Podzimní fórum :-)

Fóra Ostatní Podzimní fórum :-)

• Toto téma obsahuje celkem 2,164 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Maya a poslední změna proběhla před 1 měsícem a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,601. až 1,620. (celkem z 2,165)
  • Autor
    Fifi

, protože samo mě nejvíc zajímají fotky a třeba mapa mě nezajímá vůbec
    A me samo nejvic zajima clanek. 🙂 Je fajn, jak ma kazdej jiny priority.

Maya
    Fifi

Ja byla v kramu dneska a rikala jsem si, co lidi blazni. Jako ve velkym kramu, zase po tejdnu. Vsichni kosiky narvany, jak kdyz je konec sveta. Ale odsejpalo to, u pokladny zadny fronty, vsude rozestupy i u pultu. Jsem si myslela, ze se lidi zasobi do pristiho tejdne, ze si berou volno. Tak at ti to klapne, kdyz uz pocitas ted s navalem. V nasi vecerce snad narvano nebude v tejdnu, tam se da koupit skorem vsechno.
    Na druhou stranu, tohle omezeni na plochu melo platit tady uz davno, jako v jinejch statech. A lidi by nesileli, naucili by se nakupovat pres tyden (ano, moje chyba, taky jsem jela nakupovat dneska v patek). V utery je normal otevreno, tak treba to nebude takovej blazinec.
    Jo a par lidi me dneska sralo, kdyz hrabali holejma rukama do rohliku a housek. Pritom rukavice zdarma visi vedle…

Maya

Fifi
    no jenze v jinych statech maji člověk na 10m a u nás na 15, to je dost rozdíl
    v neděli a ve svátek snad teď musí bejt zavřeno?
    kdyby někdo chtěl mít skoro zadarmo test na protilátky
    https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy-na-prevenci/testovani-protilatek-studie-covid-19

Fifi

Jsem si to jeste overila a ne, v utery maj potravinovy retezce otevreno. Muzou mit otevreno a treba Lidl ma. Nedele jsou closenuty vsici, to je jasny.
    Po pravde – 10 nebo 15 metru, stejne by lidi frfnali, kdyz na to nejsou zvykli. Na tohle jsme si meli zvykat uz od jara.

Maya

Fifi
    mě teda přijde, že jsou lepší lidi rozsprostřený v obchodě než namačkaný ve frontě venku
    navíc ten rozdíl v metrech dělá v běžným penny rozdíl několik desítek lidí, což je dost
    nic proti takovýmu omezení, ale smysluplnýmu jako mají jinde, tohle je totální hovadina
    s tím otevřením já na to nekoukala, jen vím, že když to zaváděli, říkali zavřeno v neděli a ve svátek

Fifi

Maya
    Njn, ja jsem asi zvykla na fronty venkovni od dvorniho reznika ve meste, ze v prodejne max 4-5 zakazniku od jara. Driv jich tam bylo nahecmanejch treba 20. Dlouhej had s rozestupama tam je furt, i za roh, cekacka je stejna, jak bejt coby sardinka v prodejne.
    Ja s tebou nejsem ve pri, vladni unahleny a podivny omezeni nedavaj moc smyslu, na to si zvykam. Ale kapacita lidi v obchode, proc by ne, tohle hlidat. Ten system PES se mi docela libi, konecne koncepce. Jen by me zajimalo, jak to hodlaj ty supermarkety delat, jestli ostraha bude stihat pocitat. 🙂
    Aaach, kure po recku nalozeny na zejtra, nak mi ujela ruka s cesnekem, ale vejdi a neuskod. 🙂
    Koleno patlamo voltareno, furt je naky nespolupracujici. Zaleduju u cteni Thomase Hardyho a jeho The Mayor of Casterbridge. Predminuly stoleti, ale jak pekne se to cte, na tu dobu dost odvazna literatura. 🙂

cernej caj

tak to sem snad ani nechtela s tema nakupama vedet 😀 😀

Fifi
    diky za nazor. Jo, ty clanky prave davam jen nahledy, protoze hromadu lidi zajimaj spis jen fotky a tak nemusi rolovat dolu za roh dlouhym clankem…

to samozrejme nevadi, ze to pises tady 🙂 svym zpusobem mi to tady vyhovuje i vic, ale obcas se ozve cizi clovek, tak mi prijde fajn, ze ma moznost.

