Odpověď na: Kecací léto 2025

Fóra Ostatní Kecací léto 2025 Odpověď na: Kecací léto 2025

#192055
PetraK

    černej čaj
    zvedava
    🙂 já taky. Nicméně s tím placením za distribuci, včera jsme se o tom bavili. zálohy jsou vždy dle předcházejícího roku, tzn. že ten první rok budou chodit zálohy stejné jako ten předchozí. např. když by to zapojili letos, tak příští rok platíme to stejné co letos, ale v závěru roku nám pochopitelně odečtou to, co jsme nespotřebovali, to nám vrátí. A pro ten další rok se záloha sníží dle zase toho předchozího, takže budeme platit cca já nevím 2100, které jsou za distribuci (a to platit prostě musím, protože tu síť budu v některých měsících používat) a to, co v těch měsících spotřebuju. Což je naprosto logický a s tím se počítá. není to o tom, že nebudu platit vůbec nic, nebo jen tu spotřebu v době, kdy nesvítí tolik sluníčko. Nicméně úspora prostě bude a to je pro mě klíčový stejně jako ta důležitá nezávislost. To jsem se tuhle smála při čtení nějakýho článku o týpkovi, kterej si celej dům samodomo obkládá panelama a počítá s tím, že až to dokončí, že nebude platit nic. 😀