Odpověď na: Kecací léto 2025

Fóra Ostatní Kecací léto 2025 Odpověď na: Kecací léto 2025

#194009
Petrs01

    vystartuje-rafne..

    Evidentně je labil a vysokou míru rozrušení řeší zubama. Což chce jednak desenzibilovat = zklidnit míru emocí, a taky přesměrovat chování žádoucím směrem = když to nezvládáš udělej XXX. A dát mu možnost tohle kdykoliv udělat, jako STOP tlačítko. Nevím co – odejít na pelech, zakousnout vybraného fackovacího plyšáka, prostě jej naučit NĚCO, čím ti kdykoliv může říct, že situaci nezvládá a máš ji vyřešit. Jinak než trestem! Normálně takhle pes použije právě zavrčení a rozumný majitel se podle toho zachová, zpomalí, dovede psa k výsledku jinak, pomaleji, jindy,… Nebo v nouzové situaci v klidu použije náhubek a v klidu oznámí psovi, že tohle je prostě nutný (ošetření,…).
    Vaše odchody jsou pro něj stres, doteky jsou další stres, 1+1=raf. Zklidnit odchody, zpříjemnit doteky a nemáš problém (a proč vůbec při odchodu na psy saháte? Voni fakt nepotřebujou pac a pusu!).