Kecací jaro 2022

Fóra Ostatní Kecací jaro 2022

• Toto téma obsahuje celkem 3,684 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 2 týdny a 5 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 701. až 720. (celkem z 3,684)
  • Autor
    Zlata

Tak to vykupování začalo nejdřív v Rakousku,pak se mluvilo o Španělsku,Belgii,germáni jsou az poslední.Jo a v Rakousku stoupají ceny vajíček v prvovykupu z 0.9centu na0.71centu (vyšší cena energii a krmeni)

Kuskus

Z Masopustu miluju nejvíce Tisíc dnů mezi námi – celé album je bombovní!

Každým dnem by měli přiletět čapí celebrity. Páry Bukáček a Markétka a na hnízdo do Bohuslavic Bohoušek s Bohunkou.
    Snad se Bukáčkovi vyhnou pohromy jako v loni, kdy ovdověl a stejně jako o družku (dráty vysokého napětí) přišel i o jedno čápě.
    Místní pomohli s krmení, páč Bukáček nemoh zároveň zahřívat mimina i shánět potravu, když máma uhynula. Vychoval tři potomky, dlouho odmítal novou družku Markétku, mlátil ji, vyhazoval z hnízda a tak zamilovaná Markétka nocovala opodál, ale furt se vracela, až ji nakonec pan nedostupný vzal na milost a když mladí odlítli s ostatníma puberťákama za teplem, zůstali oba čápi ještě nějakou dobu jako pár na hnízdě a náramně se k sobě měli, než zesílil i pohublý taťka, bo uživit tři uřvané, hladové krky mu dalo zabrat. Tak snad se letos šťastně shledají a vyvedou mladé. Natrénováno (jak se dělají děti) mají. 🙂

A netopýrů se nemůžu dočkat, ale o ty obavy nemám. Se budou mít jak v bavlnce. Jen si přeju, aby vet špatně viděl a v pupíku jich bylo víc. Pupíků ušatých. 🙂

cernej caj

Kuskus
    Jeee to je hezky:)

Maya

cernejcaj
    diiky, ja to tady hledala a nic furt nenachazela
    tak uz to mam a ten outlook, kdyby to nekoho zajimalo, neni to v pravopisu, ale blbe nastavenej jazyk
    PetraK
    no to vykupovani mouky a oleju je proto neb ted vsude rikaj, ze nejvetsim producentem psenice, repky a slunecnice byla Ukrajina a az dojdou lonske zasoby, tyto komodity nebudou a nebo budou priserne drahy
    toz lidi delaj radsi zasoby, asi taky zacnu

cernej caj

Maya
    Tak ja myslela ze mas kontrolu pravopisu (pro spatnej jazyk) proto je to cerveny takze pro ke je to to samy:D dobre zes to nastavila a navod sem ti poslala do mailu:D

Myslite ze se v galanterii da sehnat kousek pruzne sitoviny tak 10×10 cm? Nebo z ceho vzit doma? Je to zaplata na pruznou kapsu batohu… a ted me napadlo vetsi kus gumy ba tam sel dat, delsi at to nepruzi a netaha latku ale zas jestli by to pak nwtahalo latku kdyby se to nahodou natahlo

Denny

Zlatko
    no já tohle vůbec nepozoruju, to je jako když byl Covid a nebylo droždí a Bůhví co ještě.
    Ano včera v rádiu říkali, že ceny vepřového půjdou hodně nahoru.
    Stejně nic nenaděláme, že.

Kuskus
    Se budou mít jak v bavlnce
    jako v jeskynce 🙂
    Tak on vet říkal, abych po něm nechtěla počet, já mám naplánovaný čtyři.
    1.Želvička pro chovatelku, které před měsícem umřela a která mi pomáhá
    2.Siamský kluk, nová posila do Waldovic rodinky
    3. Nějaká krásně ušatá orientálka posila pro CHS DennyBats
    4. Poslední krásný netopýrek pro chovatelku do PL, od které mám já holky.

