Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,441. až 1,460. (celkem z 3,509)
  • Autor
    Maya
    Maya

cernejcaj
    no a teď jsem zkoukla toho Amundsena a celkem zklamání, koukala jsem teď na čsfd, že má jen něco přes 60%, ani se nedivím

Fifi

No, ja hlavne preju Cajdinymu muzi lehkej prubeh, at neskonci nekde v nemocnici.
    tak v pondeli zavola obvodacce a ted sme v situaci, ze me vozil autem, at se nenakazim 😀 a ja ted musim jezdit autobusem
    Bejt tebou, napisu zamestnavateli uz ted, ze nejspis pozitivni clen rodiny. At o tom vi a mas pisemne vyjadreno, zda te v pondeli i tak chce v praci. Aby nebyli pak nasrani kolegove, ze jim tam treba neco zatahnes, kdyz by si to lapla (nedejboze) taky.

A tady zacina pekne prituhavat, primrzavat, jasna noc a teplota pada. Blbinec, fakt, v patek 8 nad nulou, ted 7 pod nulou.

Zlata

Tak ted jsem byla na dvoře se psem než rozsvítilo osvětlení,bylo krásné vidět,měsíc tak jenom trošku prokukoval.Pak rozsvítilo světlo,nádherný.

cernej caj

Vyjadreni z prace je ” ses ockovama, ne? Tak si udelej test doma a prijd”
    Tak jestli je muzi uz nedobre od ctvrtka, tak zitra test bude tak akorat od teorericke infekcnosti.

Trochu mi proste vadi, ze ockovani se nebere jako pridana vec pro obcana ale jako neco cimz te mohou totalne vyradit z moznosti byt doma v karantene. ockovani nejsou technicky ani brani jako prenaseci, takze to totalne nikoho nezajima.

Maya
    Na jedno podivani to slo, ale znova to videt asi nemusim.

cernej caj

Z
    Tak to jsi mela krasnou noc i oblohu:) tady zatazeno, i ted je zatazeno…

kachna

” ses ockovama, ne? Tak si udelej test doma a prijd”

Je to banda pitomců. Naše ředitelka nechává do PCR testu doma (u nás jsou termíny a vyhodnocení ještě ten den, mimo víkend).
    Fascinuje mě, jak si jako společnost tu pandemii pěkně zhoršujeme a protahujeme.

Zlata

Čajdo
    Držím palce,at to dobře dopadne.Já mela strach nedávno,vnuka poslali s pozitivním testem ze školy,tak museli do nemocnice na PCR,naštěstí negativní.My jsme sice očkování,ale WC,koupelna používáš dohromady.
    Milena
    Krásná vánoční thonetka.

cernej caj

kachna
    a co kdyz uz nemas treba dovolenou? jako jo, dela to rozumne. ja mam vysledky cca do 30h… ten den nikdy…

Z
    jo, taky hlavne doufam, at je to ok… muzi bylo blbe 2dny a uz je mu lip…

jak rikam, nosime doma respiratory a furt desinfikujem ruce, aspon ze muzeme mit oddeleny ty pokoje… ale jo, spolecny prostory proste neokecas…

kachna

a co kdyz uz nemas treba dovolenou?

myslím, že holky byly na HO. Ale u nás se prostě osvědčeným zaměstnancům věří.

• Odpověď byla upravena před 7 měsíci a 2 týdny uživatelem kachna.
    cernej caj

Kachna
    Jo ale asi je problem to vyresit oravne pokud dovolenou dostat nemuzu, HO moje lrace neumoznuje a neschopenku na 2 dny mi asi nikdo neda…

Fifi

Zzzziminka, rano tu bylo -12. Pres den po delsi dobe krasny slunicko, mrazivo zustalo a uz to zase klesa.

Cajdo
    muzi bylo blbe 2dny a uz je mu lip…
    Aspon tak. Jaky mel priznaky?
    Jo ale asi je problem to vyresit oravne pokud dovolenou dostat nemuzu, HO moje lrace neumoznuje a neschopenku na 2 dny mi asi nikdo neda…
    Ja nevim, ale nemelo by pro tebe platit tohle?
    Pokud máte ukončené očkování a s osobou nakaženou sdílíte domácnost bude vám nařízen lékařský dohled spočívající v nařízení absolvovat RT-PCR test, sledovat svůj zdravotní stav a nosit respirátor, a to do doby obdržení výsledku RT-PCR testu.
    Jasne, musis pockat, az muz bude mit vysledek PCR, ale tak si zavolej na 1221, snad se provolas, jsou tam do 19 hod. Treba ti poradi, co delat, jak to legalne osetrit pro zamestnavatele. Logicky by bylo zustat doma a pockat na PCR tvuj i jeho, jak psala kachna, je to banda pitomcu.

cernej caj

Fifi
    nojo ale je to logicky jen pokud muzes mit HO. v kazdym pripade pointa je, ze mam jit na test a mit respirator, jinak se po me nic nechce a krom toho ze nemam zadny povinnosti v podstate nemam ani zadny prava napr. mit neschopenku. pokud ses ockovana, nikoho proste nezajimas jak z hlediska prenaseni tak z hlediska toho ze bys byla oprostena od povinnosti jit do prace kdyz nemas zamestnavatele jako kachna, kterej te proste ty dva dny do vysledku necha radsi doma.

