Kecaci Zima 2020 :)

Fóra Ostatní Kecaci Zima 2020 :)

• Toto téma obsahuje celkem 2,831 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,181. až 2,200. (celkem z 2,832)
  • Autor
    kachna

Teď jsem byla na Bulovce, max 15 minut i se zaregistrováním, objednáváš se na čas co si vybereš.

Petrs, já na těch testech taky byla (po prázdninách, abych nenakazila děti), trvalo to dýl než 15 minut (resp. 15 minut do testů a 15 minut do vyhodnocení). Jenže ono je to 20 minut do mělníka, 30 minut testy (myslím všechny děti) 20 minut zpět, v naftě jedna cesta 23 Kč. Pravidelně to prostě dělat nebudu. Naopak, cokoliv neinvazivního ochotně.
    Jo, to testování mě taky vyděsilo.

ale kdyz ono jezdit autem za 30 000 je dost pod uroven

hmmm, nebo taky nemáš čas se v tom autě FURT vrtat, a opravovat ho. A ano, je to moje osobní zkušenost s felinou.

Petrs01

Preventivne

Mám muže ve velmi rizikové skupině, takže se bojím každého prdu (v tomto případě skoro doslova). A negativní, podle očekávání, ale prostě si tam radši zajdu než si to pak vyčítat, kdyby náhodou.

cernej caj

kachna
    tak ale to neznamena ze hned musis kupovat auto ze salonu za pul mega, ne? jakoze porad existuje siroka skala neceho mezi, mezi vrakem na vrtani a auta na leasing na 20 let…

jako jasne, fiat i forman uz sou posledni dva roky vic na vrtani nez cokoli jinyho… a jo, stve me, ze muz to neumi dat pryc, kdyz to ma odslouzeno, ale obe auta stala 10 tacu a prvnich cca 150 000 bylo uplne na pohodu a zas normalni clovek tim, ze jezdi +/- 20 km do prace 2x denne a neco o vikendu tak nenajezdi 50 000 za rok jako muz. a ty auta prvnich cca 150 000 byli OK, coz muze normalnimu cloveku vydrzet i 10 let a muz uz to jen neumi nechat jit, kdyz to ma prece najety teprve 280 tisic… 😀

a nemeli byt pro deti nejaky ty zvykackovy testy pred vyucovanim?

jakoze jezdit i kdyby na antigenni je proste s detma docela silenost… treba 2x za tyden, to je dost neudrzitelny.

navic co rikala kniga, oni ve skole striktne oddelujou deti aby po skole k sobe chodili na navstevu a stykali se ve velkych skupinkach pekne pod dozorem rodicu tak ze sou ve skole akorat za nejvetsi blbce

Petrs01

osobní zkušenost s felinou

Teda zrovna na felinu si nemůžu stěžovat – to že jsem s ní vyorala jarní brázdu se nepočítá. Tam se snad nerozbilo nikdy nic. Až když jela na výměnu rozvodů, tak… to o pár kiláků nestihli. A to už držela pohromadě jen na dobrý slovo.
    Mamčina felda teď nějak zlobí s alternátorem, ale jinak no problem.
    Ford za osmičku jezdil 7 let (spojka).
    Volvík je za 35, ten už si pár fórků vymyslel, ale… brácha má novou Oktávu a je v servisu víc jak na silnici.

Fifi

Kachna
    hmmm, nebo taky nemáš čas se v tom autě FURT vrtat, a opravovat ho. A ano, je to moje osobní zkušenost s felinou.
    Jo, souhlas, stary auto je zrout. Casu a penez, kdyz nemas doma zdatnyho mechanika. Starej opel kadet byl des a bes. Tu lozisku, tu tekl olej, proste furt tu a tam neco.

Petrs
    Jasny, chapu a bezva, ze negativ. Si byla rovnou na PCR?

U znamych ted karantena, antigeny sice negativni, ale pro jistotu…
    Na veterine dneska doktori i recepcni vsichni respiratory, kvuli ty britsky mutaci, pro jistotu. Driv si vystacili s rouskama.

Cajdo
    ale kdyz pak vidim, ze kolega nemuze jezdit 3 zastavky MHD, ktera jezdi po 10 minutach (v brne mesicni 500kc a rocni 2500) a pak breci ze mu auto prozere trojku mesicne
    Tri zastavky MHD neujde pesmo? I kdyz lepsi v dnesni dobe tam lezt co nejmin. Jo, to pak nema brecet, kolegacek.

Petrs01

rovnou na PCR?

ne, antigenní

kachna

Jo, to pak nema brecet, kolegacek.

tak to rozhodně.

a nemeli byt pro deti nejaky ty zvykackovy testy pred vyucovanim?

dnes se plánuje výtěr ze přední části nosu. Co se bude plánovat zítra nevím

Fifi

Co se bude plánovat zítra nevím
    To nevi asi nikdo, vcetne “hlavy” statu.

Joo, to jsem chtela se podelit. Vcera v noci zase cokle sondovali pumpu na zahrade, Ruzice tam strkala rypak a i Trolda byl neklidnej. Odhanela jsem je, aby jim tam v mrazu neprimrzly mokry cumce. Dneska v podvecer uz byli nekompromisni, ze je tam vetrelec. Po jeceni a funeni dovnitr pumpy vyhnali dve sykorky! Jako vloni, fakt tam zalejzaj pipi maly se schovavat na noc. Zajimavy, ze jim tam neprimrznou nekde paratky, ale asi sloupec vody v zemi tu rouru zeleznou udrzuje pro ne vyhodne “teplou”. Parovod ci co. 😀
    Poznatek c. 2: A-Flex chutna, samotnej coby delikatesa po zradle. Tak at to Troldikovi na kyclicky zabere.

MirkaD

Černejčaj-ale tak víš jak to má Martin z utrácením,
    u něj to není,že by to bylo pod jeho úroven,u něj je to,že,když už tak už a at není auto furt na opravě
    a on tím,že má barák plnej věcí-co kdo dal,teda než se koupily nový křesla a sedačka,koberec a postele,tak i tak zbytek starej,a třeba stěna v ložnici se loupe…
    tak už toho má dost,a když něco kupuje,tak chce aby to bylo pěkný-teda ted sem to myslela u nábytku,ne u auta,tam pochopitelně na novým netrvá,
    a jinak u hodně věcí říká-at je to drahý,hlavně,že to vydrží a kupuješ to jednou za čas tak co,no a u dárků to má tak,že drahý,že….
    jako zase lakomej není,
    a řídí se holt heslem-když už tak už
    třeba u Dafi ten obleček-kup kloidně drahej to nevadí,když sem tu sváma řešila ten postroj-tak taky-klidně vem ten za 1000kč,to nevadí…když to bude kvalitní…
    ted nevím kde sehnat obyč kroužky na obojek,chci si udělat stahovák,vždycky jsem kuppovala kroužky v BK v kovomatě,ale tady mají jen kroužky na klíče,nevíte,kdy by mohly prodávat normální kovový kroužky?
    chci na Dafinu stahovák,a na tak malý psi se nedělají…
    ve čtvrtek odpo navíc…
    jak má člověk víc volnejch dní u sebe,tak mu tam vrazí směnu…
    sem mměla mít původně ve čtvrtek směnu,místo toho jsem dostala za týden v sobotu odpo,a dnes ve čtyři odpo tel,že kolegyni zavřely školku…
    no co už…
    dívaly jsme se s tatkem ted večer na sladák romantickej:D
    Moje krásná učitelka s Tomem Hanksem,a Julií Roberts

Černejčaj-tím,neschvaluji Martinovo utrácení,ale u auta mu do toho moc mluvit nemůžu,až je bude kupovat,protože jezdit/řídit to bude on,že…
    ale tak jasný,že mě by stačilo nejlevnější,at to dojede k PENNY a k vlaku a hotovo,zvlášt Martin stejně autem nikam moc nejezdí,že se jezdit bojí
    ale zase já nebudu řidič tak mlčím
    ale jako ojetina to bude určitě,se občas dívá po bazarech a tak…
    jinak s dojížděním na kole seš hustá,to já bych nedala…

Petrs01-gratuluju k testu:-)))
    Fifi-my by jsme zítra měly jít platit psy a popelnice,popelnice jsme vždy platila 300kč na půl roku na osobu-tak uvidíme jak to bude ted
    tak fajn,že Troldíkovi chutná na kyčličky medicína
    Žeryk večer snědl granule a maso,a na jabko se tvářil,že je otrávený
    -tak sýkrky se zabydlely v pumpě-rto jsou šikulky,ale aby se jim tam něco nepřihodilo
    já kontroluju ty lojový koule,co jsem dala ptáčkům ven,a teda nikdo to nikde nejí…mají to bez sítky i na té bříze u křížku

cernej caj

Fifi
    Dobre, ze troldikovi chutna!

Kycle urcite budou po meducine OK

Perlicka ze stary prace, kdy kolem kanclu nebylo dost parkovacich mist tak firma pronajala v autobazaru (ja chodila denne z busu 15 min pecha do prace, autobazar byl asi 5 minut pesky prave po ceste, denne jsem kolem nej chodila) nejaka mista aby kolegove nemeli problem parkovat a kolegove radsi 10x objeli areal nez aby zajeli do toho autobazaru a tech 300 metru sli pesky… a pak ty kecy jak 15 minut hledali misto:D

Takze tohle proste vystihuje vse:D

Me spis prijde, ze lidi maji obecne pocit, ze kdyz je neco levny, tak je to nekvalitni a spatny, coz ale nutne neni pravda.

