Kecací zima 2021

Fóra Ostatní Kecací zima 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,508 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel EvaC a poslední změna proběhla před 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,681. až 2,700. (celkem z 3,509)
  • Autor
    Maya

tedy vzdycky kdyz napise srbsky kolega jmenem Nebojsa, tak mam z toho tik, tohle jmeno by tam mali zakazat, to uz je lepsi i jmeno Strahinja, ktery mi trvalo asi 20 meilu se ho naucit psat spravne 😀

cernej caj

Maya:D

Z
    Jj to muzou kdykoli sebrat, zakon rika 20 dni…

Petrs01
    Fakt? Sem mela za to ze impakt o ty psy jde, ale samo ji osobne neznam a dojem z netu muze byt jakejkoli

Petrs01

vitD papám s jídlem (tedy s tuky)
    Eidentitu a podobné identity z tohoto důvodu odmítám. Což bylo teď ovšem docela veselé, když jsem na konci ledna skončila v karanténě a do 31.1. musela odevzdat daňové přiznání.

Petrs01

impakt o ty psy jde

RR = impact? Tak to sorry, ale fakt by mě zajímalo jak přicházela ke všem těm bíglům. V průběhu několika let docela dost kousků. Buď feny, které se už nehodily do chovu “zachráněna z množírny” nebo odrostlá štěňata, co už se nedala prodat na bazoši “ze špatných podmínek, zanedbaná socializace”. Buď je děsně naivní a bere všechno, nebo holt ví co bere. A že tím tomu množiteli značně pomáhá.

PetraK

Maya
    nebo toto, tak to mas jeste cas
    pisou vsude ten vit D ze pomaha

no tak snad, dneska jsem právě volala šéfovi, že se bojím, že to v pátek asi nevyjde – ale třeba se to utřese a srovná. Teď jsem mluvila s Brůticí, ta mě trošku postrašila- že aby se mi to neusadilo v plicích – že si kdyžtak mám v pátek říct o antivirotika a ATB. Kuwa – to neci!

Déčko taky žeru.

Petrs01
    No hele Impakta znám docela dlouho, není to člověk, kterej na psech vydělává. Za sebou má poměrně slušný výkony, znám ji od začátků, kdy se do toho pustila. Džékrasl je její srdcovka, ten výčet umístěných psů a to jak je s majiteli – s valnou většinou – v kontaktu…… Bígloidy přibrala časem, páč vono je to taky specifikum jako ten raslík.
    A ač vlastně taky nejsem pro to, tahat psy zpoza hranic, tak na druhou stranu, když vidíš co tam s těma psama dělají, tak když už jsi v tom zachraňování psů, tak to prostě vidíš jinak. Oni tam ty psy skutečně týrají. Pes je tam hadrhračka pro ropácký děti, vypíchlý oči, zlámaný nohy………. nechala bys je tam, kdybys jim uměla pomoct a umístit je? V současný době má všechny psy udaný a věř, že jí o ty psy jde od á až do zet.

Petrs01

nechala bys je tam

Nechala. Protože těmhle už zas tolik nepomůžeš, ale oni tam místo toho přitáhnou další. Když nebudou mít pro psa kam šlápnout, novej nebude. Je to podobné jako s těma množírnama – je blbost donekonečna zachraňovat to, co se jim už nehodí. Protože tím jenom děláš místo novým. Veškeré tohleto zachraňování má smysl jenom když je zajištěno, že nebude pokračovat, že to tou záchranou končí, množírna se ruší, majitelé mají zákaz se na cokoliv chlupatého byť jen podívat.
    Jakej má smysl dotáhnout sem hromady ropáckých štěňat? Opakovaně? Naše už konečně došly, konečně lidi pochopili, že fenka nemusí mít nutně štěňata, konečně už se tu přebyteční neubíjí lopatou – tak hurá, půjdem někam kde to ještě dělají? Jděme, ale s výchovou těch lidí, s osvětou, s kastracema. S pomocí, která má smysl.

PetraK

Petrs01
    Nechala.Protože těmhle už zas tolik nepomůžeš, ale oni tam místo toho přitáhnou další.

Problém děfče je, že tam je pes spotřební zboží jako v JŮESEJ trička, takže s tímhle jebnou, protože už je rozbitej, o zem a hned si o pořídí dalšího – stejně, jako když jim ho odebereš. Tady tahle rovnice, jak ji znáš odsud z množíren, jaksi nefunguje. ‘Aby fungovala, nesměli by mít přístup k tomu, ty další pořídit. Je to trošku jiná liga

Maya

presne tak, kdyz se ti psi v osadach nechaj, tak pockaj az chipnou a nebo je jebnou lopatou a poridej si dalsi, bohuzel tohleto nema reseni
    ty videa na fb jak odchytavaji psi v osadach, to je teda hruza se na ty psy divat, vychrtly, zraneny, ja se nedivim, ze je tam nemuzou nechat

Maya

PetraK
    ty atb se ted doporucujou na doma, protoze ty lidi na dejchaku v nemocnici nezabijel covid, ale zapal plic, kterej ten covid zpusobil a lidi se dostali do nemocnice pozde
    antivirotika prej zabiraj rychle, ale ty prej nekteri doktori nechtej psat

cernej caj

Maya
    Tak to je zajimavy s tim zapalem plic a teda i blby ale tak aspon se to da lecit atb

PetraK

Petrs01
    Tak to sorry, ale fakt by mě zajímalo jak přicházela ke všem těm bíglům. V

třeba i tak, že jí je lidi co jsou s ní roky v kontaktu hlásili? Jako já džékrasly? Stejně jako Fifi kdysi na web teroše, holce co měla v rukou kdysi ohaře, tak ohařoidy? Když v tom jedeš, máš svoje cesty,nejen, že si ty psy vyzobáváš sama. A věř tomu, že ona to s těma specifickejma psama dost dobře umí. A ne každýho psa udá “veřejnosti”. Právě protože že džek a bígl jsou povahově potížisti tak se na ně zaměřila, stejně jako se jiní lidé při inzerci zaměřují na specifické plemeno, ona to prostě posunula z tý inzerce dál, že spolu s lidmi, které si kolem sebe postavila a důvěřuje jim, ty psy připravují do dalšího života. A třeba i na táborech, který organizuje. Nenechá ty psy, který udá běžet životem bez kontroly.

