Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,361. až 1,380. (celkem z 3,509)
  • Autor
    Milena z Prahy

Myslela jsem si, co dneska udělám práce, ještě poslední korektury a konečně upeču išlský, na který mám od včerejška těsto. A vono prdlajs. Po obědě přišli naši nejmilejší sousedi odnaproti a přinesli nám rozlučkovej ajrkoňak. Věděli, že se budeme stěhovat, ale nevěděli o Davidovi. My to všem říkáme postupně a individuálně, ale toho času, co to zabere… Oni mají podobný problémy s jedním synem.
    Jinak, co se týče bramborovýho salátu, my ho každoročně trochu odlehčíme. Začínali jsme vytuněnou tučnou verzí s vejcema natvrdo a šunkovým salámem. Obojí jsme už vynechali a naopak přidali syrový jablíčko a tak třetinu majonézy nahrazujeme jogurtem. Takže ho děláme jen z lojovitejch brambor, kořenový zeleniny, trochy kyselých okurek jablek a cibule (tý fakt málo a ještě jí zbavujeme štiplavosti tím, že jí nakrájenou v hrníčku zalijeme lžící octa). A brambory je dobrý loupat a krájet ještě teplý a pokapat lákem z kyselých okurek.

Denny,
    tos dala dobrej odkaz Čajdě na tu Kuchařku pro dceru. Tam si taky často chodím pro rozumy 🙂

Milena z Prahy

Zlatko,
    ten tvůj chleba ke štědrovečerní večeři úplně chápu 🙂

Milena z Prahy

Kuskusi,
    historky s Tydýtem jsou skvělý 🙂
    Já jsem dlouho na ptáky trochu zahlížela, jako že mi nic neříkají. No ale pak přišla na jednu oslavu známá s velkým papouchem a dala mi ho podržet… Úžasnej teplounkej tvoreček s tepajícím srdíčkem to byl 🙂

cernej caj

Milena
    miluju jeste teplej salat z teplych brambor s trochou laku z okurek 🙂

ale tip s cibuli je docela dobry:)

MirkaD

tak mám za sebou 3 ranní,dalšé mě čeká zítra-od 5 do dvou hodin…
    pečení,pečivo,kasa….
    pak nákupy,odpo vycházky ze psama stylem kus někam,trocchu pocvičit,zaházet hračku tak aby oba běhaly+i hledali,balení dárků-ne všecko+praní/úklid
    fakt se moc bavím,hlavně v práci,kde je lidí,jak kdyby se množily za obchodem….děs,běs….
    Martin je zítra doma+přijede tatka,tak nebude zvěř doma celý den sama
    -u balení dárků mě málem švihlo,napřed jsem Martinovi věci dala na jdnu hromadu,že to zabalím zaráz…
    pak jsem mu extra zabalila jeden pidi dárek,a zbytek,asi 4 věci do jednoho balíku,to stejný máti-knížky v jednom balíku,to stejné tatínkové-měkouše mají v jednom balíku každej,ještě zabalím dárkovou pukázku+křížovky-to jako oběma rodičům,dárek tatkovi mýmu,co ještě není a končím
    teda ještě zvěři,ale to už je v pohodě,pro Dafinu furt nic nemám…
    furt nevím co,když má tu dietu…prekérka
    knížky jsem si nadělila sama,at žijí benefity…
    tož nic,du si sušit palicu a du balit…

Užijte si vánočky!!!!!
    klid a pohodičku
    pracujícím at to rychle uteče,nepracujícím,at vše v klidu stihnou
    🙂

cernej caj

MirkaD
    At ti to v praci utece a doufam ze uz maji vsichni nakoupeno:D

Tak rano jeste pohodicka su zvykla do 7:30 a odpo sraz s knigou, se tesim a mozna budu spat v brne a dam si dlouhou a horkou sprchu:D

Denny

Dobré ranko,
    tak jsme f práci jen čajda Mirka a já?
    V noci pěkně přimrzlo, -5. Včera byl taky mráz, utekla jsem dřív z práce,
    páč bylo krásně a udělala si procházku s Koníkovou.
    Asi 1,5 hoďky…ale teda dost mě překvapilo, že jsme přišly domů a ona se pak pod peřinou klepala zimou…divný, tak nevím, jestli jí mám pořídit nějakou vestu, vítr nebyl, co bude potom dělat když bude – 15 ?

