Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 3,261. až 3,280. (celkem z 3,509)
  • Autor
    cernej caj

MirkaD
    Ocko bude dobry, nestresuj se zbytecne:)

Jinaknsem si predstavila jak ucis psu krkat:D ty tboje “krky” 😀

Historku jak me muz pozadal o ruku a pak se svym zjevem dlouhovlasej fousac v sandalech flanelce a kapsacich hleda za tmy ve vyskove na namesti “neco” v odpadkovym kosi… uctenku od zasnubaku, pac mi byl velkej:D asi znate, ze:D

cernej caj

Jinak to fyzio cviceni mi dava fakt zabrat, beem o bicem nevin a pak nespima su 3 dny rozhita

PetraK

RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

Gůtn tág majne líbe Kindr.

tak jsem dneska jela do prasé trochu krkolomně . Brtnik je doma, dneska přijde kominík a bude se vložkovat komín, enemže potřebuje i auto. Tak mě svezla jeho kolegyně k němu do práce, tam mi měl jet hned za chvíli autobus, ten si ovšem dal čtvrt hodiny načas, tak jsem zmrzlá jak ……….., tramvaj nevytopená…… hotovo. A to jsem zase od půl třetí vzhůru. ASi cípnu.

a tady něco pro Mirku – resp. pro Martina – tady to má od veterinářky, proč je Žerda tak pěkně agresivní – resp. co ho v tom podporuje.

https://cnn.iprima.cz/psi-suchej-unor-56705

jdu cípnout.

cernej caj

Petrak
    At je lip a snad si brzo odpocnes

EvaC

PetraK
    Ano, mám na mysli tuhle “chovku”…
    Sindibádka není odtamtud – ono se vlastně nepodařilo dohledat odkud je – údajně by měla být “nepapírová” po papírových rodičích… vrh se ale dohledat nepodařilo. Ono s těmi původními majiteli prý byla dost těžká domluva….vůbec ta její cesta k nám byla dost spletitá. Ale nebýt Evy, která jí zachránila ze řetěZu a pod záštitou Dočasek jí potom hledala nový domov, už by tady nebyla – chtěli ji dát utratit…
    No ty bláho, tak to jsem měla evidentně dost štěští, že jsem se na manžele V. neobrátila s prosbou o pomoc s výcvikem… což jsem původně chtěla -páč myslím, že by skončila minimálně jako Tali s tím (v lepším případě) třískáním o zem… Jak může někdo pětiměsíční štěně vzít aportovací činkou po hlavě, notabene ještě člověk, který cvičí psy, opravdu nechápu… Nicméně jedno vím – nikdy bych se na tyto lidi neobrátila, když teď vím, jak se psy zachází… fuj. Fakt je, že jsem si při pohledu na jejich stránky říkala, jak to mohou proboha všechno stíhat, že by do toho musela být zapojena třeba celá široká rodina, aby se to alespoň trochu dalo… no dělají to evidentně jinak..

PetraK

😀 😀 to jsou zase kydy! Otevřela jsem článek s názvem

Máte-li doma kočku, která žije z velké části venku, je potřeba jí především v zimě změnit stravu
    že se jako poinformuju. Asi těžko hned první odstavec mě rozstřelil:

Kvalitní strava
    Základem kočičího jídelníčku jsou a stále by měly být granule. Během
    zimy předkládejte zvířeti kvalitní granule s vyváženým poměrem živin, nejlépe superprémiová krmiva, abyste omezili riziko případných zažívacích obtíží.

eee? základem kočičího jídelíčku by měly být granule?? 😀 😀 😀 svět se zbláznil.

