Pro PetruK – brezen 2019

Fóra Ostatní Pro PetruK – brezen 2019

• This topic has 399 odpovědí, 5 diskutujících, and was last updated před 1 year by Denny.
Prohlížíte 20 příspěvků - 361 z 380 (celkem z 400)
  • Autor
    Mirka D

-tak včerejšek v práci za mnou z mini průšvihem,ze kterýho mě asi 2hodiny bylo dost divně-sem myslela,že se odplazím kanálem,ale dobrý no
    není nad to když na člověka mluví tři lidi zaráz-zástupce vedoucího,kolegyně,zákazník-do toho kravál a do toho to člověk pochopií blbě a udělá blbě….
    nakonec sem se podívala na vedoucí a říkám-sem vám říkala,že si to máte udělat sama…
    no,přežila sem,i s ranním pečením…
    vypadla jsem včas z menším nákuoem,hromadou oblečení na vyprání,bundou přes tuku,že vedro a šup do zverimexu,kde proběhla roztomilá scénka na téma-nehci slevu zadarmo…
    sem prodavačce půjčovala 2 knížky o psech-jedna mýty a pověry o psech
    druhá-od Martiny Magnoli Klimešové-pozitivní motivace v praxi…
    no a kupovala jsem andulkám písek na papů+krmení
    a prodavačka,že zadarmo,za ty knížky…tak jsme se chvílu dohadovaly,že nejsu knihovna a tak-p.s.-u nás v dědině je knihovna za 20kč na rok…
    a nakonec nás rozsoudila majitelka obchodu,že teda jednou zaplatím a jedno zdarma-kompromis…:-)
    pak dojel tatínek a busem dom…
    k večeru vycházka ze psama a tv večer…
    dnes jsme jely s rodičema na výlet-no výlet…-srandovní slovo-fakt jsme byly pryč chvilku a jely kousek
    taková větší vycházka,kterou dám tady,když spojím2-3 trasy,nebo jdem nějakou tady velkou…
    ale byly jsme jiný prostředí prostě no…
    takže jsme šli k Jitřence táboru a zpět-od hájovny
    hromada asfaltu,zátočin,po rovině,cestou hromada vojáků a vojaček i ze psem-ten se teda o Dafču zajímal…tam na vodítku,zpět na volno…
    poskákala si pařezy,polezla na usekaný kmeny stromů,celkem nikde nikdo…
    předtím teda tatka ráno šel s oběma psama ven
    a já pak půl hodky před vyjetím jen s Žerykem-jen sem se převlíkla,nachystala,učesala Dfču,navlíkla jí postroj a obojky,a že pak jen hodím Žeryka dom,vytáhnu Dafču a vyjedem…
    tak sem šla samostatně s žerykem-tak jsme cvičyly mezi polama-na vycházce už byl,a nic jinnýho ho nazajímalo-jen po mě čuměl,že když jsme sami 2 mezi polama,tak co budem dělat,ani si nečuchal,nic…
    tak jsme si udělaly hledej-ztratil s vodítkem,s rukavicí a taneční-kroky,otočky,couvání a obíhačky+chůzi u levé,pravé nohy a blbly jsme na dvoře
    pak šup -Žeryk dom,Dafi ven s tatkem a jely jsme…
    kdyby jsme jely bez rodičů tak vemem Žeryka,ale jeho blití by otec v autě nedal…
    no,vycházku si Dafi užila,i když je zvyklá dostávat pamlsky za focení-jako všichni mí psi před ní,ale proč mě vydírala po vyfocení pařezu s kvítkem,že potřebuje pamlsek to nevím….:D
    pak jsme zajely na meníčko do Bučovic-já Dafině rozprostřela kus flaušu na ležení a celou dobu byla hodná-ležela nrfnundala,nic,ale při oblíkání,teda začala fnundat na tatku,protože jí došlo,že jsme všichni jedly a ona nic nedostala,ani od tatky-že su já nepřející zmetek ví,ale na taku se spolíhala,tak dostala nadaný-netřeba,aby nás vyhodily,že pes poštěkává-což se začínala dělat,aly jinak byla hodná…
    jinak tady se mračí a fouká…

Denny-gratuluju k princezniným dírkám po zpubcích,Dafulce se asi 3 musely trhat,brrrr
    máš fajn,že máš venčící kamarádku,závidím
    a krásný foto

Petrs01-veliká,moc veliká převeliká gratulace k Vaškovi-sem se tě právě chtěla zeptat co on a děti????
    hce k nám přijet na léto naše Monika-bývala majitelka Žeryka s Kryštůfkem a moc si to neumím představit,teda vůbec,na kluky od švagrových sou zvyklý,ale těm je -no ted nevím-7 a dest,nebo 11 let
    Kryštůfek bude mít v létě rok a půl
    na video se mrknu v klidu
    výstavy moc nemusím-sem na první mezinárodce s Gerem mrzla jak prase,prostě halu nevytopí,a stáním na místě se nezahřeješ…
    ale jo,když to pána i psa baví…
    ale já za sebou měla jen 8 s Gerem a vooříškiády s kIMEM,s Duxem,s Čendem-půjčovanej knírač
    PetraK-paráda,že nalejvárna mozku k něčemu byla,že se ti to líbilo a hodí se ti to,taky bych něco potřebovala,pozoruju na sobě,že mě dělá problém se rychle stručně vyjádřit
    teda to já měla vždycky-moje slohovky a odbíhání jinam…
    ale občas je fakt potřeba říct v práci něco rychle,stručně,hned-a já se začnu zakoktávat,zamotávat…

Černejčaj-tak si to užij s Knigou,a s nehodou ráno teda blbý,člověk aby se bál do něčeho vlézt už…

Fifi-gratuluju k Růžence,velká fakt velká gratuklace-samý dobrý zprávy s pejskama tady-Hryzalkové padají pěkně zoubky
    Vašek je hodnej na děti a vyhlíží je-a fskt mám radosts tebou,protože mít psa hodnýho na děti je super(jak já to v létě udělám)?
    Růženka zdravá-prostě paráda….
    jinak brzký vstávání mě moc neva,nedávám noční-vyzkoušeno-měsíc nočních v pekárně+rok a půl jednou za 14 dní v pekárně s přespáním u kolegyně a druhý den vlakem dom z Nemotic-jak dlouho by to tu kolegyni bavilo????
    nebo čekání v neci na první vlak do Nesovic….

Maya

PetraK
    nevim, ono pracovni bordera ma ty pasouci vlohy fakt velky, pasou vsechno a jejich vycivk v tomto smeru bude urcite jednodussi nez mnohych jinych plemen
    navic se fakt uci lehce, naucit neco borderu jde fakt hodne rychle a vcelku bez namahy
    navic co jsem slysela, ze je ani casto cilene neuci, ale pousti je od stenete se starsim psem a oni tu praci odkoukaji
    ja osobne si myslim ze to pretaceni je zpusobeno premirou vzruchu
    v povodni domovine bordera litala nekolik hodin kolem ovci a pak ji nekde za barakem uvazali na retez a nikdo si ji ani nevsimnul, takze se tak nejak prirozene hodila do klidu
    navic to asi ma v sobe – s clovekem se pracujje – na rezezu se spi
    a dneska ji ma kdekdo v byte, kde je s clovekem az moc dlouho tim padem v pracovnim modu a pak se z toho v pritomnosti cloveka pretaci

PetraK

Maya
    ma ty pasouci vlohy fakt velky, pasou vsechno a jejich vycivk v tomto smeru bude urcite jednodussi nez mnohych jinych plemen
    navic se fakt uci lehce, naucit neco borderu jde fakt hodne rychle a vcelku bez namahy
    navic co jsem slysela, ze je ani casto cilene neuci, ale pousti je od stenete se starsim psem a oni tu praci odkoukaji

to ano to ano to všechno právě ano. ale podle mě ne ve spojení s tou magořinou, která je za hranicí toho těšit se na tu práci tak, až mi z toho hrabe, páč pak se s tím blbě pracuje – vim to už na vlastní kůži. Tohle ty původní prostě mít nemůžou, takovýhle magoření.To už je drive vyhnanej nesmyslně vysoko- teď mám na mysli ty agilitní borderky, co právě u každýho cviku triku jsou přetočený.

ji ma kdekdo v byte, kde je s clovekem az moc dlouho tim padem v pracovnim modu a pak se z toho v pritomnosti cloveka pretaci
    no joooo ano! – to už sedí líp , já prostě nevěřím, že ty původní, fakt pracanti u stáda tohle v sobě budou mít.Nemůžou, páč by je dávno vybili 😀

• Odpověď byla upravena před 1 year uživatelem PetraK.
    Petrs01

jak já to v létě udělám

striktně oddělovat pokud u toho není dospělý a cíleně nehlídá. Rok a půl je přesně ta blbá doba, kdy to nemá rozum, ale nohy a ruce už tomu fungujou – to je recept na pořádný průšvih. Řízený kontakt ve stylu “dítě háže míček, dítě dává ňamku” a oddělit. Ideálně než se k vám nastěhuje, dejte si jedno zkušební odpoledne ať všichni vidíte jak to půjde/nepůjde. Ale fakt bacha, hodně bacha. Jako upřímně – nedělala bych to, protože těžko budeš dozorovat 24/7 a to riziko průšvihu je strašně veliké.

