Fóra › Ostatní › Kecací VÁNOCE 2025 a pak i zima 2026 :-) › Odpověď na: Kecací VÁNOCE 2025 a pak i zima 2026 :-)
po měsících
no pokud nedělají měsíční odečty, tak fakt ne. Navíc to naprostá většina lidí neocení a naopak dodavatelé, co na faktuře rozepisují měsíce z toho obvykle udělají takovej guláš, že normální člověk nemá šanci a účetní úpí. A stejně ty měsíce často rozepisujou dahadem, takže pro porovnání spotřeby k ničemu.
Sis mohla zapsat stav při instalaci FV a z toho uděláš průměrnou spotřebu před a po. A upřímně – k čemu ti to je? FV už máš, to nezměníš. A jestli jsi na tom líp o 10% nebo o 30%, nic to nezmění. Navíc porovnáváš stavbu v procesu budování – víš snad, kterej měsíc jela míchačka (cokoliv) jako o život a kdy byly stavba elektricky nenáročná? Kdy jste měli čas a topili v kamnech a kdy jste se spoléhali čistě na elektřinu? Kdy bylo věčně otevřeno do sklepa/na půdu,… a kdy byl Domeček zavřenej, zateplenej,…? Příliš mnoho proměnných.