Pro esusku cerven 2020

Fóra Ostatní Pro esusku cerven 2020

• Toto téma obsahuje celkem 1,943 odpovědí. Do diskuze (9 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Maya a poslední změna proběhla před 43 minutami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,581. až 1,600. (celkem z 1,944)
  • Autor
    cernej caj

ono je to tak, ze dle hygieny ten kontakt jeste v dobe kontaktu asi ani infekcni nebyl a navic byli spolu asi hodinu a pul v ramci nejakeho placeneho kurzu, takze normalni odstup ucitel/trida asi dva metry, navic pry kvuli problemu s vodou v budove byli v nejake jine ucebne, kde ten ucitel sedel prej nezvykle daleko 😀 ale je v karantene. dle hygieny nam to ani nemusel rikat. Byl s nama v cajovne v pondeli. Pry zadnou paniku, kdyby byl pozitivni, hygiena si sama natrasuje konktakty, ktere zavre do karanteny.

tzn z pohledu hygieny a celeho tohoto systemu muzu chodit do cajovny, tancovat, do prace… dokud me nekontaktuji oni, nebo kamos nebude mit negativni vysledky, tak se po me nic spesl nechce.
    z pohledu me jako cloveka chapu, ze mi z prace dali prekazku (zrejme mi ji dali ode dneska, takze to dovolenou nepropali), prekazka je tusim za 60% platu a nechteji riskovat. taky chapu, ze je treba dobre omezit konkratk (nechodit zbytecne na tancovani, jezdit v autobuse pouze s rouskou) ale pokud system dal kamose do karanteny jen pro jistotu a sedeli sme spolu hodinu a pul v cajovne dva metry od sebe a dle hygieny nam to ani NEMUSEL rikat, tak jako co…

do vlaku si vemu rousku, budu se vyhybat spis nejakym vetsim mistum, kamos to vi a rekl, ze za nej se vylet nemeni, takze pokud nechodim do prace (ochrana zamestnavatele) a nosim rousku (ochrana ostatnich), tak to jsou akorat dobrovlne kroky navic, ktere ale vubec vlastne neni nutny podstupovat.

takze… prijde mi fakt docela vtipny, ze neni od hygieny ani nejake doporuceni treba se mene shlukovat, pokud je nekdo z okoli v karantene. ale ono to odpovida i tomu, ze kdyz je nekdo v karantene, clovek ze spolecne domacnosti muze v pohode chodit do prace a jezdit MHD… takze spis je to proste na kazdym jednotlivci.

pokud kamos prisel do styku minuly tyden, ja s nim v pondeli, tak podle me v pondeli za 10 dni ja akoratni doba na testy, ze to neni ani zbytecne brzo.

Maya
    nevis, jak moc je to bolestivy?

PetraK

černej čaj
    no ze kachna mohla napsat ze batynka je lina 😀

ajooo!! 😀 to mě vůbec nenapadlo – kam a jaký sloveso jsi chtěla napasovat, to je výborný. 🙂

on i ten vas kraj prahe je tady jak brno
    pravda, praha je taková prostorově výraznější 😀

. do ty doby nesmim do prac
    jo takhle jako nesmíš do práce! No ty jo, a můžeš teda odjet?

kachna
    no je špic, no, to je myslím výstižnější

😀

já si to furt holky neumím představit, špice jsem vždycky znala jako aktivisty – jak ty malý, tak střední.

cernej caj

PetraK
    jenom nemuzu chodit do prace, kdyby neco, at sou tam v klidu. ale to je rozhodnuti zamestnavatele, ze me nechce na pracovisti.

osobne zadny omezeni nemam, a muzu si delat co se mi zachce. samozrejme budu pouzivat mozek, omezim aktivity a do autobusu budu mit rousku, coz je asi maximum, co muzu do jeho vysledku cekat.

no me prijde, ze spic je spis takovej ten certik v krabicce, vlastne dlouhodoba aktivita nic moc, ale kdyz uz nahodou je aktivni tak je divocak:)

