Odpověď na: Recepty – zeleninová, bezmasá a jiná jídla :-)

Fóra Ostatní Recepty – zeleninová, bezmasá a jiná jídla :-) Odpověď na: Recepty – zeleninová, bezmasá a jiná jídla :-)

#29960
PetraK

našla jsem zajímavej receptík kterej si tu odložím, podle autorky je to výborný a jak píše

” Slaný koláč, podobný pizze, jsme jako děti milovaly – mámy a babičky věděly, že musí upéct alespoň tři plechy – když totiž zavoněl z některého okna, přiběhly všechny děti z okolí.”
Ingredience pro:
1 plech
Na těsto:

300 g polohrubé mouky
200 ml mléka
20 g droždí
1 lžička cukru krupice
60 ml oleje
1 lžička soli

Na náplň:

300 g zakysané smetany 20%
100 g prorostlé slaniny
1 svazek čerstvého kopru
1 lžička soli

Postup

Krok 1: Ohřejte mléko na teplotu těla, přidejte lžičku cukru a rozdrobte do něj droždí. Nechte asi 15 minut vzejít kvásek. Mezitím do mísy prosejte mouku a smíchejte ji se solí.

Krok 2: Vyndejte z lednice smetanu, aby se zahřála na pokojovou teplotu. Do mouky vlijte vzešlý kvásek, přidejte olej a vypracujte hladké nelepivé těsto. Vytvarujte kouli, posypte ji trochou mouky a nechte v teple kynout asi 45–50 minut na dvojnásobnou velikost.

Krok 3: Zatímco těsto kyne, nakrájejte slaninu na proužky a na suché pánvi ji krátce opečte. Nemusíte ji vyškvařit úplně, stačí když chytí barvu a pustí trochu tuku. Zatím dejte stranou. Promíchejte smetanu se solí a přidejte na jemno nasekaný kopr.

Krok 4: Předehřejte troubu na 200 stupňů. Vykynuté těsto přeneste na plech vyložený papírem na pečení a roztáhněte ho po celé ploše. Potřete ho smetanou (nechte volné asi 2 cm okraje) a poklaďte kousky opečené slaniny. Pečte asi 20–25 minut, až okraje zezlátnou. Nechte chvíli zchladnout a krájejte na čtverce.

žiš mám hlad!!