PetraK

Eva – tehdy, kdy se to odehrálo s tím štěnětem ještě ona nedělala výcvikářku, měla svýho prvního ohaře a její výchova byla vždy dost rázná. on pak dělal výcvikáře na jednom cvičáku, kam jsem chodila -kdysi dávno, ještě před tím, než se to tam poté rozjelo ve velkém , on tam přišel o dost později později a vedl tam lovecký výcvik. Já nevím, jak vedou výcvik cizích psů -tam to může být pochopitelně jinak (i když mám jakousi matnou vzpomínku, která nevím ale přesně… že si někdo i tam na tom cvičáku stěžoval, že je dost razantní?? nevím fakt, je to spouuuusty let). Psi – možná krom těch jozefpčiků, co s nimi žijí doma – jsou prostě o výdělku. Ať už odchovem štěňat a nebo výcvikem loveckým, který už dnes právě jedou sami. S Tali v tý chodbě fláknul moc hezky a asi to vyčetl z mého pohledu, protože pravil, že tohle je cvik, který pes prostě provést musí i kdyby nechtěl. Psi tam nestrádají – v tom smyslu, že by o ně nebylo postaráno, ale prostě je jich tam opravdu hodně, jsou kotcový (feny po porodu v kotcích uvnitř ), řve to tam jak prokopnutý, dokud on nezařve taky jak prokopnutej nazpátek, že ticho (když jsme si tam byli Tali vyzvedávat, přišli si zrovna stěžovat sousedi. Asi s nima měli už dost dohadů, protože paní velmi hlasitě zareagovala na cosi, co jí říkal, že ať to právě slyšíme, jaký oni jsou a co jsou zač) . Přemýšlím ….. ač jsem průběh výcviku neviděla, tak nějak podvědomě tuším, že asi bys úplně spokojená nebyla, že to není Tvůj šálek kafe. Mně osobně prostě vadí to velké množství psů, kdy štěňata nedostanou to, co štěndo odchovaný prostě doma, kde se s nima crcají. tady je prdnou do kotce ven, nebo do ohrádky, aby nemohli utéct a hotofson. Nevím co způsobilo, že jsem v sobě zatloukla úplně všechno, zapřela svoje názory, že z takovýho místa bych si prostě psa nikdy nevzala, že jsem zapřela i to co jsem viděla, jak Tali nefunguje, jak jsou jí lidi ukradený, jak.. jak…. asi rozhodlo to, že když jsem ji šla vyzvednout, měla obří radost a po něm se ani neohlédla. Oni po ní ovšem taky ne – sice měli kecičky, ale absolutně ji její další osud nezajímal, kdybychom jí rozkrájeli do guláše, tak je jim to putýnka. Je to prostě opravud továrna na výdělek. Není to chov v tom smyslu, jak ho chápu já. štěně odtud ani náhodou.

edit – vždyť oni nevěděli ani to, že má Tali na noze boláky 😮 -až když jsem na to upozornila a chtěla nějakou vet zprávu. Protože vím, co kožní problémy obnáší, že vyřešit to není sranda……. no tak prý otlaky, podle veterinářky 😀 😀 😀 jojo takový zvláštní otlaky. Už jsem nediskutovala, nemělo to cenu, nehrajou narovinu.

• Odpověď byla upravena před 5 měsíci a 2 týdny uživatelem PetraK.
    Maya

PetraK
    no hele treba nas kocour by souhlasil, doma zere jen granule, maso a spol odmita, to si asi chyti lepsi venku
    ale on vyrustal se slepicema a dodneska miluje piskoty a chleba, tak asi neni reprezentativni vzorek 😀

Maya

PetraK
    a nekdo se nezbejva tema psama na vydelek vubec a na praci kolem nich si najme ukrajince, a vetsiina stenat se hodi do vykupu, kdo by se crcal s prodejem pres inzeraty
    jo mezinarodni velevazeny rozhodci

PetraK

Maya
    no právě, že ale základem jídelníčku venkovní kočky je právě to maso, co si nachytá ne? takhle jsem to myslela.

Eva – jo a ještě mě o jejich neserióznosti utvrdilo to, že když jsem chtěla kontakt na toho jejich kámoše /starej klasickej mysliveček/, co měl Tali v práci, a já se chtěla zeptat, jak s ní fungoval, co učil, neučil, co ona umí, neumí, jak se chová atd. aby byl ten start snažší, tak výmluvy, že to nejde protože todle a támdleto. Když jsem chtěla vědět, jak jí pískají signály na píšťalku, abych mohla pokračovat tam, co oni skončili – koukal na mě, nechápu dodneška proč, a nedozvěděla jsem se nic. Prostě pro mě takovej malej podvod od začátku do konce zkrátka kecali. I s tím nelovením 😀

PetraK

Maya
    hele nedělám si iluze, ani tady o, psů je jak sraček a oni furt produkujou další a další. Mají x vrhů naráz tehdy 2x němec, jednou srb a jednou maďar. Najednou. Tolikatě myslivců tady zase není.

EvaC

PetraK
    jo tak tohle je přesně to, co nechápu – jak to může mít někdo takhle nastavený – jsou to pro ně prostě “kusy”, který rodí nebo sbírají poháry na zkouškách…Je mi jasný, že tam asi nestrádají co se týče žrádla apod. NEEEE, nemohla bych takhle..
    Názor, že si z takovýho místa psa nikdy nevezmeš, jsi v sobě zatloukla nejspíš proto, protože jsi ji tam nechtěla nechat a věděla jsi , že ji tam nic dobrýho nečeká.
    Stejně jako já jsem svoji větu: “Ohaře nikdy…” taky nějak nedodržela, protože jsem měla pocit, že to prostě musím udělat, i když jsem nevěděla přesně proč…

EvaC

PetraK
    Nejspíš žádný signály nepískali, jenom s ní mlátili o zem… je to fakt hnus. Vůbec nechci myslet na metody toho myslivce(nejsou všichni stejní, ale vím svoje), možná líp, že to nevíš..