PetraK

černej čaj
    . ale to je rozhodnuti zamestnavatele, ze me nechce na pracovisti.

aha, takhle. já myslela, že už jsi v soukolí. no tak hlavně, ať to vyjde negativní!

já zase právě znala špicí aktivisty , co balonkujou, poslouchaj a dokonce i s ovcema jedna fena pracovala. Nic kynologickýho, prostě pes na farmě – když jsem byla malá, žádnej spešl ovčáckej výcvik, prostě makala.

cernej caj

PetraK
    nene, pokud si v soukoli, mas karantenu a narizeny testy. ja mam “testy na vlastni zadost” protoze sem proste potkala nekoho kdo mozna potkal nekoho, jak jsem psala…

akorat proste je videt, jak se to zacina utahovat ta smycka, ze uz je to najednou o tom, ze nekdo znamej potkal nekoho, ze spolubydla nekoho z prace potkal nekoho, bejvalej kolega nedosel do cajky, ze u nich na patre byl nekdo pozitivni, tak ze je ted 14 dni doma pro jistotu… akorat teda kamos ma tu karantenu narizenou a az kdyby testy byli pozitivni, pujde hygiena po kontaktech, ktery mel. pokud jeho testy budou negativni, tak je to proste jen ochrana pro zamestnavatele.

ja nechcu rict, ze sou lenosny, ale ze mi prijde, ze pracujou pokud musej. ne jak bordera, ktera musi 24h denne… spic proste si plni svoje tak akorat na miru (dle sveho uvazeni).

Maya

Cernejcaj
    No co jsem slysela zadna hitparada to neni, ale da se to vydrzet
    Ono vubec je to cely s tema karantenama takovej cirkus, vim o pripadu kdy pozitivnim v narizeny karantene, kterejm bylo i kapku blbe, hygiena rekla ze na konzrolni testy na konci karanteny nemusi, bo kdyz jim dude 4 dny uz dobre, tak uz nic neroznasrj a muzou jit rovnou do prace
    Jinak jo, dobrovolny katanteny jsou na uvazeni kazdeho, ale taky uz probehlo jakej lidi z okoli dovedou udelat lync kdyz se dozvedi ze nejakej vzdalenej konzakt nesedel doma
    Ani se nedivim ze nechtej rikat detaily o nakazenejch
    Zamestnavazel se damo kryje bo mu hrozi zavreni firmy
    Tys to v praci rekla sama a nebo to byl kolega?
    Uz jsem si taky rikala co by mel clovek delat kdyby mel treba jen rymu nebo tak neco banalniho co v normalni dituaci nijak neresi

cernej caj

Maya
    ja sem v praci kolegum rekla, ze muj kamos je v karantene. Takze spis iniciativa vedouci. Co je dobrovolna karantena, to nevim. Jakoze dobrovolne nikam nejdes?

ja se ani nebojim, ze bych mela byt nakazena, i ten kamos spis neni, hygiena si mysli, ze kontakt byl moc kratkej a z jejich zkusesnoti se fakt nenakazis tim,ze hodinu s nekym mluvis na dva metry, ale spis z hodne blizkyho kontaktu, sdileni domacnosti, pracoviste…

takze chci pouzivat mozek a byt obezretnejsi, na druhou stranu sem to v praci ani rikat nemusela, neni to moje povinnost, mozna sem tim spis jen zbytecne zavlekla paniku, ale zas nejaka obezretnost vuci ostatnim je proste podle me na miste.

i to, ze treba do autobusu nosim rousku i tak, i kdyz se muze chodit bez ni.