Je tam nejakej prusecik a nikdo nerika brat sunty, ale treba segrina fabie za 60 tacu byla v servisu za 3x vic penez nez o 15 let starsi forman a najeto maji mozna tretinu… takze ja.to vidim tak, ze do auta za 10 nacpu 20 a najedu 100 000 a do auta za 60 nacpu 40 a najedu 60 000 tak vidim, ze je nekde neco spatne proste…

No tak muzeme jen doufat, ze vsechny nase auticka najezdi hromady kilometru bez nehod bez poruch a bez skaredych silnicnich liseju jako mela fifi. A dneska ledovka tak obzvlaste pozor na chodnikach !

Ps: kdo spal dobre misto me?

Petrs01

kdo spal dobre misto me?

Asi já.
    Zato to počasí po ránu! Bleblefuj.

Denny

Morgern středeční,
    pršííí voee.
    Ešusová světlo na chalupu :-DDD

Attachments:
    Maya

cernejcaj
    ja taky 😀
    venku leje a je nad nulou, takze ledovka nehrozi, ale jsem rada, ze nemusim ven 😀

Maya

Denny
    to mas doma? 😀
    cernejcaj
    no jenomze pravda je, ze aby levny veci byly kvalitni musis mit bud kliku a nebo takovou odbornost, ze tu kvalitu od suntu poznas a nebo jsi schopna si ji dobastlit sama
    si predstav ze by to s tim vasim autem bylo jen na tobe, mela bys ho vybrat, koupit a starat se o nej, co by nejspis znamenalo nenechat se napalit pri koupi a s kazdym prdem jet do servisu, myslis, ze pak by bylo taky tak kvalitni a levny?

Denny

U nás teda ledík tak trochen ráno…
    Jsem ehm vyrostla ze všech kalhot, do práce mám jen jedny,
    rifle žádný. Takže ehm potřeboju koupit rifle, na mojě oblíbené
    předražené Mustangy nejsou prachy, takže mi mamka doporučila z Lidlu za 300kč
    tak jsem objednala troje, kdyby náhodou nějaký neseděly pošlu zpět.
    Dobrý, že nad litr nechtějí poštovný.
    Koviďáčkovi huš je líp, už řeší politiku, takže tak 😀

Co se týče aut, nechci do toho kecat, jde o to, že ty levný auta jsou prostě dost nebezpečný no.
    Můj bejvalej jim říkal “pojízdné rakve”

Denny

Maya
    ne nemám 😀 to dával někdo na FB :-DDD

Petrs01

bud kliku a nebo takovou odbornost

Na Volvíka se mnou brácha sjezdil půl republiky, hledali jsme snad čtvrt roku. Máme trošku specifické požadavky 😉 . Ano, je to o tom mít někoho, kdo ví jakej motor vůbec nebrat a které jsou osvědčené držáky, jak poznat některé vady, kam kouknout, slyší co to auto dělá… taky má vlastní diagnostiku, což dost ušetří. Vybíral mi všechny auta a fakt si nemůžu stěžovat.

PetraK

RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

Gůtn tág majne líbe Kindr.

Prší, prší jen se leje, jak asi do Domečku pojedeme?
    F autě máme dlaždice
    Já se těšim nejvíce!!!
    😀

a fčéra sem i užila procházení u nás v polích – po asi dvěstěpadesáti letech jsem tam byla. Dvě hoďky jsme si dali a pak jsem to doma vygruntýrovala a pak jsem uďála těstovinovou rychlofku z cibule, česneku, papriky, olif, sušenejch rajčat a kysaný smetany a mooooooooooc dobrý to bylo. Miluju italskou kůchňu, kde je šécko takový hnedle a jednoduchý.

