Pro petruK kveten 2019

Slovo úvodem Fóra Ostatní Pro petruK kveten 2019

Prohlížíte 20 příspěvků - 21 z 40 (celkem z 1,006)
  • Autor
    PetraK

Maya
    to jsou deky jen tak psí právě-.přehoz přes gauč, když tam lezou., tak ešivá budou sundavat bahno jedna báseň, tak v nejhorším případku skončej taky na verandě 😀

PetraK

černej čaj
    Tak kraaaaaasnej vikend!

taky tak a užij si Třebíč

Denny

PetraK
    víš, že holky mají pubertu dříf?

Maya jo výběr je veliký, páč jsme tam byli pro tu barvu, vezmu kus koberce
    co jsem tam měla a máznu kus barvy na papír – se kterou je ten obývák vymalován.
    Zatím jen objednat, páč tam mají jen vzorky. Ale těším se, páč je ten obývák pořád rozbombardovanej kvůli tomu.

s tim slo to bahno dolu jedna basen
    háá tak aspoň něco 🙂

Jo díky za info o bobkách, příští sobotu odevzdám, on sem vet jezdí jednou týdně.

Hezkej víkend, hlavně teda marůdkovi Růženkovi ať je líp a líp :-*

PetraK

Dennyky
    víš, že holky mají pubertu dříf?

holky možná, ale Koněf ne 😀

PetraK

tak pohodovej víkendík všem

Fifi

Rrrumstajn, krasnej vikend!
    Ja nosim vsechno v penezence – doklady i prachy. Tech tam teda ted moc nenosim, ale dulezity, ze Ruzice je po kontrole, sono v poradku. Ma v brisku trosku tekutiny nebo ceho, ale je to pry v norme. Rany vevnitr jsou klidny, kdyby reagovala na stehy, prej by to bylo uz videt. Jizva zatim taky klidna, ale blemcani dozajista prijde, jak se ji ulevi. Tricka a molitanovej limec to pak budou jistit. Hodne ji to boli, jak ji revidovali kvuli krvaceni po operaci jeste celou dutinu brisni, takze noc byla dost divoka – nechtela si bolesti lehnout, vetsinu doby stravila “spici” ve stoje nebo v sede oprena o gauc a ja ji drbkala…
    Rano dostala rimadyl a atb, a trosku se ji ulevilo, ze si uz i sedne, lehne, ofafrne. Jen to kadeni ji dela zatim velkej problem, zatlaci, strne – chudak mala… Ale je statecna, ani nemrukne a na veterine dostal vet za sono blemcose.
    Nejhorsi snad za nama, dalsi komplikace nepripoustim. At tahne a srusta! 🙂

Petrs01

za sono blemcose

Růženka je kouzelná!

cernej caj

fifi
    tak at pene srusta! super z.eje ji lip

Denny

Kdo bude mit smazu?

Attachments:
    Fifi

Hajzleee! 🙂

Petrs01

Kdo bude mit smazu?

Právě přemýšlím kam vyrazíme, tak že by přece DíPí? 😀

Denny

Petrs01 vsechny houby v okoli hus mam doma a sezere je Željko 🙂 Fifino superr

Fifi

Zpravy z bojiste – doslo k prvnimu blemcani. Jako vzdy neni pricinou jizva samotna, ale oholeny partie tela. Jak jsem radila jinym po zkusenostech, tak cinim i ted. Otrit jemne vlhkym cistym mekkym hadrikem oholeniny mimo operacni partie, sesbirat tak pidikousky srsti. A pak potrit decentne necim podrazdenou pokozku, davam modrou indulonu. Nejvic pece blemcavy ma samoze predni packa, ze ktery ji az dneska vyndavali kanylu. Taktez osetreno a natreno. Konecne jsem videla jizvu na brichu, doted to vzhledem k bolestivosti neslo – a je to tak 20 cm ani ne, krasny siti.
    Treba to zdejsim ctoucim a nepisicim pomuze, vetsina psu (z moji zkusenosti) si nema touhu rozblemcat cerstvou jizvu do masa. Jen je svedi ty oholeny casti tela a pak dorustajici chlupy kolem. A kdyz uz jsou v tom hnoustani, zahrnou do toho i jizvu. Ruzici ceka na noc fesny trikot.

Mirka D

tak včera práce jak na kostele a hlavní vedoucí nám chtěla zrušit jednu kolegyni-takže by sme byly 3+zástupce…
    zástupce jí to rozmluvil,bylo hodně vybalování i dost zákazníků+večer dojela oblastní vedoucí-že se musí provést s chladáku jogurty…
    skončily jsme po deváté a vedoucí tam ještě pak makal,dom pěšky,ale bylo teplo a vonělo seno-kdybych nebyla stahaná z práce,a nebyl přede mnou kopec,asi bych si to i užila….
    dnes kolem lípa-hájenka-kolem lesa-a máti před sousedama-máš hříbky?
    ne,sem nebyla v lese
    ne,proč?
    no musím se šetřit-za 2 hodky jdu do práce+zpátky pěšky,že,bože už at je večer v neděli volno…
    máti sem pobavila…

děvčata mám dotaz-už sem si toho teda všinla víckrát-ale,že já nemám ráda kopce-to by mě přišlo normální ještě
    ale-jdu lípa-kopec-nebo opačně k hájence-kopec-a psi jdou pomalu a nechce se jim,až vylezem,tak se rozejdou,ale dnes šli fakt kus za mnou-oba,jak vylezem na kopec,pak dobrý….
    proto s nimi Martin i nechodí dlouhý vycházky,jde kousek k lípě-řekne,že se jim nechtělo,protože se jim nikdy nehcer do kpce-radši chodí ke křížku,nebo do dědiny…
    -může to být tím,že ráno vylezou nerozchozený?
    přijde mi to divný…
    Petrs01 píše jak dělá velký vycházky,-a mě se to ten první kopec vleče-vždycky
    když jdeme dlouhou vycházku-což je u nás-z kopce do kopce,tak jdou pak normálně,Dafi i klusem…
    třeba ke křížku-od něj dozadu kus -pak dolů z kopce,-rovinka-další rovinka vpravo kolem třešnového sadu,a kopec navrch k lesu,lesem-lípa a dolů-a to mormálně jdou na pohodu…
    to stejný delší vycházka v lese-u nás sou delší vycházku-vylezu k hájence/k lípě-v lese pak z kopce,do kopce zas–třeba za tím lesem-je údolí-další les-do kopce

Fifi-tak chudáček z bříškem teda,muselas mít náročnou noc,jo jinak s tou jizvou si myslím taky,že jim vadí ta dorůstající srst-víc,než jizva…

Fifi

Mirko
    a máti před sousedama-máš hříbky?
    ne,sem nebyla v lese
    ne,proč?
    no musím se šetřit-za 2 hodky jdu do práce+zpátky pěšky,že,bože už at je večer v neděli volno…
    máti sem pobavila…

Snad ti sichta ubehne v klidu a dockas se volna po nedeli. A tu mati bych poslala do… LESA! At jde na hribky ona, ne, kdyz ty si vyziras vikendove praci a jeste musis chodit a nikdo te neodveze…
    ale-jdu lípa-kopec-nebo opačně k hájence-kopec-a psi jdou pomalu a nechce se jim,až vylezem,tak se rozejdou,ale dnes šli fakt kus za mnou-oba,jak vylezem na kopec,pak dobrý….
    Tohle ja neznam, jak je coklum jasny, ze se de ven, tak rodeo a kroceni divy zvere. Povel pomalu uz nastesti znaji, tak nejsem od branky vlacena. Jestli se tahnou za vama do prvniho kopce, tak treba jsou jen znudeny ze stejny trasy? Nehledala bych v tom zadny zdravotni potize, kdyz se pak rozhejbaji a nefunej a spokojene tapou. Nebo je muzes pozorovat, ze kopec a vic namahy, jak se kterymu dejcha a tak. Ale dle myho to bude jen tou samou trasou, nejspis.

Ruzeninovej report – je nutno hoodne mazat oholeniny, uz si i sama rekne, kdyz ji to zacne zase svedit. Rano me cekalo nemily prekvapko, mela pres noc tricko, a i kdyz jsme couraly jeste hodne pozde v noci, vstala a tricko a prava kejta byla durch procurana. Varovnej trojuhelnicek, ajajajaj, mi bliknul v hlave, ale inkontinence je v tuhle chvili nesmysl (potvrzeno vetkou). Pry se musi usadit inervace v pupku, jak tam chybi x soucastek, byla zabicka moc unavena po krvaceni a zakroku, odpadla poradne fakt az k ranu. Spala tak tvrde – a uz v klidu lezela, ze ji to holt vyteklo a nevzbudila me na venceni.
    No, a abych shrnula zbytek dne doposud, tak cerna zruda is back! 🙂 Teda zatim castecne, ale nemit ji na voditku na zahrade, vymejsli kraviny. Krmim prubezne xkrat za den, kadi uz celkem v pohode. Kdyz rval Troldik na prochazejici cokle, chnapla si svou pneu a zacla s ni lomcovat – na voditku, samoze. Hlavu jsem ji ted zamestnala pachovym ctvercem a zobala si cast svy vecere. Po dalsi konzultaci s vetkou ji zitra rano uz nebudu davat rimadyl (ma ho este na dva dny), kdyz takhle blbne. Kdyby se vyskytla velka bolestivost, tak podam ihned. Huf, takze tak, koho to zajima, jak se nam dari.
    Ale nezavisle – vidim obrovskej rozdil, jak se mladej organismus s tak velkym zakrokem vyrovnava. Kastrovala jsem vzdycky jen stary feny s nejakym problemem. 4 dny az tyden trvalo, nez se vzpamatovaly. Ted je tenhle zivocich relativne v pohode druhej den po operaci, neskutecnej rozdil.

