyparil. No jasan, cornul igelitak a sup s nim do nory. 😀

                  Petrs
                  Piksle se neda vycvicit. 😀 Tak a mas to. 🙂
                  Mne prijde, ze clovek si ani neuvedomi, kolik povelu umi i pes, kterej “nic neumi”. 🙂

                  #166895
                  Petrs01

                    “nic neumi”

                    Tak jasně, že základy se musela fofrem nadrtit, dyť to nebyl pes k normálnímu žití. Táhnout za celý spřežení a kvílet teda nepovažuju za dovednosti. Sedni, na místo, pocem, cesta (automat furt neumí) a nespolehlivé čekej. Ono s netaháním na vodítku tohle pro život stačí…

                    K původnímu dotazu – učíš prostě po kouskách. Žádnej pes se nenaučí celej “velkej” cvik najednou. Couvání učíš po krůčku, ne po celým pokoji. Všechno pokud možno nejdřív v klidu, ideálně doma a postupně přitvrzovat. Vždy přidávám buď kus cviku nebo horší prostředí, ne obojí. U štěněte máš výhodu, že si ho můžeš naučit se učit, naučit na různé vedení a pomoci (Barouš velmi dobře bral “udělej se mnou co chceš abych udělal”, jinej pes to takhle nepochopí).
                    Nové věci učíš po chvilkách s vyvenčeným psem, neutahaným do mrtva. Každý pes má přirozené dispozice pro jiné cviky – když jsem se jednoho dne rozhodla, že dva psy naučím podávat pac, jeden to pochopil za chvilku, druhému ten cvik moc neseděl. U jiného povelu to stejní psi měli obráceně. Takže vždycky musíš jet “na psa”. Taky jsou různé způsoby učení jednoho povelu a je dobré umět vycítit co tvému psu sedí.

                    #166896
                    PetraK

                      Fifi
                      A pak jeden Kremylek v industrialu.

                      😀 😀 vypadá, jak když se učí psát a chystá se psát dopis Jéžiškovi 😀 Ten jazyk! 😀

                      #166897
                      PetraK

                        Eva – uměl, teď jsme to dlouho neprocvičovali, jsem si uvědomila, tak to v létě musím zjistit, zda to ještě umí a nebo jestli kecám 😀 On má i takovou nášlapnou sprchu, tou si pouštěl vodičku.

                        #166898
                        PetraK

                          Eva
                          Sindibádka se mnou zrovna věšela prádlo – co mi upadne na zem z hromádky na sušáku než to pověsím, mi podá – třeba ponožky.. Stejně jako když mi upadne třeba rukavice na zem, nebo balíček s kapesníky..

                          miluju tyhle jejich domácí práce! 🙂 Čikovná Sindibádka, čikovná! Aji panička, pěkně ji to naučila. Ono tyhle krávovinky jsou takový z mýho pohledu důležitý, pes se mnou “pracuje”, ale je to jinčí, než poslušnost.

                          #166910
                          cernej caj

                            EvaC
                            A je sindibafka jako dafi, ze podava jen upadnuty uzitecny veci lidsky a ostani nevidi duvod? 😀

                            Ale je sikovna! Ferinka jen hlida pod susakem a dozoruje:D

                            #166911
                            PetraK

                              černej čaj
                              Ale je sikovna! Ferinka jen hlida pod susakem a dozoruje:D

                              to je jasný, práce se musí rozdělit – někdo to musí udělat – Ty a někdo dělá audit – Ferrata 😀

                              #166915
                              PetraK

                                Jo a! Fčéra Tali přesně předvedla to, o čem jsem tu psala. vzala jsem si je postupně do předsíně, že budu s každým něco chvíli kutit a ta se teda nepřetáčela, ta se točila jak větrník při uragánu. Závěr – nemám péct tak dobrý sušenky 😀 . Ale ona byla pravda včera zase ve formě teda, takže i kdybych jí za odměnu podávala hřebíky, vyváděla by 😀

                                #166916
                                Thielli

                                  Fifi – to jsou ale krásní psi zase na těch obrázcích. No a ta krabice – to bylo právě to moje počáteční pomýlení, že nebudu mít cirkusové pudly. Zase jsem myslela jen na sebe a ne na psa, no.

                                  Zato teď máme v lednici uvařená kuřecí játra a opakujeme si učivo základní školy. Kdysi jsem s hnědou začala s povelem k noze, dotáhla to na krásné přilepení ke koleni a pak přišlo do smečky to malé černé…. (odbočka – to sem musím ještě dát do pudlího kotce tu fotku malé černé, páč ta to všechno spustila)
                                  a veškeré učení se mi začalo sypat, protože jsem měla hnědou v pubertě a dvouměsíční černé štěkanátko s miniaturním mozečkem zároveň + moje dosavadní prakticky nulové zkušenosti s výchovou + přesvědčení, že hodní pudlíci budou celý život bezpracně radostně na volno pobíhat kolem mě…. no a zbytek už znáte. Výsledek se dostavil, dvakrát podtržený.

