Bylinky a psi

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  PetraK a poslední změna proběhla před 11 měsíci, 2 týdny.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #17542 odpověď

  Fifi

  Kdysi me poucila Dorotka rotvajleri, ze si sama umi najit lek na svy neduhy. Zacala se totiz cpat pýrem.
  Ted se asi situacie opakuje, stene rtw, ktery v to nejdulezitejsi obdobi pri prezubovani muselo vic jak dva tydny brat doslova tuny prasku a atb, se zacalo past na jitrocelu. Respektive, zatim se neni moc na cem past, ale jde jak prase uceny k vyhledani lanyzu – detekuje listecky jitrocelu, zacne hrabat, vyrve doposud zmrzlou rostlinku a sezere ji i s korenem. Dela to ted zhruba treti den.
  Kasel samozrejme nema, obecny pouziti jitrocelu jsem si procetla. Nejakej napad, proc to dela, co si tim vyrovnava? Ruzena je uz zase na prirozeny pestry strave, asi dohani deficity nejaky. Jen by me zajimalo, jaky a cim bych ji treba mohla vic pomoci.
  Diky, babky korenarky, radte. 🙂

  #17545 odpověď

  PetraK

  Fifi – jitrocel čistí krev, proto po něm jde. Krev a žaludek, tak asi Růženka bude moudrá malilinkatá bylinkářka a nebo převtělená Dorotka. Ať je jí dobře.

  #23944 odpověď

  Fifi

  Zpetne report, at je to tu uceleny – cuza v breznu zacla vyhrabavat i koreny pampelisky a mlaskala si. Navic, kdyz pampelisky v dubnu nakvetly, chodila jak slepice a utrhavala si kvety sondujíce cenichem dukladne, kterej ze je ten “nej” na pozrani. Nerozklicovala jsem, co bylo meritkem chutnosti a prospesnosti.
  Jitrocelu si ted uz vubec nevsima. 🙂

  #24078 odpověď

  PetraK

  Fifi – je, je to babča kořenářka 😀 pampeliškový kořen je hodně dobrý na detox jaterní. Ešivá vona se fakt nevrátila Dorotka?

  #29725 odpověď

  PetraK

  A když tu tak Fifi založila téma s tímhle názvem, tak sem rovno hodím jeden moc pěkný odkaz na právě ten MĚSÍČEK

  https://www.celostnimedicina.cz/mesicek.htm

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
Odpověď na: Bylinky a psi

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: