Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 601. až 620. (celkem z 3,509)
  • Autor
    Maya

cernejcaj
    doufam ze nebudes zas nekde lozit o vikendu

Zlata

Kachna
    Moc dík,,tak Zemana nemáme,ostatní je taky OK.Tak prasata a ovce jezdil odcervovat veterinář,ale ty králíci byli nějak mimo.A tohohle máme doma.Tak jsem si nebyla jistá.Moc dík.

cernej caj

kachnoooo!
    s tou hlavou na stranu asi umru 😀

jinak mi dneska prisel konecne darek pro segru, kterej mi furt chybel, tak diky za tip:)

Maya
    co bys rekla kdyz nemuzu ani lezet ve sve vlastni mekke posteli a vcera me z ni musel zvednout muz, abych se dostala do prace? 😀

Fifi

Peknej vikend,
    Cajde vyjimecne odpocinkovej. At zado prestane zlobit! 🙂
    Premistovacum traktoru at pocasi klapne, to bude taptol spokojenej, zimni garazova ubikace.
    Zlatka resi odcervovani kralika, ja ho resila ted na prkynku. Uz je naporcovanej a bude pecinka na cesneku. 🙂

Troldik me trochu zlobi s pitim, pres den si niceho ani nelokne. Sice to je s ochlazenim pochopitelny, ale on pry musi pit a dodrzovat pitny rezim. Tak ho napojuju jak kone, 2x denne do misky spetka medu rozpustena v teply vode…

cernej caj

Fifi
    to je dobre, ze ho napajis dobrotama, aby si dal rict. mnaaaaam kralika bych si teda rozhodne dala

cernej caj

POZOR na lojovy koule v sitkach

Attachments:
    Fifi

Tohle se mi v dobach, kdy jsem jeste na merunku davala lojovky, nikdy nestalo. Protoze jsem je uvazovala jinak, stahnout lojovku co nejniz, nahore pak provazek tesne nad kouli. Nepimplal se tam nikde volnej kus sitky, i kdyz to vyzobavaly. Chudinka sykorka. 🙁

Maya

koule v sitkach davam casto a tohle se teda nikdy nestalo, asi blba nahoda

Kuskus

Pro jistotu jsem další kouli zbavila síťky, hmotu rozdrobila a znovu spojila přepuštěným máslem. V polovině vydlabaného kokosového ořechu protáhla dírkou špagát, kouli vtlačila dovnitř a “krmítko” pověsila z okna. Drží to a k dobrůtce se dostanou jen sýkorky.
    A strakám nevařím, cpou se nejraděj syrovým. Dopoledne to byly hotové kobercové nálety. Zapomněla jsem dokoupit vnitřnosti, parapet prázdný a obě stračeny buď létaly imervére kolem okna, nebo řvaly na bříze jak prokopnuté. Musela jsem znovu “běžet” do obchodu pro trochu drůbežích srdíček a překrojené napůl je hladovcům naservírovat. Teprve s nacpanýma pupkama uřvanci někam vysmahli. 🙂

Zlata

Tak já mám po oknech kameninovy misky a do nich sypu slunečnice.Přidala jsem tam koule bez síťky,ale tech si nevsimnou.Zato jsou vyzobany škvarky,který jsem mela na okně na lodžii,protože se nám už miska do lednice nevešla.Jsou tu sýkorky asi všechny druhy,vrabcaci,pak asi pěnice,sojky,straka tu poletuje okolo,ale tu plasime.Jeden rok mi stračí pár zabil dvacet malych kuratek,měly vyklovany srdicka.

cernej caj

Kuskus
    oni te vylozene sikanuji a maji te omotanou! 😀

Z
    holky se lonskou zimu bavili o tom, ze se koule nejak zmenili ze je sykorky nechteji…

ty straky sou teda hodne zravy ze i na kuratka jdou:(

cernej caj

ja moc nejsu na pohadky, hlavne mi casto vadi hodne takovy melky postavy a vetsinou desny kulisy a pruhledna linka… ale dneska sem videla fakt hezkou pohadku, puvodne sem ji chtela pustit jako kulisu ale fakt me prekvapila a pak sem se od ni nemohla odthnout

https://www.csfd.cz/film/646451-princezna-zakleta-v-case/prehled/

davali vcera na prima max.

Zlata

Tak já začala dělat cukroví,ted mám svacu,připravuju na plechy,v pul 1 mi začíná levnej proud tak začnu péct.

cernej caj

Z
    teda, ty jsi pilna! tak si uzij peceni, to bude vune po celym byte:) ja upekla vcera buchtu ke kamosce na kolaudaci ale zapomela jsem ji v troube tak dost vyschla… tak nastesti je vyssi ze pujde rozkrojit + sklenicku marmelady s sebou… ale mrzi me to.

Zlata

Čajdo
    To se stane.Někdy je dobrý rozmichat trochu marmeládou s rumem(přiměřeně).krásné se to vpije.

cernej caj

tak nakonec byla buchta dobra a jeste sem dostala pizza sneky od kamaradky a celkove to bylo moc prijemny odpoledne.

premyslim, ze si koupim toto, kamoska co ma dva knirace velky si to chvali, ja vyckavala asi rok a s charliem se potreba neceho takovyho vraci

https://www.zbozi.cz/vyrobek/bissell-crosswave-pet-pro-2225n/

mate nekdo neco podobnyho? jaky s tim mate zkusenosti?

MirkaD

já za sebou 4 mezisměnu-uf-mezisměny mají nevýhodu v tom,že jsou v obchodě furt lidi-ranní-od 5 hodin-2 hodiny bez lidí-sice fofry-pečení+házení pečiva třeba,nebo mražák,nebo jiný ranní práce-ale jsou to 2 hodiny do otevření bez lidí
    odpolední od osmi večer bez lidí-sice se honíme z úklidem a tak-ale už jsou spočítaný kasy-a je klid od peněz…
    ve čtvrtek jsem ráno dala vycházku k rybníčku tam párkrát hodit míček a dom,
    večer jsem po směně vzala psi do knihovny-knihovnu máme od 17.00-19.00,takže na půl hodky ze psama do knihovny,pokecat s kamoškou knihovnicí a doma pokračovat ve Vánočním úklidu…
    v druhé místnosti kde spíme-stěna obývací číslo 2-ve skřínkách vrchních a uprostřed-moje oblečení a policích knížky-takže zase vyndat-umýt,nechat proschnout,mezitím protřídit,složit a zpět,k tomu pověsit prračku a pohádat se s Martinem na téma Vánoční úklid-moc pěknej večer to byl….
    nechce po mě abych uklízela,mám si po práci odpočnout,velkej úklid mám dělat jindy,třeba v lednu,jestli soutěžím a poměřuju se tady s někým z vás-nesoutěžím a nepoměřuju:D…
    no naprostá zbytečná scéna a hádka-jako nejsu debil
    ano-mám ráda velkej úklid před svátkama-v lednu by mě to přišlo divný-aspon jsem našla všecky jéžišky a zjistila,kde co mám…
    ale nejsu debil,že-takže neuklízí, do noci-no dobře tak do noci jo,ale když začnu v osm večer,že-ale prostě-mám mokrou hadru-kýbl-jar/ocet-a 3 suchý hadry-no a jakmile jsou ty suchý hadry mokrý-tak končím-takže se fakt nesedřu,dělám to po něčem,a pohoda,no nic
    od čtvrtka slíbil,že uklidí 2 regály ve stěně v obýváku s lékama a prdlačka,furt,dnes se nudil,byl celej den doma tak ted je od půl sedmé na terase,to je fuk,že je tam zima….
    no nic
    v pátek vycházka mezi pole kousek k lípě a procvičování povelu ke mě a čekej a stůj a piškotek,pak mezisměna,večer vyvenčit,a večeře,kafe,a pokračovat v úklidu stěny-další skřínky s oblečením+police s knížkama+umýt dveře od ložnice,nebo kde to spíme
    dnes ráno vichr a fučál studenej tak vycházka kousek k lípě a zpět,a pejsani pak měli hodně obíhaček stromů na povel+čekej a ke mě,proběhli se,já dotáhla dom spadlý jmelí-dom-máti at s tím něco provede,a šupky hupky do práce
    po směně dojel Martin udělaly jsme větší nákup-dárková kartička k Vánocům se před výplatou šikla-1500zmizlo hned-12 mlík,prací prášek,balící papíry vánočníí,Dafině tofu mraženou zeleninu,mě bombošku….
    no doma vyvenčit pséky,pak obědo večeře-polívku,brambory sjátrama na cibulce,včera byly s rýží,pak kafe,sklinku coly,čaj-v tomto pořadí a půl bombošky-jsme mě li tofifééé v akci,no k tomu jsem si početla a šupky hupky-pvěsit pračku,umýt nádobí,další police z knížkama….nakrmit pséky-Žeryk měl játra vařený,granule a vajíčko-žloudek,Dafi čočku a bílek…
    k narozkám jsem dostala mikinu s kníračem černou klokanku s kapucí a je na tom knírač jak Dafi-takový mám i 2 na tričkách,a gatě od apine pro-černý šustáky s růžovým vrškem-PETRĚK byse líbily-jen růžová to můůůže být:D:D:D
    Martin na terase,a já tu-takový obvyklý společný večer:D:D:D:D:D

MirkaD

Černejčaj-teda ty seš chudáky ze zádama:-(
    a jak dnes?už lepší?
    s buchtou seš náhodou šikovná-já se s tím pečením nekamárádím,párkrát jsem pekla,něco jako hrnkovou buchtu na plech,ale,že bych na to chtěla někoho zvát…to radši nééé:D
    ten vysavač-na tom obrázku-nemám,neznám…já furt jedu v tom steným-smeták,vysavač,a mop s provázkama,nic náročnějšího,dražšího nechcu,i tak,za 12 let bydlení jsem zničila asi 4 vysavače-a několik mopů-mpy,kýble….
    s Chárlínka je víc chlupů jak s Ferinky?

Kuskus-teda ty straky jsou úptvory děsný,ale tak holt příroda se s tím nemaže no….
    Z-jaj ty jsi pilná s pečením-pečení mě přirostlo k srdci mín ještě než vaření..:D-já su jako ženská trochu divná-nerada vařím,skoro vůbec nepeču,
    nerada krom knížek nakupuju,drby mě nezajímají:D:D:D
    Černejčaj-jo ta pohádka co jsi tu o ní psala byla trochu fantasy ne?
    Martin nemá rád moderní český pohádky,on nejradši starou klasiku-Jsněnku,pyšnou princeznu,O Nebojsovi,O statečném kovářovi-takže já já čekám na nnovější pohádky až budou na PC
    Fifi-vidíš-sladit vodu medem by mě nenapadlo,já mám u Dafči pocit,že ted jak nejí maso,tak má jaksi furt hlad…
    asi jí mám přidávat jídla?nebo nevím…

cernej caj

MirkaD
    z charlieho je bahna jak ze smecky divokejch vlku 😀

tak mikina s kniracema je hezkej darek, doufam, ze si ted trochu odpocines.

jo ta pohadka byla trochu fantazy ale moc hezka, a ty skalni utvary jsou u lipnice, ty jsou moc hezky a tak se mi libilo jak to do te pohadky krasne udelali

ja osobne kdyz nemam maso, tak mam urcite vetsi hlad… ale to chce asi aby si ten pes zvykl, on sice pes je vsezravec ale…

Maya

cernejcaj
    já mám jen aku vysavač, s tímhle vytíracím zkušenosti nemám
    asi koukat na to jak jednoduše se to prohazuje a čistí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 601. až 620. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.