Kecaci jaro 2021

Fóra Ostatní Kecaci jaro 2021

• Toto téma obsahuje celkem 2,011 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel cernej caj a poslední změna proběhla před 4 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 841. až 860. (celkem z 2,012)
  • Autor
    Milena z Prahy

PetraK
    Jo jo, Petro, nechtěla jsem generalizovat. Určitě byli a jsou moudrý a empatický kněží. Já jsem chtěla vyjádřit spíš svý pocity z pár mší, který jsem zažila v kostele u nás na Praze 8.
    Pěknej víkend všem :-).

cernej caj

treba kde bydli moje segra je moc fajn farar, ten mluvi hezky obecne o lasce a tak, ze se to da vydrzet uplne v pohode. segra tam mela svatbu, oboje krtiny i na pohrbu sme tam byli a fakt je proste sikovnej. Jinak ale ja svatbu v kostele nemela a klidne at se za me prohodi par slov v krematoriu, ja v boha jako takovyho asi neverim, znam dost lidi, co veri, muj deda je ze silne verici rodiny, jeho stryc byl vyznacny knez, deda mel byt taky knezem ale celou rodinu pohorsilo kdyz se knezem nestal 😀 ale nevim, ja nejak od mala brala kostel a tohle vsechno jako opruz, ackoli oba moji rodice sou z verici a praktikujici rodiny…

jo, architektura je super, jo nekteri knezi sou proste taky spravni lide na spravnem miste, jak bylo receno, v nasich koncinach to silne prolina historii, vychovu… ale ja osobne asi proste verici nejsu. Neco tam nahore mozna je, ale jestli buh, nebo vesmirna energie…

jinak sem nakoukla co mame v rodinnych dokumentech o praprapredku… palarikuv odchovanec, knez, spisovatel, narodni buditel… myslim, ze vlastne mame v rodine velice vyznamenho kneze, byl by to myslim dedeckuv prastryc, no a ja se takhle nevyvedla 😀

Milena z Prahy

MirkaD a Kuskus
    Holky (můžu vám takhle říkat, ne?), zapomněla jsem vám poděkovat za odpověď :-). Astrid Lindgrenovou mám moc ráda.
    Mirko, jasně, klidně mi říkej Milko. Já mám sentimentální vzpomínky na oslovení “Milčo”. Tak mi kdysi říkala teta na chatě, většinou když mi zadávala nějakou práci, což mě ale právě bavilo. Ona byla manuálně velice šikovná a rychlá a schopná vyvařovat i v polních podmínkách široký rodině. Takže jsem chodila k potoku oplachovat mísy od těsta, škrábala jsem s ní malinký brambůrky-jednohubky k řízkům. Dodneška vím, jak voněly šuplata v kredenci :-).

cernej caj

Krasnou teplou a slunecnou sobotu!

Ja uz jedu na vylet, kamarad razi heslo ze kazdy rok vylet na tolik km kolik je vam let tak dneska se pokusim:D

MirkaD

přeji všem normálním lidem hezký víkend
    já ho budu mít normálně pracovní+normálně přesčasy,takže vlastně mě z toho normálně hrááábne
    včera odpo dost lidí-asi jim dostali výplaty,k večeru přivezli z jiné prodejny palety ze zeleninou,mraženým+chlazený-takže k normální večerní práci,které je i tak včer dost-tak ještě toto,skončily jsme k půl 11 v noci,záda v háji,jsem nemohla vylézt a ni 3 schody do kanclu,ruka v pr…
    no,nic
    dovezla mě zástupkyně,já skočila ze psama na chvíli na vycházku,
    pak nakrmit-sebe i je,pak došel Martin a do jedné v noci seděl na terase….
    já se šla v půl jedné vykoupat-do tré doby jsem nebyla ničeho schopná…
    a mezitím jsem nabízela Martinovi i Žerykovi,že jer otrávím,zaškrtím,přetrhnu…
    no nic
    ráno nádobí,vytřít domeček,vyprat,umýt kouchyn,ze psy na cvičící vycházku-taneční cvky+hledej-ztratil,Žerykovi mezi cvikama házet hračku za odměnu,aby nebyl chudinka bez hraní
    a ted se budu chvilku válet