Co nejaka lehce zpevnovaci ortezka na ty vychazky, at kolinko je OK? a cvicis na nej? (treba v sede na zidli predkopavani dopredu, klidne s cinkama na kotnikach na posilovani 4hlavyho stehenniho svalu kterej koleno i mnohem lip drzi kde by melo byt, ze ho proste lip drzej svaly, pokud je kolinko nejak pochroumanejsi a nachylnejsi?

doufam,ze brzo splasknes a voltaren a ledovani pomuze, nekdy staci fakt uplne dementni pohyb ze snad ani nemuze byt spatnej…

Maya
    tak ona mapa je i u revnice, je vzdy vsude, ale zase je takova mala nenapadna. Ten design revnice je vlastne ten puvodni, je takovej cistej a nic tam neni…

zas mi prijde, ze kdyz dam ti titulni banery na hlavni stranku, vypada to lip, bohuzel ten titulni baner se pak zobrazuje i po rozkliknuti clanku a nemuzu se toho zbavit.

Takze bych rada nechala baner na titulce ale ve clanku se mi uplne nelibi, bud musi byt na obou mistech nebo nikde a s mapou si taky nejsu jista, jestli to pak zas uz neni moc preplacany, ale zas je to na prvni pohled videt a lidi se neptaj na trasu..

kachna

(to je na urovni piskak+pes= oko tika?

jo. Potomstvo si nemá co vymejšlet, potomstvu to bylo striktně zakázáno.
    Asi největší peklo byl “chytrý” tygřík, který měl s dítkem rozmlouvat a na základě informací od dítka uhádnout zvířátko.
    Jenže naše dítko má problém s písmenkem R a Ř, takže tygřík tvrdošíjně opakoval “ehm, asi jsem ti nerozumněl, zkus to znova”. Bohužel dítko je také tvrdohlavé. uáááááááááááááááááááá

• Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 2 týdny uživatelem kachna.
    kachna

en system PES se mi docela libi, konecne koncepce

no a jsi si jistá, že to bude fungovat, když nacpou po týdnu děti do škol?
    Já považuju za rozumný ten postup
    1.+2.+specky
    9. + maturanti
    zbytek prvního stupně
    druhý stupeň rotačně
    (sš si nepamatuju)

ale fakt bych dodržovala ten rozestup dva týdny, aby se stihlo vyhodnotit, o kolik to klesá/stoupá.
    Při 25% pozitivních testů a klesajícím počtu testů mi to přijde jako úplně špatné + teda to omezení lidí na plochu mě štve.

MirkaD

tvl-tak to bude velepsycho s těma metrama,to NEMÁ ŠANCI NIKDO NIJAK UHLÍDAT-V NAŠÍ REPUBLICE,KDE SE NA HODNĚ VĚCÍ SE..
    to se fakt budu těšit….
    včera v práci od 5-dvou,další brigádník,mě se nehojí ten jazyk,takže super..
    dnes odpo,auto zas není
    tak to mám radost
    jinak jo ve svátek je otevřeno
    jinak to opatření-nevím jak to bude kdo hlídat-rozestupy se u nás nedodržují nikde!!!!!by se přejely vozíkama,roušky si nasazují před kasou jinak pod nosem,bradou,a v obchodě jak odejdou od kasy tak zas roušky pod bradu,venku sundat,kouřit pít,jíst….
    na nic ty opatření,když na to nemá kdo dohlížet,hlavně,že my to musíme mít na puse furt,ale zbytek lidí-llalala,pohodičkka
    včera jsme daly s pejskama další cvičící vycházku k lípě a zpět a po cestě xkrát hledj-ztrtil+přivolání-unavit,zabavit
    dnes ráno vycházka ke křížku a kus dozadu a zpět
    Dafi běhala,tak jsem na vyběhání nemusela nic vymýšlet
    zítra poslední neděle co zavřeno

PetraK-tak adventní věnce nekupuju,protože na ně nemám místo
    cukroví neoeču,a letos nevím jestli koupím
    a můj oblíbený rozsáhlý Vánoční úklid-který vždy spojím s velkým tříděnám-rozuměj vyhození věcí
    a který jsem minulý rok jak byl Nartin v nemocnic vzala fakt důkladně-každej nábytek umýt všecko z venku,vyndat,vyschnout,umýt zevnitř
    tak ten se mi letos nechce-minule se mi chtělo
    ale tak dělám ho každý rok tak po něčem budu zas,ale asi ne tak do mrtě jak minule
    no a dárky?
    tak nevím už vůbec nic…se nemůžem dohodnout

Černejčaj-ti ohledně těch fotek skusím brnknout
    tobě přeju at ti ten záhul v práci brzy skončí!
    jo-Martin-vrátnýho,hlídače a tak on právě dělat nechce….

