Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,841. až 2,860. (celkem z 3,509)
  • Autor
    Maya

Petrs01
    tak já to pochopila, že bude víceméně domácí, jen v létě přes den venku na zahradě, to může i pudl
    jako musí se stříhat, ale špic se musí česat a je dost lidí, kteří preferujou šoupnout psa jednou za pár měsíců do salonu a jinak to maj bez práce a bez chlupů
    akorát blbý, že pudl z výletu s sebou přinese vždycky půlku louky, proto je taky dost lidí oblíká
    oboje má pro i proti

Maya

huráá, zejtra mi přivezou novej budík, minulej tejden jsem si ten svůj shodila a ulomila se ta ručička, která se nastavuje na zvonění, takže teď mám budík, který sice ukazuje správně hodiny, ale nebudí 😀
    takže mi ho bude líto vyhodit, ale nevim co s takovým budíkem 😀

Fifi

Mayo, tyjo budik, to uz leta neznam. Zlatej mobilek muj hloupouckej, starej, kterej me opakovane nabada se vzmuzit. 🙂

Maya

Fifi
    mě mobil nějak nesedí, já vstávám naněkolikrát, takže plácnout do budíku je mnohem jednodušší než šmatlat po mobilu, teď mám mobil a je to děs a hrůza
    jedině budík a musí mít tichý chod a opakované buzení, naštěstí dneska je už výběr

Maya

jinak jak jsem koukala po těch budících, tak dneska už mají i nástěnné hodiny s tichým chodem, tak možná si i jednou pořídím hodiny 😀

Denny

Morgen,
    tak prý ehm bylo tři dny hezky, tak v noci začalo pršet.
    A dneska máme berouse, jupí :-DDD

Díky za přání 🙂
    Né, Dennyky neslavila, jen v práci jsme si dali vaječňák, pan majitel si dal 12ti letou whisky, se ktrou jsme si pak my vyplachovali skleničky od vaječňáku :-D. Asik u toho skřípal zubama, ale byl to jeho nápad 😀

V sobotu jedeme do Velemína pod Milešovku, kámoš slaví 45 a bude tam country kapela Nádraží, né že by to byl nějak můj styl muziky, ale je to taková pohodička a hlavně jsme se s tou partičkou dlouho neviděli, tak se těším.
    Taky má pro nás kámoš připraveného divočáka-lončáka, takže bude masíko.

Maya
    á vstávám naněkolikrá
    mně se dycky bejvalej smál, že vstávám jak voják, zazvoní mobil a já už stojím u postele 😀

čajdo
    včera mi psala paní fotografka, že mi dá co nejdřív vědět.

cernej caj

Denny
    tak super 🙂 vstavam v podstate stejne a kdyz se nemuzu vykopat posunu budik i o pet minut:D

Maya
    epecko je epilepsie?

diky za nejaky prispevky k tomu.

jo a bojler se fakt dela ve dvou provedenich, horni a dolni ale samo vsude pisou instalace tak nebo tak ale zapomeli napsat ze si podle toho musis koupit to provedeni, ne ze se da otocit 😀 takze muz nasel skvele padnouci skrinku co sme kdysi dostali pri stehovani od znamejch kdyz sme tu meli holobyt a perfektne pasuje, ze ma policku nad vodovodnima vyvodama, je presne pod bojler a dou i zavrit dvere 😀

Maya

cernejcaj
    tak nakonec vyhra ze mas k bojleru i skrinku?
    jo, epilepsie, znama pred par lety mela chodaka a vim, ze mi to rikala

Maya

Denny
    tohle fakt zavidim, jak nekdo dokaze na prvni zazvoneni vyletet z poslete a bejt hned pripraven

PetraK

RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

Gůtn tág majne líbe Kindr.

Právě mi rozbíjej střechu nad hlavou 😀 teda střechu ne, ale strop/podlahu v další části Domečku. Rány jak u Verdůnu. Ešče, že ohaříci jsou z Prahé zvyklý na rámus. Takže sice chvíli koukali a posléze tedy vzali na vědomí že “Nic s neděje, chrápejte dál!” a chrápali dál. Jsem moc ráda, že se to zase pohnulo dál.Teď se budou dít veeeeliký věci, sundá se strop, odhalejí se starý trámy, udělá se novej strop, přijede pec, postaví se pec, pak se jí udělá domeček, aby se při rekonstrukci nerozbila, vymlátí se podlaha a stejně jako dole ve sklepě se to musí vzít totál, takže 45-50 čísel vybrat a vyndat ven, dát kamení, izolaci, betón, izolaci, betón a dřevěnou podlahu, mezitím omlátit stěny na cihly, vyčistit to, udělat přípravu na okna, vodu, életriku…………. a stopro jsem zapomněla na milijoun dalších věcí. Doufám, že s námi bude pan zedník dál.