Černejčaj-tý jo,kolik ti je let?
    by mě zabilo,takový hloopý nápady….:D
    užij si výlet,vůbec ti to nezávidím,takže v pohodě:D
    přeju ti i hezký počasí,zpívající ptáčky a tak….du si vyleštit svatozář:D
    jinak-být věřící není povinný,že…
    to,že někdo chodí pravidelně do kostela netnamená,že je věřící…
    někde se chodí,že chodí všichni,takže celá rodina povinně-viz Lipovec před 25lety u mýho bývalýho…chodily všichni at věřili nebo ne,protože na vesnici se to tak dělá,a tady se musí,a co by tomu řekli lidi-hnus velebnosti
    Petrs01-no mlýn v Rudici je velekrásnej,vevnitř jsem byla 2 krát-jednou na výletě,jednou akce od práce,kolem víckrát v rámci letní dovolené…
    pohádku s mlynářem ve statečném kováři známe:-)))
    s Martinem jsme se domluvily,že Žerykovi v noci nic házet nebude+ho nebude brát ven,jenže bude asi dlouho trvat,než mi tady ten čokl přestane fnákat,neslyším ho jen proto,že je za dvřma a mám puštěnou muziku
    což mě zase pak podřimující budí Martin,ptá se mě jetli spím,co podlouchám,jestli to poslouchám a tak-svět je prostě krásný místo…
    boží byla včera máti,ktrá se taky jako divila,proč by si Žeryček nemohl pohrát,když je přes den zavřenej?
    tak jsem jí vysvětila-že má Martin odpolední a může zvednout prdel a jít mu házet ven dopoledne,případně
    po ranní zas odpoledne
    jako ze psama ted nechodí,protože máme oba stejný směny,takže ráno jdu já+v noci,do obchodu nechodí,protože jede rovnou do práce,tak nakupuju já
    vstane si někdy dpo,uvaří a mizí…
    tak si může vstát o deset minut dřív a jít si hrát s Žeryčkem,ale to je namáhavější než v noci házet hračku v sedě z terasy od pití pivečka…
    no hračky házecí schovány…
    tak uvidíme…

Petrs01

kazdy rok vylet na tolik km kolik je vam let

Přeji kamarádovi, ať se dožije aspoň osmdesátky. A Peťan napovídá, že 101 je taky krásný věk 😀

v noci nic házet nebude+ho nebude brát ven

Tak brát ven ho může, pokud dodrží to neházení. Nevím co je pro něj snazší.

Fifi

Sobotenka jak vymalovana. Jedu s Troldou na pohotovost – boli brisko, boli, poblijon…

Z

Proboha co zbaštil.Držím palce.

Fifi

Z
    Diky, palce drz dal, budeme to moc potrebovat.

Akutni zanet slinivky. 🙁 🙁 Z ceho, to se nevi, nic spatnyho nikde nesezral.
    Kdyz jsme tam prijela, v aute vyblil krev. Takze hnedka odber krve a sono – pankreatitida, pak uz z nej strikala krev i ze zadku… Hospitalizace, kapacky, opiaty, leky, ted jsem prijela. Nejmin do pondelka tam zustane.
    Myslete na nej, hosicka pruhatyho, at to zvladne. Je to bez legrace zivot ohrozujici stav, jak mi bylo receno. Pry jsem nastesti prijela hodne brzo, tak snad. Achjo.

Z

Držím,držím.I ty se drz.

Milena z Prahy

Myslíme na hošíčka psího, neboj se, určitě to dobře dopadne, Fifi!

Petrs01

Fifi, týjo, ať je Troldík brzo v pořádku! Krasavec pruhatej.

Co je to dneska za blbej den? Bígl se začal po pár kilácích táhnout, pak vyblil šťávy, ještě v takové divné jedovaté barvě, pak jakoby mu nefungovaly zadní nožičky, tak nějak divně šmajdal… no báli jsme se hodně. Ale teď domů už šlapal vesele, večeři splivnul a tváří se zas v pohodě.

Fifi

Petrs
    Tak at je Atomik v pohode, tohle rozhodne nehodlam nikomu posilat dal.

Videla jsem hodne, ale zhorseni psa doslova z hodiny na hodinu kvuli metabolickymu rozvratu, to jsem mela online poprvy v zivote a uz to nechci zazit. Masakr, ukrutne bolestivej stav, krev horem dolem… Pritom to zacalo nevinnym blitickem. Radsi jet 100x na veterinu zbytecne, nez neco zanedbat. Myslim na Troldika, snad uz ma od bolesti uleveno a zitra se dozvim prvni dobry zpravy.

Petrs01

Chudák malej, tohle fakt nepotřebuju, brr. Růženka je v pořádku?

• Odpověď byla upravena před 5 měsíci a 1 týdnem uživatelem Petrs01.
    Fifi

Petrs
    Jojo, Ruzice je absolutne ok, jen ji chybi partak a hleda ho. Oba zrali to samy vcera (klasika kureci mletina od Falka, osvedcena), dietni chyba zadna, zadnej jed na zahrade – pry se to holt nekdy stane, nikdo nevi proc a pricina se nezjisti ve vic jak pulce pripadu.

Maya

Fifi
    ježišmajrja, chudák Troldík, držím palce ať je brzo v pořádku
    to se fakt stane jako zničehonic? to je děs teda, o tom jsem ani nikdy neslyšela

Fifi

Maya
    Musi bejt v poradku, musi.
    Znicehoznic? Asi jo, nebo ma nekde raka, ja nevim. Rozhodne nikde nic spatnyho nesezral.
    V rozvoji akutní pankreatitidy hraje hlavní roli aktivace trávicích enzymů uvnitř pankreatu a následná autodigesce panktreatu. Bezprostřední příčina této aktivace zůstává většinou neznámá.
    Viz clanek zde, vic toho cist radsi nebudu. Az se prestanu bat a budu ho mit doma, nastuduju vic.

Maya

Fifi
    snad neva když zkopíruju i Jednou z možností je požití nadměrného množství tuku, případně bílkovin po předchozím hladovění nebo náhlá změna kvality krmiva z nevyvážené krmné dávky na plnohodnotnou stravu nebo nadměrný příjem kvalitního plnohodnotného krmiva,
    protože to znamená, že to asi může mít i pes kterej se dostane ke granulím a sežere jich hodně nebo tak něco
    což mi připadá užitečný vědět

Maya

ha našla jsem na ulozto audioknihu Waltariho Etruska, kdyby někdo chtěl, můžu poslat

Fifi

Jasne, nevadi, kopiruj, proto jsem ten link dala, at si to lidi prectou. Ja nedelala zadny zmeny v krmeni, od mala je krmenej prirodne a asi vyvazene, vloni mu delali krev a byl v naprostym poradku. U nas takovyhle vykyvy nejsou, je zvyklej na grancle, sisky od Brita na dovoleny, maso ruznych druhu stridany pestre, nehladovi, neladuju ho tukem. Proste nevime, z ceho to ma. Co mi vet rikal dneska, maji tam s timhle akutnim problemem psy jak na granulich, tak prirozene krmeny. Neco se supne spatne a je to tam.

No tak prijemnej poslech preju, ja si Etruska pamatuju, jak jsem si ho nedavno cetla. Btw, ted jsem vystrachala starou knizku od Haileyho – Účinný lék. A taky pekny pocteni, kdyz tam parkrat padl nazev Pfizer v ramci tech farmafirem, docela jsem se usmala. Coz mi pripomina, ze nasi jsou po druhy davce ockovani a absolutne v pohode, zadny reakce.

Asi popreju dobrou noc a poprosim o drzeni palcu, zitra pisnu, az se neco dozvim. Jdu se protapnout zlehka s Ruzici este, je takova smutna, hleda Pipinka…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 841. až 860. (celkem z 2,012)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.