Denny

Ahoj vsem, doufám, ze se mate vsici dobre. My zrovma prijechali z Konigsteinu

Attachments:
    cernej caj

Denny
    jee, to je krasny 🙂

MirkaD

tak včera odpo-když nám večer konečně spravily mycí stroj,tak nešel vypustit…
    celej den se obchod vytíral mopama,lidi to hned rozšlapaly,takže večer to bylo jak kdyby to někdo polil asfaltem

MirkaD

dnes ráno vyvenčit psi,s Dafi na veterinu-zahojilo se to hezky
    pak Martin nakoupit a já do zverimexu-Dafi nejen že dostala pamlsky od prodavačky,ale ještě na ni zákaznice-naprosto cizí paní-co čučíš?no co na mě tak čušíš??
    to já ti musím něco koupit!tak jí taky koupila pamlsky….
    pak s ní do knihy,bleskurychle do knihovny,kde jsem díky hysterikovi Martinovi nestihla ty knbížky ani vrátit tak odpo zas,pak doma ven zase ještě ze Žerykem,bez Dafi-pocvičit s Žerykem 2krát revírky s hračkama a pachovej čtvereček,narvat pamlskama ze zverimexu
    a šupky hupky do vaničky
    jo včera jsem nahlas četla andulkám ty moravský pohádky,a měnila jsem u toho hlas,intonaci,k tomu svoje poznámky…
    pak jsem s toho usnula…

MirkaD

Černejčaj-takže seš v karanténě?

Denny-a už je tu!
    jak si se měla?

PetraK

RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

Gůtn tág majne líbe Kindr.

Pátek, páááátek nejen blásni mívaj svátek. Huž se těšíte? Na to volníčko?? Vlastně – jedinej, kdo se může asi těšit jsem já, nebo ne? Páč čajda už je za hranicema – ta už se těšit nemusí, stejně tak Fifijová, ta se ráchá už v Labíčku, Maya má taky asik dovču, stejnak jako Dennyky, kachna ta má rovnou prázdniny, no a Mirka ta se asi těšit nemůže, páč ta bude mít víkend asi jindá.

To nevadí, můžu se těšit klidně sama 😀 😀

Mirka D.

vy máte teď s tou technikou jeden problém za druhým co?

co čučíš?no co na mě tak čušíš??
    😀 takhle na mě kdysi pokřikovala Pipinka Lórinka Zacharijášová, co přeletěla skorem celý Brdy 😀 Samička žakouše, co mluvila jak z partesu a “pracovala” v drogošce. Já si tam vybírala barvu na vlasy a čučela do regálů a nechápala, proč na mě někdo takhle drze mluví 😀 když jsem zjistila, že není komu dát do držky, páč na mě hovoří papouch, počůrala jsem se málem smíchy. Ale pamlsek mi teda nekoupila 😀

pak jsem s toho usnula…
    🙂

nic si z toho nedělej, já včera taky usnula – na gauči 😀 až do rána bílýho 😀

MirkaD

PetraK-no,jo,ale uspat se vlstním čtením pohádek:D
    jo,natočila jsem si budík na to,abch se za deset mniut vzbudila-abych nezaspala na odpo
    jo technika-v úterý ten chladák
    ve středu ráno se rozbil mycí stroj,takže ho přišel spravit opravář,kterej ho rozbil ještě víc-no a u toho mycího stroje je výhoda-že kartáč-takže víc vydrhne a že hlavně vysaje hned tu vodu,kdežto když se to umývá večer mopama,což jednak je pruz,jednak furt lítat měnit vodu,je taky dobrý,ale hlavně,večer se to vytře a nějak to uschne,ale těma mopama ve dne je to naprd,že to ty lidi ihned rozšlapou
    no,já mám volno dnes a zítra
    zítra pořádá rodič Martina obr rodinou akci-chce aby jsme se jednou za rok sešli
    takže sice už to tu párkrát bylo-jako narozky na jaře a tak
    ale ted zve i rodiče dětí svých-takže rodiče,můj rodič,jeho 3děti+jejich protějšky,děti protějšků-celkem 4
    a rodiče švagrové-další rodiče nemohli
    takže su z toho celkem nervozní-jadnak to bude prača ze psama-moc lidí,moc dětí
    pak moc napitých lidí-ale nech,ho,to je dobrý
    ale prosím tě.já ho pohlídám
    no,přece mu nebudeš dávat vodítko/náhubek
    proč je dáváš dom?
    proč je uvazuješ?uf už to vidím…
    no a i kdyby jsme psi neřešily,teda já ne,že
    Mirka řešička-tak,tyhle velký akce nemám ráda,že si člověk stejně se všema nepokecá…
    no tož uvidíme
    máti vypulírovala terasu,Martin bude dělat sekanou,každj donese nějaký jídlo
    já možná akorát učešu pséky:D:D:D