cernej caj

PetraK
    no mate toho hodne v planu, snad to vsechno vyjde dobre podle planu 🙂

Maya
    a nemuzes si ty hodiny dat treba nekde do koupelky nebo kde by se hodila casomira?

jestli je to vyhra nevim, protoze je stara a hnusna a ma blbe dvirka (na spatnou stranu) a jeste nejdou moc zavirat 😀

Maya

cernejcaj
    v koupelne zrovna asi hodiny nepotrebuju, ono von by tam asi ani obyc plastovej budik dlouho nevydrzel
    nejspis ho dam synovcovi, on je takovej kutil, at to rozebere a zkusi opravit
    tak starou hnusnou skrinku by slo asi vylepsit treba samolepicima tapetama, ale dvirka asi blby, to byste museli predelat komplet i s pantama
    nebylo by lepsi koupit rovnou nejakou novou? zas nejsou tak drahy ty koupelnovy skrinky

Maya

PetraK
    to budujete dalsi mistnost v prizemi a nebo patro?
    a co to bude az to bude? obyvak?
    tak at vam to jde pekne od ruky, ale jedete teda jak fretky

PetraK

černej čaj
    no mate toho hodne v planu, snad to vsechno vyjde dobre podle planu 🙂

no je toho před námi ještě hodně……….opravdu hodně moc.

Maya
    teď se začlo s přestavou té původní části domu. Kde bude jedna veliká místnost – do L v té větší části bude kůchňa – veeelikáá, jídelna…taky veeeliká. srdcem těch dvou místností bude právě ta pec. A v té kratší elkové části (kde je momentálně kůchňa provizorní a na tý se bude dělat až se udělá kůchňa s tou jídelnou a celý se to tam přesune) bude malej obýváček na svalení na velkým gauči k tydlevízi.
    Pak přijde na řadu – nevím v jakým pořadí?? Předělávka předsíně – kde se vybourá starý WC a tím se to zvětší, vybudování nových – dřevěných schodů na půdu, přestavba půdy – kde se vybuduje jeden pokoj s vikýřem a pak ještě postaivt nová zděná verandička taková malá, aby bylo zázemí, když se přijde zvenku a předsíň mezi místnostma už pak bude čistá (relativně, že jo, když má člověk zvířenu,ale nebude to prostě v první linii, když se přijde domů – člověk se prostě svlíkne v tý verandě, otře tam psy, nechá tam boty, mokrou bundu a tak. A poté………..zahrada 😀 a taky plot, rádi bychom zčásti do ulice opukovou zídku, jestli jí povolí, ale architekt říkal, že to vybojuje, ostatně část zídky je v původním oplocení, takže by to na ní mělo navázat za brankou i dál. No………plánu hafo, co?

MirkaD

tak já včera ranní-od 5-14,00-já-pečení,kolegyně chladák,zástupkyně zeleninu,
    pak já s kolegyní kasa+měl přijít na 9 další-no půl hodky před devátou se ozval,že nedojde,tak teda z dovolené došel kolega-a to je furt cosi…
    no nic,dorazila jsem ve 3-po obědě si schrupla,udělala nádobí a šla ze psama-ke křížku,pak kus podél lese dolů-tam měly psi čekej-a každýmu jsem hodila párkrát hračku dolů do pole tak aby ju musel hledat-kupodivu to bavilo i Dafinu!zázrak!!
    pak ke lřížku,a na konci cesty zpět jsem jim dala ještě obíhačky stromů a šlo se dom-slunečno-krásný západ slunka,ale kosa teda!!!
    doma vyčesat,vykartáčovat-Dafině ošmikat tlapky,večer zas nádobí-kde se u nás furt bere-to je talent ve dvou lidech mít milion nádobí….:-(
    zamést,vytřít,vyprat potah ze sedačky a hají
    a nenatáčela jsem si budíka,tak jsem dnes ráno zaspala-mám teda volno-ale nejsu ráda,kdž spím dlouho-mě pak hrozně bolí záda…
    tak jsme daly vycházku ke křížku,od něj dolů k rybníčku,pak podél ohrad dozadu,mezi polama a zpět a dědinou od rybníčku zpět,a zahradou dom,
    byla to delšéí vycházka-vlastně spojený 2 venčící trasy,bylo hezky,teplo,
    Dafi se část vycházky táhla,já furt ty bolavý záda,tak jsem byla a sd nervní,
    tak jsem s něma radši nic nedělala,i tak jsem po nich místo povelů štěkala…
    holt to je tak,když mě něco je-vzteklá,protivná…
    naštěstí byly furt na volno,krom dědiny,a kromě-ježírmarjááá pod dopředu-jsem po nich naštěstí nic nechtěla-zjevně by mě vlastnictví mého vysněného plemene-chodáka -zabilo-15 km denně-to už nedám ani jednou ročně…
    i když v práci tu desítku občas asi dám,když nejsu moc na kase….
    -budík si posunuju o deset minut-když mám mezisměnu,nebo,když mám volno,a mám odpo šlofíka,přitom musím jít odpo za světla…

