Podzimní fórum :-)

Fóra Ostatní Podzimní fórum :-)

• Toto téma obsahuje celkem 2,164 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Maya a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 521. až 540. (celkem z 2,165)
  • Autor
    PetraK

RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

Gůtn tág majne líbe Kindr.

Sem se fčéra převlíkla za akční ženu! Zajeli jsme si na asi jeden z posledních zájezdů do Kyšic v pracovní dny a já to následně dost vytunila. Cestou domů jsem zavelela zastavit v Lidlu, hópli jsme pro nákup – krom jogurtu a kysanky jsem nezapomněla na nic!! Potřebovala jsem totiž koupit bůček, abycho ho mohla uvařit a naložit do soli a papriky, páč zítra přijdou hodný topenáři, tak jim chci vyrobit svačinku – pěkně naloženej bůček, čerstvej chlébik, vokurčičky, pivíčko 🙂 . No a pak jsem doma vlítla na úklid a byla jsem megarychlá, takže jsem to stihla vycídit šécko komplet, sundat prádlo, pověsit prádlo a ešče vyrobit Brtnikoj sváču ze zalívaných vloček do prasé. Upadla jsem do peří v půl dvanáctý, ale máme to doma čistý. A dokonce jsem nezapomněla vzít do prasé košík s oříškama pro kámošku Katku, co se tu staví příští týden. Sem genijáální. A Tálije je zase za krávu, vyblokuje cokoliv jí řeknete.
    No ale, tohle mě dostalo 😀

Attachments:
    PetraK

Mirka D.
    y,jako vycházka hezká-slunko,podzimní listí trochu,
    to mám taky moc ráda, podzimní couračky kdy sluníčko svítí, podzimně to voní, hrajou barvičky… ticho, klid… pohodička

že by psům všecko dovolila
    půjčíme jí Tali, pak pozná, jak může fungovat pes, u který člověk není důslednej 😀 zrovna dneska jsem ji takhle důsledně vracela do sedu. 3x!!! Potřetí už to bylo dost razantně. Pak ovšem venku chodila na první dobrou. Asi ji budu muset začít mlátit než se půjde ven, pak možná bude hodná 😀

už nikdy né fenku..
    souhlasim 😀 ale není to zdůvodu háracích 😀

PetraK
    Denny

Hmmm příspěvek napsán a smazán, moooc čikovná jsem 🙂

Takže ešče jednou, krásné ráno….
    Venčící kamarádka huš je doma, tak mohu trochen šetřit kolínko 🙂
    A děcka pozorte, kalendáře huš jsou na cestě do ČR !
    Takže eslivá budete mít někdo zájem, pište, ráda pošlu.
    Myslím, že je to i docela hezký dájek.
    Jo jsem si udělala radost, koupila si fén, páč teď jak mám dlouhý vlasy,
    tak nemůžu jít chrnět večer s mokrýma, mám je ještě ráno vlhký.
    A taky jsem si je obarvila hennou a jsem moc spokojená s výsledkem,
    žádná umělá barva, krásně přírodní 🙂 jsem zvědaf, jak dlouho vydrží.

PetraK
    15/22 mi silně připomnělo Koněva
    ALE VONA UŽ NEKRADAŘÍÍÍ 😀 pipinka hladová
    Jinak vty fotky jsou boží, ty samotný packy na tom žrádle, mrkvolná jsem 🙂

totiž koupit bůček, abycho ho mohla uvařit a naložit do soli a papriky,
    mňáááám!

PetraK

Dennyky

co Tvoje krvavý koleno? Furt se drží v lepčím módu?

Dlužim ti odpověď na emila, ale já tetkon vůbec už nevim, kolik jsme psala , že jich potřebuju 🙁 musím to najít, mám v hlavě milijardu věcích, od nákupů, co se musí, co se potřebuje…

Zkus Kadivou barvu je výborná – možná seženeš v germásnku, páč to je tuším germánský, já kupuju tadykle a spokojenost největší

https://www.greenwave.cz/khadi-rostlinna-barva-hena-amla-150-g

tetkon jsem to naprosto odflákla, žádný barvení po pramínkách, nakydala jsem to tam postupně rukama jak na hnůj 😀 , promnula pořádně, strčila pod lyžařskou čepici – výborně jsem vypadala 😀 😀 – a nechala to i kratší dobu, než jindy -asi jen hoďku a úúúžasná barva mi vyšla.

Bůček doufám vyjde dobře, dneska ho naložím, a zejtra pánové jak když najdou.

PetraK

Dennyky

ALE VONA UŽ NEKRADAŘÍÍÍ ? pipinka hladová

jáásněěě! 😀 😀
    Jinak vty fotky jsou boží, ty samotný packy na tom žrádle, mrkvolná jsem

já taky, tydle taky nejsou marný,

vižla f síti 😀 😀 😀 a pak 21/21 😀 😀
    https://coolmagazin.iprima.cz/ostatni/galerie-30-domacich-mazlicku-kteri-se-ocitli-ve-spatny-moment-na-spatnem-miste

Denny

PetraK
    možná seženeš v germásnku
    Jo tam je to i dost levnější….např.ty šampony Urtekram 0,5l za 305Kč a v NDR 7€ to je cca 190Kč to je jako dost rozdíl.

jáásněěě!
    nekecááááám!

PetraK

Dennyky
    .např.ty šampony Urtekram 0,5l za 305Kč a v NDR 7€ to je cca 190Kč
    no ty krááso!! Fakt?

nekecááááám!

a mě je to jednoooooooooo 😀

Denny

PetraK
    kdybys chtěla, koupím je i kondicionéry, poslala bych s kalendářema.

a mě je to jednoooooooooo
    nečum na měěěě!

PetraK
    PetraK

Dennyky
    nečum na měěěě!

ja možem, ja som múdra sova, zvrž, zvrž 😀 😀

kdybys chtěla, koupím je i kondicionéry, poslala bych s kalendářema.

sem tetkon právě šécko nakúpila – tisícku som za to dala, možno aj viac. Dvě barvy a tři šampouny. Ale do budoucna někdy ráda – když si vzpomenu 😀 😀

Denny

chjo 🙁
    čerstvě na FB 🙁

Attachments:
    Maya

PetraK
    tak jsem docetla, jak ste meli pekne na Malte, hezky jste si to uzili 😀 😀
    Petrs01
    mozna ze nakonec ani nebudete muset tridit zavodniky
    V pátek budou podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) oznámena zásadnější opatření proti covidu-19. Půjde především o volnočasové aktivity.
    fotky super
    kocky jsou vycurany potfory
    prave mi jedna skrabala na dvere, chtela pustit ven, vzdycky presne vi, kde jsem a na ktery dvere ma skrabat kdyz jsou zavreny

MirkaD

tak dnes dopo pěkně,ale huž se nám to mračí-což mě,co chodí furt odpo nevvadí,že….
    no,takže ráno vycházka se třema čokliskama-ano Betty se opět přidala:-)
    šlapali jsme si to k lípě,pak kousek k hájence lesem,kde bylo pár odměn za pařezy,i Betty si hoopla na pařez,at má za něco odměnu,pak jsem se schovala psům,tak Martin pak-až sem najitá vylezla pustil i Betty,a šlapaly jsmre si to k hájence na volno,u ní zrzavka na vodítku,ty 2 u nony,pak zase na volno až dolů k barákům,tak teda pochopitelně uivázat všichni,už z toho důvodu,že tam ob barák staví barák
    no pak trochu trimování Dafi-moc to nechce pouštět:-(tak po kouskách,něco pustí na holou kůži a něco drží-mě z toho trefí jednou…pak vykartáčovat,vyčesat,do toho do mě zezadu buší Betty,že ona hce taky česat,pak vyprat,leštěnkou nábytek v ložnici,dveře dvoje k tomu,umýt koupelku
    a můžu jít do práce
    no a zpět pěšky,protože rodiče jedou přes noc pryč,auto nět…
    no snad nebudem do noci moc,a nebude pršet…
    PetraK-proč krom už nikdy fenku?
    já teda nemít spolčný dvůr zahradu s druhýým psem,tak by mi to tak nevadilo
    takhle je to hlídání složitý-u vás jte na to jeden,dva lidi
    u nás jsou na to 4 lidi,s tím,že rodiče to štve a radši by chtěli aby Dafi byla vykastrovaná,mě se do toho zatím moc nehce
    ale v létě je to pakárna

PetraK

Dennyky
    chjo

tohle asi už nemůžu ani komentovat.

Maya
    hezky jste si to uzili
    jo dovča na Zlatejch Pískách a na Maltě nikdá nezklame 😀

dneska budu vynášet suť ze sklepa a kópelky – vyloženě se na to těšim, páč moc dobře vim, co za tarantule se zase do tý vany nastěhovalo, už tetkon se mi klepou ledniny odporem.
    Půjde především o volnočasové aktivity.
    ajo! 🙁

, vzdycky presne vi, kde jsem a na ktery dvere ma skrabat kdyz jsou zavreny
    tak víš co, nesmí moc posluhu nechat zahálet 😀

Mirka D.
    pak vykartáčovat,vyčesat,do toho do mě zezadu buší Betty,
    sem si to představila 😀 😀 😀
    dopolední prochajdu závidím, to máš pak výhodu, velkou výhodu v zimním čase.

proč krom už nikdy fenku?
    páč jednak si se psama víc prostě sednu, jsem obecně nastavená spíš na komunikaci s chlapama, než s ženskejma, se samečkama se prostě líp dohodnu 😀
    a pak taky u tý feny člověk aby se furt bál pyometry a podobnejch ptákáren. ale hlavně jak říkám, líp to umím s hošíčkama. Bubi byla, myslím výjimka, i když s fenama, co jsem měla třeba na hlídání, tak to taky šlo, možná vázne ta komunikace jen mezi mnou a Tali, která je jeblá do makovice.

PetraK

Mirka D.
    u vás jte na to jeden,dva lidi

jo jasně, to je jednodušší. I v podstatě teď, když jsem na to bylo často sama, nebo naopak Brtník.Líp se to ohlídá.

u nás jsou na to 4 lidi,s tím,že rodiče to štve a radši by chtěli aby Dafi byla vykastrovaná,mě se do toho zatím moc nehce

taky bych nekastrovala jen proto, že to chce z pohodlnosti někdo jinej. Musela bych o tom být přesvědčená já, že znám a vím důvody, pro který jsem se rozhodla.

Denny

PetraK
    která je jeblá do makovice.
    to jste právě vobě 😀

MirkaD

to si umím představit-no-češu Dafi na botníku na terase,dřepím,než se mě rozsvítí v palici a du si vzít židli a zezadu-fakt bušení dozad,se otočím a Betty na zadních,čapy přední na mě jak boxer v ringu-vysmátej xicht a výraz-já chci taky česááát a hned ted!tak na střídačku češu i ji
    …no vcházky v ranních hodinách-ty naše hlavní vycházky,protože i když mám volno,tak ta hlavní delší je ráno,a pak domácnost a odpo válení+kratší vycházka
    tak ty dopo vycházky jsou dobrý kvůli tmě,ale chození v noci dom zas tak fajn nejsou…
    -jo pyometra mě straší fest…
    a jinak nevím,jestli si spíš rozumím ze psama,nebo s fenama-sem měla Killy,zbytek pak psy-no a tady Betty-x let jsem s ní byla fakt denně venku,+cvičení,hraní atd.a pak Gero,Max,Žeryk a Dfi
    takže na počet u mě vedou psi
    a jinak si nerozumím s Žerykem…

PetraK

Dennyky
    to jste právě vobě ?

ale mě jeblo až z ní 😀

Mirka D.
    akt bušení dozad,se otočím a Betty na zadních,čapy přední na mě jak boxer v ringu-vysmátej xicht a výraz-já chci taky česááát a hned ted!

😀 pipina malá! 😀 , se tu směju při tý představě, jak se urputně dožaduje svých práv :D.

ale chození v noci dom zas tak fajn nejsou
    to bez pochyby, o tom žádná. To já jen, že se psy – a hlavně s některejma, že jo 😀 je to lepší, když na ně člověk vidí.

a jinak si nerozumím s Žerykem…
    to chápu. Je to s ním takový “krapet” komplikovanější. Jak mně se kolikrát stejská po Bubi, která byla paní dokonalá – opravdu. Mám prostě ráda, když se se psem člověk domluví a nemusí se dohadovat, to mě nebaví, a navíc to nedělá dobře Rumouškovi, kterej má čistě vižlí duši, pro kterou je to, na co jsou nastavený germáni úplně cizí. Stejně jako mě teda. Te´d mi nedávno říkala Peťa, že její ex – cvičí ohaře na zkoušky – si stěžoval, že má teď v rukou mladou germánku a když ji prostě hned na začátku nezjezdí, tak prostě nefunguje a bere to jako, že na něj může házet bobek. A že ho to nebaví – páč je zvyklej na maďary a francouze. A já se mu nedivím. A jsem ráda, že to takhle nevidím jen já. Potvrdil mi to i ten hovor s myslivcem tuhle, prostě to tihle psi mají nastavený jinak a pokud člověk není na stejný vlně – jako právě ten myslivec, kterej nemá problém přitlačit, tak se s tím psem neshodnete, protože on to pak bere jako rozvolnění. S Tali pokud jedu čistě ve vižlím a čistě pozitivním módu, tak se mi to po čase prostě vrátí jako bumerang, protože ona to nebere jako komunikaci, ale jako to, že člověk povolil, člověk nevyžaduje, člověk netlačí, tak si můžu dělat co chci. A to dlouhodobě člověka prostě nebaví, nebaví a co? Nebaví.

Petrs01

člověk nevyžaduje, člověk netlačí

To jsme měli s Baroušem zezačátku. Ale pak se to zlomilo (jsem pořád přesvědčená, že dogtrekkingem) a on začal přemýšlet jinak a to byl ráj. Když ten pes funguje ne proto, že to má nabušený nebo že ho prostě nic jiného nenapadne, ale proto, že chce. Že ví, co by všechno mohl provést a on nechce. Nebo i chce, ale neudělá, protože přece jedem spolu. U vižly je to absence nectností, voni jsou tak nechutně hodný, že je to ani nenapadne.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 521. až 540. (celkem z 2,165)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.