                                  Takže včera na zahradě pěkně aportovaly a po každém aportu jsme se přiřazovaly k noze. Hnědá k levé, černá se staví k pravé, že jim to nebudu měnit, není jim příjemné být těsně vedle sebe.
                                  Vím, že i když ten povel nakonec zvládneme, tak se na něj tady kolem stejně nikdy nespolehnu, protože když půjde bubák, 100:1, že v povelu nevydrží. Ale třeba když potkáme myslivce, budem moci házet ramena, jak mám vychované psy.
                                  🤣

                                  #166922
                                  MirkaD

                                    mě se ted hodí cvičení u psa k nacpání granulí do Dafinky
                                    pozdrav-granulka
                                    pozdrav-granulka,
                                    pozdrav-granulka
                                    kroky-2-granulka
                                    mezi-granulka
                                    podát plyšáčka 3 kroky ode mě-3 krát-granulka….,mezitím ždibec piškotku..,

                                    EvaC-je dobře,že ti Sindy pomáhá při věšení prádla,dyt by si to sama určitě dělala moc dlouho:-))
                                    dovolím si velkokynologickou radu-to víš mám ty medaile:-D
                                    budešl-chtít na bílých kalhotkách batikovaný tlapky hnědé-vřele doporučuju věšet ráno za rosy,Dafina,jak se těší na pamlsek,vytáhne s koše kalhotky mrskne na zem,pošlape,podá..
                                    vytáhne z koše kalhotky,švihne na zem,pošlape podá…
                                    dostane nadaný do debilů-a jde podávat černý ponožky:-)))
                                    nadaný do debilů-nadaný dostane,ale ne v přísné intonaci-jen v takové té-mimochodem kecací-a naštvaná nejsu-vím,že kvůli pamlsku dělá hovadiny…
                                    tak když mě to dokape dřív do mozku-což se děje málokdy!!
                                    tak já věším podávám si bílý věsi
                                    a ona černý….:-)
                                    Čajíku-tak musí nad to mít Ferinka dozor!
                                    co kdyby ti to věšení šlo blbě!:-)

                                    tThielli-jen poznámka-jestli jsou tví pudlíci tví první psi,asi joo?
                                    tak jsi na sebe moooc náročná!!!:-))
                                    bože co já dělala za chyby s prvním psem!!
                                    a mlátila jsem ho…-protože se to tak dělalo,a mě bylo 13-14-a když na tebe pes zavrí tak si to nesmí dovolit…a když vystartuje,tak zmydlit…
                                    a Kim byl tvrdej ostrej knírač…
                                    takoví ted už dávno nejsou….

                                    #167237
                                    PetraK

                                      jsi na sebe moooc náročná!!!:
                                      Kupř. u nás nikdo už není náročnej dávno.

                                      Taliprd mě naučila využívat slev. Neboli výrazně slevovat. U ní nemá cenu se snažit za určitou hranici, neb se to celý pak rozsype jak domek z karet. Nelze ani postupovat mílovými kroky, ploužíme se. Jsem tudíž byla připravena na Bubičkovou, kde nejde téměř ničehož 😀 . Vystačíme se základní poslušností a třema, čtyřma trikama. Náročná jsem přestala být dávno a je to velice úlevný 😀

                                      #167264
                                      Petrs01

                                        Náročná jsem přestala být dávno

                                        Tak vono je něco jiného když máš štěně co nadšeně sosá a raduje se z každé novoty a dovednosti a když máš psa nějakým způsobem rozbitého. Tam uděláš fůru práce s tím, aby rozbitej nebyl a prdíš na nepodstatné ptákoviny, pokud se ti s tím psem nehoděj.

                                        #167275
                                        PetraK

                                          a prdíš na nepodstatné ptákoviny, pokud se ti s tím psem nehoděj.

                                          no ne, voni by se hodily, a taky se nepodstatný ptákoviny spešl s Tali hodily, protože tam jsem nemusela trvat na úplně všem a mohla jsem ji učit spolupráci, sebeovládání a hlavně radosti z tý spolupráce. Páč je rozdíl když jí člověk učí zavírat šupliky a nosit kelímky od jogurtu do odpadků a nebo základní poslušnostní sadu,která toho psa vyloženě ale vyloženě otravuje 😀 😀
                                          A jí tyhle krávoviny baví. to zase jako jo, ale nemá úplně díky svojí dohoukanosti velkou úspěšnost, takže když to přirovnám ke stavbě věže, tak zatímco s ostatníma mám Eiffelovu věž, s Tali postavím v lepším případku, když se zadaří, šikmou věž v Pise, v běžném případku hrad z písku našišato 😀

                                          #167281
                                          Thielli

                                            Jo a všimli jste si taky, jak na výukových videích pro psy skoro vždy pracuje bordera? tss. 🙄
                                            to je jako s hadrama… “tyhle šaty sluší každé ženě” (píšou někde). tss. 🙄

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 85)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.