Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,001. až 1,020. (celkem z 3,509)
  • Autor
    Maya

Z
    tak neter se uci inglis, ale pochybuju, ze ma level na dopisovani, je ji 10
    jak rakouska holka netusim
    cernejcaj
    no kamna mam taky, ale zas bych nerada travila zimu jen u kamen 😀
    cerpadlo nezere nejak extremne moc, ale proste v zime jede furt a tim padem neco samo spolyka
    kotlem kdyz je jak ted, topim jen vecer, staci dva kybliky uhli a je teplo i na pristi den, je to proste nepomerne levnejsi

Milena z Prahy

Čajdo,
    my měli druhou dávku očko 27. června, takže je to dřív jenom o 14 dní. Ale Robča se obává “bestiálního covidovýho hrobesa” o Vánocích.

Při tý příležitosti mě napadá suchá scénka u nás a la Kachna:
    M: A to budeš z toho covidu takhle zjančenej až do března?
    R: Jo, do března 2024!!!

Denny

Maya tak k nam prijel minule pondeli ocko tým, tam se clovek nemusel ani hlasit a ted jsem na fb cetla, ze u obvodniho budou ockovat utery a ctvrtek. Neni to ani prvni ani ppsledni akce… Horsi je to s PCR testem, delaji ho az ve Sluknove coz je asi 15km, takze to ma ten (ve vetsim pripade nemocny) jet vlakem, nebo treba s nekym autem kdyz nema ridicak, aby ho mohl v tom aute jeste nakazit 🙄🤔.

cernej caj

Milena
    To sem se zasmala:)

No ja na vanoce na hodinku k segrr jen na darky ne na veceri prootzr ta je bez respiratoru a zbynek nepujde vubec…

Denny
    Jo je to fakt des i tk zw kachna treba nemuze zadarmo na test kdyz byla v kontaktu kdyz je pres limit:(

cernej caj

Maya
    To chve solar na strechu:)

Kuskus

Milena z Prahy
    Dík za fotku. Tomu říkám desing. Překvapivý a nápaditý věnec vyrobila Ešusová z proutí.
    To moje normální nudná klasika neurazí ani nenadchne.
    Pěkné, no….. tvrdí rozpačitě příchozí u dveří, páč je odmítám pustit dál dokud můj výtvor nepochválí. Jinak si ani nevšimnou. 🙂

Fifi

Brypodvecir, u nas treti den mlha, snih uz fuc a jako bonus dneska mrholi. Ble.
    Vsem naockovanym preju co nejmensi vedlejsi ucinky.

Cajdo,
    jak mi blbne notas, s udivem jsem ted zjistila, ze mi nejde spustit Skype. Nic, ani prd, ani to neskytne. Zajimavy. 😀

Kuskus
    páč je odmítám pustit dál dokud můj výtvor nepochválí. Jinak si ani nevšimnou.
    😀 Promin, ale rozesmalo me to. Co koleno, jak se ti chodilo ve snehu?

Dennyky
    Krasny fotos jako vzdy. 🙂

cernej caj

fifi
    reinstal zkus 😀 treba se jen poskodili nejaky knihovny pri nepovedenym startu/stopu

maya
    umru smichy a tenhle je taky dobrej aspon se clovek priuci

Fifi

reinstal zkus
    Nic, zadny takovy, jsem rada, ze se aspon dostanu na net, nehrabu do toho! 😀

Fifi

Jsem byla ponekud nervozni, kdyz mi prislo od Pedersena lejstro, ze se mnou rozvazuji smlouvu. Jsem se lekla, ze mame moc smradlavou popelnici ci co. 🙂 A ne, od novyho roku musim mit smlouvu s obci. Toz fajne. Nase poplatky na pristi rok:
    Typ nádob (l) Četnost svozů Počet svozů Poplatek za nádobu a rok
    120 1×14 dní 25 2 400 Kč
    120 1×28 dní 13 1 248 Kč
    240 1×14 dní 25 4 800 Kč
    240 1×28 dní 13 2 496 Kč

Pekny, proste nam zustal pausal za nadobu, jedno kolik v dome zije lidi, pro nekoho vyhodny, pro nekoho min.

Maya

Cernejcaj
    V horolezectvi se nevyznam, tak tady jsem nejak nepochopila ten vtip 😀
    Fifi
    Ty jo to mate docela drahy
    Fakt je ze pausal na nadobu je nespravedliy, ale prej to ma byt casem vsude
    My mame pausal na osobu a zas si stezujou lidi co maj dite treba na intru a nebo ti co nemaji moc odpadu a olati stejne jako nekdo se trema popelnicema
    Asi si clovek nevybere

cernej caj

Maya
    ale mohla ses naucit slova jako vostina 😀 sem aspon pochytila nejaky slova lezecky 😀

Fifi
    to je des, a nemelo by to nejak resit jakoze obce to maji stejne? my mame asi 900/rok pri svozu 1x mesic takze to neni takovej rozdil tech 1300

Fifi

Maya
    Prave, je to relativni. O kousek dal ve meste je taky pausal na osobu. Ja to mam na pristi rok zhruba stejny, co jsem platila doted za vyvoz jednou za mesic. Kdyz tu maji lidi dvougeneracni baraky a zije jich tam treba 8, je to vyhodny. Jak rikas, clovek si nevybere.