Petrs01

Jenže tím prostě nikomu nepomůžeš. Jak moc je to pomoc pro to konkrétní zvíře je značně diskutabilní – rozbitý fyzicky i psychicky, bolestivá léčba, šílený strachy, doživotní následky obojího – pro něj je to jebnutí o zeď vysvobození. A ty prachy a síly, co se vyčerpávají na tohle, radši napnout tam kde to ten smysl má. Pokud není šance to tam změnit.

Není mnohem větší pomoc dejtenamsanci, kde si Eliška tahá staříky na dožití a hrůzy z úředně rušených množíren? Tam smysl vidím, byť s některými věcmi ne úplně souzním.
    Tady se starší lidi bojej si pořídit psa, protože když jim dojdou síly, tak není kdo by se o něj postaral. Nebylo by smysluplnější zorganizovat pomoc a dát těm lidem vědět, že si někdo takové psy vezme? Nebo se zaměřit na lidi, co prostě něco nezvládli a nějak SE jim to doma přemnožilo? S rozumným přístupem, ponecháním pár kastrátů a průběžnou kontrolou to pak jde. Ale tohle není tak sluníčkové, takže to jde do průšvihů, do útulků a potichu utratit. Zatímco se sem tahaj vyřazení chrti z Anglie a tyhle pohromy ze Slovenska. Obojí bez šance, že to něco změní, že nebudou přibývat další. A tím pádem vždy zachráníš jen část, navíc za cenu nepřiměřených nákladů. Hlavně že se můžem poplácat po zádech jak jsme dobří. A každý kdo si nevezme psa od nás, má vinu za zmařený psí život. Tohle prostě neberu.

PetraK

Maya

ty atb se ted doporucujou na doma, protoze ty lidi na dejchaku v nemocnici nezabijel covid, ale zapal plic, kterej ten covid zpusobil a lidi se dostali do nemocnice pozde

jáááá nechci antibibliotitééékááá, nechcííí ani ty druhý xindly.

PetraK

Petrs01
    A každý kdo si nevezme psa od nás, má vinu za zmařený psí život. Tohle prostě neberu.

No tak to neber,navíc Impakt to rozhodně nestaví tak, že kdo si nevezme psa od nich, má nějakou vinu 😀 😀 Ty lidi si dost vybírá. Celý to je postavený max. profesionálně tak, aby ti psi byli co nejvíc chránění – bohužel lidská blbost je nekonečná, takže ne vždy to vyjde. Opravdu si nemyslím, že pes, který projde RR = diskutabilní pomoc 🙂 , tady opravdu ne. Hele, mysli si co chceš, ale za mě je RR jednak čistý a druhak stejně smysluplný, jako je Dejte nám šanci. Každý dělá prostě jinou linii a obě jsou z mého pohledu dobře. Neměla bych problém vzít si psa ani od Impakta, tam bych věděla za á, že mám komplet informace-pes žije v rodině a sakra dobře ho znají, za bé/, že když se něco potento – mám je za zády – doslova a to ne proto, že se známe, má to tak se všema. A stejně tak v Dejte nám šanci – s paní jsem domluvená, že až to půjde, tak se jí ozvu – pokud neulovím něco sama.

Petrs01

za mě je RR jednak čistý

ty bíglové ti fakt přijdou v pořádku? Léta průběžně odebírat co se zrovna množírně nehodí? To je pomoc psům? Tak za mne ne. A to Slovensko to nevylepšuje.

PetraK

Petrs

hele já se hádat nebudu. Když si vzpomenu, jak se impakt angažovala s bábou Brožovou, tak fakt o odebírání toho, co se množírně nehodí mluvit asi nebudu.

Maya

koukam, ze jeste ze tyhlety zachrance az tak moc nesleduju
    a popravde kdyz nekdo moc neznaly takovyhle diskuze cte, tak se pak ani nedivim, ze jde a koupi radsi bezpapose nekde u benzinky

PetraK

Maya
    a popravde kdyz nekdo moc neznaly takovyhle diskuze cte, tak se pak ani nedivim, ze jde a koupi radsi bezpapose nekde u benzinky

🙂

PetraK

Jo, Mayo – mockrát už jsem chtěla poděkovat, jak jsi sem dala tu kupu odkazu na provedení závěsů u oken podobných jako máme my. Nakonec to vypadá, že jsme to vymysleli. Inspirace byla v Babičkách. Je to v podstatě to, co jsem Brtnikovi navrhovala a co říkal, že se asi nebude hodit, protože se to tam buď nevende a nebo to bude kazit to okno. Uznal, že nebude 😀

cernej caj

PetraK
    tak to ocekavame brzkou foto jak to tam budete mit 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,681. až 2,700. (celkem z 3,509)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.