Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 501. až 520. (celkem z 3,509)
  • Autor
    Denny

A zahltím vás pár fotkama.
    Kam si až vyleze čůza, když potřebuje vidět ven 😀
    Botky téměř finále
    Co potkáš v lese? Vypadá to jako nějaké písmo…kůrovec
    Dobrý nápad
    a včera jsem na obloze vyfotila srdce

Attachments:
    Denny

Kuskus
    jak Slovák do hodin a
    tak tohle jsem ještě neslyšela a nechápu to?

cernej caj

Denny
    To srdce je uplne bozi, jinak teda chudera konikova a chufak jeste vetsi ty ze s ni musis v noci 2x

Jinak s kastracema je to tezky

Asi kazdej kdo ma.mozek chape ze kastrace se moc nebude podilet treba na zklidneni psa nebo ze by zacal zazracne posloucaht jak se mnoho lidi domniva a nevyhody zmeny hormonu a jejich tvorby taky nejsou zanedbatelna vec

Na druhou stranu je mozna lepsi kastrovat vcas nez aby pes umrel (ta pyometra, kterou ma kazda 5. Starsi fena) nevim, zda radsi priste fenu kasttovat treba v 7 letech i kdyz na zkusenosti fifijove se ukazalo ze to proste je mura kdykoli, nebo kdyz na puometru umre si ti vycitat?

U utulkovych psu su taky jednoznacne pro. Ale jinak si myslim, ze dneska se kastrace nebere jako neco prospesnyho pro psa a pokud nekdo kastruje, tak vetsinou prevence mnozeni/prevence zdravotnich problemu.

Treba s tou rakovinou to je blby ale jedne se zbavis jinou privolas, takze pokud tvuj pes ma.umrit na raka tak na neho umre at kastrovanej je nebo neni…

My sme nikdy psy ani feny nenechavali kastrovat, ale vokoun i charlie jsou z utulku uz kastfovaji a feri pyometra…

PetraK

RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

Gůtn tág majne líbe Kindr.

Poctivě se přiznám, že mi asi dochází šťáva – po sérii čůrací, máme sérii kadící 😮 Včera po příjezdu domů obří houno – sebratelný, v tomhle cajk. Uklizeno, dobrý. Dneska v noci jsem se ve dvanáct vzbudila a……. další nadílka? 😮 . Aniž by si madáme řekla????? Venku byli v devět. ASpoň tedy že je to opět sebratelný skupenství. nicméně – trochu začínám být nervózní a v souvislosti s tím, že tentokrát je Tali fakt příšerná, mě to kapek rozhazuje. jsem už jejíma předchodzíme projevama opotřebená asi.

Mílooooo
    Moc a nejvíc ráda jsem si přečetla, kdo je ten – resp. ta Johýsek. byla jsem zvědavá, kdyžs psala v emilu. A …….. teď tu sedím a usmívám se. Jsem moc ráda, že jste se tedy takhle zase protly a přeju vám, aby se to křehký stalo pevným. Je to hezký, moc hezký.

černej čaj

ty vado!!! Co se děje, žes takhle odpadla? Nepůjdeš k dochtorovi – víš, aby Ti pak ve výsledku napsal nějaký rehabilitace třeba. Mně to tehdy hodně pomohlo. Držím příšerně moc palce, aby se Ti co nejdřív ulevilo. Vím jak to dokáže bolet, je mi s tebou úplně hrozně. A končím se svejma stížnostma doslova na hovno 😀

Dennyky
    Tohle někdo včera sdílel na ohařích…kastrovat, nebo ne?

no, ono se to tak trochu ví – min. o tom osteosakromu a taky tuším cukrovce atd. Prostě když se seberou nějaký hormony, tělo v tý nerovnováze je. Proto já se tomu pořád bráním zuby nehty. Vím, že dneska má pyometru hrozně velký množství fen a člověk neví, který zlo je horší, ale pořád tu mám pro sebe tenhle výše zmíňený argument, že když není nutnost, tak je lepší do toho zvířete nesahat. To zmiňovaný s bouřkou, to je zajímavý.
    Krásný fotos, to srdce!!! ato dříví jsi měla nechat do hádanky, škodáá. Město Liptovský Mikuláš má velmi dobré nápady!! Gratuluju, že tam mají lidi s mozkem.