MirkaD

Denyky-vše nej k narozeninám!!!
    a to bych nebyla já,že…takže pár citátků-a básničku
    Kapička rosy zazáří
    v slunci blýskajíc,
    jeden den může perlou být
    a sto let možná nic. Gouttfried Keller

Radost je jako kámen,
    který hozen do vody dělá čím dál větší kruhy. Adalbert Balling

Les a horský vzduch mě vychovaly k neohroženosti,
    k věřící životní radosti,k vděčnému úžasu nad každou krásou,
    k vědění věčného návratu jara,
    k víře,že všechno poblouznění je oklikou k moudrosti,
    každá bolest cestou k radosti. Ludwig Ganghoefer

Maya

MirkaD
    to jsou hezky basnicky
    PetraK
    no mate toho koukam na pristich sto let 😀
    a co to stoji za prachy si radsi ani nechci predstavovat

Maya

prisel budik a je celej ergonomicky blbeee, me klepne
    a jeste mi poslali jinou barvu
    vracet se mi ho ani nevyplati
    asi vezmu ten starej a odnesu ho nekam kde mi ho opravej nebo nevim, dneska uz asi vymejslej budiky lidi co v zivote budik nevideli

cernej caj

Maya
    co je to ergonomickej budik? 😀

MirkaD
    to sou hezky citaty:) no ja bych chodaka taky nedala…

PetraK
    no jen to ctu dela se mi mzitky pred ocima 😀 no ale tak si to vytunite podle svyho a budete to tam mit podle gusta

ja mam dneska volno z prace, bolela me hrozne hlava a ta krcni pater, tak sem byla 2h s ferinkou venku, sme si to uzili jen spolu sami dve 🙂 a snazim se moc nebyt u pc at si ten krk odpocine

Maya

cernejcaj
    to te boli hlava od ty patere, vono jako by ti pomohly i prasky od doktorky na uvolneni svalu co se na to davaj, ted nevim jak se jmenujou
    tak snad ti volno pomuze
    egonomickej budik je ten kterej se da normalne pouzivat 😀
    teda jako ze ma velky tlacitko na odlozeny zvoneni nahore, kam jen rukou v polospanku placnes a tlacitko na definitivni vypnuti ma nekde po strane nebo vzadu, ktery vypnes kdyz se definitivne probudis a vezmes ten budik do ruky
    tady zapracoval nejaky inovator a ty tlacitka vicemene prohodil, takze velky tlacitko nahore ten budik vypne a odlozeny buzeni je maly tlacitko vepredu, ktery v polospanku nezmacknes ani nahodou, naopak si spis ten budik vypnes protoze na nej placnes shora
    to ze rucicka na nastaveni budiku je kratka, takze cas buzeni tak nastavujes trochu odhadem je i moje blblost, ze jsem si na fotkach nevsimla, ale to by mi az tak nevadil
    ale proste ty tlacitka pro nekoho kdo potrebuje to odlozeny buzeni, delaj ten budik totalne nepouzitelnym, asi skoro nikdo, kdo je tak totalne vzbuzenej, ze vezme budik do ruky, aby mohl zmacknout maly tlacitko vepredu, nepotrebuje odlozeny zvoneni
    v zivote by me nenapadlo, ze nekdo neco takoveho vymysli a vyrobi a prodava ::D
    ale zas dobry, nasla jsem si hodinarstvi, kde opravujou budiky a zjistila jsem u nich na webu, ze delaj i fotky na pockani, tak to si tam nekdy necham natisknout par fotek Lokinka, nemam jeho vubec zadny papirovy

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,841. až 2,860. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.