Maya
    i ted zakutat v dochaz
    sem si zakutala a koukám – pět hodin přesčacůch. Tak v pátek se rozparádim, přijdu si na devátou a půjdu domů v jednu!

inspirace
    tss, já chodim bez fuseklí. Ale pravda, zase enem chvilku.

to mas doma? 😀
    hezké že? 😀 😀

černej čaj
    ale napsalas pekne to ze lidem sou blizsi prachy, to zcela jiste. prachy totiz vladnou svetem:D
    jo bohužel a navíc jak píšeš jsou lidi neskutečně líný, budou jezdit půl hodiny dokolečka, ešivá se někde sasrakem neudělá místo, jen aby nemuseli jít kousek pěšky. Hele u nás děti místo aby šli do školy pěšky, mají to fakt kousek, tak jdou úplně stejnou cestu na zastávku tramvaje!!!!!!!!!! V podstatě zpátky 😀 a pak tu jednu stanici popojedou. kdyby šli na druhou stranu, je to vzdáleností a časem naprosto stejně. Lidi od nás objedou blok a zastavěj u Penny, místo aby sešli kopeček , páč to máme fakt za barákem. My jsme jediný, kdo chodí s batohama nakoupit. Jinak všichni jedou ať už do toho Penny, nebo do Lidlu – ten je stejnej kousek, jen na druhou stranu. Prachy a lenost především, to je motto dnešních lidí. A pak si pustěj běhací pás u televize jako kolegové tady 😀 místo toho , aby šli ven. A to mají psa!! Jenže ten je chudák v kotci zavřenej a ven se s ním jde na zelenej čtvrtek a jednou za století. Poooomooooct!

ze proste ti kdo nejvic breci podle me nejsou nejohrozenejsi skupina tim vypadkem.
    s tím souhlasím, tady u nás bude z kolegů mááálokdo z nejohroženější skupiny a v dobře chřipek -nevím, jak teď, ale v době chřipek se normoš každej půltej 😀 protože napsat každej druhej je nedostačující 😀 – valil normoš do práce, protože přece nebude na nemocenský, to by na tom byl bitej. Takže……. asi tak.

My bychom třeba ale starý auto nemohli mít. Brtnik je sice velešikovnej, ale v tomhle neorientovanej natolik, aby to šlo. Apak taky ano, to má Dennyky pravdu, je to trochu nebezpečnější, než auto nový.

Mirka D.
    no,mě to s tou Norinkou taky štve,že se odstěhovala vedle

jo to Ti rozumím. No a Žerda nešel naučit, aby se krotil, nebo prostě třeba i oddělovat nějak. Teď už asi ne, to už je jasný. Hele já několikrát do Taliprda vlítla jak do hodin, když to přeháněla, na Štajna se taky zahulákalo, když tu hru moc rozjel. I teď jim to občas pískám, když se mi zdá, že to některej z nich moc rozbalil. A to i na Mousese, pochopitelně, páč on zas naopak vytahuje drápy a útočí ze zálohy. Možná – zkusit klasický přesměrování – to taky dělám,a ke paradoxně u Mousese, jak se rozjede mrsknu mu plyšouna a von ho zadáví, zakousne, zahrabe v něm drápama a upustí š´távu. Tak kdyby se Žerda rozjel, resp. dneska už spíš v momentě, kdy by jevil o Norinku zájem, tak dát mu do hry kolečko na provázku, aby si honil to kolečko a nechal Norinku být. Třeba by se to časem obrousilo?

Žeryk ležel a furt povrčával,tak nevím teda proč…má těžkej život..
    nemůže mít namůžený tělíčko z toho lítání ve sněhu? jsou psi, který si takhle komentujou kde co, i to, že je něco bolí.

Fifi
    . A bahno potom
    tak bahno už tetkon teda. Skončilo období čistejch psůch.
    A Troldíkovi ať dobrůtka na klouby neješn večer šmakuje ale i pak ráno pomáhá 😀 chtěla jsem najít tu debilitní reklamu, ale nezadařilo se mi 😀

Jako vloni, fakt tam zalejzaj pipi maly se schovavat na noc
    🙂
    u nás sýkorky okupujou džuznu ve zdi od garage a taky tudle jedna načihovala do budky, možná tam i bydlí. Já už si kolikrát říkala, proč přes zimu to ptactvo nevyužije ty budky taky. tak možná někteří ano.

Dennyky
    Ešusová světlo na chalupu
    ty si šikovná! Tim si svítíš v obývačke?

cernej caj

Denny
    Ta lampa je bozi!

PetraK
    Zrovna nakup velkej beru ze je vyhodny jezdit autem, to me dycky sralo na velkej nakup s krosnou:D ale i kdyz sem.bydlelq v BK taksem chdoila s krosnou asi 30 minut pecha do kauflandu kde byl.super zverimex, pac bus 1x za hodinu a jeste se na nej muselo nekam do riti:D

PetraK

černej čaj
    no jo, ale 30 min s krosnou je něco jinčího, než u nás. Však víš, kde bydlíme a Penny je přímo pod námi a Lidl u druhý tramvajový zastávky. Než stihneš sníst zmrzlinu, seš doma.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,181. až 2,200. (celkem z 2,832)
  • Téma ‚Kecaci Zima 2020 :)’ nepřijímá nové odpovědi.