V noci jsem měla šílenej sen (nic překvapivého)
    Ale zdálo se mi, že měla kus utržený packy, tak jsem sháněla, kdo mě odveze na vet, kus té packy jsem se snažila uchovat v ledu, ale byly to hrozný trable,
    pořád jsme se museli někde na cestě zastavovat a trvalo to hrozně moc dlouho, než jsme se k tomu vetovi dostali.
    No a tam na sále jsem si všimla, že jí uřízli i druhou, ale že prý se to tak dělá, že se to bude líp hojit.
    No hnus teda..ještěže už je ráno

Denny

Maya
    Kocour zere a Loki ceka na zbytky
    hm tak u nás v nestřeženém okamžiku žere Koněf kočičí granule a jsem ráda, že jim nesežere i misky 🙂

Tak koukám, i Petrs01 je v práci !

Já jsem tu taky sama, nejen v kanclu, ale v celý fabrique, teda vedle v truhlárně je jeden chlapík.

Mileno
    tak dnes už snad upečeš, ne?
    Ano ty stránky hsou fajn.

Já včera dělala kámošce do NDR bramborový salát, dnes pro nás musím ještě vaječňák a ten nepečený salám, nebo jak tomu kdo říká.

Jo a František jel po delší době pracovně do Trenčína, takže veze rodině kalendáře a přiveze od mamky zavařenou zeleninku kterou tam máme od září.
    Tak jsem ráda, že aspoň kalendáře dostanou takhle před Vánoci…

čajdo
    pěkný přání, jen na mobilu není téměř vidět ten text bohužel…když jsem se na to včera dívala na fb musela jsem si to zvětšit, ale možná jen že už jsem fakt takovej slepejš

• Odpověď byla upravena před 7 měsíci a 2 týdny uživatelem Denny.
    cernej caj

Denny
    Mas pravdu na mobilu to jde hur, ja to delala na pc tak mi to neprislo… zkusim ho pripadne zvetsit pokud jeste budu posilat mailem:D

Sen teda silenej:( ja mela vcera ale uz snad budu zas spat normalne kdyz uz mesic zas nebude celej cucet:D

No neni to tim, ze konikova nema zadny tuky takze dokud beha tak je ji dobre pac pracujou svaly ale jak se zastavi tak “vymrzne” ? Svaly vychladnou… mozna bych zkusila pak doma treba prikryt…

Ja to tak teda mam casto ze vemku su OK a prijdu dom a hodinu klepu zimu a nemuzu se zahrat a musim tlustou mikinu… ja teda mam tuku dost ale nekterej organiskus funguje jinak… nicmene asi obleckem nic nezkazis… me to dela teda i ferinka ted… ze venku dobry a doma se klepe, tak nevim zda taky nebudem pod 0 chodit s obleckem i kdyz ma jen pres zada … (spis plastenku)

Jeste petrs01 dneska maka:D

Jo tady primrzlo krasne, skoda ze zitra ma byt skoro +6:(

Nepecenej salam sem videla o vikendu prvne a prekvapilo me, ze to je sladkost a rika se tomu salam, nekdo pri i chlebicek tomu rika. Byl cokoladovej a bylo to zajimavy, jedla sem to prvne

Denny

čajdo
    no Ferinka je starší tak tomu rozumím…
    No uvidím, loni jsem to vůbec nepozorovala, že by se nějak klepala.
    Jako kdyby byla na vodítku tak chápu.

Já zase když příjdu ze zimy domů do tepla, tak mi je vedro, ale
    třeba když si jdu někdy odpoledne lehnout, tak klepu kosu pod peřinou, studený nohy i ruce, klepatůra.
    Ale to je asi i tím mým nízkým tlakem.
    Pak se v noc vzbudím a je mi hrozný vedro, otevírám okno.
    Na tohle pomáhá otužování.

no ten “salám” je rychlej a dobrej, já dávám jen salko, piškoty, rum, kakao, máslo obalím v kokosu. Samý dobrý a hlavně zdravý věci :-DD
    Jojo slám, páč to tak vypadá.

