Odpověď na: Kecací léto 2021

Fóra Ostatní Kecací léto 2021 Odpověď na: Kecací léto 2021

Milena z Prahy

Denny
Milešovku taky milujeme, celý Český středohoří, samý bejvalý sopky :-). Máme to ze severu Prahy blízko a často tam vyrážíme na výlety.
Kance je mi ovšem líto! Snad to měl aspoň brzo za sebou.

Vlastně jsem ani nepsala, jak bylo potřetí v Malešově. Krásně. Šli jsme v sobotu za slunečnýho počasí s kamarádkou Zuzkou. Přes Týniště a zřícenej hrad Sion, cca 7 kilometrů. Podél cest dozrávaly vlašáky, Robča se Zuzkou mě nechali sbírat ty spadaný, trhali jsme si zralý jablka, nikdo nespěchal :-). V malešovským pivovaru sice dost narváno, protože byly ty slavnosti, ale většina lidí seděla venku, čili vevnitř jsme se v klidu najedli. Měla jsem netradiční burger s opečeným sýrem halloumi vylepšeným plátky kyselejch okurčiček, majonézou a rukolou. Výbornej! A pak ještě opravdu domácí tvarohovou buchtu. Moc pěkný taky bylo, že tam seděli i hodně starý lidi, zjevně místní, který si tam přišli na pivo a popovídat si :-).
Zlatej hřeb nastal v okamžiku, kdy jsme se rozhodli omrknout zdejší tvrz hned vedle pivovaru. Jen jsme vešli s další skupinkou lidí na nádvoříčko, hned se tam zhmotnil majitel tvrze a že nás všechny vítá na prohlídce. Tak jsme se nasáčkovali dovnitř a nelitovali. Byla to stavba, která pamatovala ještě husity a ti ji taky dobyli. Pak sloužila jako sýpka a před dvaceti lety ji koupil současnej majitel a cca 15 let opravoval. První dvě patra má historický včetně funkční černý kuchyně a ve dvou dalších bydlí (asi moderně, tam jsme nebyli). Má to malinký vokýnka probouraný v metr tlustý zdi, Zuzka byla nadšená.
A pak se Robert úplně náhodou podíval na odjezdy vlaku z Malešova a zjistil, že to za dvacet minut jede zpátky do Kutný Hory a jestli jako náhodou nejsme už unavený… A my zrovna už unavený byly. Čili jsme se vykašlali na pochod a těch dalších 7 kiláků jsme ujeli. V Kutný Hoře jsme šli samozřejmě hned do “naší” kavárny, kavárnice tam měla dceru, minule manžela, tak už se známe s celou rodinou :-). Dali jsme si kafe (někteří rovnou dvě) a zrovna tam měli piškotovej dort s vanilkovym krémem proloženej malinama, tak ten taky!
Přikládám fotku z výletu se záplotovým psem, kterýmu takhle pěkně vyřízli ve vratech pozorovatelnu :-).

Attachments: