Kecaci Zima 2020 :)

Fóra Ostatní Kecaci Zima 2020 :)

• Toto téma obsahuje celkem 2,831 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,161. až 2,180. (celkem z 2,832)
  • Autor
    PetraK

Maya
    strazce kopecku

😀 😀 to je ale důůůležitej pán!

Fuj ble koroner 🙁 , hele a co ten soused v nemocnici a jeho kosourek? Ví se něco?

Maya

PetraK
    soused nevim jestli je jeste v nemocnici, ale jezdi sem k nemu syn asi obden prej, tak to kdyz tak kocce staci

PetraK

Je tak to je dobře, že tam někdo dojíždí. A kosourek je chudera venku nebo vevnitř, nevíš?

Maya

PetraK
    nevim, nevidela jsem ho, ale ted jak je snih, tak kocky nikde nechodej, obvykle ho vidam za zahradou na louce, by se asi drzel doma na dvore kdyz tak a tam ma urcite nejakou schovku
    kdysi jsem ho i v noci videla jak sel u nas z pudy, tak tipuju, ze kdyz zavru psy, tak mozna i nekdy chodi k nam za kamosema kocicima na nocleh do sena 😀
    kocky si poradej

MirkaD

PetraK-no,mě to s tou Norinkou taky štve,že se odstěhovala vedle,ona se Žeryka bojí,dnes jsem ji v náruči donesla do kuchyně,a za chvíli prskala,že chce ven,tak jsem ji pustila k rodičům
    popravdě,nevím,jak bych to řešila,kdyby vedle nebydlel a nevzali si ji,prostě nevím…
    dnes volno,tak ráno delší vycházka ze psama,nasněžilo trochu a je kolem nuly,ale fučí,tak jsem to vzala rychle svižně do kopce k hájence,a pak po lese,bundy psí doma,tak,že se zahřejem pohybem,tak do kopce rychle v lese nefučelo,tak kolečko kolem obrázku k Nevojické vyhlídce kus,pak kolem obrázku zpět,směr k lípě a kousek za velký pole na Uhřice aod lípy dolů dom.
    V lese nikdo nikde,a ticho,klid,tak to má na vycházce vypadat.
    doma si zalezly ležet-Žeryk teda hladem,že granule samotný jest nebude,jabko taky ne,banán ne…
    no k večeři se jim vaří maso….
    Žeryk ležel a furt povrčával,tak nevím teda proč…má těžkej život..
    Maya-ty respirátory v obchodě mě teda štvou,zákazníci zase pohoda,a my se v tom budeme x hodin potit,+asi se to dost prodraží-mám teda veleradost…

Petrs01-no,vím,že i někde v nemocnici nechodí sestry praviddelně na testy,protože kdyby byly pozitivní tak kdo už by tam dělal,že,a k pacientům chodí v rouškách,štítech….

cernej caj

Maya
    ja tak velkej plat nemam 😀 tak sem to odhadla dle sebe takze sem pocitala s tim ze ty problemovy skupiny nemaji tak vysoky platy jako 40t na rodinu a samo je to opruz dostat min, ale tak 1x za rok to snad nikoho nemuze slozit. Ono taky ty lidi nemusej vsude autem ve meste a nemusej deckam platit internet v mobilu kdyz na to prijde…

Mozna zalezi zda ses u toho ze vydechne nekdo aposled a je tam kontrola a rozidl kdyz nekdo najde neboztika a nic se nevi?

MirkaD

Maya-jinak strážce kopečku úžasnej:D

Maya

cernejcaj
    no ono 2x 20 tisic neni zas nic moc, kdyz mas k tomu zivit jeste 2 deti a platit najem a auto po meste te pak vyjde i levnejc nez 4 tramvajenky, vono se to nezda, ale s detma ty prachy jen litaj
    ale beru ten prijem jako prumer a nerikam, ze by to ti lidi neprezili, jen proste pro spoustu lidi jsou blizsi ty prachy nez nejak vir a karantena
    a ten net v mobilu jim kolikrat platit musej, protoze tolik pocitacu obvykle v rodine neni, bracha taky musel kvuli skole zaridit data do mobilu neteri, protoze maj jen dva pocitace a obcas to vyjde, ze potrebujou se pripojit najednou vsichni tri

Maya

MirkaD
    jo ja jsem si to rikala, ze s respiratorem budes skakat nadsenim, by jste je meli fasovat v praci

Maya

chtela jsem si ted zakutat v dochazce ty vcerejsi prichody a odchody a vono to nefunguje, doufam, ze neni chyba u me, to by mi tak jeste chybelo

Maya
    Maya
    cernej caj

Maya
    ono je levnejsou koupit wifi router… nez platit data do mobilu, treba.

ale napsalas pekne to ze lidem sou blizsi prachy, to zcela jiste. prachy totiz vladnou svetem:D

s tema respiratorama… kolegyne co ma astma jako ja si respiratorem privodila plicni nedostatecnost na jedne plici a doktorka ji to zakazala pouzivat…

takze ja se toho dost bojim…

kachna

Ruštááááájn,
    zpětně vše nej Denyky

Add. testování dětí
    1. je to docela vopruz + se musim (teď) někam dostavit s dítětem a tam čekat. Jako dámy, čekaly jste někdy v zimě venku s dítětem??? Je to neskonalej opruz. Libiš myslím nemá antigenní testy
    2. takový odběr u LUcinky by asi byl celkem zážitek
    POkud budou odběry ve škole/na doma, nemám s tím nejmenší problém.

ale beru ten prijem jako prumer a nerikam, ze by to ti lidi neprezili, jen proste pro spoustu lidi jsou blizsi ty prachy nez nejak vir a karantena

NO a taky už to trvá rok. Třeba byli 3-6 na OČR (to třeba byl Michal, páč jinak by firma klekla a koho mohli, toho uklidili jinam, než na 60%) – měsíční ztráta cca 8 tisíc. Mně padly šablony (přivýdělek) – 20 000, odměny 0 (změna financování škol), odměny u Michala 0 (no, logicky, pokud si firma vydělává rozvozem jídla do škol), k tomu třeba přidej nemocnou babičku.
    Kdyby mi k tomu někdo tvrdil, že mám mít rezervy a naklusat do karantény, asi bych mu šlápla na malíček.
    40t na rodinu je sakra málo (málo je i 50). Nestěžuju si, bereme nutnost uživit děti jako svojí zodpovědnost, jen podotýkám, že každej zásah do rozpočtu bolí, zejména, když jsou na tebe navázaný další závislé osoby.

Maya

Cernejcaj
    No treba bracha ma tripatrovej barak wifina na videoprenos mu v pulce nestacila a deti samo pri vyucovani musej sedet u svyho stolu, kde to nekde fakt neslo, ted si nedavno koupil novej router a prej super, tak jsem si ho koupila taky a jeste mi ho prestehoval na chodbu tak mam dve carky i bez zesilovace, ale na video prenos by to taky nebylo, nepustim si ani trubku, a taky takovej router neni zrovna levnej
    Kachna
    Jo deticky jsou draha sranda a cim jsou starsi, tim je to horsi 😀
    K nam kdyz prijdou, sezerou mi za hodku nakup na tejden a to je nemusim jeste satit 😀

cernej caj

Maya
    ja tim jen chtela rict, ze pokud 35% nemocnych jak psali na netu chodi s kovidem do prace, tak pochybuju, ze vsech 100% sou rodiny, ktery ohrozi 14 dni doma.

nepopiram nijak, ze to neni zasah do rozpoctu, ale znam z okoli i hromady bezdetnych nebo s dospelejma detma, ktery na kovid serou a ani se neobtezuji nekoho informovat ze jsou nemocny i kdyz jsou pozitivni, napr.

kachna
    nojo ale problem evidentne neni 14 dni doma, problem je v tom ze ses uz skoro rok bez prace, napr. nicmene pokud ten clovek nema praci, tak zas nema neschopenku, takze uz je doma = nikam nechodi a nikoho nenakazi (pointa asi byla v otm, ze nemocni lide chodi do prace a roznasejici si to vesele dal).

a ja proste dost pochybuju, ze vetsina tech lidi sou rodice malych deti kdy partner nema praci ale dost z nich sou lidi co je pod jejich uroven jezdit za 500 mesicne mhd ale za trojku autem pekne, usetri 5 minut… a nedat si denne kafe za 80 z cofi cofi tak je to pod jejich uroven. stejne tak jako neobjednavat kazdej den obed za 200 z rozvozu ale uvarit si doma jidlo za 50kc… ze proste ti kdo nejvic breci podle me nejsou nejohrozenejsi skupina tim vypadkem.

Petrs01

v zimě venku s dítětem?

Teď jsem byla na Bulovce, max 15 minut i se zaregistrováním, objednáváš se na čas co si vybereš. Byli tam i s malýma dětma, bez problémů, vezmou dítě s rodičem, dostane obrázek… Zvládli to všichni.
    Mě naopak dost vyděsilo jak někde zkusili otestovat školáky – 10% vyšlo pozitivních. No tak to je teda sakra dost.
    Pokud někdo nemá rozum a chodí s příznaky do práce, byla bych hnusná – úmyslné šíření nakažlivé nemoci je trestný čin. Při sebemenším příznaku prostě vlítnu na test a vím.

