Kecací léto 2021

Fóra Ostatní Kecací léto 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,552 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Petrs01 a poslední změna proběhla před 8 hodinami a 12 minutami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,781. až 1,800. (celkem z 3,553)
  • Autor
    kachna

to už je snad evidentní.

ne pro každého, někdo si prostě ta rizika spočítá jako přijatelná (což u mladých taková hloupost není). že je vláda taková banda nemehel, že nezvládli přesvědčit dost lidí o to, že je to důležité, není jeho vina.

PetraK

kachna
    je to na pytel tohleto, ale ono ani v jiných zemích se to nepodařilo ty lidi přesvědčit. Potíž je, že se v poslední době prostě ve všem hraje levá a lidi nevěří.

PetraK

dennyky, než jsem stihla odpovědět, že jako už nepražák bych to i jako pražák měla daleko, máš to hotový 🙂

Denny

Tvl vy jste úžasný jak tady dokážete všechno rozebrat na nanosoučástky :-DDDD

cernej caj

Tak sem byla vxera na ag zbytecne pac mi dneska.zrusili lekci a v nedeli jit nemuzu prototze mi uz zase testy neplati 😀 bozeeeeeee

Maya

Cernejcaj
    Tak jedine si skoc na pcr test
    PetraK
    Problem je to ze dneska nikdo nevi jestli je vetsi sragora covid nebo vakcina, to se holt uvidi az za par let
    A mladych je tezky prubeh naprosto vyjimecne, tuhle motivaci nemaji a ze umre par starych nactileti neresi, osobne odposlechnuto
    No ted oisou ze prijde vsem dopis, to je zas akce za vsechny prachy

Fifi

Kuk vespolek.
    Petrs
    No jen si to představte, že třeba jen tři dny nepojede elektřina NIKDE (teplo, voda, kanalizace, obchody, mrazáky,…).
    Blackout jsme tu meli od vcera. Jsem byla furt nejak v klidu, ze nas to mine a vono kulobelo. Kolem 21,30 jsem stihla jen vyjeknout “coto kuwa je?!”, zahnat cokle domu a pozavirat okna. Docela velkej mazec, do deseti minut slusla elektrika. Zapli ji az dneska kolem 11 dopoledne, takze nejakych 13 hodin nesel proud (prd proti ostatnim, vim). Vichrice musela nekde sejmout sloup asi, dneska po ceste stromy vyvaleny, vetve ulamany.
    Nejvetsi veselo ale bylo prave s kanalizaci v obci, protoze soudruzi byli prekvapeni, ze nejde proud tak dlouho a cisticka nejak necistila. Prijeli s agregatem a dumali, nadavali, snazili se resit. Nez vyresili, nahodili nastesti proud, jinak bysme asi plavali ve srackach. Neb jsme posledni barak dolu z kopce pod cistickou a nevi se, esli tam maji nejakej prepad. Kdyby nemeli, vsechno by to spadem jelo trubkama k nam a tlacilo se vzhuru odpadama…

Takze thrillery cist nehodlam, tesim se na novou Mornstajnovou a Listopad, dneska s ni asi zacnu. Vcera pri svickach to neslo.

Dennyky
    Jo a ve středu asik přijede na dva dny Brutice, tak držte palčáky, ať to výjde
    Drzim! 🙂 Ti doslo zradlo pro ufouny, tak si zves navstevu? 😀
    To uz jsou tri roky? Ehjo, Bukvicka jedna… Taky mi chybi bejvaly partaci moc, tuhle se mi zdalo o Skritkovi.

Cajdo
    Dneska mwbo zitra dorazi calming mam.jen ten obyc ne forte ale i tak dougam ze uz bourky nebudou
    No kez by nebyly, je to uz docela na palici. Kdyby byly, at to Feri zabere. Jam mam extrastrong kvuli vaze Troldy, u Ferisaka bude urcite stacit ten standard.

Maya

Fifi
    Kdysi jsme parkrat byli bez proudu 3 dny, to pak uz jses i bez jidla, protpze vsechno z lednice a mrazaku je na vyhozeni
    On Cilek o tomhle hezky vypravi, ze lidi na vesnici by to nejak poresili, ale panelaky napriklad by byly pruser uz po par dnech
    Proto se taky drzim svyho plynovyho sporaku, neni nad to kdyz nejde proud moct si akespon uvarit kafe a nejaky jidlo

Maya

Odpolko nastoupily mega vedlejsi ucinky a je mi jak pri tezky chripce, boli me totalne a strasne uplne celej clovek, nemuzu vubec nic, uz jsem myslela ze prasknu hlavou do notasu
    Ani jsem nebyla schpna kopat Lokinkovi mic

