Odpověď na: Kecací léto 2021

Fóra Ostatní Kecací léto 2021 Odpověď na: Kecací léto 2021

#121354
Petrs01

by byly ucinny

Máš nějaký nápad jak na to?
Zavedlo se povinné čipování psů (akorát se k tomu měla zavést také povinná registrace těch čipů), zavedlo se hlášení více fen (ano, obchází se to různě, ale už je tu aspoň snaha s tím něco dělat) a hlavně snad pomalu vstupuje do obecného povědomí že něco jako množírny existuje a že je to hnůj a že psy od benzinek nee.
Za mne by nejvíc udělala osvěta (furt hustit od lidí co je špatně a proč) a kastrační programy (furt lepší když pojízdnej veterinář na náklady státu vykastruje půl vesnice, než když tam v každém třetím baráku “neuhlídají” či “aspoň jednou štěňata”).

zadny problem neni

Ale často právě je, on je kolikrát i u jednoho, jenže dokud se tam neválej mrtvoly, tak s tím nikdo nehne.
Vzpomínám na jednu kočičí kauzu – stará paní posbírala nějaké to nechtěňátko, krabice s koťaty před brankou či tak něco, pak už jich bylo tuším sedm – i obrátila se paní na úřad, že kočky se jí tak nějak vyskytly samy, ona je sice zvládá uživit, ale na tolik kastrací nemá. Dáma z úřadu jí vysvětlila, že úřad to nezajímá a hotovo. Stačilo aby úřednice zapojila hlavu a zkontaktovala útulek, nestalo se bohužel nic. Po dvou letech se řešil barák odshora až dolů prosraný a zablešený, plný živých i mrtvých koček, tuším že těch přeživších bylo taky někde ke čtyřicítce. Neskutečná hrůza. Stačil kastrační program nebo alespoň úřednice s mozkem přemýšlejícím dál než ke dveřím své kanceláře.