Pro PetruK – cervenec 2019

Slovo úvodem Fóra Ostatní Pro PetruK – cervenec 2019

Zvolené téma obsahuje celkem 961 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Maya a poslední změna proběhla před 8 hodinami, 15 minutami.

Prohlížíte 20 příspěvků - 361 z 380 (celkem z 962)
  • Autor

PetraK

cerndj caj
    jako že to neřeknou ani tý kapele?

mimochodem klobouk dolů za to skotsko nasmazeny na tlf.

#56540 odpověď

Fifi

Neser a nesir,
    Lity lity, ale teda tohle je dobry a uderny heslo! 🙂 Temer nekam do zahlavi. Neser, nešiř (se) a nepadej! – bych este dodala. At je ti lepsi, chude jedno.

#56541 odpověď

Petrs01

Tak nevím jestli si bígl myslí, že bude další víkend u tetičky, ale páník se asi nesbalí, bo na jeho tašce bydlí bígl. Pokud teda zrovna nebalím granule.

#56549 odpověď

Fifi

Svine zluty… 🙂 😡

Stredni klidny vorisek s Ruzici

Se mu ten hrudnicek jako docela dodelal, uctyhodny vorisek.

A rozmazla Ruzice, nekde vypada jak king, nekde jak zizala. 🙂 Ale i zizala musi mit pneu!

Zkus mi to sebrat?

• Odpověď byla upravena před 1 měsícem uživatelem  Fifi.
    #56552 odpověď

Maya

Fifi
    krásný fotky, Trolda teda vypadá zajímavý, fakt hyena 😀
    kočičákovi je 19, do něj narvat prášek byl vždycky čelindž, to bych mu nemohla udělat takovej stres, se psem je tohle jednodušší
    a s těma kapelama, no ono kolikrát to i zpívá někdo jinej, že jo 😀
    ale teda zas by mě zajímalo, kdo jako zaplatí toho jiného bubeníka, asi zadara to nikdo neudělá 😀

#56554 odpověď

Fifi

Maya
    Tyvole, 19 let kocicak – to je parada, gratuluju! A uz ani nemukam, je jasny, ze v tomhle veku uz nejde nic moc delat, tak at si to kluk uziva a prospava, dokud nebude nejhur. Krasa, takovy dlouhoveky zvirata, i kdyz u kocek i pres 20 se vyskytujou?

Jj, Troldik je unikat. Ruzice ho prerostla vahove i do vejsky, muci ho. Ale von kdyz se naprdne, tak cerna mura lezi na zemi jak chrobak a klepe nozickama hore, zatimco von ji ubira kyslik tim svym dlouhym rypakem… 🙂

#56592 odpověď

kachna

Zkus mi to sebrat?

ta je boží!!!
    Troldík je krásavec

Fifi, prosím tě, neexistuje někde nějaká tabulka českých ekvivalentů k anglickým předložkám? Jakože kdy použít of (třeba vs. from), kdy by, kdy to (třeba vs. on)? Já to nechápu, nejde mi to najít tak, abych to uměla použít

#56593 odpověď

kachna

špic si užívá kretýnotajm. Krade vajíčka. To bych i přežila, jenže ta trubka je prostě na drůbeží bílkovinu alergická. Takže krade a chroptí. Už jsem vymyslela geniální řešení (karisíť, kterou prolezou slepičky. vyřeší to i ovce a psy vyžírající jim žrádlo)

#56622 odpověď

Fifi

Fuj, se zase pekne voteplilo. 🙁

Kachna
    Teda spicka je dobrej sebevrah, nejdriv se chce utopit a ted usiluje o uduseni? Blbka! Kari sit je dobrej napad, sikovne si to vymyslela. 🙂
    neexistuje někde nějaká tabulka českých ekvivalentů k anglickým předložkám?
    Mno, narozdil od cj, kde mame pady jasne spojeny s predlozkama, v aj tohle neni. Nejaky zakladni pravidla jsou, viz treba tady clanek , ale klasika, na jedno pravidlo xy vyjimek. Mozna by se ti mohlo hodit tohle, kde jsou u nasich padu uvedeny zhruba aj predlozky – ale jak uvidis, treba “on” muze byt ve vice padech…
    Ja dycky doporucuju se predlozky ucit ve frazich, zapamatovat si zakladni pravidla, napr. cas dycky at, dny v tydnu on, mesice a roky in, o vikendu, o pulnoci a v poledne at atd… Jiny reseni proste neni, bohuzel.
    Jo a dobrej tip, kdyz si nejsi jista, mrkni se do tohodle slovniku – tam jsou uvedeny priklady slov s predlozkama.

#56633 odpověď

Mirka D

uf tak 2 dny za mnou zbývá zítřek-na půl patou…
    včera po práci-lidí jak kdybysme to cpali zdarma,ale tak ve 2 sem vypadla,ve tři doma…
    hodku a něco ležing,pak na terase,kde se mnou rodiče prodebatovali,že se o Žeryka 4-5 dní co budem pryč nebude mít kdo starat-máti bude s bolavou nohou furt!!!doma,ven s ním nikdo chodit nebude,a večery sám prořve-at dojede tatka sem….
    no sice sem z toho byla přešlá,protože sem se těšila,že s tatkem vyjedem někam na výlet a tak,ale…
    a taky nebudem se moct hnout bez Dafi-takže výlet do Litomyšle nehrozí,výlety budou s Dafi a díky tropům-k vodě,mkolem vody-potoka,,případně moravský kras-jako nnakonec každoročně-kde je chladno od jeskyní…
    no takže za volat tatkovi předestřít 3 varianty-jednu mou,jednu rodičů,jednu Martinovu…
    pak jít ze psama,uklidit,pocvičit a hají
    ráno na mě zapoměla vedoucí,tak se pro mě vracela,zdržení 20 minut-což bylo dost na to,že tam ráno stály 2 kamiony,2 pekaři…
    ale,že prý,když mi to slíbila…
    v práci pečení a pak 3miliony zákazníkůůůůůů–se někde množí,no,ale o půl 2 sem slavnostně vypadla….
    doma sekaná s kaší,chvilku hají u pohádky,pak sem si dala čtenářský kroužek na terase,vyprat,sklidit to-výhoda veder-rychle schne prádlo…
    no a v pondělí výměný pobyt-tatka odpo sem,my ráno s Dafi tam
    tatka se tu bude starat o Žeryka,no my v pátek zpět…už at je neděle odpo…
    Fifi-krásný fotky,moc hezký
    vedro je děs-na vycházky-mě osobně by to popravdě bylo fakt jedno…
    kdybych měla před sebou pracovní týden,tak je mi to popravdě fuk-v práci mě vedro není,doma trpy zatím též ne
    sem šla večer ze psama mezi polama a v rámci zabavení psů,sem dělala s Dafi přinesení koženého ocvočkovaného náramku-z ruky-výhoda,psa co nosí věci lidské–pomůcky na výcvik furt u sebe:-)))
    s Žerykem trošku tance jako rehabka,s Dafi na dvoře trošku obíhaček-mezi napuštěním vody do konve-takže,né že bych ju uhnala:-)
    -jinak Troldík je krásnej hošíček,Růženka taky-ehm,ty nechodíš napukovat hračky do zveráče co?
    ty v pneuservisku,žeee?-dělám si prču:D
    jinak si holky užijte dovču,přeju všem a ostatní volný víkend hezký-žiš su blbá,vy máte vlastně všecky volný víkendy,že?
    no já mám pocit,že mám dovolenou za dlouho…
    míváte to tak taky,že máte dovoleno třeba za pár týdnů,a máte pocit,že je to až někdy?
    já dokud nebudu mít sbaleno,tak tomu neuvěřím…
    nebo jinak,dokud za sebou nezavřu vrata v práci…

#56634 odpověď

Fifi

Mirko
    kde se mnou rodiče prodebatovali,že se o Žeryka 4-5 dní co budem pryč nebude mít kdo starat-
    Si delaj prdel, ne? Tak vy se jim o jejich dva psy muzete postarat a oni by Zeryka nezvladnuli nejak vypustit na zahradu, nakrmit atd? Smutny tohle, fakt smutny. Kor, kdyz to musi resit tvuj tatka, ja nejak zase nemam slov a je mi te lito, promin. 🙁
    no sice sem z toho byla přešlá,protože sem se těšila,že s tatkem vyjedem někam na výlet a tak,ale…
    No ja bych byla hlavne nas.ata fest. Tohle chovani od nich fakt neni fer, vubec to neni fer.
    ehm,ty nechodíš napukovat hračky do zveráče co?
    Ne, vubec. Stary zauzleny tricko, fusky, pneu, vyrazeny micudy, lana, tenisaky – vic zabavy a bez starosti, ze by pozrali nakyho gumovyho medvidka ci hracku. Pneu jsou letity, vzdycky z nich jen vystriham draty a jakou radost z toho cokl ma. 🙂 No a PETky, to je jak v lisovne tridenyho odpadu, oba je milujou placatit. Jen jim teda odebiram predem vicka, ktery mela Ruzice tendence zvejkat a pozirat.
    Tak at ti to v praci ubiha rychle a dockas se volna.

#56638 odpověď

Mirka D

Fifi-jako,přesně to jsem říkala Martinovi,že mě to mrzí,že my jsme s jejich psama chodily ven,měli je doma a tak…
    jo,chápu,že to máti myslela tak,že no budete tam sami,budete mít klid-jeden rok sme tak byly,když sme měli společně dovolenou-my v BK-s DAFI-byl chladnej týden,akže dopo výlety,odpo doma a k večeru s ní někam na kafe/pivo…
    no a tatka byl zde a staral se o zvířata,zahradu-my dojely po 4 dnech,byl tady sám bez rodičů asi 3a půl dne,-bylo to proto,řže se nám sešla stejně dovolená-a u mě to byl jedinejch 5 dní z 25 dovolené co sem mohla mít s Martinem-rodiče-otec 2 měsíce prázdnin,máti v důchodu….
    taky to tenkrát prostě bylo veselo,no…
    ted tady budou teda rodiče a je fakt,že otcové si spolu rozumí-pokecají,sjedou na výlet a tak,máti,že bude tatkovi dávat obědy,ledničku naplníme,o andulky se máti postará…
    ale jo,mrzí mě,to,právě proto,jak píšeš ty-my se třeba fakt snažily,aby ti jejich psi si s náma užily-česání/cvičení,vycházky a hodně s náma…
    a chápu,že kdyby máti nečapla noha-tak by s ním chodila ven-oni ze psama třeba 2 týdny nejdou,ale od středy ju bere noha,takže krev,obstřik,rtg,a tak…
    no,-já to za sebe v té první chvíli brala tak-no bože,tak nebude mít 3 dny vycházky-v po s ním pudem,v pátek taky už,ale bude puštěnej venku,otec Martina se tam stejně furt motá,sem tam by mu něco hodil…
    aspon,by mu nikdo neházel furt a tak,no jenže oni-že zavolají tatkovi,a že…
    a Martin zas-tak vezmem Žeryka sebiu-což sem díky jeho vyštěkávání nechtěla-když vidí tatky tak štěká-že de ven,jíst a tak,no a toto dělat v bytě,kde může být Dafi 2 dny v měsíci,tak nám pak tam psa zakážou i na těch pár dní,a taky kvůli jeho blití v buse,by musel být doma…
    jo,naštvaná su taky a mrzí mě to-vím,že to myslely dobře,že tady Žeryk teda nebude sám,a bude mít vycházky a tak,ale nebudem pryč dlouho,že…

s hračkama seš teda dobrá,
    to tedda já mám flísový pletence od fajfky,no a zauzlovaný ponožky,a za odměnu míčky na šnůře,ale Dafi je textilní-nemá ráda hračky s tvrdé gumy,takže ta ty ponožkový věci…no a od švagrové má Žeryk gumovou tvrdou činku-tu si přežvykuje,a dudláka
    plyšáky sem dřív brívala,ale ty moc škubal,tak už n ic

#56751 odpověď

Maya

nechávám si u číňanů udělat botky s lapinou, čekám na návrh, tak to jsem zvědavá s čím přijdou, poslala jsem jim toto https://www.deviantart.com/kelgrid/art/Geometric-dogs-Finnish-Lapphund-726038074

#56779 odpověď

Denny

Krásné pindělí dovolenkářům i nedovolenkářům …
    my jsme se měli úpá báječně, suprově, nádherně…
    Njn mně stačí “málo” krásná příroda, mít střechu nad hlavou…
    Jako bonus sebe člověka, kterého miluju, i milovaného Koněva.
    Jako bonus ještě v obci Pole úžasní milí lidé, čék se tam prostě
    cítil jako doma.

Už cestou tam jsem dělala ach a och, několik km před cílem a bylo mi jasné,
    že to tam bude ráj na na zemi. A taky byl.

Ve čtvrtek jsme přijeli dost pozdě, takže jsme si dali jen kratší prochajdu,
    pokecali a hurá na kutě.
    Spalo se krásně, Koněv dokonce bez keců v pelíšku u postele. Ikdyž Zdence by to nevadilo, páč Julianna (Bukáčojc starší ségra) spí samo taky v posteli.
    ráno posezení pod třešní na minizahrádce a klíd a tichó, neuvěřitelné.
    Takže jsme se pokochali a vyrazili do Srní na vlky. Tam jsme bylii před polednem. Pro Františka to bylo hodně do kopce a okruh 2,5km navíc se mu nelíbilo, že by byl Koněf po dobu prohlídky v kleci, tak zůstal s pesanama u auta.
    Co mě překvapilo, že tam čék neplatí žádný vstup jen parkovné 60Kč.
    No bylo to úžasné setkání já bych tam samo vydržela několik hodin.
    Smečka zrovna přecházela pod “lávkou” na které jsme stáli. Někteří vlci hlídkovali na vyvýšených místech a pak se celá smečka rozhodla, že přeběhnou dolů, takže úžasný zážitek…až na ty lidi, kteří se neumí chovat 🙁
    Cestou zpět jsme se stavili na Čenkově pile na obídku (jelení výpečky a zelí mňám). Koněf se vykoupala ve Vydře, my si dali eště zmrzku z domácího jogurtu a jeli dál k Rabí, kde jsme zůstali v kiosku pod hradem, dali pivko, vošoucha se zelím a jeli zpět do Pole.
    Ještě jsme cestou vyzvedli z práce Zdeňky kámoše, nakoupili kuřecí špalíčky a špekoně a jeli domů.
    Přijeli jsme dost pozdě, takže jsem ješět Koníkojc vzala na prochajdu na druhou starnu vesničky k polím, kde byl fakt ráj, prostě paráda, čék nepotká živáčka, prostě pro mě ideál.
    Myslím, že jsme si to užili, něco jsem pofotila.
    Ani přes ves nejezdí moc aut, takže fakt super. Večer holy zrzavé unavené zůstaly doma a my šli ob dva baráky dál do hasičárny, kde mají místní klub-prostě tam jeden kluk točí pivko a kecá se.
    Seděli jsme chvíli a panáček co točil pivo říká tvl ty jseš někomu hrozně podobná…a za chvíli no jo!
    Špotáková je to jasný! Tak jsme se zasmáli a já mu říkám no nejsi první, kdo mi to říká, Františkojc kámoši kteří mě viděli poprvé to taky říkali…
    Seznámili jsme se a pokecali byl to zvláštní pocit, jako když se znáte leta. ..
    Já byla unavená tak jsem šla kolem půlnoci hají a Željko ešče chvíli zůstal a povídal si s místními.
    V sobotu ráno slyšíme nějaké zvonění, říkám si tvl co to je, to někomu zvoní mobil nebo sooo?
    A najednou se ozvala voláká paní: Dnes v obci Pole do osmi hodin probíhají rybářské závody,
    Všichni jste srdečně zváni, a zasejc hudba.
    Podívám se na mobil a vono 5:30 ?! tvl to nemymyslíš, no podívali jsme se s Františkem na sebe a začali tlemit, to prostě nevymyslíš !!!
    Ráno jsme vzala Koněva na prochajdu, pak jsme se šli podívat, na ty závody, bylo to zasejc asi 150m od baráku, takže František byl nadšen že nemusí nikam čachtat. Bylo tam dost lidí, kluk co čepoval pívo v hasičárně čepoval i tam, ale došli mu půllitry, tak nás poprosil jestli bychom mohli zajít do hasičárny pro další. Tak samo, že jo. Pak jsem ještě došla „ domů“ pro skládací židle, sedli jsme si do stínu a pozorovali.
    Já dělala spojku a chodila jsem pro pivo, chlápek za pípou, hele mám toho dost, nechceš si to natočit?! Říkám jooo, proč ne? Tak jsem stoupla za pípu a von čumí prej tvl, tys už to někdy dělala?! Říkám noooo asi 5 let! Tak se tlemil a říká místním, paráda, může si odpočinout mám za sebe náhradu, Bára mě vystřídá!!! A já vystřídala a ráda, protože když člověk nemusí, tak ho to baví, že
    Pejskové polehávali, byli zlatí, chlapi soutěžili, popíjelo se, peklo se maso, klobásy a kapřík který prý byl vynikající a za 15Kč! (já to teda nejím takže nic)
    Kolem 15 té jsme šli domů, že se zase večer sejedem v hasičárně.
