Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,861. až 1,880. (celkem z 3,509)
  • Autor
    PetraK

Hoodná čajda s těma webovkama, taky už jsem klikla.

Maya
    Větrat nemožu, mám tu pacientku, venku mrzne. Nasadila jsem si plynvou masku 😀 až přijde domu Brtnik budu tvrdit, že to je kosmetická maska 😀

no ale kdyby se to neresilo, tak ta fena umre ne? to zas nebylo, ze by feny nejak castejc umiraly
    jo to je pravda, je fakt, že jsem dřív skorem o pyometře vlastně neslyšela, stejně jako o torzi a teď je to hodně, prostě podle mě jak říkám – špatný jídlo, špatnej vzduch.

Mám tu nějaký hučení, který vypnu, když hladím hromadu fleků 😀

když koukám do zprávy, tak striktní jsou jen ty tři dny.Ne že by pak mohla lítat jako šůs, ale i tak.

Maya

ha budu uz mit vlastni notasek, uz po me chteli zarazovaci protokol, po roce od zadosti, doufam ze nebude trvat dalsi rok nez mi ho vydaj a nez k nemu vymamim bezdratovou klavesnici
    a bude i s dokynou! 😀
    a vypada to, ze je mensi nez ten soucasnej pucenej
    akorat blby ze ho pak budu muset vlacet s sebou kdyz pojedu do kanclu, tak uz se musim poohlidnout po nejaky sikovny tasce, ted mam erarni, ktera je asi tak jednou tak velka nez notas

Maya

PetraK
    tak ono uz je to dneska i pomalu u lidi, ze te za 3 dny vykopnou z nemocnice, takze u psa urcite ok kdyz nebude nikde skakat a nebo litat jak posuk

Kuskus

No podívejme, co se z tvrďáka Talinky vyklubalo. Kňurká a hladit chce a politovat… má na to právo, brouček rozřezanej, ale festovně sešitej. 🙂 . Já taky nedávno tiše kníkala do polštáře, páč je známo, že ve FNO u pooperačních pacientů velmi šetří s opiáty a z mojí rány si personál dělal prdel ještě na sále, prej doktorovi někdo usmazal rysku a matla Walder se smál jak idiot a já za zástěnou taky. Přišlo mi to legrační. No, jizva je poměrně šejdrem, ale jde jen o kosmetickou vadu. Doufám. Holt profíci. Koukám, že Tali byla v lepších rukou. Já musela třináctý den chodit a prosit na sesterně, esli by mi nevytáhli ty kovové svorky, páč terapeutka při cvičení povídala, že už vyskakujou samy. V papírech ale bylo den předtím zaneseno, že jsou už vytažené a jizva se hojí. Na omluvu, sekali to jak Baťa cvičky, bo po kovidu rozjeli znovu operace naplno a fronta pacošů na výměnu kloubu se táhla až ven. 🙂
    Tali, vydrrrrž.

cernej caj

Kuskus
    Profici, staci kdyz reknu ze moje jizva po slepaku je 8cm dlouha a z toho tak 6cm je asi 1cm siroka? 😀

Petrak
    Nam taky rikali ze 2-3dny a neni nutny ani toho psa nejak omezovat, takze talinka kdyz bude v klidu a neskakat tak po jejkritictejsich 3-4 dnech uz si muzes oddechnout.

cernej caj

Kuskus jinak se svorkama.fakt docela hruza:(

Asteris

Díky za přivítání, jsem ráda, že je Talinka v rámci možností v pořádku a držím palce, ať to zdárně pokračuje.
    Kuskus – něco mi to připomíná, a to tenkrát covid nebyl.
    Fifi taky Troldíkovi držím palce a úplně ti rozumím. Ale Trolda má naštěstí před sebou ještě hodně let. Když mi v létě řekli Arinčinu diagnozu, tak jsem probrečela dva dny a od té doby se snažím, aby si ten život, co jí zbývá užila co nejlépe. A abych na ni nepřenášela ty moje strachy. Ovšem její představa o spokojeném životě je žrát a žrát a žrát, což tedy úplně vyhovět nemůžu.