cernej caj

600 let stary javor

Attachments:
    Fifi

Stromovous! 🙂

Maya

cernejcaj
    ty jo, to je strom krásnej
    Fifi
    super, že je všechno OK, Kim to měl taky takhle, druhej den se prohlásil za zdravého a nastalo peklo jak ho zabavit 😀
    MirkaD
    Loki teda to má podobně, na začátku vycházky je vždycky zpomalenej a pořádně se rozhejbe až tak za půl hodky

Fifi

Maya
    To ja vidim velkej rozdil v kastraci psa či feny. Po kastraci Troldika, ktera je minimalni kuchani do tela, kulky ven a tadaa. Hysterik piskal a narikal dva dny, bolestinek prevelikej. Feny s velkyma brisnima zasahama jen hekaly, zatly zuby a tise trpely. Jasny, je to povaha od povahy, a jestli Kim se prohlasil za zdravyho druhej den, nedivim se mu. 🙂
    U nas bude problem udrzet Ruzici na uzde do kontroly, na zahradu bez voditka ani omylem. Bude to veselych 10 dni, a i pak ji budu fest hlidat, vono nez to cubam v brise sroste, to trva tydny. Ale mame klikr a hratky, ona rypak a cmuchani, to nak dame. 🙂

Mirka D

Fifi-děkuju za podrobnej report o Růžence,člověk nikdy neví co ho může potkat
    ted se všude píše o psech na vozících,nebo bez nohy…atd…
    že mít slepýho psa je snad divný-v psovi příběhy lidí ze slepým/hluchým/ochrnutým psem
    ty vole překlep-že mítr zdravýho psa je divný:-)
    ale když mě před letama přišel Dux o pravou zadní nohu-půl života bych dala za to kdybych viděla jak to bude probíhat-bylo to začátkem prázdnin po auto nehodě
    já 2 měsíce probrečela-výpověd,v práci,toto s Duxem+problémy s bejvalým-takové super léto…:-(
    můj milovanej Dux syn Killyny-kníračky-pes který vyhrával na závodech,měl 5 zkoušek,aportér,obranář,kterýho bavilo cvičit,plavat,běhat…byl trojnožka
    a i když den po amputaci chtěl cvičit…tak 2 měsíce trvalo než se to srovnalo,pak taky než se naučil značkovat,a taky bud chodil nebo ležel,trvalo,než se naučil sedět…
    a na podzim jsme dělali stopařskou FPR1 zkoušku,a za pár měsíců zvládal velký vycházky a hodně lidí nevidělo,že mu chybí noha…ale,kdybych věděla tenkrát to co vím ted,byla bych klidnější,tak sem se zbytečně nervovala…
    stejná trasa-jo asi je to nudí-já fakt točím 2-3 trasy+k tomu občas dědinu
    autem s ními kromě léta zas moc nejezdíme,i když tak jednou měsíčně asi jo,
    v Blansku je těch tras víc,taky bych z domu nezačínala hnde do kopce-teda některý trasy jo-třeba od ratky směrem ke kostalu a pak hořice-lesem navrch-to je slušnej kopec,ale tam já zdechloš zdechlej necapu ,já to beru většinou směr město,kolem řeky a pak to střídám,ale jo v Blansku,když nechodím kolem řeky tak je taky kurna fšecko do kopvce:D-sídliště+park,přehrada-no holt,je Blansko v údolí,ale tras je tam víc+takže se dají víc střídat
    v práci to ušlo-jako žádnej problém-mě jak sedí kasa a nikdo mě neseřve,tak su vlastně spokojená:D,ale už sem byla utahaná spočítání,ono zákazníci-můžu vám dát drobný?jasný-ty se hodí vždycky,ale když vysypou hromadu mincí -2/5/1-prostě takovejch drobisek,řeknou je to přesněa ted čekají,že to člověk bleskurychle spočítá-hahaha-já teda fakt ne:D
    a nahlas se baví-tak já natřikrát-at je to dobře-no tak už sem měla dost,tak ted den volno a pak zas nečekaně odpolední-v pondělí…

Maya-jo tak Loki má taky pomalej rozjezd:D
    mě z toho Žeryka jebne,ted je Martin na terasemten blbec-Žeryk-tady řve jak tarzan ,že hce jít ven házet,a ted vyblil kus gumové hračky,zítra provedu inventuru v hračkách a nechám jen flísový přetahovadla,provázky ze županu-z pásku+z lana uzlík a zdar všecko vyhážu…to sou nervy po té práci furt…s psékem,uf…

Prohlížíte 20 příspěvků - 21 z 40 (celkem z 1,006)

Téma ‚Pro petruK kveten 2019’ nepřijímá nové odpovědi.