Fóra › Ostatní › Kecací léto 2025 › Odpověď na: Kecací léto 2025
vrozeny talent
Tak sebe prosím škrtám 😀
Ono je ale velmi málo psů jako Pepin – jako opravdu málo. S ním by si poradil málokdo. Jenže většina psů je normálních, jen jim nikdo nic nevysvětlil a světe div se, sami se to nenaučej. Desetiletá Piksle se chovala jako neskutečná kravka, táhla, nevnímala, přetáčela se,… Po pár týdnech to byl normální fungující pes, chodící navolno v lese i v centru Prahy. Protože zřejmě poprvé za 10 let k ní byl někdo srozumitelnej. Na to nemusíš být virtuos, stanovíš pravidla, vysvětlíš je a dodržuješ je. Na vodítku se netahá, před silnicí se čeká, tohle ano, tohle ne,… Jasně, srozumitelně, bez výjimek. Ano, ze začátku je to na mašli, protože pes něco takového zažije poprvé, nezná, nechápe… ale až si to sedne, jste najednou spokojení všichni – i ten pes.
Jo a pozor, většina lidí, co je pes neposlouchá sám, si právě myslí, že je chyba v tom psovi, no jasně, von je určitě taky tak divnej jak Pepin, to je určitě vono, s tím nic neuděláme. A přitom kulový. Pes štěká v předzahrádce? Proč tam nechodí se stopovačkou, kterou zkoriguješ už to samotné vylítnutí? Proč tam nechodíte spolu a neučíš psa jak se chovat MÁ? Jak má ten pes sakra vědět, že tohle je špatně? Není blbej, neovladatelnej, nezvladatelnej,… je prostě nepoučenej, nebo ne srozumitelně.