Podzimní fórum :-)

Fóra Ostatní Podzimní fórum :-)

• Toto téma obsahuje celkem 2,164 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Maya a poslední změna proběhla před 1 měsícem a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 401. až 420. (celkem z 2,165)
  • Autor
    Denny

Morgen ve spolek,
    sobota propršála, dlaší dva dny okej, dokonce jsem včera šla i na procházku,
    páč nám venčící teta Vlaďka odjela k Libercu hlídat barák.
    Koněf teda ze soboty a neděli v noci zlobila, kolem 2:30 potřebovala nutně ven, tak jsem šly, čmuchala koukala, ale nic!
    Za 10 min znova, ta jsem jí řekla, že jí zakroutím krkem, když zas nic no a aspoň bobek teda.
    Vona je hrozná Keliška, něco slyší a už tam potřebuje být. Prostě ženská nooo!
    Ale po mně totok rozhodně nemá.
    Pořád přemýšlím nad tím, pořídit si orientálku..mele se to ve mně 😀

Jsem moc ráda, že se vám kalednář líbí, ano já mám taky raději ty výrazné přibarvené fotky, nicméně každému se to nelíbí..je těžký prostě uspokojit všechny.
    Starosta má ale záměr, že je bude dávat vzácným návštěvám a také třeba lidem,
    k životnímu jubileu atd…
    Uvidíme, když bude úspěch, příští rok bych chtěla udělat opravdu podle ročního období a jeden takovej barevnej a druhej jemnej.
    Nicméně už je v tisku tak se sama teším na výsledek.

Kachno tak mě se nejvíc líbí to, co Kačence, Sára, prostě růžová a šedivá jsou skvělá kombinace 🙂

Čajdo uf vy jste teda šlapky, já bych v tom dešti nevystrčila čumec.

cernej caj

Denny
    Na to se od napadu k realizaci ubehlo jen tak malo casu tak je to fakt skvely a priste treba uz budes mit vic dle sebe:) podle rocnich obdobi je to suoer napad

Denny

Možná znáte možná by vás mohlo zajímat, něco o papnenských olejích za studena lisovaných a jejich použití zejména tzv OIL PULLING

Oil pulling žvýkaní oleje v ústech pomáhá proti bolesti hlavy, zánět průdušek, bolest zubů, tromboza, artritida, chronické poruchy krve, ochrnutí, ekzémy, žaludeční vředy, ledviny a střevní onemocnění, zánět mozku, onemocnění žen, rakovina, onemocnění jater, poruchy spánku, srdeční infarkt….. Kromě toho je dobrým zdrojem bílkovin a esenciálních aminokyselin. přírodní terapie oil pulling dokáže kromě zkažených zubů léčit i těžké nemoci jako je trombóza, ekzémy, artritida, záněty, onemocnění srdce, ledvin, meningitidu, diabetes, hormonální poruchy, problémy s trávením či dokonce leukémii, rakovinu, AIDS, chronické infekce a mnohé další.Vytahováním škodlivin pomocí aktivovaných enzymů přes ústa lze vyléčit buňky i složitější tkáně, lymfatické uzliny.

A tady makový a sezamový olej a jejich účinky:
    Tady je něco k makovému oleji za studena lisovany olej je především bohatým zdrojem vápníku, jehož obsah je mnohonásobně vyšší než v kravském mléce. V panenském makovém oleji z prvního lisu se nachází velké množství omega-6 nenasycených mastných kyselin, které se zúčastní řady důležitých metabolických reakcí v lidském těle. Zejména kyselina linolova , která je v makovém oleji hojně zastoupena, podporuje vyplavování tuků z tukových buněk. Z toho důvodu je makový olej vhodným doplňkem stravy u redukčních diet nebo léčby aterosklerózy,revmatu a pohybových potíží..Kromě již zmiňovaného vápníku je v makovém oleji také poměrně hodně železa a hořčíku. Z dalších minerálních látek se zde vyskytuje draslík a fosfor. Nezanedbatelný je i podíl vitamínu E. Z vitamínů skupiny B jsou ve značné míře zastoupeny vitamíny B1 a B12. Je rovněž cenným zdrojem kyseliny palmitové, stearové, olejové a linoleové. Z hlediska nutriční hodnoty makový olej obsahuje sacharidy, bílkoviny a vlákninu.Makový olej se z důvodu vysokého obsahu hořčíku doporučuje při svalových křečích. Hořčík v kombinaci s vitamíny skupiny B a nenasycenými mastnými kyselinami příznivě ovlivňuje celkovou psychiku a nervovou soustavu. Je je rovněž velkou zásobárnou železa. Při nedostatku železa v krvi se projevují různé formy anémie: slabost, únava, bolesti hlavy, závratě, migreny..apod. Pravidelné užívání makového oleje přispívá ke zmírnění těchto obtíží.Patří do každého zdravého jídelníčku. Jelikož obsahuje hodně vápníku a fosforu, napomáhá ve starším věku předcházet riziku řídnutí kostí tzv. osteoporózy. Díky esenciálním mastným kyselinám je také výbornou prevencí onemocneni kardiovaskularniho systému..špatného cholesterolu vysokého krevního tlaku a angin,. Na srdce a cévy má blahodárný vliv zejména kyselina linolová.obsahuje řadu cenných látek, jejichž příznivé účinky se projevují v péči o pleť a pokožku celého těla. Velmi často se používá v kosmetice, je vhodný pro suchou, citlivou pleť se sklonem k praskání nebo na pleť ekzematickou a zánětlivou. Dokonce ho lze použít i na dětskou pokožku. Makový olej pleť účinně regeneruje, zanechává ji hebkou a vláčnou a podporuje její hydrataci. Také se hodí k pravidelné péči o vlasy a nehty. Velmi dobrý je vlasový zábal na vysušené vlasy s roztřepenými konečky nebo suchou pokožku hlavy se sklonem k tvorbě lupů. Když smícháte makový olej s makovými semínky, můžete jej použít na peeling celého těla.Domácí vlasové zábaly jsou k vlasům šetrné, nezatěžují je dalšími chemickými látkami a určitě jim prospívají víc, než různé kosmetické přípravky. Pokud vidíte, že se vlasy třepí, lámou a jsou suché, dopřejte jim zábal z makového oleje: vlasy umyjte, nepoužívejte kondicionér, jemně osušte a do vlhkých vlasů vetřete makový olej. Hlavu zabalte do ručníku a lehce prohřejte fénem. V teple působí zábal efektivněji. Pak oplachni vodou. Jelikož má relaxační účinky a uvolňuje svaly po fyzické námaze, dokáže zklidnit psychiku a přispívá k lepšímu spánku. Pomáhá při nervozitě, stresu a tlumí nepříjemné bolesti. Výborně se hodí na masáže při bolestech hlavy nebo migréně, prokrví věčně studené nohy a zlepší suché paty. Je vhodný i pro děti,těhotné a kojící ženy

Sezamový olej je bohatý na velké množství vitamínů jako B, E a K. Dále obsahuje vápník, hořčík, měď, fosfor, zinek, chrom, železo a omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny. Rovněž je bohatý na aminokyseliny obsažené v rostlinných bílkovinách. Kombinací těchto složek má široké uplatnění v kosmetice, iv kuchyni. Metoda získání sezamového oleje ovlivňuje koncentraci a zastoupení jednotlivých látek v oleji. Sezamový olej obsahuje antioxidant sezamin a sezamolin, které jsou velmi důležité pro zdraví jater .Kolagen je jak známo základem pružnosti zdravé lidské kůže. Zinek obsažený v oleji stimuluje produkci kolagenu. Posiluje tak pevnost a pružnost pokožky. Je známo, že zinek zklidňuje různé kožní problémy, jakými jsou kupříkladu akné, ekzémy nebo lupénka. Napomáhá hojení ran a popálenin, chrání kůži proti infekcím a pomáhá uchovat si zdravou pleť. Sezamový olej je také velmi dobrým prostředkem k hydrataci pokožky, zvláště vhodný je pro péči o suchou pleť i k její léčbě. Má antibakteriální účinky a zpomaluje stárnutí tkání.Sezamový olej je výborným pomocníkem při odstraňování zubního plaku a bělení zubů. Převalovat lžíci sezamového oleje v ústech pět minut každý den má rozhodně smysl. Kromě bělejšího chrupu a prevence zubního kazu dosáhnete příjemného dechu, protože olej likviduje řadu bakterií, které se v ústní dutině vyskytují a produkty jejich trávení dech kazí. Krom toho tyto bakterie způsobují zubní kaz.Sezamový olej dokáže snížit krevní tlak stejně jako hladinu cholesterolu v krvi. Je proto doporučován lidem trpícím vysokým krevním tlakem. Hořčík a některé další živiny obsažené v sezamových semenech posilují účin některých perorálních preparátů proti cukrovce. Osahuje hořčík, zinek, fosfor a železo .Sezamový olejobsahuje kromě jiného antioxidant sezamol, jehož součástí jsou esenciální mastné kyseliny omega 3 a omega 6. Působení sezamolu je velmi silné, působí protizánětlivě a je výborným pomocníkem proti kardiovaskulárním onemocněním a ateroskleróze.Ve stádiu laboratorních výzkumů je protirakovinné působení sezamového oleje. Vysoký obsah hořčíku je rovněž dáván do souvislosti s příznivým působením proti rakovině tlustého střeva.Vysoký obsah lecitinu chrání a povzbuzuje mozkomíšní systém. Posiluje paměť a působí antidepresivně. Konzumací sezamového oleje snižujeme riziko vzniku trávicích problémů a bolestí břicha, protože má uklidňující vliv na sliznice trávicího ústrojí. Snižuje kyselost žaludku.Také vláknina v sezamu obsažená přispívá ke zdravému trávení. Je rovněž používán proti průjmům a má také močopudné účinky. Sezamový olej odfiltruje až 30 procent škodlivých složek ultrafialového záření, jemuž je pokožka vystavena zejména v létě. Sezamový olej uvítají zejména ženy. Upravuje stavy v menopauze, jako jsou návaly horka, nespavost či bušení srdce a také snižuje nepříjemné problémy silné menstruace a premenstruačního syndromu . Používat pro vyživení vlasů oleje není žádná novinka. Je ale načase, aby se po jejich bok zařadil i olej sezamový. Nejen, že dokáže vlasy hydratovat, ale pomáhá předcházet předčasnému vzniku šedin, zvyšuje prokrvení pokožky hlavy a vyživuje ji. Na suché vlasy ho můžete použít jako bezoplachový kondicionér nebo ho můžete zahřát a vmasírovat do pokožky hlavy nebo ho nanést na vlasy a nechat 30 minut působit pro zvlášť intenzivní hydrataci

cernej caj

Denny
    Chapu sprravne ze ten oil pulling je jakykoli olej? Jakoze zvykas tekutinu?

Denny

čajdo
    vím že to provádějí i s kokosovým olejem…
    Rozhodně si ale nemyslím, že by měl jakkýkoliv olej ty antibakteriální účinky

• Odpověď byla upravena před 4 měsíci uživatelem Denny.
    cernej caj

Denny
    Nemyslim typ oleje, myslim jako olej jako strukturu, jestli je ve specialni formw nebo zvykas tekutinu

Maya

teda dneska je den, lidi blbnou asi uz ocekavaji zas nejaky uzavreni vseho

ja na vlasy a nekdy na ksicht a ruce nohy pouzivam arganovej olej
    jak se zvyka olej netusim, ale popravde z predstavy povalovani oleje v puse se mi akorat navaluje 😀
    a taky mam pomerne averzi na tuhlety veci co ucinkujou na vsechno, takze nastesti zkouset nehodlam 😀
    podle me vsechny kvalitni oleje jsou urcite dobry
    Denny
    dva kalendare podle rocnich obdobi je urcite dobrej napad

Denny

čajdo
    olej jako olej určitě.
    na netu jsou o tom spousty článků, nicméně žvýkání oleje je metoda stará víc než tisíc let.
    Já to zkoušela s oliváčem, problém s ním nemám.

cernej caj

Zzzzzubaaaazzzz:(

cernej caj

Denny
    Olivac mi taky neva tak nekdu zkusim. Plive se to pak nebo polyka?

Denny

čajdo
    nepolykat, vyflusnout, je to plný baktérií, je z toho pak taková bílá pěna
    držím palce bléééé zubaž!

Maya

he zubar, mi zrusili termin nekdy v dubnu kdy meli zavreno, ze se mam znova objednat, az tohle skonci, zatim jsem se neobjednala 😀
    cernejcaj
    drzim palce at jen prohlidnou a nic nedelaj
    Denny
    a neznici vono to i ty bakterie co maj v puse bejt?

Maya

mate nekdo zkusenosti se skype a podobnejma?
    budu mit zejtra prvni hodinu angliny online, da se predpokladat, ze je rozumet i bez sluchatek?

kachna

mate nekdo zkusenosti se skype

myslim, že Fifi 😀

Fifi

Maya
    Akorat jsem doskypovala. Jedu bez sluchatek pres notas, slysim uplne ok, mikrofon notasovej to taky pobira bez problemu. Tak at se lesson povede. 🙂

Kachnooo
    Dorazila mi ta vlna konecne na tvoreni, pisni mi pls do maila adresu, poslu, az se (ehm) dostanu na postu. 🙂

Ja asi umrznu, jsem studenej odchov, ale tohle uz je moc i na me. Minulej tejden jsem musela zrusit kotelnika na revizi, neb cela prdelakovic uzavrena kvuli asfaltovani. Kotel si nelajsnu po tom vsem zdejsim kopani a kutani pustit bez predchozi kontroly, takze co? Kosa, kosa, ale dneska uz si pustim aspon fukara, tesim se ve ctvrtek na teplicko! 🙂

kachna
    Fifi

To je udatnice! Teda ne, vsechny jsou udatnice! Brr, je mi este vetsi zima, kdyz na ne koukam. 😀

Edit – Jo, a nebudete sedet na zadku a pujdete volit? Jsem si udelala volebni kalkulacku a jsem spokojena, vyslo mi, co tam hodlam hodit. 🙂

• Odpověď byla upravena před 3 měsíci a 4 týdny uživatelem Fifi.
    kachna

Jo, a nebudete sedet na zadku a pujdete volit?

Já jsem ze středočeskýho kraje (máme tu Jermanovou), to si piš, že půjdeme volit s Michalem obá.

Petrs01

je mi este vetsi zima

tak něco na zahřátí? 😀
    Vltavské meandry 2020

Fifi

😀 Ta rucicka, jak cela zkrehla krauluje… Brr, brrr, brrrrrrrrrrr!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 401. až 420. (celkem z 2,165)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.