mel teplotu a trochu ho bolely klouby, uz je lepsi ale lezi cely dny s ipadem v posteli, takze odpociva.

muz bude zitra volat obvodni, zjisti co a jak, my doma nosili respirator stejne pro jistotu… a byli jinak zalezli kazdej ve svym pokoji i proto ze mu nebylo dobre tak aby mohl v klidu spat…

Maya

Fifi
    Ona ma caj pravdu, jako ockovana nema jako kontakt na omluvu z prace narok, jen ji hygiena posle na test a do karanteny by sla az kdyby byla sama pozitivni
    Je to fakt debilotina, ale proste jede to smerem co nejmin prudit ockovany
    Kdyz ji zamestnavatel neda volno nebo dovolenou, ma jen jedinou moznost pozadat o nesxhopenku do vysledku pcr test, ale to zas zavisi na osvicenosti doktora
    Proto na to vetsina lidi kasle a normalne chodej do prace, protoze i kdyby byla pozitivni, do karanteny pujdou jen neockovani a tech tolik zas v kanclech neni

Fifi

Njn, vim, ze ma Caj pravdu a stve me to i za ni.
    Cely me to stve, jak to tu CR nastavili totalne nesmyslne. Co nejmin prudit ockovany, pritom kdo chtel, je uz naockovanej, kdo nechtel, toho tohle nepresvedci. Nic, nebudu se rozcilovat.
    Cajdo, fajne, ze mel jen mirny priznaky, tak at je to tak i nadale. A tebe at se to nechytne.

kachna

vim, ze ma Caj pravdu a stve me to i za ni.

Tak Čaj až tak pravdu nemá. Normální zaměstnavatel tu situaci vyřešit u stabilního zaměstnance umí (a je to v jeho zájmu), dokonce bych řekla, že snáz, než ředitel školy.
    Jen ho k tomu nic nenutí.

Fifi

Kachna
    Brala jsem to tak, jak to napsala Cajda. Ze u nich to nejde, nema normalniho zamestnavatele. Kor kdyz jim delaj veci s dovolenou a prescasama a tak dale. Takze to beru, ze u ni to pravda je, jinde ne a nemela by byt.

Hele, co dela zvuky v pidizahradnim biototopu ve velkych mrazech pri vyruseni? Jsem vcera sbirala mandle zase ze sousedovic kompostu rozneseny u nas na zahrade, na ktery se cokle vrhli, ze mrazena basta. Ptaci to roznosit nemohli, nebylo to naklovany, hazet by sem snad nikdo nic nemel. Neco to spis odnasi z toho bordelu za plotem a bydlikuje si to u nas, Ruzena to monitoruje uz docela dlouho. A ted to na me delalo zvuky, jak to popsat? Jelo si to jak rusic hlodavcu na vysoky tonine, chvilku niz, kocka to fakt nebyla. Potkan takhle nemruci, tak kuna, lasicka, krecek polni, jezek (ty tu byli, ale ted by v mraze meli bejt zalezli), co to mohlo bejt? Neprosvitila jsem baterkou ke zdroji zvuku, znelo to jak nasrana cirkularka v tichym modu, ktera obcas zvysi frekvenci. Jestli budu mit zejtra prekousany kabely v aute, bude jasno, ze to byla ta zivocicha, co si tam uz na podzim skladovala krtka.

cernej caj

Kachna
    On to resit muze, pokud chce. Vis ze neni nejhorsi to ze se nemuze ale ze se nechce:D

Fifi
    Tak to su zvedava, co vykoumas. Dej to jako hadanku:D piska to, taha to bordel na kompost, co je to:D

Netopyr piska:D

Tak dneska v praci, budu mit obed z rohlik.cz i s rozvozem, tak sem zachranila nejakou masalu pred vyhozenim za 50% ceny, takze cca za 95kc uvareny netrvanlivy jidlo tak se tesim:)

Od vcera bydlim u kamosky tak sem se moc nevyspala, protoze v noci chrape a dlouho do noci klikala mysi:D

K tomu sem nenasla diru v moji uchazejici nafukovaci karimatce, takze budu muset koupit novou:( a ve stredu odpo se jen otocim doma se sbalit… slintacky porad negativni…

Denny

Bré ranko,
    hlásím z pracovního procesa, ale jen do 0ti pak jecham pro brýle.
    U nás byl docela krut, nedělní ranní teploty -17
    Svátky jsme měli pohodové, ostatně jako každý rok.
    Ani jsme nebyli na pivku, až včera, dnes mám z toho nějaký nafouklý břich.

čajdo
    to máš teda prekérku a ano systém to je úplně na houno.

cernej caj

Denny
    Tak su zvedsva na brejle! Dpufam, ze ukazes a jlavne doufam, ze ti budou sedet a vyhovovat:)

Nicmene i ze zacatku te z toho muze trochu bolet hlava/oci tak se nedes, musi si napred telo zvyknout ale to ti urcite reknou

Ti je slusna kosa teda, tady je furt teplo

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,441. až 1,460. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.