Odpověď na: Kecací Vánoce 2023

Fóra Ostatní Kecací Vánoce 2023 Odpověď na: Kecací Vánoce 2023

MirkaD

já měla včera odpočinkový den-ráno vycházka ze psama-vichr,zima,tak jen aby byly furt v pohybu,vyvenčit a dom
    pak vaření+praní-po dlouhé době jsem vyprala přehoz na postele-naštěstí rychle uschnul…
    pak jsem po půl jedné jela do města-do lékarny koupit si věci na tu ruku+náplast
    a k Aničce do knihy
    taky debata:-)-nějak jsem se s ní bavila,že v kostelech je mi vždy zima-v létě,v zimě…
    a ona je věřící-že chodí do kostela jako často-a já jí říkám,že mi ta zima v kostele vadí,
    jak jsme byly v tom kostele ve Křtinách na Silvestra,tak tam byla snad větší zima než venku,,,a to bylo venku taky chladno..
    a ona kostel nejsou lázně,sauna!!
    já -no to vím
    a ona-JAK MŮŽEŠ CHODIT V ZIMĚ NA VYCHÁZKY????
    děcka,toto je nehčastější otázka od lidí,co zjistí,že su zmrzlina-jak já říkámm-o 10 stupnů než ostatní-tam kde je ostatním teplo,tak mě je chladno,tak kde je ostatním vedro,mě je teplo,
    -no tak jsem postý v životě zopakovala-jednak na vycházku se můžeš oblíct-navrstvit-všecky ty hunatý gatě,mikiny,termoprádlo a tak….
    -no pak na vycházce chodím,a celkem rychle
    a pak,když je fááákt hoodnězima,vichr,liják-prostě extrémně hnusně-tak se vycházka zkrátí…
    bylo by divný odejít z kostela se slovy-du dom,je mi zima jak svina…
    celej život se modlím at nemá nikdo pohřeb v kostele…..
    no,ale dobrý,pokecaly jsme,dala jsem kafe a vve 3 jsem dojela dom
    Martin už doma,ležel,ze psama jít ven nechtěl,
    tak jsem s nima šla ke křížku a zpět-to už nefučelo,bylo slunečno,hezky
    a pak jsem poslouchala rozhovory-s Pavlem Moricem,s Vojtou Dykem,s Kristýnou Frejovou….
    pak jsem čučela na Poslední aristokratku,potěšilo mě,že se některý věci natáčely v Rájci Jestřbí na zámku,a že jsem to poznala,+Buchlovice,Lamberk,Milotice….,pak kousek Zibury po Evropě a hajíííí
    dnes rán venku -15
    ale slunečno,bez větru!!!
    šla jsem ven s Pavlou a basenžíkem-takže bylo jasný,že jde jen Žeryk,
    normálně jdu předtím na 2 vteřiny s oběma před vrata,pak dám Žeryka dom,jdu na 20minut s Dafčou-to většinou cvičíme,pak ju du dát dom-to už přichází Pavla basendžíkem-takže Dafi jak ju vidí letí tryskem dom,a je ráda,že nikam nemusí a já jdu se Žerykem…
    dnes-zima,tak je pustím vyčurat na dvůr,oblíknu se-2krát lelastáky,hunatý gatě,tílkotermo,tenkosvetreorolák,miina,druhá mikina,vesta,zimní bunda,a psí podzimní….
    Žerykovi narvu krátký ručníček kolem těla a 2 bundy-a že dem
    a Dafi,že de taky-tak ju zaženu zpt-hodím pmlsky a jdu k bráně
    tam pro změnu Bettyna-že de taky……,picne mě z těch fen dneska…:-)
    tak jí hodím pár pamlsků a řeknu,že ju vezmu pak….
    vzaly jsme to velmi,ale velice velmi rychlou chůzí k lípě-k hájence,kousek rovně mezi polama směr k vysílači,pak dolů kolem cvičáku a dědinou dom
    pejsani proběhlí,propamlskovaní,my jsme pokecali,
    mě vedro….jsem to přehnala s vrstvama….
    no doma na dvoře Max a Betty…..
    vzala jsem Dafinu,Bettynu-Max si to rozmyslel,a šla jsem znovu..
    ne teda na tak dlouho,holky měly běhavou náladu,opět se mi jako stokrát potvrdilo,že i když mráz,tak jim vadí mín,než teploty kolem nuly,mokrý nohy a vlhko…..
    takže jsem to vzaly kousek k lípě-Dafi tryskem na lavičku,Betty za ní-na dl.vodítku,a cestou zpět Dafi několikrát hledj-ztrtil s činkou,Betty mezitím přivolání,a na zahradě jsem ještě Dafi zaházela činku a šla jsem pro brambory,naládovat pračku,umýt se,převlíct,nakrmit psy a kafe a snííídaně….