EvaC

Dobré ráno,
    hlásím se do řad těch, kteří dnes pracují :-(…
    Denny
    Já jsem oblečky pro psy vždycky nesnášela (labradorka ho tedy opravdu nepotřebovala – srst měla jak medvěd a zimu milovala). Sindibádce jsem ale obleček pořídila – vloni před zimou se mi ji nedařilo “vykrmit” jak bych si představovala a přišlo mi, že je moc hubená a tuk nemá prakticky žádný. Letos už bych řekla, že je akorát, ale když je víc jak -2 stejně ji oblíkám – přijde mi prostě, že ten dráťák(přestože je to údajně pes do každého počasí), má houby podsadu… On prostě ten rozdíl, když doma je 20 stupňů a venku -5 je hrozně velkej a navíc jsou poslední roky hrozné teplotní skoky, takže je možné, že se tomu prostě nedokážou tak rychle přizpůsobit..názory na to se teda pravda dost různí..

černej čaj
    PF je moc krásný.. ta menší písmenka vůbec nevadí

Milena z Prahy

Denny,
    ten tvůj sen byl děsnej 🙁
    Jinak jsem se probudila v půl pátý a řekla si, že už nebudu spát a upeču to těsto. Nezištně vám prozradim svý nou hau, co dělám s odkrojkama těsta (možná to ale taky tak děláte) :-):

Attachments:
    cernej caj

EvaC
    At ti to dnes taky v praci rychle utece:)
    Skoda, ze nemuzu odejit driv, i kdyz mam naddelany hodiny:( to bude dlouhej den, ale aspon si tu pekne vetram na 22 😀

Milena z Prahy

Ale tak mám i nějaký išlský, co budu slepovat. Letos jsem se rozhodla pro tvar srdíček:

Attachments:
    Denny

Evi tak jasně, labradoři jsou tuleni s mastnou hustou srstí…
    Konice taky moc tuku nemá NAROZDÍL OD PANIČKY:-D

Já to PF nekritizuju, tady je to vidět hezky, ale na fb ne.

Mileno
    na tohle vstáváníčko se těším zítra, jak nemusím do práce, tak budu jistě vstávat brzy.
    Ze zbytků těsta jsem dělala kuličky, přidala piškoty atd.

Zlata

Milčo
    Tak dneska se ti to snad povede dopect,když už mas připraveny těsto.
    Andy nežere skoro vůbec psi granule,protože kočky maji v misce cely den,tak si sní s nima.Rano konzervu ,taky kočičí,psi konzervy nezere.Trochu masa,bud varenyho s mrkvi,nebo syrovyho.Ted budeme mít několikadenní psi návštěvu,tak asi kočky budou jist na okenními parapetu.
    Čajdo
    Krásný přání,lituju te ,žes
    musela do práce.Ostatní lituju taky.
    Já jedu odpo na poslední letošní nákup,ted připravím holkam z péče nějaký cukroví.Nakoupim par drobnosti do balíčků.

EvaC

Všem prima lidičkám tady, všem jejich blízkým i jejich čtyřnohým přátelům bych chtěla popřát klidné svátky… aby všechny bolístky brzo přebolely a taky hodně zdraví všem a splnění tajných přání..

Milena z Prahy

Zlatko,
    prosím tě, foť! Tvý fotky jsou úplně autentický, nic nestylizuješ, strašně ráda se na ně koukám 🙂
    A na Andyho a králoše 😀

Petrs01

hmm, asi mám obrázky moc velké, nejdou sem odkazy vložit jako obrázky… čajdo, je tady pro to nějaký zmenšovací povel? Něco jako vlož obrázek o straně x?

cernej caj

Petrs01
    Netusim, zmensila bych to v pc (treba irfanview) ale myslim by meli vejit fotky do 8mb…

Nebo si to posli mailem a klikni na zmensit a pak si je stahni z mailu:D

(On ten web prostor neni nafukovaci )

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,361. až 1,380. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.