Fifi

Mayo
    Vydrz, zejtra bude lip. 🙂
    Kdysi jsme parkrat byli bez proudu 3 dny, to pak uz jses i bez jidla, protpze vsechno z lednice a mrazaku je na vyhozeni
    To bych mela nastesti v tomhle pripade kam odvezt, ve meste proud sel. Ale jasny, tri dny bez elektriky a ses v cudu, jak rikas. Kor v panelaku. Ja mam lihak, kdyz by bylo nejhur, plynu se na sporaku bojim. Me vydesila spis ta cisticka, to bylo labuzo.

kachna

Ach jo, tak jsem dneska jela do mělnického vyhlášeného elektra, kde nám vždycky skvěle poradili.
    Na žádost – potřebuju 25m kabelu do země, 3 fáze, mi prodavačka řekla, že si mám zavolat elektrikářovi. A to jsme s nima celých 12 let kabely řešili k naší naprosté spokojenosti.

Milena z Prahy

Mayo, Cílka poslouchám ráda. Za lockdownu jsme si podle něj dokonce udělali výlet a jeli do Kouřimi, zkoukli krásný historický domy na náměstí a šli se podívat do okolí na zaniklý hradiště. To tam tedy samože nebylo :-), ale aspoň tam byly cedule s textem a obrázkama.

Fifi
    Nad tím Listopádem jsem taky dumala. Napiš prosím, jestli se ti líbil :-).

Fifi

Kachno
    Tos dopadla jeste dobre, ja jela onehda do zelezarstvi a marne jsem ho hledala, zruseno.
    Co vy tam kutate, ze resis nivelacky, ted kable, nejaka perestrojka?

Milo
    Dam vedet. Mozna si ji necham az na dovolenou od pristiho tydne, u reky a koni se vzdycky nejak lepe cte. 🙂

cernej caj

Kdo je cilek?

Fifi
    Tak huff ze uz to u vas jde. Tady nemame snad ani obecni pumpu kdyby nesla voda…

Musela byt mohutna vuchrice to je fakt des

Maya
    Snad bude lip! Ja chtela volat o posun ocko ale pry maj prehlceny linky a volat nemame

Na pcr du pristi tyden a to jeste nevim zda pojistovna proplaci proste 4x ag za kalendarni mesic nebo fakt tam musi byt 7dni presne mezera at je zadarmo. To je pech pac jdu na rehabku. Mela sem si dat pcr ale to me nenapadlo a mam v po ag a ve ct pcr, aspon mi vystaci na felej dalsi tyden a 300 me neslozi za ten ag nebo kolik to stoji ale je to hnusarna ze nemuzu na rehabku bez toho

kachna

nejaka perestrojka?

podlahu v pergole a následně podlahu v baráku, příští rok by se dodělával náš pokoj, pokoje holek, koupelna a střecha

Maya

cernejcaj
    musí být mezera, antigen je zdarma jednou za 7 dní, ne 4x za měsíc kdykoliv

Milena z Prahy

Čajdo, zkopírovala jsem to ze stránek Kosmasu:

Václav Cílek (* 1955) je geolog, klimatolog, spisovatel a popularizátor vědy. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor geologie ložisek. Přestože se ve své práci zabývá především změnami klimatu a prostředí, vývojem české krajiny a interakcemi mezi přírodou a civilizací, najdeme v jeho knihách (např. Krajiny vnitřní a vnější, Makom, Prohlédni si tu zemi, Co se děje se světem?) přesahy směrem k literatuře, religionistice, filozofii, teologii, výtvarnému umění nebo hudbě.

Měl i různý pořady v televizi, třeba s herečkou Květou Fialovou chodil po český krajině a nádherně o ní vyprávěl (o krajině :-)). Knížky vydával. A teď jsem zjistila, že byl původem z Brna! Mrkni na net, tohle by mohl bejt tvůj guru :-).

Maya

Milena
    já mám od něj knihu Staré cesty ve středních Čechách, hodně fotek a map, včetně historie cest a velká kniha, takže to čtu už asi rok, ale je to super
    dělá i hodně podcastů, já ho spíš poslouchám
    a hodně lidí ho nemusí, že kecá nesmysly a tak, ale mě to až tak nepřijde a každopádně má dost široký rozhled

cernej caj

Ilena
    Maya
    Diky za tip

Hm a ten pcr musi byt taky 7 dni od ag mebo kdykoli?

Denny

Morgen pátečkový,
    uf mám nějak poslední dobou problém se fstáváním 🙁
    A hned po ránu vám pošlu strašidýlka, fotka teda nic moc, ale hezky Blance svítila ouška 😀

Maya, doufám, že už ti je dnes líp.

Attachments:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1,781. až 1,800. (celkem z 3,553)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.