Takže jsem to Balbínce naplánovala :-DDD

A čápy taky sleduju 🙂

• Odpověď byla upravena před 4 měsíci a 1 týdnem uživatelem Denny.
    PetraK

Tak to vykupování začalo n

a jako lidi se chtějí zazásobit na sto let dopředu, nebo jak? stejně jim to jednou dojde a budou muset koupit , já tohle úplně nechápu. Chápala jsem, že jak začal kurvavir, tak lidi chtěli mít doma zásoby, pro moment, kdy je doma zalígrujou, ale tohle mi přijde…. nemůžou se zazásobit na furt a zdraží se i ostatní věci, to si narvou dům zásobama? To už zase můžem nakupovat naftu do plechovejch van, aby měl víc, než má jarda od naproti.
    Já taky nemám všechny věci na doraz, jsem zvyklá mít rezervu, ale normální rezervu, však prostě to má všechno nějakou trvanlivost.

no to vykupovani mouky a oleju je proto neb ted vsude rikaj
    je to dobrej tah, jak lidi přimět nakupovat. a nepřemejšlet co tako budou dělat se 100 kg mouky plný molů 😀

PetraK

Kuskus
    tak Bukáček je zpátky? a má novou holku? To je hezký! taky doufám, že letošní rok pro něj bude už normální.

Jsem přemejšlela o jaký netopýry se nebojíš 😀 😀 mám nějakej mozkovej rozchod, nebo co 😀

Maya

Denny
    ja to tipuju na 6 😀
    mohli bysme zahajit tipovaci soutez a vitez vyhraje nadpocetny kote 😀
    cernejcaj
    jj, diky, ja uz si to radsi v tom mailu nekam ulozim 😀
    kde sehnat tak maly kousek pruzne sitoviny nevim, nemas nejakou znamou svadlenu, ze by to mohla mit doma?

Maya

ja si jdu zmerit ten notas a poohlidnu se po nejakym futralu a tasce
    vcera jak jsem sla v desti, tak jsem si rekla, ze jeste futral se hodi, jsem to bala nest jen v tasce, ze to promokne a igelitka se mi nezda dlouhodobe jako moc vhodny reseni 😀

Denny

Maya
    mohli bysme zahajit tipovaci soutez a vitez vyhraje nadpocetny kote
    no super nápad ! :-DDD

Nadpočetný kotě by bylo tak pětadvacátý, páč zájemců je hodně.

PetraK
    aby měl víc, než má jarda od naproti.
    to je přesně ono. A pořád x % lidí zbytečně potravinami plýtvá.

čajdo
    nějaký starý baťoh by nebyl? Tam jsou ty síťové kapsy…

Zlata

Já byla překvapená,ze na západ,Rakousko jih,od nás se něco takového vůbec děje.Koukala jsem jestli si to překládám vůbec správně (čučim na TV s titulkama),pak jsem to četla v novinách.Ty vajíčka na desetiny centu mi fakt daly zabrat.🤓

Denny

Zlatko no tak v otm množství vajíček to dělá ve finále docela velkou sumu.

By ses divila, jak nás němci buzerují o fufníky, zaokrouhlujeme € na pět desetinných míst.
    Ale když vyrobíme měsíčně 50.000ks výrobků tak to prachy ve finále jsou

Zlata

Denny
    To já věřím,ale já než pochopila ze jsou to centy ne eura🤣🤓

Denny

Zlatko ahá 🙂

Maya

ani to nemusi byt eura, nas cvicej s cenama i cesi a resi co bude za cislo na druhem miste za desetinnou carkou, ono proste v tom mnozstvi to pak uz dela tisice

PetraK

Tak já jedu pápáá, jo? Mám přesčas 3/4 hodinky, tak to zabalím a jedu pro ty vejce, kolipa budou stát teda zatim nevim, takže ešivá to mezitim,než tam dojedu zdražej, tak to ani nezjistim 🙂

cernej caj

Denny
    Dobre to mas spocitany tyjo tri netopyrice:D

PetraK
    No ja treba nemam zasoby skoro niceho takze kdyz du do kramu a neni olej a ja ho chci tak me to sakozrejme zaskoci, ze… kdyz ho potrebuju.

Maya

tak ja se treba nedivim, ze si lidi delaji zasoby nejakych veci, co jdou skladovat, ty ceny maj prej vyletet na podzim, tak proc nenakreckovat a usetrit a kdyby nahodou se to s tema cenama nestalo, tak se nic nedeje, holt nebudu pak nejakou dobu ty veci nakupovat
    mouka kdyz se da na par dni do mrazaku, tak pak moli a spol taky nehrozej a da se skladovat dlouho

Milena z Prahy

Kuskusi,
    o tom ovdovělym čápovi jsem měla povědomí, jen jsem nevěděla, že je to Bukáček. Tak se jmenoval Dennyky psejda 🙂

Jinak v Bille u nás na sídlišti slunečnicovej olej pořád je. Akorát stojí kolem šedesáti korun, to mi připadá, že zdražil.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 701. až 720. (celkem z 3,684)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.