Fifi

Rrrumstajn vespolek,
    krasnej vikend, snad se vichr utisi, uz me to nebavi.

Petrs
    Ale vůbec jsem nepochopila ten začátek, jak nastoupil pes z každé země a to se posuzovalo… a ono vlastně i potom to rozhodně nebyla FCI skupina, tak nějak nevím (prolétnuto včera rychlíkem a bez zvuku).
    Anglie ma svuj Kennel Club, s FCI nemaj nic spolecnyho. Skupiny plemen maj rozdeleny uplne jinak, nez jsme zvykli. Vecir vzdycky nastupujou vitezove plemen z jedny skupiny a vybira se z nich Best of Group. A tihle vitezove se pak az v nedeli utkaji o BISe.
    A live videa z jednotlivych dni najdete kdyztak tady: https://www.crufts.org.uk/
    Dneska bude behat v kruhu rotik, to se na viteze plemene rada podivam.

Petrs01

Takže bíglové jdou zítra… Ale co teda ti psi s vlajkama úplně na začátku?

Fifi

To jsem se mrkla ted zpetne, ja to vcera zapla az pozdejs. To byla Eucanuba World Challenge, spesl soutez vystavnich sampionu a BISu z celyho sveta.

Denny

Tak Koniky si pekne zabehal s Cipankem a jeste jednou pulrocni fenuli zhruba tak v jeji velikosti…uzasny je pozorovat. Pak zacal vichr, lijak tak supky domu. A jdu juknout na ten dokument Queen, sice jen v mobilu ale neva.

cernej caj

krasnej vikend!

jedu prespat s kamoskou nad brno, jeji prvni “zimni” spani, tak tu nezlobte, rano vas prijdu docist:)

mirkad
    tak snad to nebyl tak hriznej pruser a melas i s psama zmenu, to je fajn:)

PetraK

černej čaj

jedu prespat s kamoskou nad brno, jeji prvni “zimni” spani, tak tu nezlobte, rano vas prijdu docist:)

si to užijte vy šílenkyně. A jak bylo u Knigy?

Mirka D.
    stejně jako čajda doufám, že ten průser nebyl moc velkej??

S mi myšlenky vrátily k tomu výstavnictví. Mně by se to líbio, kdyby to bylo normální a dávalo to smysl, jakej to původně dávat mělo. To bych se asi i angažovala. I když je to pro ty psy něco dost podvinýho. Ale v tom blázinci to smysl nedává a normální to taky není. A navíc , když to není kolikrát asi úplně čistý , tak to už vůbec.

Dali ´jsme si prochajdu ve čtyřech a bylo to fajn. Za hoďku a půl jsme je společnejma silama zabili 😀 . Teď už odpadnul i Rumouš, páč vono mlátit špačky u stolu nejni nic moc pohodlnýho a když se žádnej sejra nevodhodlal opustit talíř směrem k jeho židli, vydlábnul se na to a šel chrápat do předsíně 😀

Proseccoooooooooooooooooooooo!

Maya

hledám nějaký ty videa na Crufts a našla jsem tohle aneb ne vždy se zadaří 😀

Maya

PetraK
    já si myslím, že ty bordery se přetáčej ze dvou důvodů a to, že maj prostě spojený člověk = práce, takže se těšej na něco, co se jim nikdy nedostane, protože prostě ten druhej důvod je, že žádný agi apod. nenahradí denní několikahodinovou práci u stáda, takže výsledek je přebytek energie umocněnej velkým očekáváním, pak se některý holt přetočej do hysterie a některý do agrese

Maya

cernejcaj
    znáš? https://efri.cz/workshop/

cernej caj

Maya
    neznam a teda nejsu blazen:D

PetraK
    jo s knigou super, rikala, ze maddy je presne krasnej priklad toho, proc lidi nemaj radi stredni knirace, v malym tele silena spousta nevybitelny energie, ze to u grace vubec nebylo, ze ta byla dost klidaska a ze malokdo chce malyho psa ale takhle silenyho 😀

uz se tesi, az zacnem chodit na vylety, prej to bude do zaprahu skvelej pes 🙂

Spani super, byla krasne jasna obloha, takze to byla bomba, neprselo nakonec a uz sme meli prvni posly jara dokonce 🙂

