Kecaci Zima 2020 :)

Fóra Ostatní Kecaci Zima 2020 :)

• Toto téma obsahuje celkem 2,831 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,041. až 2,060. (celkem z 2,832)
  • Autor
    PetraK

páápááá, lááláá krásnej víkend.

Maya

tak prej uz se brusli na rybniku, budu to muset jit o vikendu okouknout

Maya

dotaz k angline asi na Fifi
    Make up for lost time
    Meaning: To catch up, to do something intensely to make up for a long period of not doing it.
    Example: Where have you been for so long? I ran into Katie, we had to make up for lost time and talked for hours.
    chapu ten idiom jako udelat neco rychle, aby byl cas na neco jineho
    nechapu ten example nebo se to preklada jednoduse jako zakecala jsem se u kamosky?

cernej caj

PetraK
    krasnej vikend!

Maya

tak jednou napisu, ze neznam nikoho s echt covidem a ted jsem se dozvedela, ze souseda ob barak odvezla vcera sanitka, marodil prej uz dva tejdny
    ma kocoura, takovyho plasana, doufam, ze se o nej nekdo postara, aby mel alespon vodu a jidlo

cernej caj

Maya
    a je jen vnitrni? pac hodit mu granule by slo asi i pres plot…

Maya

Chodi i venku nekdy, nevim kde ted je, no hodit mu granule tak zapadnou do snehu a ono i ted voda, vsechno je zamrzly, i potok
    No kdybych ho videla, tak mu soupnu misku s granulema, ale on se moc neukazuje a k lidem nejde
    Ale tak soused ma hodne kamosu, tak snad nekoho naoadne se o kocoura postarat

Fifi

Zdravicko vepsolek,
    teda, Esuska ma dneska patecek, jo? Nefer jednani! 🙂 Ne, kecam, uzijte si volno, Moures bude happy, ze vas uvidi a bude v teple. 🙂

Maya
    Kocourek, snad mu nekdo krmeni a vodu teda da. At se mu panicek vrati co nejdriv! Chjo.
    Example: Where have you been for so long? I ran into Katie, we had to make up for lost time and talked for hours.
    chapu ten idiom jako udelat neco rychle, aby byl cas na neco jineho
    nechapu ten example nebo se to preklada jednoduse jako zakecala jsem se u kamosky?

Nene, spis jako neco dohnat, vynahradit si ztracenej cas. Example – Kdes byl/a tak dlouho? Narazil/a (potkala) jsem Katie, museli/y jsme si vse vynahradit/vse dohnat (asi, ze jsme se dlouho nevidely) a zakecaly jsme se na dlouho.
    Jinej example, tam to snad bude zrejmejsi:
    I’ll have to work hard now to make up for lost time. – Tedka budu muset fest kmitat, abych vsechno dohnnala.

Maya

Fifi
    díky, tak jsem to pochopila blbě

PetraK

Brej vecir, krátké telefhlásání. Mourís mě přiběhl uvítat. Měl hlad jak 4 a příšernou žízeň, pak se svalil a hrál si vleže s ohařikama. A pak přišla sms od sousedů. Paní ho hledala od úterý . Vzala ho předtím dom a ráno ho pustila vycurat, pak už se nevrátil, měli o něj starost, jestli nezmrznul. tak jsem ho čapla do náruče a odnesla ho paní. Měla radost. Tak dneska bude spát doma a ne doma😁🐈

• Odpověď byla upravena před 2 měsíci uživatelem PetraK.
    PetraK

Mayooo pomož tomu nebožátkovii neslo by mu pres plot spustit na spagazech krabici a v ni mističku s jidlem jako na podnose?

Maya

a tak neschválili nouzovej stav, takže stávající bordel dosáhl vrcholu a teď asi nikdo neví, co od pondělka bude

Maya

PetraK
    teoreticky by to šlo, prakticky když tam zrovna nebude, tak mu to sežere jiná kočka, kterých se tu poutuluje dost a všechny fakt krmit nehodlám
    ani nevím, jestli je venku a nebo jestli nezůstal doma
    doufám, že některej z jeho kámošů má klíče a má to nějak ošéfovaný
    kdybych ho viděla, tak mu samo dám

Fifi

Maya
    Ja tu taskarici sleduju online, se este nevi, co bude. A mozna lepsi to nechat na hejtmanech. 😀 A primlouvam se za kocourka, neco mu tam dones, treba si kazdej rekne, ze to nekdo jinej zaridi… Jo a neni zac s aj. 🙂
    Edit – a jestli zustal doma v baraku, tak asi fakt vysondovat, ze nekdo ho dojde napojit a nakrmit, aby tam chude nezustalo o zizni a hladu.

Esusova
    Editi, Moures ztracenej, tak se treba nahrejval u nejakych tech dalsich sousedu, kam se chodi smrdlat? A doma, jako u pani majitelky v baraku? Esli jo, tak hura. Ale treba by radsi u vas a prudit ohariky. 🙂

• Odpověď byla upravena před 2 měsíci uživatelem Fifi.
    PetraK

Jojo v původnim doma, trošku se paní v naručí kroutil, to je fakt a i já měla výčitky, když jsem ho odnášel, to víš. Jenže není prostě náš. jsem ale moc ráda že ho nakonec brali domů.

PetraK

Fifi

treba si kazdej rekne, ze to nekdo jinej zaridi

naprosto souhlasím, toho bych se bála taky.

Fifi

Jojo, ale tak snad Maya vysondi, ze nekdo dava vodu a krmeni kocicakovi v dome i venku. Nespolehnout se, ze nekdo to jiste dela, optat se anebo sama zasahnout… Diky, Mayo, predem za kocourka. 🙂

Maya

to já nevysodním, já ty jeho kámoše neznám, nejsou odsud, ale z chat za vsí, taky má děti, co sem za ním často jezděj, tak snad se postaraj, všichni to vědí, že toho kocoura má, byla jsem se podívat, má zamčeno a prej když ho odvážela sanitka, tam tam někdo byl kdo na ní čekal, asi nějaký ten jeho kámoš nebo možná syn, viděli to sousedi mezi náma, víc asi nezjistím

Fifi

Tak zjistis, nezjistis, ale treba rozhodit site, zdali je ten kocicak nekde, plasan, ukrytej v dome. Nebo prchnul ven. Brr, to pisu jen v kontextu, ze by si kazdej rekl, ze je kocour venku a doma nic nemel kdo vi jak dlouho… Se tam znate, nejste naplavy (jako nekdo, zeano), tak zaapelovat na drbny a poresit to, angazovat se primerene, ale nejak malinko. 🙂 Kdyz budes odpalkovana, ze je o kocourka postarano vevnitr i venku, halelujah, jen dobre! 🙂

cernej caj

Petrak
    Tak to je super s mouresem a udelalas raodst panicce

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 2,041. až 2,060. (celkem z 2,832)
  • Téma ‚Kecaci Zima 2020 :)’ nepřijímá nové odpovědi.