Něco o falešce

Fóra Veterina – zdraví i nemoci Něco o falešce

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2364
    PetraK

      Tali je naše první feňule s plnohodnotným háráním, takže zjišťuju různé detaily a pro mě novinky a zajímavosti.
      Jako úplná i když jasně že ne nelogická novinka – když se feně blíží datum fiktivního porodu – začne – či může začít?? – nevím zda je to pravidlem?? – psům vonět. Alespoň tedy konzultováno s ohaří kamarádkou, že u nich to je taky tak. Rumíček se teď posledních pár dní chová jako úhyl a doma – naštěstí venku ne – by si hrál na taťku a mamku 24/24. Kdyby to šlo. Pochopitelně to nejde, protože mu to vždycky zarazíme. Tali je zatím trumpeta, takže jemu se moc nebrání -zatímco venku dala co proto zlaťákovi velmi rychle. Ale dneska ráno se konečně už taky ozvala (ne že by to Rumouš respektoval do plnejch, ale aspoń na chvíli) Takže pro mě novinka. Nejdřív jsem měla strach že úúúúrčitě už zánět někde -což pochopitelně sleduju Tali dál, protože schovat by se takto mohl – ale u Peti -ohaří kamarádky je to prý stejné. Jak se fenka chystá k porodu, chlapci se o ni začnou zajímat. A mě vlastně teď vyplulo z paměti, že jsem jednou u Bubi taky řešila, pro mě nepochopitelný zájem psů o ni, dokonce u veta jsme byly a vše bylo O.Ká. Tak teď mi došlo o co tehdy asi šlo.

      A můj dotaz zní – má někdo stejné zkušenosti?

      #2387
      Fifi

        Vidis, ja si nevsimla tohohle dotazu a psala ti vedle.
        Z mych zkusenosti by nejak extra vonet nemela. Ale kazda fena je jina, navic harala poprvy a ma splaseny hormony. Takze mozny to je, jen bych ji opravdu peclive sledovala ohledne prijmu vody, curani, vytoku… Hlavne, at ji faleskovity nalady prejdou co nejdriv. Btw – i to mohl bejt jeden z hlavnich duvodu, proc vypla vcera prijem a chovala se zase jako pako. 🙂

        #2401
        PetraK

          Díky moc, že píšeš. Na vás – jak jsem psala – jsem myslela hned jako na první. Takže ji mám furt v merku. Možná nějaká ohaří specialitka??? 😀 nevím. Peťa právě říkala, že to stejné mívá doma,každý to hárání. jak přijde doba porodu, tak klukům začne vonět. Ono by to až tak nelogický asi nebylo – fena potřebuje v přírodě, aby se od ní ti psi nehli, aby byla chráněná. Ona sama si je srovná, ale hormonálně je drží u sebe, takže případný nepřítel by měl potíž se dostat blíž……. Nějak výrazně se nečistí, pije stejně, hravá je a blbnoucí taky, energie za 300, takže snad dobrý. To víš, že jsem furt jak pako ve střehu, bože ty feny jsou peklo. Zlatí pindíci! 😀

        Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.