Homeo – artritida

Fóra Veterina – zdraví i nemoci Homeo – artritida

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PetraK a poslední změna proběhla před 3 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #114423
  PetraK

   Info i pro psí seniory, jak s homeo a artitidou – čerpáno odsud:

   https://www.ulekare.cz/clanek/zmirnete-bolest-kloubu-pomoci-homeopatik-staci-si-vybrat-podle-konkretnich-potizi-18505

   Bolesti pohybového aparátu jsou příznakem řady nemocí. Homeopatickou léčbu však můžete vyzkoušet, aniž byste znali přesnou příčinu svých potíží. Stačí se zaměřit na konkrétní podobu svých problémů a sledovat, jak například bolest reaguje na pohyb nebo na změny počasí.

   Jedním z nejčastějších onemocnění kloubů je artróza. Jedná se o degenerativní onemocnění, to znamená, že vede k postupnému poškození kloubů. Dalším velice častým onemocněním je artritida, která se projevuje nejen bolestí, ale především zánětem kloubů.

   Příznaky artrózy jsou:

   ranní ztuhlost,
   otok a bolest,
   omezení hybnosti,
   postupná deformita kloubů.
   Příčiny artrózy jsou mnohočetné a zahrnují:

   následky úrazů, a to včetně mikrotraumat (například ze sportu nebo fyzicky náročného zaměstnání),
   následky zánětů kloubů,
   špatné postavení kloubů,
   nadváhu,
   špatné složení potravy – nadbytek tuků, jednoduchých cukrů, alkohol,
   metabolické a hormonální poruchy,
   genetickou zátěž.
   Léčba pomocí homeopatie
   Než přistoupíte k samotné homeopatické léčbě, je třeba si uvědomit, že bolesti a otoky kloubů velmi souvisí s kvalitou stravování. Změna vašeho jídelníčku tak může výrazně pomoci ve snaze zmírnit vaše potíže. Základem je dostatečný příjem tekutin a strava bohatá na vlákninu. Důležité je vynechat anebo podstatně omezit všechny okyselující potraviny, protože ty podporují aktivitu zánětu. Týká se to především červeného masa, nasycených tuků, rafinovaného cukru. K mléku a mléčným výrobkům je třeba přistupovat opatrněji, na jednu stranu se jedná o potraviny okyselující, na druhou stranu jsou ale významným zdrojem vápníku. Samozřejmostí je vynechání či omezení alkoholu, kofeinu a také kouření.

   Právě podle svých konkrétních potíží si pak můžete vybrat z řady homeopatických léků:

   Rhus toxicodendron 15CH – hlavní lék na bolesti kloubů. Příznaky tohoto léku se velmi podobají příznakům artritidy či artrózy, protože jeho hlavní charakteristikou je bolestivá ztuhlost kloubů, která se pomalým rozhýbáním zlepší. Ztuhlost je největší ráno anebo po delším sezení. Velká zátěž ale posléze opět vede ke zhoršení bolestí. Potíže se zhoršují při změně počasí, zejména při vlhkém a chladném počasí, zlepšují se v teple. Rhus toxicodendron je taky vhodný lék na bolesti po distorzích čili „zvrtnutí“ kloubů a velmi užitečný na léčbu bolesti při rehabilitacích.>

   Dulcamara 9CH – vhodný pro pacienty, kde Rhus toxicodendron nepřinese úlevu. Hlavní charakteristikou tohoto léku je zhoršení už jen při změně barometru směrem k chladnému a vlhkému počasí. Pokud máte klouby jakoby ochromené a končetiny ledově chladné, sáhněte po léku Dulcamara.

   Bryonia alba 15CH – pomůže těm, kteří mají postižené klouby zarudlé, oteklé a teplé a bolesti pociťují jako ostré, bodavé a zhoršující se s každým pohybem. Příčinou zde může být i zánět kloubu. Jedná se také o významný lék kloubních výpotků (po úrazech, při artrózách anebo po operacích). Pro jejich léčbu je vhodné jej kombinovat s lékem Apis mellifica 30CH.

   Arnica montana 9–15CH – důležitý pomocný lék, zejména u těch pacientů, u kterých se postižení kloubů objevilo po poranění anebo u nichž se stav zhoršil po nějakém přetížení – třeba dlouhém stání anebo dlouhé chůzi. Bolesti tito pacienti popisují jako pocit zbitosti a rozbitosti končetin anebo celého těla. Zlepšují se v klidu.

   Pulsatilla 15CH – bolesti, které neustále mění místo. Bolesti jsou ostré, doprovází je zimnice a třesavka, pacienti jsou celkově přecitlivělí a plačtiví. Bolest zlepšují ledové obklady a horší se teplem, celkově se pacient cítí lépe při pomalé chůzi na čerstvém vzduchu.
   Ledum palustre 9CH – lék na bolesti, které mohou mít v pozadí dnu a větší konzumaci alkoholu. Klouby jsou oteklé, s modravým odstínem. V noci pacienty obtěžuje svědění chodidel a ráno jsou klouby ztuhlé. Bolesti se zhoršují za chladného a vlhkého počasí, ale paradoxně i studeným až ledovým obkladem. Kromě toho bolesti zhoršuje i pohyb.

   Ruta graveolens 15CH – svým obrazem je podobná léku Rhus toxicodendron. Výborně se osvědčuje při postižení zápěstí z přetížení, kdy jsou tyto klouby bolavé a jakoby ochromené.

   Vybraný homeopatický lék či léky se podávají většinou 2–3× denně v dávce 5 granulí.

   K dosažení dlouhodobých výsledků je potřebné vybraný lék bolesti kombinovat s léky, které mají vztah k určitým konkrétním kloubům a hluboce působícím terénním lékem. Tato léčba ale již patří do rukou lékaře homeopata.

   • Téma bylo upraveno před 3 roky a 5 měsíci uživatelem PetraK.
  Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.