Kecací jaro 2022

Fóra Ostatní Kecací jaro 2022

• Toto téma obsahuje celkem 3,684 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 841. až 860. (celkem z 3,684)
  • Autor
    MirkaD

Černejčaj-jo s autem a kravinama máš pravdu…
    ale Martin nechce levný auto….

cernej caj

MirkaD
    ja vim, martin totiz nedokaze mit ani levnej obojek, protoze levnej nemuze fungovat stejne jako drahej:D

Ono totiz tech aut je dneska milion a nikdo o to nema zajem, ale to je jeho problem, to byl proste jen poznatek, ze ste uz davno mohli misto milionu kravin klidne hezky auto kolem 30t (to uz dle me neni levny, to mame my za 10t levny 😀 a vis jak je smesny ze takovy auto stoji jako pocitac a vydrzi v pohode 4-6let bez jakychkoli zasahu ?:D nebo jen par korun nejaky drobnosti.

Milena
    jo, vcera se mi ani moc nechtelo jeste prodluzovat a spoje cca po 2h dire…

no s kreckoidnim robertem chapu, ze je vyhoda, ze ty nic nemas 😀 aspon se hezky doplnite a navic je stehovani aspon prilezitost neco dat pryc 😀

Odetta

Mirko, jméno zatím nevím, to má svůj čas a asi ho, abych pravdu řekla, ani z bezpečnostních důvodů pak nebudu veřejně prozrazovat. 🙂
    S tou terasou půjdu proti proudu – já si myslím, že je to případ klasického podmiňování, a že by časem došlo k vyhasnutí. Nicméně i to má svá “ale”.

Jen jsme to tady tak rychle prolítla a moc toho nepřečetla, ale chci Mileně popřát hodně sil na stěhování. Stěhovali jsme se na konci roku, takže soucítím.

• Odpověď byla upravena před 4 měsíci a 1 týdnem uživatelem Odetta.
    cernej caj

Odetta
    Tak to mas cerstve v pameti vybakut zabalit vybalit zabalit… a jak se bydli na novym.miste? Si vubec prazska? Uzes nam prozradit aspon kraj;)

Odetta

Čajdo
    Jo jo, ještě teď jsem z toho vyčerpaná. 😀 Nejsem pražská, jsem v kraji kapliček a divných kamenů. Bydlí se tu docela dobře, jsem v takovém zapomenutém kousku světa, je tu klid.

MirkaD

ODETTA-my jsme se špatně pochopily…
    nebo nechápu ted já-proč neprozrazovat jméno z bezpečnostních důvodů?
    já se teda mimochodem neptala na oficiální jméno-ale jen,jestli budeš vymýšlet nějaké volací domácí…..
    já třeba neměla u obou průkazovejch psů jejich oficiální jména
    Dafi-je oficiálně Dora ze Židenických zahrad,její ségra byla Dida-úspěšná na výstavách,i na ní chovají….
    Gero byl Pepino Drofa-Pepina jsem nechtěla,protože jsem měla kočku Pepíka….
    no a u ostatních svých psů i psů rodičů pužívám jména,nebo zkoomoleniny,který používám já jenom
    takže Žeryk je na vycházkách Ryk
    Dafi je Afi,nebo Ufo,Betty rodičů je Týna při cvičení a vycházkách…
    a to z důvodu,že rodiče +Martin ty jména nadužívají a omílají zbytečně….

MirkaD

Černejčaj-no jo no Martin…
    nevíš kdo by koupil ppotahy na 2 křesla a sedačku?
    původní cena 3litry…potahy se obtáhnou na celý křřeslo i sedačku
    Martin to nechce dát z domu,ale používat to nebude-barva červená….
    Mileno-hodně sil na stěhování-Martin je křeček,jeho máti je křeček,
    já su vyhazovací….
    já se stěhovala s 20igelitkama,knížkama,psem,dekama,knihovnou,
    a výbavou-ručníky,povlečení,nádobí…..

Odetto-a jaký to má svoje ale??

jinak jsem v pondělí probírala s psychologem,že mám problém u lidí s respektem,že mně neberou vážně a nerespektují….
    teda hlavně doma,že…
    no výsledek byl,že proberem co funguje za 2 mněsíce,ted jsme probíraly co nefunguje…..boží tohle….

Odetta

Mirko, já bych mu právě ráda říkala PP jménem, obzvlášť pokud si ho budu smět sama pojmenovat (což dle předchozích vrhů předpokládám, že zřejmě půjde). A přes to psí jméno budu následně dohledatelná v databázi já, proto to nepovažuju za bezpečné. Snažím se být na internetech pokud možno co nejopatrnější, člověk nikdy neví, kdo a s jakými úmysly to čte. 🙂

To “ale” – no minimálně bude to vyhasnutí trvat opravdu hodně dlouho. A s každým dalším “excesem” se ten podnět znovu “nabije”.

MirkaD

Odetta-tak to jo 🙂
    to potom chápu,no já su přes počítače/mobily děsnej analfabet….
    a vzhledem k tomu,že zde píšu kde dělám,kde bydlím,
    tak je asi nějakýho prozrazení jména už fuk…-ehm mluvím pochopitelně za sebe…
    božínku mně se tááák líbí jmna na velkýho psa-Kazan,Bojar,Astor
    jako dokážete si představit volat na malýho knrače/nebo malýho vořecha-tyhle jména se mně líbí odmala:Ddokážete si přdstavit jak na malýho čoklíka voláte Kazane k noze?:D:D:D

kachna

. A s každým dalším “excesem” se ten podnět znovu “nabije”.

jo áhá, takhle jo, navíc potom je tam klasické gamblingové posilování závislosti, kdy i ty nevýhry krmí tu výhru – tuhle to přeci vyšlo.

Milena z Prahy

Odetto a Mirko,
    díky 🙂
    Momentálně se snažíme protřídit fotky… R. bojuje o každý foto s kytkou, na kterou zaostřil tchán o dovolený v roce 1979 😛

Odetta

Kazana měl můj dědeček, byl to NO, a ještě navíc ten osudový, co funguje na myšlenku. 🙂

Kachno, mně se to dobře chápe na příkladu emergency recallu, to je taky klasické (nikoli operantní) podmiňování. Používá se to hodně v zoo s divokými kočkami, ale samozřejmě to lze dělat se psem, dobytkem, králíkem… Učí se to tak, že se vybere nějaký jedinečný zvuk (třeba chrastítko, zvoneček), který se začne vyluzovat, a během toho zvuku se začne zvíře něčím hodnotným krmit. Zvuk se dělá chvíli před žrasem a kontinuálně i chvíli během něho. Takže ve finále jakmile zvíře slyší ten zvuk, běží okamžitě k člověku (nebo v zoo na nějaké konkrétní místo), aniž by o tom přemýšlelo – stejný princip jako Pavlovovi psi. V zoo se to pravidelně testuje (bezpečnostní důvody). Pokud se to dlouho netestuje, chování vyhasne, vymizí spoj mezi těmi podněty. Ale na druhou stranu, když to u zvířete použiješ v krizové situaci bez odměny, tak to sice funguje, ale ta reakce (spoj) se oslabuje, takže ji zase musíš “nabít” tím, že zvuk spojíš se žrasem. (Mimochodem je dost zásadní zvolit si unikátní zvuk, protože jakmile ho to zvíře někde slyší, tak za ním běží a nevnímá.) No, vysvětluju to jak hotentót, ale dají se k tomu dohledat výrazně fundovanější a srozumitelnější zdroje. 😀

MirkaD

Odetto-jo myslím to psal Šusta v knížce…
    mám od Šusty 2 knížky a doma jako dárek dostanu třetí-Neznám druhé takové zvíře jako je pes-tak se těším,i když na mně jsou ty jeho knížky dost naučný-hodně používí anglický výrazy,trojůhelník stresu a tak…
    když uvede příklad-tak si řeknu jooo,jasný,ale když je ta teorie tak to čtu po kouskách,vracím se k tomu,podtrhuju si to….
    prostě knížky kdysi-Výcvik psa,Pes a jeho výcvik…byly na mně jednodušší…..

kachna

Odetto, věřím tomu, že tebou popisované chování funguje, ale nevěřím tomu, že takhle zafixované chování může vyhasnout, navíc bych kníkání považovala trochu i za součást povahy.
    Dokázala bych si ještě tak představit přesměrování činnosti.

Maya

podle mě u desetiletého psa pravděpodobnost, že vyhasne až tak zafixovaný chování, je taky celkem nulová
    ale to neznamená, že se to nemá zkoušet, to radši ať kňučí doma, bych mu tam dala něco na kousání a nazdar
    jo a kdybyste někdo věděl, kam jsem dala ty dvě klece, který jsem koupila pro kocoura a asi před dvěma lety někam uklidila, tak mi dejte vědět, slíbila jsem jednu včera bráchovi, dneska prohledávala celý odpoledne všechno od sklepa až po půdu a nikde nic, už nevím, kde mám hledat 😀

MirkaD

Maya-ti najdu ty klece
    ty mně najdi tv ovladač:D:D:D
    dívalas see pod postel?

Maya

MirkaD
    postel nemá nožičky, ale dívala jsem se do postele i do skříní a prostě všude, venku prohledala všechny garáže a kůlničky a nic 😀
    ale tak alespoň jsem si vzpomněla na želvy a vzala je konečně domu 😀

Denny

Dobré ranko,
    U nás sice drsnej sever, ale nesněžilo a co je horší, ani nepršelo 🙁
    Ale foukal vítr a ráno -3 takže zimní bunda a kulich to jistil.
    Miminta ještě nejsou, mluvila jsem s chovatelkou, jejich mamina rodí cca 67 den, takže by to vycházelo tak nějak na čtvrtek.
    Včera bylo sluníčko, teda brzo ráno a pak nastal apríl, poletoval sníh atd.

Tady receptík na kančí ragů

Kančí ragú

někdy třeba přidám i sušený švestky, nedávám dijónskou hořčici, ale určo se tam hodí.

cernej caj

MirkaD
    Fakt nevim kdo chce potah to nabidnete na inzerci v obchode…

Odetta
    Benesovsko:D

Mebo spodni hrana strednich cech 😀

Se jmenem chapu, ja chtela feri tak mam “feris” jako mercedes:D libi se mi kdyz muze mit pes jmeno, kterym mu chci rikat takze je fajn si u stenatka vybrat:)

A treba glen byoo blby jmejo ale vokoun neslysel na jic tak prejmenovat sel, charlie z nejakyho me neznamyho duvodu na to jmeno fakt krasne reaguje (i venku i kdyz z voditka bych ho nepustila) takze asi musi mit ze zivota ce stodole zafixovany aspon toto (proste nerikam ze ta zenska je nemela svym divnym zpusobem rada), to by za ten mesic v utulku asi tak krasne nedal

Denny

A tadyk něco z víkendu, respektive z neděle

Attachments:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 841. až 860. (celkem z 3,684)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.