Attachments:
    cernej caj

tak sem se 3h zadrbala s notifikacema na novy clanky… vcera me psali dve ctenarky, ja si ani nevsimla, ze to presto fungovat, tak sem se s tim dost zadrbala a nwjak to teda funguje ale naprosto neoptimalne a k moji nespokojenosti, takze zabita cela volna sobota s prakticky nulovym vysledkem:D

cernej caj

tak v hvezdsrne je feature gate nejakej “festival” tak sme byli na gattacovi suoer scifi a ted jedundom, bus mi ujel o 5 min takze uz tady dost usinam, bude to bojovka nevzbudit se az v hodonine 😀

desne tu fuci, zitra navic ma byt zatazeno, tak to vidim na prochajdu jen kolem domu, na vylet se mi asi chtit nebude…

Mirka D

Černejčaj-kytičky krásný
    no k tomu středákovi-já su knírakářka,ale ze pří variant,kdyby mě neomezovaly peníze+zdraví-asi trapná rovnice-velkej pes víc pohybu nebo co?:-(
    tak nemám malýho knírače,ale velkýho-velkej knírač je pro mě fakt někdo…
    a vím,že není tak náročnej na pohyb jak středák
    paní co mě x let upravovala Gera a má Dafinčinýho tatínka,tak má středáka,nebo měla má velký knírače+hromadu malejch-chov,výstavy,cvičí jen s velkýma-jen základní zkoušky…
    vím,že nějakejma pravidelnejma vycházkama a tak se nezalamuje…a taky to jde
    ale -prostě velkej knírač je fakt zas kus psa no…
    kdybych chtěla mít něco středního tak chodáka…
    dnes tady obstojně fučí…
    včera večer ještě chvílu ze psama a pak tv večer a dnes tatka ráno na vycházku a my večer s Martinem-lípa,hájenka-les+blbnutí ještě na dvoře s Dafi-aportky a tunel a on házel Žerykovi,pak tv večer s tatkem-společný…
    zítra všem televižím u nás ustřihnu šnůru…..

Petrs01-dík za odpověd,myslím,že by se jednalo o pár hodin,přes noc bych do toho asi nešla…,je to dost o hubu ,když nejsou zvyklí

cernej caj

MirkaD
    no a prej asi s tim vichrem zas bude solidne. Martin s tebou posledni dobou docela chodi na prochazky se psem, tak to neni vubec spatny, ne? 🙂

Mirka D

tady deštivo,větrno
    ráno ze psama tatka
    a odpoledne,kdy už nás nudou málem sežraly tak já-po dědině s oběma a pak s každým zvlášt chvílu cvičení mezi pole
    Dafi běh na pařez ve stráni,aportky,chůze u nohy,otočky,kroky
    Žeryk hledání aportku ve strání,ale pak nás chytl liják tak dom
    uklizenej barák,Martin od půl třetí pryč,tatka čtecí večer

no tak Martin byl TŘI SOBOTY PO SOBĚ DOMA!!!!
    ZÁZRAK ZÁZRAKŮ-jedna sobota-to měla mamka narozky,a venku šílená zima a vichr,tak to byl se mnou jen zaházet talíř mezi polama
    ale po obědě nakoupit a já ze psama ve městě-socializace a zmměna
    a ráno s něma v lese
    no tak ze 3vycházek dal jednu,ale vzal nás do Bučovic-to se počítá…
    a večer sme byly u máti narozky…
    druhou sobotu co byl doma-tak se mnou vycházka a tv večer
    a třetí sobotu-ted-vycházka večerní a tv večer…
    tak tradice to asi nebude…
    ted tada lije,ještě ,že déšt nás chytl mezi polama kousek od domu na konci vycházky…

Maya

testík, já jsem 8, no nevím, jestli to odpovídá 😀
    https://zeny.iprima.cz/zivotni-styl/otestujte-se-zpusob-jak-pisete-pismeno-x-pry-dokaze-odhalit-vasi-povahu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

fučí příšerně, jestli bude takhle fučet ráno, tak mě to asi odsese ze zastávky, co je na kopci, teď bych teda nechtěla bejt někde na kopci
    a Loki byl do toho vyhozen ven neb jsem ho přistihla jak vyžral kočičí záchod, ještžě si pomlaskával, fuuuj

Prohlížíte 20 příspěvků - 361 z 380 (celkem z 400)

Téma ‚Pro PetruK – brezen 2019’ nepřijímá nové odpovědi.