Mirka D.
    přidávám se ke gratulaci, Žerdovi vše nej a hlavně pevnej nerf. Zde “malá” drobnost

PetraK

Dennyky
    tak tohle jsem ještě neslyšela a nechápu to?

asi preto že si Slovák?? 😀 😀 😀 Pomoooooooooooooooooooooooooct!

cernej caj

PetraK
    Tak i debata vo hovne je dulezita! Snad houno uz bude dobry! Treba to prislo tak rychle ze nestacila? Se nekdy stane i cloveku, kdyz treba torchu zmeni stravu ze nic nic a najednou musis bezet:D

Rehabky od doktora sou k nicemu, vyzkouseno za vas. Radsi si budu ze svyho platit nekoho kdo tomu rozumi nez na pojistovnu chodit k nekomu kdo ti da 2x tydne elektrosoky a cviceni na balonu k nicemu.

Psala sem svymu lamaci jestli ma cas na akutku a zavolam dr jetsli mi posle e recept

PetraK

Černej čaj

no houno naštěstí samo vo sobě dobrý je, v jeho kvalitě problém nejni, spíš se bojím toho, že se to opakovalo a krátce po sobě. jasný, když je člověk v práci, může se stát nehoda, ale…. hned další vzápětí, když byla venku v pět, pak podruhý, když jsme byli dole ve vesnici na tom překvápku, přišli jsme domů v sedm. V devět byli zase venku……… a ve dvanáct houno jak cep 😮

Mně na tom rehabku učila cviky na to jak si záda srovnat , na krční i bederní páteř plus něco na střed těla, protože to když se srovná, srovná se toho ostatního hodně taky.

Držím palce, aby tě lamač vzal.

Maya

cernejcaj
    tak snad ti pomuze lamac kosti, to musi bejt hrozny tohleto, ja to nikdy nezazila
    muz uz se treba ted nauci uklizet ponozky? snad to Charlie vsechno vyblil, zas to je lepsi varianta

clanek o kastraci je zajimavy, ale trochu tendencni, dela jak kdyby se u nas kastrovalo vo sto pero, coz neni pravda a ta studie je trochu pavedecka bo delana jen na jednom plemeni, takze se neda vyloucit vliv plemene, takze zavery jsou takovy jako vachrlaty
    skoda, ze to neudela nekdo spravne, ale to by musel byt asi nekdo z USA, kde by meli dostatecny vzorek

Denny

čajdo
    a pyometra, kterou ma kazda 5. Starsi fena)
    no já myslím, že každá druhá

ano přesně, to je i můj názor, já pořád přemýšlím, protože opravdu 90%
    známých co mají fenky, tak mají kolem 7-8 roku problém jak s pyometrou tak s nádorem na mléčné žláze.
    I vetka mi říkala, že když někdo kastruje fenu preventivně, tak většinou se při operaci problém najde 🙁
    Chjo prdele, to je prostě tohle těžký rozhodování.
    Když to nechám udělat preventivně a něco se po*ere budu si to do konce života vyčítat.

PetraK
    ato dříví jsi měla nechat do hádanky, škodáá
    já ho dávala na fb, takže by některé stejně věděly 🙂

asi preto že si Slovák??
    a keď sa uvidíme, tak Ti po slovensky tiež možem aj jednu jebnúť!
    (ta slovenčina je stejně krásná :-))

Denny

Hele hříbátko před třemi léty

Attachments:
    cernej caj

Denny
    No prave, nekdy riznout taky neni nej reseni, ale statisticky asi umre vic fen na pyometru pozde odhalenou nez na kastraci

PetraK
    Cviky na core sou dulezity, pokud se moc nicemu nevenujes tak zaradit doma, ale nemuzes 5 let skakat po tyci a nemit core… problem je v tom, ze uz mam s rehabkou na pojistovmu svy zkusenosti a teda rafsi za svoje tam, kde to ma smysl a nauci me bud neco novyho nebo to aspon umi trochu napravit. Zalezi kam se dostanes a jaky mas stesti…

Ted mi cbiky moc nepmuzou kdyz nemuzu pohnout pulkou tela a jak zatnu zadovy sbvly tak bolest do.krku a do zad vysreluje… to chce proste odbloknout a pripadne doladit, nechapu co mi kde vyskocilo ale asi uz jak to vyskoci jednou tak nevis ani dne ani hodiny… budu muset doma zacit zas trochu vic cvicit, kdyz lekce ted mam jen 2x tydne…

cernej caj

Denny
    To tak leti! Konikova uz ma 3, jo?

Denny

čajdo
    No prave, nekdy riznout taky neni nej reseni, ale statisticky asi umre vic fen na pyometru pozde odhalenou nez na kastraci

ale je to právě kolem toho osmého roku a u kastrace by mohla odejít třeba za rok?
    A to vědomí, že jsem to způsobila já, protože jsem se rozhodla?