A Trolditko me dneska prekvapil. Jsem jim chystala veceri a chlapecek se nasomril tesne pod linku, coz dela bezne. Ovsem pak vrknul a chnapsnul docela hnusne po Ruzici, kdyz se smrdlala pobliz se svou hrackou (ona si z emoci predzradelnich ulevuje po svem). Pruhy? Jakozecoze? Jsem zarvala tak, ze se votrasly okna, Troldik zmizel az do vstupni chodby a byl vnitrne psychicky rozlozenej. On je takovej pindourek, jemu staci fakt malo. 😀 Se vehementne vzapeti pak omlouval Ruzici i mne, pupik prdlej, nevim, co ho to napadlo.

Fifi

Cajdo
    to je des, a nemelo by to nejak resit jakoze obce to maji stejne? my mame asi 900/rok pri svozu 1x mesic takze to neni takovej rozdil tech 1300
    Oni to resi zcela podle zakona.
    Protože poplatek je stanoven podle objemu popelnic, vychází cena ve výši necelých 0,80 Kč za 1 l odpadu.
    Při této výši by obec na svoz odpadu nedoplácela a náklady na likvidaci odpadu budou poplatkem kryty. Zákon přitom stanovuje maximální možný poplatek ve výši 1 Kč/litr. Zastupitelstvo ve svém usnesení schválilo poplatek ve výši odpovídající krytí nákladů tj. 0,80 Kč/l.

kachna

Jakej je trest za zabití puberťáka během zkoušení?

Co se produkuje v Argentině a Brazílii?
    – lamy? ovce? kozy?
    no a co ještě? (odmlka, tak napovídám) hovězí dobytek
    – no ale taky se tam pěstujou krávy.

Maya

Fifi
    ale i tak to máte dost drahý, my platíme 800 na osobu a odvážej to každej tejden a muzem mit popelnic kolik chcem
    jako až to změněj na platbu za popelnici, tak budu zas pěkně prodělávat já, pokud si nechám ten kotel 😀

cernej caj

Maya
    Tak my platime 900 na osobu a vyvazej 1x mesic ale zase k tomu mame plast a papir zvlast a ty taky vyvazej 1x mesic.
    Ay to ani kazdej mesic nepristavujeme…

cernej caj

Kachna
    No mohl rict pubertak ze se pestujou morcata:D
    Vadi ty pestovani kdyz sem.z.ty chovatelsky rodiny? Dneska kazdej druhej nepozna rozdil…

Porad mi nicmene prijde dobry ze v cr mame odpadovy hospodarstvi na vysoky urovni a ten litr za rok je jeste prijatelny, kdyz za to clovek vyjde leda pred dum a on nic se nemusi starat…

Fifi
    Zas pausal na popelnici ma vyhodu kdyz bys mela 3 deti tak zas nemusis doplacet na deti kdyz mas porad 1 stejnou popelnici a 1 svoz… holt nekterej system nahrava vicclenne rodine a jinej jednotlivci…

Proste nikdy to neni spravedlivy pro vsechny…

Zlata

Tak u nás platime 700 na osobu,sváží 1×za 14dní směsný odpad a 1×za měsíc pytle s plasty a kartony od mléka a džusů.Podle toho jak tridis ti příští rok z celkové částky nějakou korunu odečtou.Na popelnici musíme mít lístek,ze jsme zaplatili ten rok,pokud chceš vyvézt něco navíc,kupujes si na obci lístek za 90babek na vyvezeni.Tohle platí ale jenom pro ty plechový popelnice.Když chceš tu větší,musíš mít všechno 2×.

Maya

cernejcaj
    no na tridenej tu mame kontejnery zvlast, plast, papir, sklo, plechovky a olej, vyvazej to nejak na stridakcku kazdy tyden neco, ale jsou tu na vesnici jen 2x, takze k nim clovek musi dojit, pak velkej kontejner na bioodpad a ten mame nastesti skoro pred barakem
    ja teda tu mensi popelnici kazdej tejden mam, zas netridim uplne stopro, vono to pak musim nekde skladovat a chodit s tim k tem kontejnerum a nekdy to i zas prinyst zpatky, protoze kontejner je plnej, je to docela vopruz
    osobne myslim, ze v trideni je lepsi a vice motivujici americky system kdy mas dve popelnice, na smesny a na trideny a ten trideny oni uz si nekde dal roztridi sami

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,001. až 1,020. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.