PetraK

Eva – já právě vůbec nevím, proč jsem to udělala, protože jsem opravdu viděla, že to bude průšvih, vnitřně jsem věděla, že na to momentálně fakt nemám nastavení, abych ten průšvih dobře uřídila (starostí a stresu fakt fůru), i Rumouš dával najevo, že tohle ne (když jsme ji přivezli na návštěvu, tak on, kámoš psí, byl z ní jako z feny víc, než zpruzelej) – neposlechla jsem ani jeho. Věděla jsem pak, kdo vlastně jsou- to mi nedošlo úplně hned, ale ani tohle nezatáhlo za tu brzdu, ani to, co jsem viděla a nesedělo mi…. nic. Ale právě jsem si neříkala nic takovýho, jako že ji musím zachránit. Mně se do toho vůbec nechtělo, protože jsem věděla, že na to není dobrá situace a já obvykle nejdu do něčeho, co je přes mou hlavu- právě i s ohledem na toho psa. A stejně jsem to udělala, nějak to ona zařídila. Jako si mě přičarovala Bubi, tak tudleten pomatenec, to taky dokázal, sice nevim jak, ale dokázal.

Není to u nich místo, kde štěně dostane do života balíček ščestí, lásky,ňuňání a základních dovedností, to rozhodně ne. To tam nikoho nebere.

PetraK

Eva
    Nejspíš žádný signály nepískali, jenom s ní mlátili o zem… je to fakt hnus. Vůbec nechci myslet na metody toho myslivce(nejsou všichni stejní, ale vím svoje), možná líp, že to nevíš..

no já si furt nechtěla přiznat, že až takhle kecaj, pořád řeči o tom, jak je skoro připravená na zkoušky a…………. tvl na vodítku Mauglí, kterej zešílel. Jak by s tímhle jako šli na zkoušky? 😮 By nedala ani ZOPku proboha.
    Kdyby se mnou hráli čistou hru, že na ni fšichni kašlali a neumí nic, stejně by to nebylo rozhodující a ba naopak jí by to usnadnilo a nám taky – první sžívání. Počítali jsme s tím, že ona nějakej základ má. Měla tak leda prtky, řekla bych, že stejně jako Sinďula.

• Odpověď byla upravena před 5 měsíci a 2 týdny uživatelem PetraK.
    Petrs01

“Ohaře nikdy…”

Tohle slovo jsem vymazala ze slovníku a neexistuje pro mne. Protože tohle slovo je přivolávač. Přesně, ale úplně přesně si tím o něco řekneš a úplně přesně to se ti stane. Ne, to slovo není. A nemyslím slovo “ohař” 😀

EvaC

PetraK
    řeči o tom jak je připravená na zkoušky…
    no comment – po tom co jsem si tady přečetla, jak jsi popisovala začátky..Lidi jsou prostě hovada, využívají zvířata, která se nemůžou bránit jenom ve svůj prospěch…Nechováš se přesně podle toho co JÁ POTŘEBUJU – smůla, jdeš o dům dál – v lepším případě…
    Sinďa mě taky musela nějak očarovat, obvykle svý pevný rozhodnutí ohledně některých věcí neměním… já jen věděla, že ji nesmím vrátit, že si to nezaslouží, že nemůže za to, že měla v životě smůlu…
    No tak abychom tohle smutné téma uzavřely – Tali se u Vás má jako v ráji, a já věřím, že i nám se se Sindibádkou podaří některé věci ještě vylepšit, i když to ještě vezme nějaký čas…

PetraK

Eva C.
    … já jen věděla, že ji nesmím vrátit, že si to nezaslouží, že nemůže za to, že měla v životě smůlu…

ano…..ANO. I když Brtnik k tomu měl slušně nakročeno, že to udělá, vzniknul z toho drsnej konflikt, kdy jsem na něj řvala jako prokopnutá…..a musela jsem mu postavit argument, že pokud tohle udělá, má hodně velkej problém, kterej nebude umět už nikdy vyřešit. měla jsem jí kolikrát fakt plný zuby, ale tohle bych nikdy neudělala no zkrátka…. v tu dobu tohle na nás prostě bylo moc 😀 😀 potřebovala jsem psa přítele a ne někoho kdo se mnou mlátí o zem a jsem mu – což pro mě vlastně byl ten největší problém – úplně šumák, ale úplně. To jako fakt dost bolí a neumím s tím pracovat. No nic naštěstí jsme se posunuli i posunuly 😀 a i u Vás to tak bude, však opravdu děláte velký pokroky, a můžete na sebe být hrdý, obě! kde je vlastně zas nějaký fotos, no?

Denny

Hezký slunečný den,
    svět se zbláznil…

Tak aspoň něco hezkého, milého, jak se k sobě tulí ty dvě netopýrky, nalepené na mě i s KOněvem, který bohužel není vidět.
    Ale jsou úžasné, ne?

Attachments:
    PetraK

tvl já mluvim jak Lišák kříženej s Adamem Bernauem!!!!!!!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 3,261. až 3,280. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.