čajdo
    kolik u vás stojí masáž, cca?

Denny

To tak leti! Konikova uz ma 3, jo?
    jj 21.10 jí byly tři
    Takže foto, kdy měla cca 6 týdnů a už uměla dělat ksichty :-DDD

Milena z Prahy

Mirko, Fifi, Čajdo a PetroK,
    moc děkuju za podporu 🙂
    Máma o sobě k stáru říkala, že je pošetilá stařena. Jak se jí začínám věkem přibližovat, víc se jí rozumím. Nebyla pošetilá, jenom toužila po přátelství a lásce a bála se, že bude odmítnutá.

Čajdo,
    taky mám “lamače”. A navíc mi ještě vždycky ukáže cviky, který mám dělat.

Milena z Prahy

Mirko,
    Žerykovi taky gratuluju a třesu končetinou 🙂
    Až teď mě napadlo, že se asi jmenuje po tom Žerykovi od Spejbla a Hurvínka, viď? I se mu podobá.

cernej caj

Denny
    Zas to si nemyslim ze je vysoky riziko ze umre na kastraci, ale proste chapu ze se nad tim jinak premysli kdyz maas na vyber a kdyz nemas…

Feri matka zemrela na cukrovku a na stole bylo – je to dedicny? Kastrace snizuje riziko… nakonec sme se taky rozhodli risknout to maly riziko cukrovky nez kastraci, no…

Tady 600- 900 za hodinu, zalezi zda “jen” masiruje nebo i nejaky fyzio… maserku mam za 500 vlakem mimo brno, sem u ni dlouho nebyla pac kovid tak asi 2 roky a 900 za fyzio, lamani atd…

Je to hodne, ale do zdravi proste nechci setrit a 1x mesicne pravidelne chodim… prijde mi ze posledni 3 roky je to furt neco

Milena
    Vetsinou starym lidem chybi jen kontakt a laska…

Denny

čajdo
    jasně co se týče masáží jako to je dobrá investice, já se ptám jen ze zvědavosti, to víš, u nás na konci světa jsou ty ceny úplně jinde a to když sem přijedou lufťáci a nechají se namasírovat, tak jsou úplně u vytržení, jak jsou naše holky poctivý a skvělý.

mrkni

Ceník služeb

PetraK

helejte co sem vobjevilaaa díky kolegovi

https://eshop.hrabcuk.cz/cihlova-dlazba

Dennyky
    a keď sa uvidíme, tak Ti po slovensky tiež možem aj jednu jebnúť!

a měě je to jednoooooooooo, šekto je to o psychike Klotylda

Chjo prdele, to je prostě tohle těžký rozhodování.

hrozně těžký

Maya
    já nevím, jestli je to tendenční, ale fakt je, že prostě vyjmeš z těla něco co tam patří a to se prostě projeví, to je neoddiskutovatelný fakt. Překvapila mě vetka u nás v New Bubu – neměly jsme čas to probrat, ale taky říkala, že sama není pro preventivní kastrování 🙂 . Je pravda, že je to starej dobrej praktik.

dela jak kdyby se u nas kastrovalo vo sto pero, coz neni pravda
    útulky, resp. dočasky jo. Je pravda, že nejsme jako emeričani, co psy chovaj jako křečky v akváriu v petshopech a kastrujou dřív, než se pes narodí, ale kastruje se hodně. Ale někde se to možná taky mění, pamatuju si známá Olinka, co dělá na veterině, dřív to brala taky šmahem, teď když jsme se bavily naposled s odstupem let byl její názor kastrovat třeba v sedmi letech,což se pak vyhne člověk kastraci ve vysokým věku. ale pořád to v tom těle chybí. Já bych nechtěla, aby mi v těle něco chybělo, když nemusí.

PetraK

černej čaj
    Ted mi cbiky moc nepmuzou

neee, to neeee, tetkon neee, to je jasný. No já měla štěstí na rehabilitační sestru byla fajn, ukázala jak zádový cviky a když jsem jí říkala, že se mi stejská po mým cvičení, kam jsem chodila a kam si se zádama zase na druhou strnu teda netroufnu, poradila mi právě to, co pomůže zádům a posiluje i jiný svaly. Jasně, že když lítáš na tyči, nejsi kejda, ale na druhou stranu ony mají vychytávky. Říkala, že nejvíc se divěj maníci z posilovny, co mají pekáč buchet, ale střed nula-nula prt.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 501. až 520. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.