Kecací léto 2021

Fóra Ostatní Kecací léto 2021

• Toto téma obsahuje celkem 3,552 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Petrs01 a poslední změna proběhla před 7 hodinami a 53 minutami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 941. až 960. (celkem z 3,553)
  • Autor
    Maya

cernejcaj
    hezký, je mi zima jen to čtu 😀
    ono prostě asi ty hory chce jít v červenci nebo v srpnu
    ale fotky krásný

Petrs01

v červenci

V červenci na Jezerní slati jsem na sobě měla snad úplně všechno a mrzla jsem neskutečně, po 24 hodinách deště jsme ze Šumavy zbaběle ujeli. Na vyhlídce na slať visí tabulka s průměrem teplot a počtem mrazivých dní – i v červenci a srpnu tam umí mrznout. Prostě Šumava 😉
    To hnusný zmrzlý mokro… bylo nádherný. S loňským teplem a davy turistů nesrovnatelné. V tom dešti tam tehdy nebyla ani noha.

Jo a kdo to tu psal, že by chtěl vidět sovy v přírodě? Tak kdyby sem laskavě přijel, ty dva debily dole si odchytil a odvezl někam daleko!!! Už jsem se dvě noci pořádně nevyspala a zjevně mi nebude přáno ani dnes. PÍÍÍÍSK

Kuskus

Musím říct, že na zdejší web chodím ráda a cítím se tu fajn, bo oblibuju nejen zvířata, ale taky zajímavé lidi a podivíny, kteří se něčím odlišují od ostatních a Čajda má obzvláště vymazlenou úchylku. 🙂 za 24 dní – 460 kiláků je fakt mazec! To bych nedala ani v době, kdy jsem měla kolena v pořádku a prakticky žila na horách.
    Nesnáším vedro a nejraději jsem chodívala po kopcích za mrholení a ve větru. Začátkem září nastával můj nejmilejší čas na toulky po lesích, sbírání hub na loukách a kolem potoků… V září skončily prázdniny, dovolené, haranti museli do škol a v lesích ani noha. Ticho, barvy, vůně, mlha v údolích, podzim.
    Jeden propršený den venku se dá vydržet, ale nedovedu si představit trávit takhle v zimě a mokru týdny. A jít a jít a jít. Klobouček, Čajdo.
    A vítám fotodokumentaci, aspoň si bezbolestně prohlídnu Šumavu.
    A moje oblíbená:

cernej caj

Petrs01
    ze to pises zrovna ty:D 😀 masozravka super!

jo, to je pozitivni aspekt mokra a zimy. I ty zbytky lidi co by jeli mimo sezonu sou radsi doma 😀 ja hlavne nechtela tahat jeste sneznice, a to se mi splnilo 😀

kachna
    kdyz si vezmu, jak priserny bylo rozplanovat ten mesic a kolik to vzalo casu, tak si v realu nedovedu vubec predstavit, ze nekdo planuje treba 6 mesicu na americkych trailech 😀 a co treba nejakou expedici se 20 cleny nekam za polarni kruh, do hor a tak… brr 😀

Maya
    jj, cervenec a srpen sou presne mesice, kdy je na kazdym nocovisti asi tak 8 stanu (vic se jich tam nevejde) a dalsich 8 byva typicky jeste za vymezenym prostorem… jdes ve strudlu lidi jak nekam na lysou horu a jedinej okamzik, kdy nevidis jiny lidi je, kdyz se zalezes prikrcit hluboko do lesa 😀

kveten byl vyhodnocenej jako na pocasi uz pouzitelnej (nemrzlo i pres den a nebyl snih) a diky zavrenym ubytkam a hospodam to byla asi jedina sance, jak zazit sumavu liduprazdnou “jak pred 10 lety”. covid zvysil navstevnost vsech nasich hor tak 5x… a uz pred nim zacinala byt sumava v sezone nepouzitelna…

Kuskus
    to si napsala fakt krasne s tou vymazlenou uchylkou:D

kde v horach jsi zila? tyjo, raduzu sem uz neslysela roky, du zapnout repro do zasuvky 🙂

kachna

covid zvysil navstevnost vsech nasich hor tak 5x… a uz pred nim zacinala byt sumava v sezone nepouzitelna…

Jinak hlásím, že drtivá většina městských užívačů je zpět ve svých městských zábavních chrámech a zjevně se přidali i komerčně vyprahlí chodiči přírodní, jen pár cyklistů zbylo (nemá to znít opovržlivě, u nás jsou tůristé vesměs lidé přeslušní).
    Včera u nás prošlo tak málo tůristů, že to bylo skoro jak v zimě (máme tu krásné zimy, kdy je slyšet padat sníh)

kachna

jak priserny bylo rozplanovat ten mesic a kolik to vzalo casu, tak si v realu nedovedu vubec predstavit, ze nekdo planuje treba 6 mesicu na americkych trailech

tak on už asi taky má zkušenosti a třeba u Zibury si nevybavuju, že by to takhle plánoval na deka? Ale zase vem si polární výpravy (vzhledem k teplotě můžeme směle srovnávat), že to plánovali fakt několik let, páč když neplánuješ, snadno se ti stane, že pak zjistíš, že krát 2 to mělo bejt.

cernej caj

kachna
    nojo, tak asi uz potrebujou taky dokoupit rozedrane hadry a rozpadajici se vybavu 😀

jo, ono vetsina tech lidi sou proste v pohode, ale kdyz si nemas ani kde sednout do pristresku ze kolem nej postava 30 lidi tak to je uz hardcore 😀 mam radsi kdyz je to jak su zvykla, nikde ani noha nebo par lidi soustredenych u tech “lepsich” cilu a jinak v lese sem tam nekdo

kachna

mam radsi kdyz je to jak su zvykla, nikde ani noha nebo par lidi soustredenych u tech “lepsich” cilu a jinak v lese sem tam nekdo

To mi povídej, tuhle jsme šli venčit v Tupadlích a bylo to jak na Václaváku před pandemií, jen teda chyběli dealeři a přebývalo prase, které asi vypíchl něčí pes.

cernej caj

kachna
    tak je fakt, ze clovek to taky prezije na stangli salamu 😀 jo presne na ty expedice sem taky myslela, kdyz pak mala chybka muze ohrozit zivoty a tomu se kazdej snazi predejit…

Maya

cernejcaj
    fakt tolik turistů v létě? to b mě ani nenapadlo, když jsou ty hory tak velký
    ale já to neznám, u nás není žádný turistický cíl, takže až na nějakého občasného kolistu víceméně nikoho nepotkávám skoro nikdy

PetraK

RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁRRRÁÁÁRRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    RRRÁÁÁ
    MMŠTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁJN !!!

Gůtn tág majne líbe Kindr.
    to byl akurátně pěknej víkend co? Teploty tak akurát, bych řekla. Sem si včéra prvně barvila makovici v Domečku, tak jsem si vzpomněla na naši debatu s Mayou a čajdou o barvení kadivou barvou, že by to mohlo zasejřit trupky a tudíž jsem si pěkně makovici splachovala do džberu a posléze s tím zalila svou jedinou jiřku, která mi vyšla. Ešivá sem si jí zahlušila, bude mi to líto. A nebo naopak poroste jako ten blásen a přeroste plot 😀

Maya
    no jsem taky architekt, to rozhodný a amibiozni teda vůbec nesedi
    taky nejsem ambicijouzní.

akoraaat kdyby mel nekdo nejakej tip cim to obalit

Já to dávám Máje do žrádla (syrový mletý maso)
    kachna má vynikající nápad 😀

a fakt to strčit do tavěňasu, jako psovi a polknout?

teda nejak se mi asi aktualizovaly win v notasu,
    jakože samo do sebe??? 😮

ono prostě asi ty hory chce jít v červenci nebo v srpnu
    no to vůbec! to je tam daf! A není to Daf Edberts.

fakt tolik turistů v létě? to b mě ani nenapadlo, když jsou ty hory tak velký
    šumák je fakt peklo a v podstatě třeba jizerky už taky. Poslední hory – jako velký hory, byly Krkonoše o Velikonocích a to to ještě šlo.

Petrs01
    Jakožto kancelářská krysa
    ale jo, u tý první je to fučík, ale po tý druhý to může být trošku horší, než jen únava a bolavá ručka . No každopádně zvládnout se to bude muset.

Tak kdyby sem laskavě přijel, ty dva debily dole si odchytil a odvezl někam daleko!!!
    😀 😀 promiň, chápu Tvoje rozhořčení, ale je to tak autenticky napsaný… se prostě musím smát.

PÍÍÍÍSK
    takže Puštik?

Kachno!
    Blicí hudební nástroje mě poněkud zarazily a podnítily mou fantazii.
    😀 diky, mou ted taky.

i mou, i mooouuuu 😀 😀 😀

Fifi
    Dneska sla jedna hoodne vydatna kolem, pekne to dunelo.

a co Trololo? Dobrý? A co Tvoje hlava, taky dobrý(neptám se na kvíkvé, to víme, že na nic moc, ale ptám se na bolest 😀

černej čaj

prvni dil…

jsem nadšená a….vyčerpaná, bolej mě nohy. 😀 a jak jsem psala u článku – ta poslední fotka!!!

a souhlasím s Mílou

Čajdo, fotky úžasný a s úplně autentickou atmosférou mokra a zimy – a samoty:-

a hele von už je druhej díl!
    musím pak kouknout. seš rychlik

… tvl 12 hodin prace… zase… nejak mi chybi ten odpocinek po dovoleny 😀
    nicméně dovedu si představit tý práce za tím, mně stačí psát jen články, Ty máš ještě fotky. A zážitky z několika dní.ale zase si to právě teď oživíš ty zážitky.

ja hlavne nechtela tahat jeste sneznice, a to se mi splnilo
    takže vlastně šécko super! 😀

lem nej postava 30 lidi tak to je uz hardcore
    úplně se mi neudělalo dobře z týhle představy. Nesnáším venku davy.

Kuskus
    a Čajda má obzvláště vymazlenou úchylku. 🙂 za 24 dní – 460 kiláků je fakt mazec!
    Jeden propršený den venku se dá vydržet, ale nedovedu si představit trávit takhle v zimě a mokru týdny. A jít a jít a jít. Klobouček, Čajdo

😀 tak, hezky výstižně napsáno.

a v lesích ani noha. Ticho, barvy, vůně, mlha v údolích, podzim.
    krásně vystižený. A v kterých horách – Beskydy? Jeseníky?

kachna
    inak hlásím, že drtivá většina městských užívačů je zpět ve svých městských zábavních chrámech a zjevně se přidali i komerčně vyprahlí chodiči přírodn

fakt?? už? kéž by bůh nakupování dal a voni tam zvostali 😀

Petrs01

kéž by bůh nakupování dal a voni tam zvostali

Modlíme se úplně stejně!

PetraK

Petrs01
    vono teda přibude bohužel byčiglistůch,páč když voni už si ty elektrokola koupili, tak je musej využít.
    Jen poznámka autorky – nemám nic proti lidem, který mají rádi jízdu na kole, ale nějak mi vaděj ty, co to dělaj protože je to trendy, protože je to in a protože pandemie. V tomhle jsem, přiznám se hnusná, a jestli někoho přivedla k jízdě na kole, k běhu a poznávání republiky až pandemie, tak já todlenc jako netolerantní neocením, protože mi to přijde divný.

cernej caj

Petrq
    Snad se teda buh nakupovani smiluje 🙂
    Tak snad poroste jakomdiva takhle kadive zahnojena!

Kachna
    Prebyvajici prase me.pobavilo. jaknse deti tesi na prazdniny kdyz je ted meli skoro rok?

V praci nabiham v klidku, cekam ted u doktora:D pohodovej den

Denny

Morgen teda skorosvačinové pondělí, krafalenky…
    to zas bude vedro, bleee.
    V sobotu byl k obědu Sírovec a děcka, doporučuju, je to mňamka.

Víkendík pěkný, včera jsme s Koníkovou vstanuly v 6hod, za 20 min už
    jsme byly venku, šly jsme na naší rozhlednu a stálo to za to 🙂

Takže něco z rozhledny vod rybníka a západ za bytovkou na louce.
    Zkusila jsem fotit ty kopretiny zdola, udělalo to moc pěkný efekt 🙂

Attachments:
    Kuskus

Černýčaj a Petrak
    Pracovala jsem v Beskydech na Horské chatě Gruň a volné dny (celá Blažena) trávila také tam. Domů do Ostravy jsem jezdívala jen v nejnutnějších případech.

Denny

čajdo mrkla jsem na fotos s popisky č.1 krásné a smutné zároveň…
    ty pahýly stromů, člověk by brečel…

Denny

Petrs01
    sovu jsem chtěla jááá a jááá a jááá a vobě 🙂

Petrs01

jááá a jááá a jááá

Tak si přijeď, ochotně ti je půjdu setřepat do pytle, či jak se ty potvory chytají. Píská to každou noc. Spát se zavřeným oknem je pro mne peklo i v zimě. I můj zvířatmilovný muž už včera přemýšlel nad vhodnou zbraní.

Denny

Petrs01
    půjdu setřepat do pytle, či jak se ty potvory chytají
    chudinkííí 🙂
    nad vhodnou zbraní.
    to budete moset spáchat hromadnou sebevraždu a sovy nechte být 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 941. až 960. (celkem z 3,553)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.