MirkaD

no a ještě jedna věc-sem to říkala Martinovi,že lidi budou vzteklý,nebudou to dodržovat,tak on,že to není má věc,ale věc ostrahy
    njn,na jaře jak tam 2 hodiny denně mohli jen důchodci,kteří tam stejně jinak lezli furt,tak lidi co tam šli dřív,tak byly vzeklí,naštvaný,že musí pryč a zlost si vylívali na osttraze a na nás,a to byly 2 hodiny denně
    a mě prostě není příjemný dostávat nadaný a nebo poslouchat jak řvou na ostrahu
    jasně je to nařízení vlády,jasně my za to nemůžem
    a nic s tím neuděláme
    ale jsme první na řadě
    a to že na mě zákazník vychrlí stížnost,naštvaání na něco-cokliv-a na konci řekně-e-já vím,vy za to nemůžete…
    já na to odpovídám už-ak proč,když víte,že za to nemůžem,proč to neřeknete jinde?
    proč to říkáte mně,nám?
    nechodí jim letáky-tak na to je tel linka,my s letákáma náš obchod nená nic společnýho distribuci letáku zajištuje prostě nějaká firma-ne my,ne PENNY
    -proč nemáte tu čtečku na drátě at to nemusíme zvedat,všude ji mají-řeknite jim,musíte se ozvat,musíte jim říct….
    -jako -já taky nechodím k někomu do práce aneříkám co tam jak mají blbě-že bych sprdla někoho v autoservisu,na úřadě co a jak mají mít
    copak zaměstnanec na poště,za přpáškou,u prodávání lístků na vlak udělá něco s tím,že je v čakárně na vlak třeba málo sedadel?

kachna

a,roušky si nasazují před kasou jinak pod nosem,bradou,a v obchodě jak odejdou od kasy tak zas roušky pod bradu

u nás je to teda minimum lidí, co bych si všimla, že výrazně porušují nařízení

venku sundat,kouřit pít,jíst….

to se ale smí, ne?

• Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 2 týdny uživatelem kachna.
    kachna

ale jsme první na řadě

Mirko, říct “stížnosti” prodavačce je docela rozumný krok, páč domů si ten problém nedoneseš, překryjou ho ostatní problémy. Kdyby to fungovalo tak jak má, předá se ta stížnost od tebe vedoucí a od vedoucí dál a když jich bude víc, bude se to řešit. Bez negativ pro toho, kdo to tlumočí. Jako zákazník můžu tři věci:
    – přestat tam chodit
    – poslat to na vedení
    – předat tu informaci prodavačce/na informacích
    abych si něco pamatovala až domů, to mě musí teda ale fakt vytočit.

MirkaD

kachna-nno,jo,řejneš to prodavačce,ta to řekne vedoucí,ale ten pblastnímu,ale…
    my jim to i říkáme,ale….když největší vední je kdesi v praze,….
    jako-já ti rozumím,i těm lidem,ale u nás s tím nic neudělá ani vedoucí
    to se fakt musí na to nejvyšší vedení do Pryhy na vedení Penny-třeba ty čtečky na to se nás lidi ptají často,na to jsem se ptala i já kdysi oblastní,alle na to my jsme malý páni…

Maya

Tak v penny pohoda, rekla bych jeste min lidi nez jindy
    Nijoho bez rousky jsem teda ve vnitr nevidela
    Tak na to omezeni lidi by podle me v supermarketu stacil jeden clovek u vchodu, ale nedovedu si to oredstsvit v krame, kde je akorat jedna prodavacka
    Kazdopadne tipuju rozvolneni a za mesic pred vanoci zase pruser

kachna

nedovedu si to oredstsvit v krame, kde je akorat jedna prodavacka

u nás v pekařství mají nápis vstupujte jednotlivě a funguje to. Blbý je to v řeznictví, tam není vidět.

my jim to i říkáme,ale

já myslím, že to chápou i ti zákazníci a pokud se na vás zlobí (a jsou schopní pojmout informaci, že to není vaše vina), tak jsou to pitomci, co by se zlobili kvůli čemukoliv jinému, ať opodstatněnému nebo ne.

Kazdopadne tipuju rozvolneni a za mesic pred vanoci zase pruser

hmm, také nejsem optimista

Maya

Poslouchala jsem rozhovor s Blatnym, chteji udelat, aby kazdy mel narok na 10 hodin u psychozerapeuta zdarma
    EU chysta covid pas, kde bude ockovani, bez nej do EU jen s testem
    Kompenzace za nezadouci ucinky vakciny se budou resit pres EU, od statu tedy nic nedostanete, coz s informaci o tom, jak manazeri vakcinovy firmy prodavaji pred timto kseftem stoleti akcie, nezni moc duveryhodne, vsichni asi predpokladaji pruser
    Jo a bracha si nechal udelat test na protilatky a ma je

cernej caj

Maya
    to znamena, ze bracha to prodelal a je teda mozny, ze mama “nema zapal plic”… ?

Maya
    tak aspon zitra volno. klidne zavolej, budu celej den doma 🙂

kachna
    Pokud vim, venku rousky byt nemusi POKUD JSI ALESPON 2M od jinych lidi… uprimne hodne tech lidi si sunda rousku za dverma a je jim u zadele ze u kosiku stoji 5 jinejch lidi, klidne stoji u auta bez rousky a vidi ze do vedlejsiho des nastoupit a rousku si nenasadi ani neuhnou… jakoze tam trochu chybi to pouzivani mozku, ze tu rousku nemas kvuli buzeraci ale kvuli tomu at neplives na cloveka co jde kolem tebe…

MirkaD
    tak se na uklid vybodni a udelas ho az budes mit nekdy jindy chut nebo za rok. to nevadi ze neuklizis tak ve velkym furt.

ja dneska cca 25km vylet, pak prijel muz aj s ferinkou, tak sme se jeste krasne prosli, ted sem prijela dom a desna zimnice… asi proste blby, ze jak hodne pracuju a malo jim, protoze na to pres praci zapominam, tak asi blby, tak uz pudu spat a zitra snad to bude v cajku

Fifi

Zdravicko vespolek.
    Cajdo
    Co nejaka lehce zpevnovaci ortezka na ty vychazky, at kolinko je OK? a cvicis na nej?
    Ortezu mam, ale s oteklym a bolavym kolenem to nejde. Takze dneska misto vychazek ci prace na zahrade byl valeci rezim, bohuzel, protoze svitilo slunicko a bylo krasne. Necvicim na koleno, ale dik vlastne za napad, az se to srovna, zacnu. Mam ho pochroumany od mala, jednak z lyzi, druhak z karate a do tretice z my blbosti, kdy jsem blbe sklouzla a orteza nechodici od kycle po kotnik na mesic, natrzeny vazy. Takze neni to stabilni a duveryhodny kloub, na ty samy hnate jsem navic mela tezkej vyron v kotniku – no useknout a nasit novou. 🙂
    Zimnice at te prejde, ja nespat, delat denne 11 hod a pak utapat 25 km, tak me rovnou muzou odvezt na hnuj. 🙂

Kachno
    Jenže naše dítko má problém s písmenkem R a Ř, takže tygřík tvrdošíjně opakoval “ehm, asi jsem ti nerozumněl, zkus to znova”. Bohužel dítko je také tvrdohlavé. uáááááááááááááááááááá
    Uaa, kdo vyhral? 😀
    no a jsi si jistá, že to bude fungovat, když nacpou po týdnu děti do škol?
    Nejsem si jista nicim. Jen jsem psala, ze konecne nejaka koncepce, nastin postupu a ne tahani kraliku z klobouku, kdy clovek fakt uz vubec netusil, co a kdy prijde. Taky se mi vsechno nelibi, souhlas s tvym postupnym uvolnovanim.

Mirko
    jo-Martin-vrátnýho,hlídače a tak on právě dělat nechce….
    A duvod? Pritom s jeho onemocnenim ideal, aby neprisel do uzkyho kontaktu v uzavrenym prostoru pri nejaky smene…
    Ze lidi brblaj na vas, vnimam to jak Kachna. Neni to na vas, ale nespokojenost s managementem. Kterej u vas dlouhodobe, sorry, stoji za prd.

Maya
    Takze tvoje rymicka nemusela bejt rymicka a mamka a tak… Jestli ma bracha protilatky, tak by mohl darovat plazmu, shani takovy lidi.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,601. až 1,620. (celkem z 2,165)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.