Petrs01

jedinej, kdo se může asi těšit jsem já

a já jsem buřt?

přece mu nebudeš dávat vodítko/náhubek …

budu, protože je to můj pes, já zodpovídám za to kdyby někoho pokousal a já po něm budu uklízet sračky a nablito až ho tady někdo něčím přecpe (pardon za slova, ale ono je to fakt). Případně se ještě dá podotknout, že by pes nemusel být zavřený/uvázaný, kdyby všichni respektovali, že ho nemají krmit, protože každý mu dá kousíček a že on se z dvaceti takových kousíčků do rána zebleje, to už nikdo nevidí.

Maya

Tak konecne z mesta doma, posledni den dovoleny jak vysitej
    V penny sundali plexiskla, tak uz se lip ten nakup nsndava
    Byla jsem si ve sporce zmenit ucet, maji ted od pondelka novy zdarma bez podminek kdyby to nekoho zsjimalo- tak doufam ze to tak bude
    Semafor co tu mame u vyjezdiu z vesnice je na jen na hlavni, takze skoro vubec na nej neni videt, pulka silnice uz je rozkopana takze na bus do sousedni vesnice bych se dostala jen prelejzanim staveniste, busy nam tu nebudoz jezdit asi do vanoc a vrsnice na objizdce zacina v pondeli budovst vodovod, takze bude objizka objizdky
    Ja chci karantenu a homeoffice!!

PetraK

Petrs01
    a já jsem buřt?
    ne buřt sem já, páč mám právě problém se šatama na svarbu, ve všem sem buřtózní a už to neschovám , aaach booože.
    Sem myslela, že se taky dovolenkuješ na chatě??? Na Moravu si psala, žes jela???

Maya
    kdyby to nekoho zsjimalo-
    mě! díky, musím tam nějak zajít.

takze bude objizka objizdky
    ty krááso, vy máte natuty stejnýho člověka, jako u Fifijový je.
    Homeofisa se myslim brzo dočkáš.

Mirka D.
    PetraK-no,jo,ale uspat se vlstním čtením pohádek:D

to přece dělaj běžně tatínci 😀 . Asi seš teda tatínek!! 😀

proč je uvazuješ?uf už to vidím
    tak to zvládni a jinak, jak píše Petrs01

Petrs01

Na Moravu si psala, žes jela?

jo, ale tam jsem byla minulý týden, teď už tady týden makám (no moc ne, páč teď má volno vedení 😀 , ale příští týden budu litovat, že jsem nemakala teď)

ve všem sem buřtózní

tss, máš velký prsa, vem si dlouhé volné šaty a všechny buřty se pod to schovaj. Co máme říkat my, co nahoře nic a pod tím michelin?

PetraK

Petrs01
    volno vedení 😀 , ale příští týden budu litovat, že jsem nemakala teď)

aa tak to máš stejně jako já s tím makáním a nemakáním. ale co, příští tejden je ešče daleko 😀

Ty máš tak michelin!!

No dámy, já mizím, tento týden budu mít víkend veskrze pracovní a všechny následující už taky 😀

pááápááláálááá krásnový víkendování fšem.

Maya

Petrs01
    No z vlastni zkusenosti velky prsa a dole michelin je nejhorsi bo pak clovek vevolnym vypada jak krabice 😀
    PetraK
    Je to ucet Standard, nrnech se vodbejt bo pani vubec o tom nic netusila a furt mi nutila optimalizaci uctu a moje zdrave finance a podobny ptakoviny a stalo me to trochu dohadovani ze chci jen ten novej ucet a aby mi pred podpisem ukazala cenik, ze je to fakt zadara
    Jinak alespon uz modernizovsli a maj i podpisy na tablet a tak

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,581. až 1,600. (celkem z 1,944)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.