MirkaD

no k těm dětem-sice je teda nemám,ale když prodávám věci na ně-míváme v non foundech+plínky,výživy a tak,občas něco kupuju Kryštůfkovi+jsem dělala při rekvalifikaci prodavačku v TESCU textilu 14 dní i v dětským-tak to je prostě drsný ty ceny,když si člověk vezme,že dítě rostě,jasně dost věcí se dá zdědit-je li od koho+bazary,ale i tak…
    Černejčaj-no,nevím,kde jak se pohybuješ,ale,já dělala v KOKRU,kde ty ženský-děti,rodiny,všecky okolo z dědin,zahrady,zvířectvo,autem jezdily,že se jinak blbě dostávaly-byly tam směny noční,nebo do noci,a já vlastně kvůli tomu musela skončit,protože na noční jsme končily ve 2-3 ráno,takže bud sem u jedné kolegyně čekala na vlak na první vlak!a ona kvůli mě nespala,nebo jsem čekala v Nesovicích na nádru na první vlak,nebo jsem přespávala u kolegyně v Nemoticích,a z Nemotic dom ,druhej den-ty noční jsme měly teda jednou za 14 dní na pekárně,a nevycházely na to vlaky,busy…
    a ty platy tam byly hoooodně nic moc….za to,že se tam fakt člověk natahal,nadřel,v zimě..+hromady hodin,další známý co mám v okolních fabrikách,tak ty prachy tam taky žádná hitparáda….
    +z těch dědin se prostě bez auta nikam nedostaneš-pokud neděláš na jednu směnu,ale hodně fabrik jede 2směnný provoz…
    a k nám+Kojátky,což je kus za Černčínem,-jako,že to už je pěšky prostě blbost-tak třeba tyto 2 dědiny jezdí stejnej bus-a ve všední den je poslední bus v 18,00
    a ve svátek a víkendy v 19,00 večer-takže dojíždějí z odpolední mají smůlu

cernej caj

MirkaD
    ja ale mluvim spis o lidech, co je pod jejich uroven jet 3 zastavky MHD tak si koupi auto za pul mega a pak brecej ze kvuli neschopence nemaj na splatky, treba.

ono zas kdyz ses clovek co nekde dojizdi z prdele, tak nepotrebujes drahy auto za pul mega, ale kdyz ono jezdit autem za 30 000 je dost pod uroven, se podivej na martina, kdyz sem rikala ze za dvacku muzete mit pekny auto tak on by takovym autem prece vubec nejezdil… tak to je pak tezky.

takze ja sem nerekla pul slova o tom, ze nekdo nepotrebuje auto nebo ze pro nekoho to neni problem ten vypadek. Ja tim myslim proste ty, co nejvic breci, nejsou ti, ktery to nejvic ohrozuje, to je vsechno.

ps: ja treba jezdila do prace 35km na kole z bazaru za 3000 protoze mi nic poradne nejezdilo a to kolo sem mela dobrych 10 let, usetris a jeste si misto toho zasportujes. Jasne, nebyla zadna prdel delat 10h na stavbe fyzickou praci a pak jeste 2x 2hodiny jezdit na kole, ale kdyz pak vidim, ze kolega nemuze jezdit 3 zastavky MHD, ktera jezdi po 10 minutach (v brne mesicni 500kc a rocni 2500) a pak breci ze mu auto prozere trojku mesicne a ze si to nemuze dovolit marodit protoze potrebuje do auta udelat tuning motoru za 150 tisic a tetovani na pul zad za dvacku, tak si proste tukas na hlavu

Fifi

Zdravicko vespolek,
    zacina snih tat, zejtra ma bejt prej klouzavice. A bahno potom, cvachta, to bude blink.
    Dneska jsem se stavila konecne na veterine a koupila Trolitkovi ten A-flex, tak uvidime, jestli mu to bude smakovat. Predtim Alavis ci Aptoflex vyblemcaval samotnej z odmerky jako velemnamku.

Maya
    no tak ted tu zvonila koronerka, ze prej jde ohledat mrtvolu,
    Brrr teda. Sanitky asi nestihaj…
    Strazce kopecku je vyznamnej. 🙂

Petrs
    Teď jsem byla na Bulovce, max 15 minut i se zaregistrováním, objednáváš se na čas co si vybereš.
    Preventivne kvuli praci nebo na te neco nedejboze leze? A dobry?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,161. až 2,180. (celkem z 2,832)
  • Téma ‚Kecaci Zima 2020 :)’ nepřijímá nové odpovědi.