Ohařský fórum

Fóra Ostatní Ohařský fórum

• Toto téma obsahuje celkem 104 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 1 měsícem a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 105)
  • Autor
    PetraK

vydržela sedět a koukala na zajíce asi 10m před sebou a nesnažila se ho tam okamžitě urvat. Je fakt, že to by dřív nedala..

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO VÝÝÝVÁÁÁÁÁÁÁT VÝBORNÁ SINDIBÁDKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, TO JE SKVĚLEJ VÝKON!!!

Já moc doufám, že ji přeukrutně vychválil – oni tohle chlapi moc neumí a nepodařilo se mi k tomu dotlačit a to ani násilím 😀 Brtnika. Není nutno ječet a jódlovat, ale ten pes kuwa musí poznat, že udělal něco extrabuřtózního.

Mám fakty radost, nehranou. protože vím, vím, pamatuju si to hrozně dobře. Je to fakt vynikající výkon jak když naši hokejisti převálcovali sbornou!! To mu řekni, že takhle to ten pes musí vnímat. Nekecám.

Malá a blbá poznámka – nezapomenout ovšem na to, že se to zase může zhoupnout do debilitních hodnot.Na chvíli třebas. Ale taky nemusí, soudím jen podle Taliprda. Tohle mě vždycky hrozně rozsekalo i když jsem si byla vědoma toho, že to přijde. Ale vono u Tali to nebylo o krok zpátky, jako že ve výchově, výcviku – ale prostě se zase vypla a nebyla tam s námi a byli jsme jí ukradený, to mě vždycky vlastně vadilo hrozně a vadí i dneska, když to sem tam vykoukne. To je z nějakýho důvodu pro mě hodně blbý. I když to vím, jsem si toho vědomá, že se to může stát, stane, stejně mě to dycinky sežere.

No ale to je tetkon fučík a vedlejší, důležitý je, že tohle dokázala!!! bože, to je skok!

edit – koukám, že je nás tu hromada, kdo by stabilně uvítal takovýhle počásko. Já teda ešče jako tu Ladovskou zimu, to je fakt.

• Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 3 týdny uživatelem PetraK.
    EvaC

No tak já jsem po počátečních neúspěších byla v přesvědčování svého muže ohledně chválení dost úspěšná. Sinďa to má ještě stále jako na houpačce… Je schopna udělat toto a druhý den nevidí, neslyší.. Takže už jsem se naučila, že se raduju z momentálního úspěchu a nemyslím si bláhově, že už to tak bude navždy. Alespoň zatím… Protože jak už jsi tady psala – nahrát jí něco na hard disk je opravdu moc těžký..

PetraK

Evo to je supr, že muž spolupracuje, my se jaksi v tomto ohledu ne úplně vždy shodneme, abych byla taktní a zamlčela tak skutečnost, že jsme se kolikrát velmi hodně zhádali 😀 😀 . Když u toho byla jednou kamarádka Olinka, která dělá výcvikářku, držela se za hlavu a prosila nás, ať ji vrátíme, nebo se rozvedeme. My se totiž až tolik nehádáme a tohle bylo hodně vostrý 😀 😀

Je to zvláštní, jsou to inteligentní ohaři, ale ta zbrklost, kterou do nich nacpali, to všechno hatí. Hodně pomáhají klidovací činnosti, ale i tak. Je skvělý, že úspěchy jsou. Ono prostě převálcovat ten velkej loveckej pud, tak aby to fungovalo, to je prostě na dlouho. Hele, Tali je na houpačce v podstatě doteď. Nikdy z ní nebude opravdu spolehlivej pes, tak to prostě je. Myšleno spolehlivej tak, jak jsem zvyklá já. Ona má v sobě hodně samostatnosti a pořád, pořád je nutný to korigovat. Vyloženě pohodových procházek, kdy si člověk fakt bezstarostně jde, není ani dneska převaha. Jen si na to asi člověk zvykl 😀 . Takhle – jako jeden pes v rodině – dobrý, ale jako druhej pes prostě tomu psímu parťákovi hodně ubírá prostoru. nebo takhle spíš musím to hodně kompenzovat, aby měl to, na co byl vždycky zvyklý.

EvaC

On je docela přizpůsobivej, když má pocit, že někdo něco umí líp než on :-).
    Takže ho musím fakt pochválit.. My jsme se zase tak hrozně nehádali, to spíš já měla a dodnes někdy mám výčitky, že jsem to (byť si myslím, že jsem o tom hodně zodpovědně přemýšlela) ani já nedokázala úplně odhadnout dopředu jak MOC nám to změní život. Ze začátku jsem měla kolikrát pocit, že mi zůstane ten pes, páč muž tohle nevydrží…Ale věděla jsem, že vrátit ji prostě nemůžeme, že co jsem si nadrobila si taky sním.. byť to nebude jednoduché…že další zradu si tedy Sindibádka fakt nezaslouží…ona je jinak moc hodné a kontaktní zvíře..nemůže za to, že ji v mládí nikdo nic nenaučil..

PetraK

🙂 zas skoro jak přes kopírák u nás 🙂 Tedy s tím rozdílem, že u nás byl ještě boj o to, že Brtnik chtěl Tali vrátit a bojovat za ni jsem musela já. Ani Brtnik netušil, jak moc nám to změní život 😀 . Ono teda, kdybych neměla ty starosti a nervy, co byly, tak by to bylo víc v klidu, protože táhnout jsem to musela já. Ale kdyby mi býval věřil hned na začátku, že tohle nebude procházka růžovým sadem, nemusela jsem si blokovat místo v Bohnicích 😀 . Nicméně on dodneška v sobě má to, že musí pokousávat to, že už to nikdá nebude takový jaký to bylo. Myslím v rámci toho jak funguje člověk se psy.
    A ano souhlasím, že další zradu si ti psi prostě už nezaslouží, proto jsem taky ryla hubou v zemi – obrazně i doslova.

PetraK

Evo….kdyby jedna z nás toho měla málo…..

https://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci?objid=67024

EvaC

Už sis ji rezervovala, jo? 😂😂 ( už je u ni poznámka ze je rezervovaná). Evropský daňový pes – to je přesně to co nám ještě oběma chybí, myslím… to už bychom se asi mohly rovnou sestehovat dohromady, protože mám pocit, ze v tu chvíli bychom byly bez chlapů.🙃

EvaC

Saňový samozřejmě 🙈

PetraK

Eva C.
    Už sis ji rezervovala, jo?

jojojoooo, jasně! Hned poté, co jsem se včéra vrátila z venčení v polích v Prahé, kde Tali zapomněla na to jak pěkně umí fungovat. tak jsem si řekla, že jeden čoklid tohodle ražení je málo, tak že si přisolim 😀

Saňový samozřejmě

😀 😀 😀 😀 nééé daňovej by se taky hodil! Možná spíš, než ten saňovej 😀

EvaC

Krásná ale tedy Freya je, to se musí nechat…Což mi připomíná moji včerejší úsměvnou příhodu… Včerejší ranní venčení bylo velmi náročné – tři zajíci(neboť všichni zajíci se pravděpodobně odstěhovali ne do Humpolce ale do Hostivaře), jedna kočka za plotem za zelenou “protičumící” fólií v podstatě na kontakt čumáků..takže peklíčko. Poté co jsem jí poněkolikáté vysvětlovala, ať se přestane chovat jako debil, že kočka zůstala za plotem a ona se konečně uklidnila, vracely jsme se už domů z hodinové ranní procházky a na přechodu si vzorně sedla vedle mé nohy a vznešeně koukala, jako když neumí do pěti počítat a v podstatě stále chodí nebo sedí jen u té mé nohy…šla okolo paní a s láskyplným obdivným pohledem upřeným na Sinďu pronesla větu: “To je ale úžasnej pes a jak poslouchá…” nevěděla jsem jestli mám vyprsknout smíchy (jelikož po té předchozí anabázi mi moc do smíchu nebylo) nebo odvětit něco sprostého :-). Paní prostě viděla jen ten daný okamžik a z toho vycházela – viděla modelku vzorně sedící na obrubníku u nohy, čekající na další povel..Tak jsem paní slušně odpověděla, že děkujeme…a že to teda takhle není úplně vždycky..Ale ona měla evidentně hezčí den a pravila: “Já mám jezevčíka dlouhosrstého naprosto nevychovatelného..” tož tak..

PetraK

Eva

a v podstatě stále chodí nebo sedí jen u té mé nohy…šla okolo paní a s láskyplným obdivným pohledem upřeným na Sinďu pronesla větu: “To je ale úžasnej pes a jak poslouchá…” nevěděla jsem jestli mám vyprsknout smíchy (jelikož po té předchozí anabázi mi moc do smíchu nebylo) nebo odvětit něco sprostého :-).

já sem tam sice nebyla, ale kuwa jako kdybych byla!!!! Musím říct, že jsem přesně nevěděla vždycky, jestli se hystericky smát (protože přesně tomu vždycky předcházelo NĚCO) a nebo dotýčnýho zahlušit, protože mi to zcela nelogicky přišlo hrozný 😀 😀

děkujeme…a že to teda takhle není úplně vždycky.

😀 😀 ne vono to takhle nejni skorem nikdy! tohle je vzácnej okamžik pani a vy má to štěstí, že jste ho zahlédla! 😀

naprosto nevychovatelného.
    a čím to asi s největší pravděpodobností bude, že jo. Mě vždycky naštvou ty komentáře srovnávací, že má někdo štěstí, že má takovýho psa, protože von zrovna má tu smůlu, že má doma debila, kterej se neumí chovat. Pomoooooooooooct.

Je ale pravda, že on by zase ale nebyl kolikrát tak zoufalej jako my, co už jsme zažili /y , že pes se vychovat dá a hezky se s ním funguje a momentálně jsme ovšem v takový kaši, že dostat se ven je fuška 😀

• Odpověď byla upravena před 2 měsíci a 1 týdnem uživatelem PetraK.
    EvaC

Zdravím po delší době, měli jsme dovolenou, tak jsem občas jen stíhala něco přečíst.. No pravda je, že s našimi tupoňkami si zase člověk veeelmi váží každého pokroku a procházky, která je alespoň trochu podle jeho představ….

PetraK

Jojo, Tali teď měla zrovinka o naší pracovní dovolený svůj debilitní týden. vopruz. Na všechny a na všechno házela “fakáče” jak pubertální debžoň. V neděli jsem je vytáhla na velkej okruh a už to byl zase fajn parťák. Včera jsme šli všichni čtyři a bylo to taky fajn, tak doufám, že si zas dá chvíli pohov. Je ovšem pravdou, že jsem si díky Tvýmu Sindibádohlásání říkala, že jsem v podstatě nevděčná, že mám být ráda za to, jak funguje teď. A hrozně moc se těším, až si to i Sinďule srovná v kebuli a budete to mít víc na pohodu.

EvaC

Jo, tak to já se taky těším a stále doufám, že zázrak se stane a nepřestávám o to usilovat…:-)

PetraK

ono to přijde, ta dřina se zúročí. Uvidíš. 🙂

EvaC

Jojo, stále chci věřit – naděje umírá poslední…a tak si vždycky, když se mi nedaří, opakuju dokola to samé heslo: “Nikdy se nevzdávej….! 🙂

PetraK

“Nikdy se nevzdávej….! 🙂

ani když reješ hubou v zemi 😀

EvaC

Tak to zkusím tady..

Attachments:
    PetraK

😀 😀 😀 nenenenééé pomooct 😀
    A jak pěkně ladí s tím přehozem.

Trimujete?

EvaC

Trimujeme tak průběžně, páč ona to dlouho v kuse nevydrží..tahle fotka je z chaty, tam ona je vždycky jak vágus- ze zahrady..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 61. až 80. (celkem z 105)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.