Zlata

Asterix
    Tu představu ma Andy taktéž,také mu nelze vyhovět,protože se bojím o zadní nohy.Ted jsme zjistili,ze začíná hůř slyšet.Tak budeme nahluchly doma dva.
    PetraK
    Co Rumik,jak to snáší?
    Kuskus
    To sis teda užila.Už abys měla za sebou i tu druhou,abys mohla mít společníka.

cernej caj

Z
    Kolik ke andymu vubec?

EvaC

PetraK
    Moc ráda čtu, že všechno probíhá hladce…zdravíme hroudu flekatou, ať se jí brzy všechno zahojí :-).
    Co se týče pyometry, já ve svém okolí prakticky neznám žádnou fenu, která by to – pokud se dožije vyššího věku- neměla. Faktem ale je, že se to čím dál častěji objevuje i u mladých zvířat, jako je třeba Talinka… Je to pitomý, ale pořád je příznivější operace u mladého zvířete v kondici, než u stařenky v akutním stavu..
    Doufám ,že Rumíček to snáší taky dobře…
    A Vám s Brtníkem přeju pevné nervy a trpělivost…

Zlata

Čajdo
    Na jaře mu bude 12.
    Ještě jsi v azylu?My byli chvíli na zahradě ,začalo poprchavat,včera chvilema snezilo,pak to odtalo,to je hrozný počasí.

cernej caj

Z
    tak to je moc hezkej vek na vlcaka, tak snad mu jeste nohy i usi budou chvili slouzit:)

ja uz jedu domu zitra, tak se tesim na muze i na pejsky:)

Fifi

Zdravicko vespolek, nak mi dneska tresti palice, nejspis tlak pitomej s ochlazenim?

Esusova
    Parada, pacoska se krasne hnoji, pekny pocteni. 🙂 S tou rekonvalescenci – mno, ja bych byla ofafrnejsi, prece jen to je velka brisni operace. Aby ji to v pupku dukladne spravne srostlo… Kdy ona vlastne odharala?

Taky mi prijde, ze je pyometra cim dal castejsi. Minimalne 2/3 fen, co znam, musely bejt kuchnuty.

Asteris
    Když mi v létě řekli Arinčinu diagnozu,
    Co ji je? Ani nevim, jak Arinka vypada, dodej foto please. 🙂

Cajdo
    No hura, konecne domki, to bude velevitacka! 🙂

MirkaD

tak tady samý dobrý zprávy,to super-Talinka doma vytváří místo bez kyslíku:D a je jí dobře,a Čajda se vrací k domovu a k pejskům,paráda todlencto!

já měla dnes volno,takže ráno s pejskama kousek ke křížku a zpět,na zahradě zaházet míček,obíhačky stromů na proběhnuí-venku mimochodem vichr jak prase….
    a na bus
    na sobě tlustý zimní gatě od Čajdy-zelený myslivecký hunatý s flaušem vevnitř,pod tím podvlíkačky-taky od Čjdy:D,triko s krátkým,mikinu s klimatexu,teplákovou klokanku s kapucí s knračem,na tom vestu softwelku,na tom bundu,čepicu s těma klapkama na uši,rukavice-tímto vybavená jak na sibiř,a ne do města jsem po půl ddeváté vyrazila do města-napřed do lidlu pro 3 tílka s ramínkama,a 2 tenký roláky,pak na chvilku za Aničkou do knihy,pak k psychologovi,nebot na psychiatrii od něj chtěly vyšetření a jeho výsledek,asi aby přesně věděli,s kým mají tu čest:D:D:D
    kdyby to někoho zajímalo-tak to popíšu
    kdyby to někoho nezajímalo-tak to nečtěte,též nečtu co mě nezajímá:D:D:D
    takže napřed se ptal,proč jsem se tam octla a tak,tak,jsem to popsala,pak co mě zajímá a tak,jestli v rodině někdo pil,a byl někdo psychicky nemocný-ehm mimochodem,tyto věci se dědí,i když je nemocná vaše teta třeba-teda nemusí dědit,ale můžou…
    no a pak mi dal děsně složitej geometrickej obrázek nakreslit-podotýkám-geometrie mi nikdy nešla,výkresy mi na učnáku-su obráběč kovů,že…tak výkresy mi na učnáku dělal brácha,jinak bych propadla z technickýho kreslení,no takže obrázek kde bylo několik čtverců,trojůhelníků,čar,různě spojený+kolečko s tupkama,jsem to nějak hnusně nakreslila s poznámkou,že jsem neviděla,že má čas do večera-hahaha-nezasmál se..
    a pak jsem to měla nakreslit zpaměti-no nezpoměla jsem si skoro na nic-tak jsem tam nakreslila útržkovitě co jsem si mslela,a pamatovala,moc toho nebylo,tak říkám,že mám asi malou krátkodobou pamět-on zas nic
    pak jsem měla namalovat postavu-tak jsem doprostřed papíru namalovala pidi ženskou z dlouhehma vlasama a v šatech,se mi nechtělo dělat z nohama-jo kreslit taky neumím,a tak vedle jsem měla namalovat ještě chlapa,
    pak jsem v čekárně měla vyplnit několik stránek dotazů -kde byly 4 varianty odpovědí-určitě ne,spíše ne,určitě ano,spíš ano-dotazy typu,jestli ráda vystupuju před víc,lidma,jak se cítím mezi víc lidma,mám někdy úzkostný stavy,
    cítím zodpovědnost za to jak ce cítí ostatní,jak se cítí lidi v mé přítomnosti,jestli si myslím,že je něco nad náma,když mám mít na starosti zodpovědný úkol-jak se cítím a tak…
    zprávu že dá doktorce,do týdne ju bude mít,byla jsem tam hodinu…
    na dotaz,jestli můžu tu zprávu pak vidět,tak řekl že jo,ale že mi to stejně nic neřekne…no mě by jako ta zpráva dost zajímala…
    no pak jsem šla za Aničkou do knihy,kde jsem si vybrala další knížku,co si koupím-jak jsou v tv pořady UCHEM JEHLY-tak z toho pořadu rozhovory,už mám jedničku,tak budu mít dvojku,se těším,pak ještě knihovna-mám půjčenejch milion knížek,a ve 2 dom…
    jo knihovnice mě nabízela knížku z koncentráku,tak jí říkám,že to číst nechci a nebudu-a ona-ale člověk by to měl číst a znát…
    tvl-jako můj tatka furt čučí na něco z koncnráku i ted o Vánocích se u nás díval,stačí mi když to slyším,nemusím si o tom,číst…
    nic no…
    dojela jsem dom,strašně se mi nechtělo ven,sem tušila,že bych zalezla ke knížkám,ale su zodpvědná,že tak,jsem přehodila bundu vzala psy,šla s něma ke křížku a od něj polama dolů směr dědina a tam od rybníčku dědinou dom,celkem dost rychlým krokem,na zahradě jsem každýmu zaházela kolčko gumové a konečne jsem se šla válet-juchůůůůů
    pejsani dostali k večeři kuskus-zhltli to jak kdyby 7 let nežrali-Dafi kuskus s tofu,Žeryk s masem…
    Maya-sem se chtěla zeptat,ty jsi na fauně k soužití s lapinou psala,že jen vycházky nestačí,že po tom to chce aportování,nebo hlavolamy,vím,že ty děláš ty hlavolamy-můžeš mi napsat jak často a jak dlouho?
    Max rodičů si kouše furt ty nohy,mě napadlo jestli to mimo jiné nedělá z nudy,
    ona jim i a veterinářka tenkrát asi před rokem?říkala,že už to může být zlozvyk-neříkám,že je to tím,ale jestli on to nedělám fakt z nedostatku činnosti,jak si někteří třeba vykusují ocas,když jsou málo zaměstnaní
    jako rodiče s něma cvičit nebudou,to je nebaví,nikdy nebavilo,nikdy psa /psy nevychovávaly,prostě je měly na dvoře,občas vycházka a hotovo,a Maxe cvičení moc nebaví já s ním občas dělám poslušnost/tanec,ale jednak ho to moc nebaví,nemá to tu štávumuž jsem zde xkrát psala,že tak línýho psa jsem nikdy neviděla,ani si nikdy moc nehrál,neaportuje,nepřetahuje se,ale hlavolamy by ho mohly zabavit-jinak teda je mu 9 let…jako není nejmladší…

kachna

ja uz jedu domu zitra, tak se tesim na muze i na pejsky:)

A poslala jsi mu zprávu: “Zítra se vracím, UKLIĎ”?

• Odpověď byla upravena před 6 měsíci a 3 týdny uživatelem kachna.
    Maya

MirkaD
    ono na ty hlavolamu musí bejt pes, kterýho to baví, třeba Dorina to nebavilo, ten do toho chvíli mlátil a nechal toho
    Lokiho to mnohem víc bavilo když byl v mladší, v půl roce v pohodě dal ten první poker box a to bylo vidět, že nad tím přemejšlí a teď jak jsem mu koupila jinej, tak už do toho taky spíš jen mlátí a moc se mu nechce to zkoumat
    ale existujou i jednodušší jako ty čuchací koberečky nebo zarolovanej ručník atd., to asi baví každého psa
    případně ta lízací podložka
    Loki neaportuje a nenosí věci, moje chyba, neumím ho to naučit, ale jinak něco děláme skoro každý den, venku místo aportu kopeme míč a přetahování, doma ty hlavolamy, cvičení a hledání piškotů a krabičky a tak různě na střídačku každý den něco
    když tak přemejšlím, tak dřív jsme to asi provozovali dýl, tak půl hoďky až hoďku, podle času, ale teď už tak možná 20 minut, jeho už to moc nebaví a mám dojem že už se ani moc nechce učit nový věci
    von je Loki v tomto oproti špicům fakt trochu opožděnej, furt zkouším ho naučit válet sudy a nic, můj první pes který neumí na povel válet sudy 😀
    stejně tak doteď vůbec nepochopil princip skořápek a nebo mu párkrát před očima prohodím piškot z ruky do ruky, kouká na to a stejně nic a ukazuje náhodně
    on má nejradší dělat sedni lehni, prostě co umí a dostávat ňamky 😀

Fifi

Mirko, to je moc fajn, zes byla u psychologa a tak, ze si pokracujes v tereapii. 🙂
    Cajde musim taky vzdat hold, ty jeji Devold drtice mrazu jsou skvely, ted tu fest prituhlo a ja nemam hnaty promrzly, staci jen lehky sustaky pres ne, parada. 🙂
    Petrs hlasim, ze jsem prvne dobijela ten svitivej obojek pres notas a dobry. Ruzice zase sajnila pak jak hvezda jasna. Blikani mi vadi, tak staly svitici režim vybije obojek driv. Ale i tak je to parada, Troldovi porad drzi ta puvodni baterka v jeho, se komiha pak venku zelena s cervenou, pekny to je. 🙂

cernej caj

Napsala.sem.vam.zmrzlyma prackama dlouhej prispevek pri stani na bus a vyhodilo me to na prihlase i takze nic, dtento tyden nemam.cas aji obedvat nayoz neco psat

Denny

Morgen,
    Talinkoo, myslím na tebe, zlatíčko flekaté 🙂

tak mise byla úspěšná, na závěr jsme si ještě v díí píí došly na obídek,
    koťátka byla po očkování unavenkaná, koníček taky, tak jsme si daly odpoledního šlofíka.
    Mám trochen zdrápanou ruku od Balbínky, páč nespuhlasila s tím, že má dáat krev.
    Ale Blaní předla i při odběrech.
    Byl tam jiný veterinář než ten, u kterého jsme byli v prosinci s koníkojc packou, ale i tenhle byl neuvěřitelně milý, lidský nebo spíš zvířecí, každě zvířátko pohladil, uklidňoval, vyšetřil před očkováním, prostě tak jak to má být. Tak jsem moc ráda, že jsem našla fjan veterinu, která je hoďku z díí píí.
    Dokonce mi na ruku krvavou zdrápanou doporučil Bactroban, antibiotickou mast, že od těch koček se to rádo zanítí a prodal mi jí.
    Tak jsem holkám za statečnost koupila škádlítko berušku s rolničkou a koníkojc dvě tyčky na zoubky.
    Doma jim samozřejmě tu hračku záviděla 😀

Denny

Maya
    byly jsme na testech na chlamydie, herpes virus a mycoplasma felis.
    Není to povinné, ale doporučila mi to chovatelka od kocoura.
    U vet se trochen divili, páč to nikdo nedělá.
    A na očkování FELV. U toho se nejdřív bere krev aby se zjistilo, jestli nejsou pozitivní a až pak se očkuje.
    Takže krev a výtěr z pohlavních orgánů.
    V čekárně je lidi obdivovali, když jsem je vážila.
    Váha mě docela překvapila, mi pořád přijdou maličký, ale Blanka má 4,4kg a Balbínka 3,7kg ona je trochen akčnější…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,861. až 1,880. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.