    Denyky doma rozfajrovala venku gril (snažila jsem se ehm Fiskarskou dělat třísky nicméně trochu jsem se sekla do palečku) takže jsem se na to vyprdla, našla suché větvičky, dřevo na to pak uhlí,
    A udělal jsem výstavní špekoně a krásné špalíčky kuřátkové. Ráda griluju, ale nechci aby mi do toho někdo kecal, takže buď jen já a nebo ať si to ugrilují sami.
    Zdenka prý neumí rozdělat oheň a Željko vodpočíval tak jsem se toho ráda ujala.
    Napapali jsme se a Denyky bylo unavené, tak šlo do peřin 😀 Zdenka s drahoušem a psisky zůstala venku na zahrádce…
    Když jsme se vzbudila, šli jsme na chvíli do penzionu na pivko (mimochodem úžasný peňziňón).
    Pak jsem odvedla Koněva domů, páč už v pensionu se na mě vysápal a usnul mi v náručí.
    A my zas do hašišárny. Teda spíš před páč jsme seděli venku.
    Tam jsme probírali práci v NDR a Rakousku a takové to pro a proti. No a když se setmělo tak přišly tři
    postavy a nasly óbrovský hliníkový pekáč.
    Za pár minutek přišel pan výčepní s plným talířem nádherného šťavnatého masa, že prej to přinesli místní myslivci. Byl to kanec a jelen. Děcka teda lepší žrasó jsem neměla, masko se rozpadalo a sosík úžasnej.
    Kolem půlnoci jsme se odebrali domů.
    Ráno zase kafíčko pod třešní, já se Zdenkou a holkama na procházku…
    Julianna trochen na Koněva u baráku povrkávala, njn je holce už 11let je měsíc po operaci té pyometry, ale jinak je „Jura“ na procházce lítala za Koněvvem po poli…
    Jo Zdenka má ještě tříměsíční kočičku Sisi, která zvyklá jen na Julu zdrhala před Koněvem, ale v neděli už to bylo lepší myslím, že by po pár dnech prostě byly kámošky.
    Kolem 10:30 jsme posnídali vajíčka, tentokrát „ve světnici“ páč v noci byla bouřka a venku mokro.
    PPřed snídaní najednou na chdbě stín, Koněf začal čmuchat, tak si říkám prolétl pták kolem baráku asi… ale prdky prdky, páč sedíme a jíme a najednou Zdenka křičí Sisíííí co to vlečeš? Fůůůůůj pomooooc! No a Sisinka maličká našla v baráku vlaš´tovčí mládě, patrně tak zalétlo páč ještě neumělo létat. Šly jsme za ní ale ta prďola se s ní někde schovala, takž jsme jí nenašli. Ale jak jí nesla po schodech tak se vlaštovka vůbec nehýbala, mysleli jsme že je po ní.
    Nicméně asi za 10 min si jí milá Sisi zase nesla dolů a jelikož z ní Zdenka měla záchvat tak jsem milé koťátko odlapila ona vlaštovku upustila, tak jsem jí sebrala. Kupodivu byla živá, natáhla jsem jí křidélky, měla je v pohodě jen na jednom trošku jakoby odřeninu, ani nožičky neměla pochroumané jen srdíčko jí tlouklo jak byla vystrašená. Tak jsem jí odnesla do vedlejšího baráčku za plot do křoví, buď se zmátoří nebo bohužel…
    Kolem 11:30 jsme jeli domů tak jsem se tam ještě šla podívat. Nebyla tam, tak snad….

Uf děcka, ale jsem toho nakrafala

#56780 odpověď

Denny

fotos

Attachments:
    #56786 odpověď

Denny

🙂

Attachments:
    #56793 odpověď

Denny

A poslední Rybářské závody Bára pívo čepující a v popředí vysmátý vopičák, který mohl chvíli vodpočívat a ta poslední fotka se mi líbí nejvíc prostě vesnické kouzlo….

Attachments:
    #56799 odpověď

PetraK

r
    a

t
    a
    j
    n

mise hromadná dovolená ohrožena právě sedím u lékařský vědy coby ciplotina

#56800 odpověď

Denny

PetraK
    tvl nééééé, to ti už mosí bejt fakt hodně blbě když si cíplotina 🙁

#56801 odpověď

Denny

Maya ták to jsem móc zvědavá jak budou vypadat botěnký 🙂

Fifi
    Trolda je huš fakt kus chlapa!A Růže je otomiloučná na poslední fotce 🙂

My jsme kupovali meruně cestou domů fčera, za 55Kč/1kg. Byly výborné, slaďoučké velké…mňám

Prohlížíte 20 příspěvků - 361 z 380 (celkem z 962)
Odpověď na: Pro PetruK – cervenec 2019

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: